Saree, günümüzde bile önemini henüz yitirmemiş geleneksel bir Hint kıyafetidir. Bir kadın sari içinde hala en iyi şekilde görünüyor ve bu nedenle özel etkinliklerde ve durumlarda giyilmesi en çok tercih edilen kıyafet. Bir sari, aynı anda hem şık hem de seksi görünmenizi sağlayabilir. Farklı tarzda bir sari giymeyi bilmek ister misiniz? Cevabınız evet ise burası tam size göre.

Saree asla modası geçmedi ve asla olmayacak. sari giymeyi severmisin Sari giymenin farklı tarzlarını biliyor musunuz? Çok sayıda partiye, kutlamaya ve akşam yemeğine katılıyorsanız, bu makale tam size göre. Bu, tüm güzel görünümlü sarilerinizi havalandırmanın ve stil ifadenizle bunları kendi yararınıza kullanmanın zamanıdır. Normal yöntemden ayrı olarak pek çok sari drape stili var. Bu yöntem, her yerde farklı olan tek bir sari görünümü yaratabilir. Bu yazıda size sari giymenin bazı benzersiz yollarını anlatıyorum..

Saree Giymenin Farklı Stilleri:

Bu kılavuz, farklı sari stilleri hakkında sizi bilinçlendiren resimlerle birlikte farklı stillerde sari giymenin açıklamasını verir..

1. Bollywood Tarzı Giyen:

Sari giymenin benzersiz yolları 1

Yaygın olarak Bollywood’un sari dökümü üzerinde büyük etkisi vardır. Bu yaklaşım, bu ek güç için çok doğru. Sari’nin çok küçük pileleri vardır ve yaklaşık olarak beli örttüğü için bordür açıkça açıklar. Pallu son derece incedir ve gövdenin sadece bir kısmını kaplar, göğüsleri birbirine bağlayarak uzaklaşır ve orta kısmın çoğunu çıplak bırakır. Tonlu, kum saati gövdesi varsa en iyi sonucu verir..

2. Mümtaz Stil Sari Drape :

Sari 2 giymenin benzersiz yolları

Mümtaz tarzı Saree örtü, ‘Aaj kal tere mere pyaar ke charche…’ şarkısı bir hit haline geldiğinden beri bir öfke oldu. Bu yaklaşım, geçmiş bir dönemin güzelliğini sergileyen zarafeti tanımlar. Retro görünüm o kadar dramatikti ki, kendi başına bir draping tarzı yaratmaya devam etti. Tarz, saree’yi kabaca alt gövdeye birçok kez sıkıca örtmeyi içerir; bu nedenle figürünüzü mümkün olan en iyi şekilde vurgular. Pek çoğuna çok rahat görünmese de, dinlenme halindeyken yeni evlilerin görünümüne bolca stil ve duyusallık katar..

3. Bengal Tarzı:

Sari 3 giymenin benzersiz yolları

Son görünüm zıt gibi görünse de, bir sari giymenin en kolay yollarından biridir! Çift sarılı palluyu kavramak için iki geniş pile artı büyük bir anahtarlığı anahtarlarla birleştiren bir yöntemdir. Bu yöntem en iyi şekilde el dokuma sare’ler tarafından giyilir, aksi halde hafif pamuklu olanlar, ancak bir brokar sari ile iyi bir şekilde deneyebilirsiniz. Bu, düzgünce sari giymenin en iyi ve en basit stillerinden biridir..

4. Rajrani Stil Saree Giyim:

Sari 4 giymenin benzersiz yolları

Rajrani’de nasıl sari giyileceğini bilmek ister misiniz, ipeklerinizi ve şenlikli günler için zengin net sari’lerinizi çıkarın ve bu döküm stiliyle kraliyet ailesi gibi giyinin. Rajrani, Gujarati saree draping stilinin bir farklılığıdır. Bu tarzdaki basit ayrım, farklı diğerlerinin, pilelerin hepsinin öne doğru sağa doğru olmasıdır. Pallu da yüzünde hafif bir “V” şeklinde giyiniyor..

5. Kelebek Desen Stili:

Sari 5 giymenin benzersiz yolları

Ayrıca Bollywood’un bir sari yorma yolu olarak tanınan “Butterfly” yöntemi, normal Nivi tarzı sari giymenin küçük bir bükümüdür. Buradaki basit fark, pallu’nun çok ince hazırlanmasını kolaylaştırmaktır, öyle ki orta kısım aksi takdirde göbek görünür. Bu, Hindistan’daki en popüler sari stillerinden biridir..

6. Lehanga Tarzı Sari :

Saree 6 giymenin benzersiz yolları

Kim lehanga stilleri saree istemez. Lehanga tarzında bir sari nasıl giyileceğini mi arıyorsunuz? işte size süreç. Bir lehenga yanılsaması sunmak için bel çevresinde kıvrılan bir dizi pilenin yardımıyla, normal sariyi biraz daha kutlamaya kolayca uyarlayabilirsiniz. Kadınların ve genç kızların çoğu, herhangi bir işlev için bu tür sarees giymeyi sever. Bu tür lehanga tarzı sareleri çoğunlukla kuzey Hindistan festivallerinde görebilirsiniz..

7. Deniz Kızı Yaklaşımı:

Saree 7 giymenin benzersiz yolları

Bu, sari giymek için güzel stillerden biridir. Ancak hemen hemen tüm vücut tipleri için uygundur, kıvrımlı olanlar burada avantaj elde etmeye meyilli olmalıdır. Sarinin alt kısmı, etek gibi ek görünecek şekilde sarılır ve kullanıcıya ince bir görünüm verir. Bu tarz, pallu ağırsa özellikle iyidir, aksi takdirde sınır abartılır.

8. Maharashtrian Tarzı:

Sari 8 giymenin benzersiz yolları

Bu yöntem, Hintli kadınlar tarafından tercih edilen diğer yöntemlerden farklıdır. Saree ayrıca daha uzundur (normal 6 yarda alternatif olarak 9 yarda) ve onu örtmek için kombinezon gerekmez. Bu saree, bukleleriniz için bir miktar yasemin çiçeği ile birlikte bir burun halkası ile katılırsanız, kalabalıklar arasında benzersiz görünmenizi sağlamak için zıplar! Orta Hindistan’da özel bir sari giyen bu tip.

9. Gujarati Tarzı Saree:

Sari 9 giymenin farklı yolları

Bu, çok geleneksel sari giyme stillerinden biridir. ‘Siddha pallu saree örtüsü’ olarak da bilinen bu tarz, en çok düğünlerde veya diğer işlevlerde görülür. Gujarati tarzı saree’de pallu öne gelir ve vurgulanır. Bu stili giymek, pilileri merkeze sokana kadar bir sari giymenin temel yolu ile başlayın. Şimdi uçtaki kıvrımları yaklaşık 5-6 inç yapın ve arkanızı çevirerek sağ omzunuzda öne getirin. Saree’nizdeki işin çoğu vurgulandığından, pilelerin şimdi yaklaşık bir metre öne düşmesine izin verin. Şimdi pileleri omzunuza sabitleyin, ilk bordürü çıkarın ve sol tarafınıza doğru çekin. Belinizin arkasındaki ucu sol tarafa sokun.

10. Pallu Stil Saree’yi açın:

Saree giymenin farklı yolları 10

Bu, bir parti veya diğer durumlar için sari giymenin çok rahat ve şık bir tarzıdır. Bu tarzda pallu açık bırakılır ve çok şık görünür. Şıklığı ve sadeliği ile tercih edilen sari giyim tarzlarından biridir. Açık pallu sari stilini giymek için, pallu pileleri yapmaya başlayana kadar sari giymenin temel yolu ile başlayın. Bu tarzda herhangi bir pile yapmazsınız ve sarinin ön bedeninizi gevşek bir şekilde örtmesine izin verirsiniz. Sadece sol omzunuzun üst kenarını sabitlemeniz ve diğer tarafın serbestçe asılmasına izin vermeniz yeterlidir. Daha fazlası, güney Hindistan’da sari giymek için bu tür stilleri görebilirsiniz..

11. Dhoti Saree:

Sari giymenin farklı yolları 11

Dhoti, çoğunlukla erkekler tarafından giyilen bir başka asırlık kostüm. Ancak günümüzde kadınlar, onu kurtiler üzerine giyerek veya sariyi dhoti tarzında örterek tercih ettikleri bir seçim haline getirdiler. Bu dhoti sariyi giymek için sariinizi beline sarın ve uçlarını sabitleyin. Sarinin uzun kısmını arkadan öne getirin ve 2-3 inçlik pileler yapın. Palluyu omzunuza sabitleyin. Şimdi palluyu bel hizanızdan tutun ve kalçalarınızı örterek öne getirin. Merkeze sıkıştırın. Bir dhoti gibi görünmesi için saree’nizin kalan ön kısmından kapüşonlar yapın. Bu ucu bacaklarınızın arasından geçirin ve bir iğne ile arkaya sıkıştırın. Saree’nin asılı kısmını katlar ve orta belinize düzgün bir şekilde sokun.

12. Kuşaklı Sari:

Sari 12 giymenin farklı yolları

Kuşaklı sari stili, bele takılan bir süs olan ‘kamarbandh’dan ilham almıştır. Saree giymenin temel tarzından hafif bir uyarlama. Normalde yaptığınız gibi sari giyin. Şimdi karmaşık kamarbandhınızı belinizin biraz altında veya üstünde süsleyin. Eğer kamarbandınız yoksa işlemeli metal bir kemer kullanabilir hatta atkınızı kemer olarak da kullanabilirsiniz..

13. Ters Kenar Örtüsü:

Sari giymenin farklı yolları 13

Bu giyim tarzı, ‘Yeh Jawani Hai Diwani’ filmindeki Deepika Padukone’den esinlenmiştir. Bu tarz, basit bir sari bile şehvetli ve şık görünüyor. Çok yenilikçi bir sari giyim tarzı. Pileleri ortada, hafifçe sola doğru sıkıştırana kadar sariyi temel şekilde giymeye başlayın. Şimdi sarinin kenarını tutun ve üst kenarlığı aşağı bakacak şekilde içe doğru çevirin. Şimdi sarinin genişlik kısmını düzensiz bir şekilde topla ve arkadan zımbalarken sağ kol altından geçtikten sonra öne getir. Şimdi sol omzunun arkasına at. Sıkışmış kısmı aşağı doğru çekin ve sol kalçanıza kadar gerin. Daha önce düzensiz atılan pileleri omzunuza yerleştirin. Ön taraftaki bordürleri iki paralel çizgide görünecek şekilde ayarlayın ve son olarak bir yere sabitleyin..

14. Yarım Sari Stili:

Sari giymenin farklı yolları 14

Yarım sari tarzında mükemmel bir sari giymeyi bilmek ister misiniz? En şık sari giyim tarzlarından biridir. Bu yarı sari stili ayrıca daha ince bir bel görünümü verir. Saree’nizi temel şekilde yaptığınız gibi giyin. Pallu pileleri yapın ve kenarlıkları ayarlarken sol omuzlarınızın üzerine sabitleyin. Şimdi pallusun bir ucunu tutun ve arkadan belinizi sararken öne getirin, oraya güzelce sokun. Bu tarz ön kısımda bir V şekli verir; sadece ön pilelerinizin bu V’nin ortasına sıkıştırıldığından emin olun..

15. Pantolon Tarzı Sari:

Sari giymenin farklı yolları 15

Bu, sari giymenin çok Hint batı tarzıdır. Bu tarz sadece modern görünmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bir sari örtmenin kolay ve hızlı bir yoludur. Petticoate ihtiyacınız yok ama ayak bileği uzunluğunda tayt veya pantolon giymeniz gerekiyor. İyi oturan bir bluz bir zorunluluktur. Saree pallu ucunu alın ve pileler yapın ve sol omzunuzun üzerinden atın. Saree’nizin diğer ucunu tutun ve sağ tarafınızdan geri çevirin ve sol bel tarafına sokun. Kalan tüm sarkık sarilerden pileler yapın ve tozluk veya pantolonunuzun ortasına sıkıştırın. Pallu pilelerinizi ön bedeninizi kaplayacak şekilde yeniden ayarlayın ve omuza sabitleyin.

Bu farklı sari drape stilleri ile tek sarinizi farklı şekillerde sunabilirsiniz. Bu yazıda saree’yi farklı tarzlarda mükemmel bir şekilde nasıl giyeceğinizi öğrendiniz. Saree’lerinizi çıkarmanın ve özel günleriniz için onları bu yeni stillerde örtmenin zamanı geldi. Eşsiz sari örtü stilleri, saree’nize büyüleyici bir faktör ekler ve bu geleneksel Hint kıyafetinde bile şık görünmenizi sağlar. Bu yenilikçi stiller ile gittiğiniz her yerde dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.!