Saree ve Hindistan’da sahip olduğumuz çeşitli türlerin hikayesi çeşitlidir ve her birinin kökenini okumayı seveceksiniz. Checked sari, çağlar boyunca birçok kadını büyüleyen böyle bir sari tasarım stilidir. Kontrol edilen sarinin kökenleri Narayanpet sarelerinde görülebilir. Bunlar, nakış işlemesi ve ayrıca tapınak tasarımına sahip kontrol edilmiş bir yüzeye sahiptir. Kontrol edilen sarinin hikayesi Chhatrapati Shivaji Maharaj’ın saltanatından başlar. Dokumacıları onunla seyahat ederdi, ancak bazıları Narayanpet’te kaldı. Yerlilere bu karmaşık tasarım stiliyle kareli ipek sarilerin nasıl örüleceğini gösterdiler ve buna aşık oldular..

Kontrollü Sarilerin Önemi:

Ekose desenli sare’ler harika bir his ve vücuda bakıyor. Küçük çekler veya büyük olabilirler. Bunlar, iki veya daha fazla renk şemasıyla kontrol edilebilir. Bu tasarım özelliklerinin her biri, bu harika saree’nin cazibesine katkıda bulunur. Ekoseli kısraklar size yerinin kökenini ve eskilerin folklorunu verir. Bir sarinin arkasındaki hikayeyi bildiğinizde, sadece onu giymenin prestijine katkıda bulunur. Kontrollü tasarım sare’lere bakmak ve giymek harika.

Kontrollü Sari Özellikleri:

  • Kontrol edilen saree’nin ana özelliği, kontrol tasarımının kendisidir. Bu, sınırda ve pallada veya saree’nin her yerinde yapılabilir..
  • En son ekoseli sare’ler, bu çağın genç kadınları tarafından sevilen modern bir tarza sahiptir..
  • Kontrol tasarımı altın zari işinde veya hatta iplik işinde yapılabilir. Bunların her biri saree bir çekicilik bölümü ekler.
  • Altın veya gümüş işi ipek sareler için mükemmeldir ve ekose desenli pamuklu sareler de iplik işinde yapılabilir..

Kareli Sarilerde Hangi Kumaşlar Kullanılır:

Kareli sarelerde kullanılan kumaşlar arasında pamuk, ipek ve ayrıca yumuşak ipek bulunur. Bu kumaş türlerinin her biri size sari hakkında farklı bir his verir. Pamuklu sarees yazlar ve gündelik giyim için mükemmeldir. Bu sarees, öğretmenler ve profesyoneller tarafından da resmi bir görünüm elde etmek için giyilir. İpek sare’ler daha şenlikli giyim ve durumlar içindir. İpek, saf ipek olabileceği gibi yumuşak ipek de olabilir. Her biri yumuşacık ve size çok heybetli bir görünüm veriyor..

Hangi Vücut Şeklindeki Kadınlar Tercih Edilir:

Bu güzel kareli sarileri giymek için belirli bir vücut şekline sahip olmanız gerekmez. Sadece çek boyutunun vücut şeklinize uygun olduğundan emin olun. Kısa boyluysanız, küçük çekler büyük çeklerden daha iyi görünecektir. Uzun boyluysanız, küçük veya büyük çekler gibi herhangi bir türe gidin. Daha uzun ve ince görünmek için sadece bordür ve pallada olan çekleri de tercih edebilirsiniz. Bu şekilde sarinin sade gövdesini elde edersiniz ve bu kişiye yükseklik katar.

Trendy Kadınlar için Şık Çekler Tasarım Sarees:

İşte en iyi Kontrollü Sarees, geleneksel yolun modern yorumudur..

1. Kontrollü İpek Sari:

Ekoseli İpek Sari

İpek sari en iyinin en iyisidir. Kullanılan malzeme ipekböceklerinden yapılmıştır ve bu ona parlaklık ve yıllarca dayanacak bir kumaş verir..

Sari Tasarım & Kumaş: Bu sizin için mükemmel olan parlak ve renkli kareli ipek sari. Saree kırmızı ipek malzemeden yapılmıştır. Kırmızı ipek sari daha sonra vücudun her yerine çek tasarımı vermek için altın iplikle dikilir. Saree bordür ve palla, geniş olan bir altın zari bordürden yapılmıştır..

Giyilecek Durumlar: Bu, sariyi özel günler ve festivaller için mükemmel kılar..

2. Kontrollü Pamuklu Sari:

Ekoseli Pamuklu Sari

Pamuk, Hindistan’ın her yerinde kullanılan bir başka popüler malzemedir. Kumaşın nefes alma özelliği, onu Hindistan nemli iklimi için iyi bir seçim haline getirir. Yazları pamuklu sare’lerin kullanılmasının nedeni budur..

Sari Tasarım & Kumaş: Ekose desenli pamuklu sari de çoğu kadının beğendiği popüler tasarımlardan biridir. Bu saree, altın zari kenarlıklı ve pallalı sarı ve platin çek tasarımına sahiptir. Kenarlık incedir ve bu nedenle çekler geniş ve büyük boyuttadır..

Giyilecek Durumlar: Bu sariyi gündelik giyim için ve kalabalığın içinde öne çıkabileceğiniz resmi bir fırsat için giyebilirsiniz..

3. Pattu Saree’yi kontrol edin:

Pattu Saree'yi kontrol edin

Pattu sare’leri ayrıca Hindistan’ın güneyinden gelen ipek sare’lerdir. Daha ünlü olanlardan biri Uppada Pattu Sarees.

Sari Tasarım & Kumaş: Bu sare’lerin uzunluk ve genişlik sayısı 100 ipliktir ve bu onları oldukça benzersiz kılar. Bu özel pattu saree, pas rengi ve yeşil kombinasyonu ile güzeldir. Bu, önemli bir fırsat için giyilebilecek bir sari. Bu saree’deki çekler çok incedir ve bu nedenle genel tasarımla harmanlanmış gibi görünmektedir..

Giyilecek Durumlar: Altın zari bordürünü bu saree’de özel bir festival için veya düğün çeyizinin bir parçası olarak kullanabilirsiniz..

4. Kontrollü İpek Pamuklu Sari:

Ekoseli İpek Pamuk Sari

Pamuklu ipek malzeme, her kumaşın en iyisinin harika bir kombinasyonudur. Sonuç, nefes alabilen pamuğun ve ipeğin zenginliği ve parlaklığının harika bir karışımıdır. Bu malzemeden yapılan giysiler genellikle ipekten çok daha ucuzdur ancak yine de ihtişam gösterirler..

Sari Tasarım & Kumaş: Bu kareli ipek pamuklu sari, yeşil bir palla ile birlikte parlak yeşil ve turuncuya sahiptir. Sarinin gövdesi, çek tasarımı arasında altın zari dairelerine sahiptir. Altın palla çalışması da bu saree zenginliğine katkıda bulunuyor..

Giyilecek Durumlar: Bunu herhangi bir festival vesilesiyle veya tapınak ziyareti için giyebilirsiniz..

5. Çok Renkli Kontrollü İpek Sari:

Çok Renkli Kareli İpek Sari

Kontrollü bir sari seçtiğinizde elde ettiğiniz sadece bir veya iki renk değildir. Ayrıca mükemmel bir görünüme sahip muhteşem çok renkli kareli ipek sarileri de bulabilirsiniz. Bu ipek sare’ler yumuşak bir his ve parlak bir parlaklığa sahiptir..

Sari Tasarım & Kumaş: Sarees, iyi koordine edilmiş birden fazla renge sahiptir ve böylece genel saree’ye hoş bir görünüm verir. Bu ipek sariyi her durum için giyebilirsin.

Giyilecek Durumlar: Bir festival veya resmi bir fırsat için kullanılabilir. Düğünler de bu geleneksel sare’leri giymek için popüler bir yerdir. Mevcut çoklu renkler arasından en iyisini seçin.

6. Kontrollü Sınır Sari:

Kontrollü Bordür Sari

Kontrollü kısrakların bazıları sadece sarinin sınırında bir tasarıma sahiptir. Sarinin gövdesi düz olacak ve bordür kontrast renk kontrol tasarımına sahip olacak. Bu saree benzersiz bir görünüm verir.

Sari Tasarım & Kumaş: Bordürdeki çekler büyük çekler olabileceği gibi küçük çekler de olabilir. Vücut normalde ipek veya pamukta parlak bir renktir. Bu limon sarısı sari harika bir siyah beyaz kareli kenar sarisine sahiptir..

Giyilecek Durumlar: Bu, şenlikli veya gündelik gibi tüm durumlar için giyilebilir. Saree’nin sınırı, siyah ve beyaz rengin geleneksel olmadığı gibi modern görünmesini de sağlar..

7. Baskı Saree’yi kontrol edin:

Baskı Saree'yi kontrol edin

Baskılı sare’ler her zaman her Hintli kadının gardırobunun bir parçasıdır. Bir sari üzerindeki baskı çok davetkar görünüyor ve bu, geleneksel baskılardan moderne kadar değişebilir. Hem modern hem de geleneksel olduğu için bir çek baskı sari de çok popülerdir..

Sari Tasarım & Kumaş: Saree, vücudun her yerine basılabilir ve bir kontrol kenarlığına sahip olabilir veya bunun tersi de mümkündür. Bu özel saree, kontrol edilmiş bir gövdeye ve basılı bir kenarlığa sahiptir. Bu ince kenarlık sari’ye çok zarif bir görünüm kazandırır. Sarinin malzemesi de yumuşak ve iyi akıyor.

Giyilecek Durumlar: Bu, ofis giyimi gibi herhangi bir gündelik ve resmi durum için giyilebilir..

8. Kontrol edilen Kanjeevaram Saree:

Kontrol edilen Kanjeevaram Saree

Kanjeevaram ipek sarees en iyinin en iyisidir. Bu kısraklar Hindistan’ın güneyinden ve özellikle Tamil Nadu’dan geliyor. İpek en saf formdadır ve bu nedenle bu sare’ler en iyi durumlar için giyilir..

Sari Tasarım & Kumaş: Çekler Kanjeevaram saree, hem ipek hem de ekose desenli tasarımıyla çok ünlüdür. Burada bu özel sari, çok renkli geniş bir çek tasarımına sahiptir. Palla, parlak pembe çek tasarımıyla tezat oluşturuyor. Sarinin akışı, yapıldığı ipek nedeniyle mükemmeldir..

Giyilecek Durumlar: Bunlar düğünler, festivaller vb. İçin giyilebilir..

9. Siyah Beyaz Çek Saree:

Siyah Beyaz Çek Saree

Geleneksel kareli sari üzerine modern bir yaklaşım, siyah beyaz kareli saridir. Bu sari, normalde geleneksel sarelerle ilişkilendirilmeyen renklere sahiptir. Siyah ve beyaz sari, birbirine çok yakışan iki parlak rengin birleşimidir..

Sari Tasarım & Kumaş: Saree, küçük siyah kenarlıklı küçük çeklere sahiptir. Saree üzerindeki siyah ve beyazın saçakları da hoş bir açıklama yapıyor. Bu cesur görünüm için siyah bir bluz ile giyilebilir..

Giyilecek Durumlar: Resmi durumlar veya ofis giyimi için bu sariyi giyin. Cesur aksesuarlarla eşleştirirseniz, bu aynı zamanda işlevler için de kullanılabilir..

10. Kontrollü Keten Sari:

Ekose Keten Sari

Keten dünyadaki doğal liflerden biridir. Bu şekilde üretilen kumaş çok yumuşak ve nefes alabilir. Sizi özgürce akmaya devam edecek mükemmel bir doğal giysidir..

Sari Tasarım & Kumaş: Kareli keten sari yumuşak bir his ve kolay örtülüdür. Bu, tüm hava koşulları, özellikle yazlar için mükemmeldir. Bu sariyi kolaylıkla taşıyabileceksiniz. Saride kullanılan renkler gri kullanımıyla parlaktır. Bu, ona her durum için mükemmel olan harika bir renk tonu verir..

Giyilecek Durumlar: Bunu gündelik veya hatta ofis giyimi için kullanabilirsiniz..

Kareli Sari İçin Hangi Bluz Uygundur:

Onunla uyumlu bir bluz giydiğinizde sari tamamlanmış olur. Bluz ve tasarımları da çeşitlidir. Ekose desenli bir sari ile her zaman düz renk bir bluz giymeniz tavsiye edilir. Bu bluz kontrast renkte veya uyumlu renkte olabilir. Ekose desenli sarinin bordür ve palası genellikle bluzun rengini de tanımlar. Bluzun deseni, sari giydiğiniz duruma göre olabilir. Resmi ve geleneksel bluzlar resmi durumlar için harikayken, cesur ve şık bluzlar festivaller ve düğünler için giyilebilir..

Kontrollü Saree Nasıl Tarz Yapılır:

Bir sari şekillendirmek, yıllar içinde birçok değişiklik görmüş bir tekniktir. Sari giymenin geleneksel yolu, menşe yerine bağlıydı..

  • Sari genellikle kişinin sol tarafındaki palla ile örtülür. Bu geleneksel stili de değiştirebilirsiniz..
  • Palla’yı öne getirmenin Gujarati tarzı.
  • Eğrilerinizi vurgulamak ve saree şık bir görünüm vermek için bir kemer kullanabilirsiniz..
  • Palla’yı gevşek bırakmak veya sabitlemek de her iki şekilde de işe yarayan bir stil ifadesidir..

Saree, Hintli bir kadın için güzelliğin özüdür. Onu bir tanrıçaya dönüştüren bu enfes güzelliğe bürünmeyi seviyor. Saree, vücudunuzun çoğunu kaplarken bile sizi çok seksi gösteren bir giysidir. Ekoseli sare’ler, tüm kadınların sahip olması gereken tasarım öğelerinden biridir. Kenarlık, palla ve hatta her yerindeki kontrol deseni saree’nin çarpıcı görünmesini sağlar. Bu harika kumaştan en iyi şekilde yararlanmak için küçük çekler, büyük çekler, baskılı çekler vb. arasından seçim yapın. En son kontrol edilen sari düğünler, toplantılar, ofis kıyafetleri vb. için iyidir..