Sveikinu! Šią savaitę jūsų kūdikis nebėra vaisius. Dabar tai kūdikis ir miniatiūrinis žmogus. 10 nėštumo savaitė gali būti svarbus kūdikio augimo laikotarpis. Įdomu, kas nutiks jums ir jūsų kūdikiui šią savaitę? Na, šiuo laikotarpiu vyksta daug reikšmingų pokyčių kūdikiui ir motinai? Norite sužinoti daugiau? Čia yra išsami informacija apie 10 savaičių nėštumą, kuri padės geriau suprasti jūsų kūną ir pokyčius. Kai žinosite, kas atsitiks jūsų kūnui, būsite ramesni ir jausitės atsipalaidavę. Pažvelkite į mūsų pagalbą žemiau.

10 savaičių nėščia

Kiek savaičių yra 10 savaičių nėščia?

Šią savaitę jūsų pirmasis nėštumo trimestras yra trečiasis nėštumo mėnuo. Turite dar šešis mėnesius pamatyti savo mažylį. Iki tol laikykitės pirmojo trimestro dietos ir stebėkite savo kūno pokyčius.

10 savaičių nėščios kūdikio dydis ir svoris:

Šią savaitę, 10 -ąją nėštumo savaitę, jūsų kūdikis sveria 35 gramus ir yra 3,2 cm ilgio. Šią savaitę embriono uodega būtų išnykusi ir taip tapusi vaisiu. Be to, pradeda formuotis pirštų atspaudai, o kremzlės pakeičiamos kaulais.

10 savaičių nėščiosios pilvas:

10 savaičių kūdikis reiškia, kad jūsų kūdikis dabar yra braškių dydžio. Jūsų kūdikio ilgis yra apie 1,2 colio ir sveria apie 0,14 uncijos. Kitą savaitę jūsų kūdikis padidės dvigubai.

Šią savaitę jūsų nėščiosios pilvas pradės šiek tiek ryškėti. Kūdikis sparčiai auga ir jūsų kūnas turės tą mažą kreivę. 10 savaičių nėščia dvyniai reiškia, kad dabar turėsite nemažą pilvą. Laikas 10 savaičių nėščiosioms!

10 savaičių nėštumo požymiai ir simptomai:

Dešimties savaičių nėštumo simptomai pradės ryškėti. Pažvelkite žemiau.

1. Raiščių skausmas:

Skausmai pilve dabar taps dažni. Jūsų pilvas ištemptas, kad tilptų kūdikis. Kartais tai gali būti tiesiog skausminga ir vadinama apvalių raiščių skausmu.

2. Sunkios krūtys:

Auginant krūtis, jūsų krūtys taps sunkios ir skausmingos. Jie tampa didesni, kad maitintų jūsų kūdikį.

3. Nuotaikos svyravimai:

Kaltinkite savo hormonus dėl pasikartojančių nuotaikų svyravimų. Šis požiūris jums liks ilgam.

4. Rytinė liga:

Pasiekus antrąjį trimestrą, pykinimas ir rytinis pykinimas greičiausiai išnyks.

5. Nuovargis:

Kadangi jūsų kūnas auga, jūsų kūnas tikrai pavargsta. Nuovargis kurį laiką bus įprastas.

6. Rėmuo ir nevirškinimas:

Rėmuo atsiranda, kai valgote per daug vienu metu. Riebus ir riebus maistas taip pat gali sukelti virškinimo sutrikimus. Valgyti mažais kiekiais, tam tikrais laiko tarpais, labai padės.

7. Pilvo pūtimas ir dujos:

Virškinimo trakto raumenys atsipalaiduoja kartu su kitais raumenimis. Todėl natūralu, kad jums kyla noras perduoti dujas.

Nėščios moters kūno pokyčiai per 10 savaičių:

 • Makšties išskyros: dabar galite matyti bespalvę išskyrą. Taip yra dėl padidėjusios kraujotakos. Tai taip pat lydi padidėjusi estrogenų gamyba. Tačiau tai tik organizmo būdas atsikratyti bakterijų. Taigi, jaudintis neverta.
 • Padidėjęs nuovargis bus dar vienas kūno pasikeitimas po 10 savaičių. Taip atsitinka todėl, kad kūnas auga, kad tilptų kūdikis.
 • Matomos venos yra dar vienas dalykas, kurį dabar pastebėsite. Jūs pradėsite pastebėti mėlynas venas ant odos. Šios venos neša padidėjusį kraują augančiam kūdikiui. Laikui bėgant pastebėsite, kad jūsų venos tampa ryškios ir didesnės.
 • Vidurių užkietėjimas bus kitas dalykas, kurį patirsite. Padidėjęs skaidulinio maisto vartojimas gali padėti palengvinti žarnyno judėjimą.

10 savaičių nėštumo vystymasis: vaisiaus ir fizinis kūdikio vystymasis

Kaip ir jūs, kūdikis taip pat labai auga. Pažvelkite čia.

 • Akys: Akių vokai dabar pradeda užsimerkti, kad apsaugotų priemonę.
 • Galva ir kaklas: smegenų masė dabar pradeda didėti. Galva ir kaklas pradeda formuotis kartu su smegenų struktūrinėmis dalimis.
 • Burna: po dantenomis pradeda formuotis dantų lizdai, kad tilptų dantys.
 • Dubens ir pilvas: žarnynas užėmė savo vietą pilve. Skrandis pradeda gaminti virškinimo sultis, o meilužis – tulžį. Inkstai taip pat pradeda gaminti daugiau šlapimo. Vyriškasis hormonas pradeda vystytis vyriškame vaisiuje, o lytiniai organai pradeda formuotis moteriškame vaisiuje.

Tai yra kai kurie pokyčiai, kuriuos pamatysite 10 savaičių nėštumo metu.

10 savaičių nėštumo dieta: ką valgyti ir ko ne:

Kaip 10 savaičių nėštumo priežiūros dalis, čia yra keletas dietų, kurių reikia laikytis.

1. Geležis:

Šią savaitę padidinkite geležies kiekį. Datos yra puikus geležies šaltinis. Jūsų kraujo ląstelėms reikia daug geležies, kad jūsų kūdikis galėtų pernešti kraują. Tai būtina pažintiniam kūdikio vystymuisi.

2. Vitaminas C:

85 mg vitamino C yra būtina nėščioms moterims. Apelsinai, greipfrutai, kiviai, brokoliai ir braškės yra puikus vitamino C šaltinis.

3. Maistas, kuriame gausu skaidulų:

Maistas, kuriame gausu skaidulų, yra būtinas norint lengvai virškinti ir tuštintis. Jie taip pat užtikrins, kad jūsų skrandis būtų pilnas.

4. Riešutai:

Jie yra puikus energijos šaltinis ir ilgą laiką suteiks energijos.

5. Skysčiai:

Šviežios vaisių sultys ir vanduo yra būtini. Nėštumo organizmui būtina išlaikyti hidrataciją.

Ko negalima valgyti:

 • Venkite kofeino. Apribokite kofeino vartojimą iki puodelio kiekvieną dieną arba kiekvieną kitą dieną.
 • Venkite alkoholio ir tabako. Jie gali turėti didesnį neigiamą poveikį kūdikio pažinimo gebėjimams.
 • Venkite riebaus ir riebaus maisto. Abu jie turi polinkį sukelti rėmenį ir nevirškinimą.

Pratimai 10 savaičių nėštumo metu:

1. Pilatesas:

Pilatesas padės sumažinti apatinės nugaros dalies skausmą. Jie sukuria pagrindinius raumenis atlikdami grindų pratimus. Sukūrus jėgą, atliekami pratimai, skirti jėgai mesti iššūkį.

2. Joga:

Joga ugdo jūsų pusiausvyrą ir jėgą. Tai taip pat sumažina kraujospūdį, gali padėti jums kvėpuoti.

3. vaikščiojimas:

Ėjimas yra puikus pratimas ir yra būtinas norint išlaikyti jūsų formą ir aktyvumą visą dieną. Tai padės jums sustiprinti viršutinę kūno dalį.

4. Aerobika ir plaukimas:

Pasitarkite su ekspertu, kad suprastumėte, kokia plaukimo poza ir aerobika jums tiks.

5. Bėgimas:

Saugus bėgimas yra priimtinas, jei bėgiojote prieš nėštumą. Pasitarkite su gydytoju, kad geriau suprastumėte.

Skausmai ir sveikatos problemos, su kuriomis susidursite per 10 nėštumo savaičių:

1. Apvalių raiščių skausmas:

Tai yra labiausiai paplitęs susidūrimas. Šis skausmas atsiranda jūsų raumenyse ir gali labai skaudėti.

2. Mėšlungis:

Šiuo metu pilvo spazmai yra dažni. Mėšlungis rodo, kad gimda plečiasi, kad tilptų kūdikis.

10 savaičių nėščiosios ultragarsas:

Dešimtą nėštumo savaitę pamatysite judančias kūdikio rankas. Kremzlės ir kaulai pradeda formuotis, o organai yra visiškai išvystyti. Jie taip pat pradės veikti. 10 savaičių nėščiosios nuskaitymas taip pat parodys nagus ir plaukus. Iki šiol kūdikis pratins ryti ir lėtai pradės spardytis.

Ką daryti ir ko negalima daryti 10 savaičių nėštumo metu:

 • Gerk daug vandens. Nepaprastai svarbu išlaikyti hidrataciją. Taip pat galite drėkinti savo kūną daugybe šviežių sulčių.
 • Atlikite tam tikrą fizinę veiklą, kad visą dieną būtumėte užsiėmę ir aktyvūs.
 • Darykite tai, kas jums patinka. Siekite savo pomėgių. Tai bus veiksmingas būdas atsipalaiduoti ir išvengti streso. Norint išlaikyti gerą psichinę sveikatą, svarbu atsipalaiduoti ir be streso.

Ko nedaryti:

 1. Nevartokite tabako ar alkoholio.
 2. Stenkitės vengti riebaus ir riebaus maisto.

Papildomi patarimai 10 savaičių nėštumo metu:

 • Vitaminas D yra būtinas dabar. Riebi žuvis, pieno produktai ir kiaušiniai yra turtingi vitamino D šaltiniai. Pasitarkite su gydytoju dėl suvartojimo ir kiekio.
 • Valgykite sveikus pusryčius. Sotūs pusryčiai yra būtini sveikai mitybai. Pabandykite įtraukti avižinius dribsnius ir DHA praturtintus kiaušinius. Jie padarys jūsų valgį pilną.
 • Gerkite daug vandens, kad liktų hidratuotas ir aktyvus. Papildykite savo kūną daugybe vaisių sulčių.

Atsargumo priemonės ir priežiūra 10 savaičių nėštumo metu:

 1. Stebėkite, ką valgote. Labai svarbu valgyti subalansuotą ir sveiką maistą, nes tai, ką valgote, taip pat paveiks jūsų kūdikį.
 2. Stebėkite galimus spazmus, kurių negalite ištverti. Jiems reikia medicininės pagalbos.
 3. Pasilepinkite pratimais tik pasitarę su gydytoju.

Būtinas kontrolinis sąrašas dešimtąją nėštumo savaitę:

 • Pirkite patogią nėščiosios aprangą. Tai apima apatinius drabužius ir liemenėlę.
 • Laikas planuoti atostogas. Maždaug po savaitės įžengsite į antrąjį trimestrą. Šis laikotarpis vadinamas medaus mėnesiu.

Kartais nėštumas gali būti sudėtingas ir gali jus apmokestinti. Atminkite, kad tai truks neilgai. Geriausias būdas jaustis 10 nėštumo savaitę yra daryti tai, kas jums patinka, ir mėgautis jais. Kūno pokyčiai 10 nėštumo savaitę taip pat gali būti daug. Kova su jais reiškia suprasti savo kūną į vidų ir į išorę. Tegul tai prasideda šiandien.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Ar galite parodyti 10 savaičių nėštumo?

Ans: Įdomu, kaip atrodo 10 nėštumo savaičių? Na, dabar pradės rodytis mažas kūdikio guzas. Tačiau kūdikio guzas pasirodys dar ryškiau, jei esate nėščia su dvyniais.

Q2. Seksas per 10 nėštumo savaičių saugus ar ne?

Ans: Taip, seksas per 10 savaičių yra visiškai gerai. Tačiau nebandykite jokios pozos, dėl kurios jums būtų nepatogu ar uždusę. Pasitarkite su savo partneriu, kad tai geriau suprastumėte.

Q3. Kokia yra persileidimo tikimybė 10 savaičių nėštumo metu?

Ans: Šansai nėra dideli. Jei laikotės sveikos mitybos ir nuoširdžiai laikotės gydytojo patarimų, persileidimo tikimybė yra tikrai mažesnė.

Q4. Ar 10 savaičių nėštumo mėšlungis yra normalus?

Ans: Taip, mėšlungis dabar yra natūralus. Kai jūsų gimda plečiasi, kad atsirastų vietos augančiam vaisiui, ji taip pat daro spaudimą jūsų pilvo raumenims. Tai sukelia mėšlungį nėščioms moterims.

Q5. Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją po dešimties savaičių nėštumo?

Ans: Turite apsilankyti pas gydytoją, kad atliktumėte ultragarsą ir nuskaitytumėte. Jei jaučiate rimtus mėšlungį ir skausmą, geriausia apsilankyti pas gydytoją.

6 klausimas. Keliauti saugiai ar ne per 10 nėštumo savaičių?

Ans: Keliauti saugu 10 -ąją nėštumo savaitę. Keliaudami turėkite visus būtiniausius dalykus ir sklandžiai eikite nelygiu keliu. Per daug trūkčiojimų nėščioms moterims netinka.