11 nėštumo savaitė yra laikas, kai pradedate ruoštis kūdikio mėnesiui! Tai vienas nuostabus būdas švęsti savo nėštumą ir taip pat suteiks jums energijos ilgą laiką. Be to, jums reikia laiko, kad nukreiptumėte savo dėmesį nuo visos įtampos ir streso, kurį šiuo metu galite patirti. Dažniausiai jūsų stresas ir baimė išnyks, kai sužinosite, kas iš tikrųjų vyksta jūsų kūne. Jei tai yra tai, ko jūs ieškote, čia yra visiškas supratimas, kas šiuo metu vyksta su jumis ir kūdikiu.

vienuolika nėštumo savaičių

Kiek savaičių yra 11 savaičių nėščia?

11 nėštumo savaitė yra du nėštumo mėnesiai. Tiksliau, jūs esate du mėnesiai ir dvi savaitės. Dar maždaug po kelių savaičių prasideda antrasis trimestras ir tai bus dar viena visiškai kitokia patirtis.

Kūdikis 11 savaičių nėščia:

11 -osios nėštumo savaitės kūdikis yra maždaug liepų dydžio. Vaisius yra apie 1,6 colio ilgio ir apie 0,25 uncijos. 11 savaičių nėščiosios pilvas bus šiek tiek didesnis ir gali šiek tiek pradėti matytis. Tačiau vis dar sunku pasakyti. Jei esate 11 savaičių nėščia su dvyniais, jūsų guzas gali būti lengvai pastebimas ir tinkamo dydžio.

11 savaičių nėštumo simptomai:

11 nėštumo savaitės pažanga gali būti visiška netvarka. Jūsų kūnui nutinka tiek daug dalykų, kad galite tiesiog jaustis nusivylę ir suirzę. Tačiau geriausias būdas tai išspręsti yra suprasti, kas paprastai atsitinka jūsų kūnui ir kodėl.

A. Pykinimas:

Dar ne laikas pykinimui išeiti. Tačiau galime jus patikinti, kad pykinimas jus visiškai apleis maždaug po kelių savaičių.

B. Nuovargis:

Kita pasikartojanti problema yra nuovargis. Beveik visą laiką jautiesi išsekęs. Antrame trimestre tai tikrai sumažės.

C. Nuotaikos svyravimai:

Hormonai veikia beprotiškai ir gali signalizuoti apie įvairius nuotaikos svyravimus. Vienintelis geriausias būdas atsikratyti stresinių situacijų ir dažnai nukreipti mintis yra tai.

D. Kojų mėšlungis:

Jei sumažės magnio ir kalio kiekis, 11 savaičių nėštumo metu gali atsirasti mėšlungis kojose. Patikrinkite savo mitybą ir gerkite daug vandens, kad atpalaiduotumėte įtemptus raumenis aplink šlaunis ir kojas.

E. Pilvo pūtimas ir raugėjimas:

Vienintelis būdas kontroliuoti pilvo pūtimą ir raugėjimą yra grįžti prie dietos ir pamatyti, ar nevalgote keptų maisto produktų ir pupelių, o ne valgyti mažiau..

F. Maisto drožyba:

Jie tiesiog linkę kasdien kilti vis aukščiau. Jums gali staiga kilti noras valgyti tai, kas taip pat gali būti nesveika. Valgykite pluoštinį maistą, jie jus sotins labai ilgai.

G. Šlapinimasis:

Dažnas šlapinimasis yra dažnas. Kai jūsų gimda tampa didelė, kad galėtų laikyti augančią kūdikį, ji spaudžia jūsų pilvą, todėl labai dažnai norisi šlapintis.

Kūno pokyčiai per 11 savaičių:

Štai keletas kūno pokyčių šiuo laikotarpiu.

1. Apetito įrankiai:

Pamatysite, kad jūsų apetitas šiek tiek padidėja, ir galbūt norėsite daug valgyti, kad kūdikis būtų aprūpintas tinkamomis maistinėmis medžiagomis.

2. Rytinė liga:

Jūs pastebėsite, kaip jūsų ryto ligos intensyvumas mažėja kiekvieną dieną.

3. Augančios krūtys:

Jūsų krūtys kiekvieną dieną didėja. Tai labai natūralu. Taip pat patirsite, kad krūtys, ypač speneliai, tampa jautresnės nei bet kada.

4. Kūdikio guzas:

Nėštumo 11 savaičių smūgis nebus per didelis, tačiau tai tikrai nedidelė pažanga nuo paskutinės savaitės. Nors tai gali būti sunku pasakyti, tai vis tiek gali būti reginys.

Vaisiaus ir fizinis vystymasis 11 savaičių nėštumo metu:

Kūdikių augimas 11 -tą nėštumo savaitę taip pat yra didžiulis. Kaip keičiasi motina ir jos kūnas, kūdikis taip pat keičiasi, kad taptų žingsniu arčiau tikro mažo žmogaus!

 1. Kūdikio veido bruožai pamažu pradeda vystytis. Tai reiškia, kad dabar ausys lėtai juda link veido dydžio.
 2.  Akys plačiai atskirtos, vokai bus uždaryti ir susilieja su akimis.
 3. Dantys pradeda vystytis nuo mažų pumpurų.
 4. Taip pat pradeda vystytis kūdikio lytiniai organai. Tačiau gali būti per anksti suprasti, ar tai berniukas, ar mergaitė.

11 savaičių nėštumo dieta: ką valgyti ir ko ne

Kaip mes visada sakome, dieta yra pati svarbiausia. Jūsų dieta ir tai, ką valgote, užtikrina sveiką kūdikio augimą. Todėl čia labai svarbu būti atsargiems, ką valgyti ir ko ne.

 • Į savo racioną įtraukite daug pieno produktų. Į kasdienį racioną įeina virtas ir pasterizuotas pienas, sūris ir jogurtas.
 • Riešutai ir sėklos yra geri energijos šaltiniai. Ypač naudingi migdolai ir sezamo sėklos. Minkštimas riešutų padės pajusti energiją.
 • Žalios lapinės daržovės yra turtingas maistinių medžiagų šaltinis. Į savo mitybą ir salotų dubenį daug įtraukite špinatų.
 • Pusryčiai su kalciu yra geriausias būdas pradėti dieną. Javai ir balta duona yra puikus kalcio šaltinis.

Ko neturėtumėte valgyti:

 • Atsisakykite alkoholio ir tabako. Abu jie neigiamai veikia kūdikį ir kūdikio augimą.
 • Apribokite kofeino vartojimą. Vienas puodelis kavos kiekvieną dieną nekenkia.
 • Negalima gurkšnoti riebaus ir riebaus maisto. Jie gali padidinti pilvo pūtimo ir rėmens riziką.

Pratimai, kuriuos reikia atlikti 11 savaičių nėštumo metu:

Pratimai šiuo laikotarpiu yra būtini.

1. Greitas ėjimas:

Jei negalite ar nenorite dirbti sunkaus darbo, pakaks greito ėjimo kiekvieną dieną 15 minučių. Būtinai tai darykite, kad būtumėte aktyvūs.

2. Plaukimas:

Pasitarkite su ekspertu, kad suprastumėte, kokį plaukimo smūgį galite išbandyti. Tai sustiprins jūsų branduolį ir ilgą laiką išliks sveika.

3. Kegelis:

Kitas puikus ir naudingas pratimas yra Kegelis. Jie palaiko jūsų šlapimo pūslės, gimdos ir žarnyno raumenis stiprius ir palaikomus. Stiprindami šiuos raumenis, galėsite atsipalaiduoti ir kontroliuoti gimdymo bei gimdymo raumenis.

4. Pritūpimai:

Pritūpimai padeda sustiprinti šlaunies raumenis ir tai padės ir gimdant.

Skausmai ir sveikatos problemos 11 savaičių nėštumo metu:

Yra keletas skausmų, su kuriais galite susidurti.

1. Makšties išskyros:

pastebėsite, kad šiuo laikotarpiu jūsų kūnas išskiria aiškias makšties išskyras. Jis yra bekvapis ir dažniausiai bespalvis arba baltos spalvos. Šią savaitę susiduriama su viena sveikatos problema.

2. Krūtų augimas:

Kartais galite pajusti skausmą krūtinėje. Taip yra dėl augančios krūties ir pieno liaukų, kurios auga ruošiantis žindyti.

3. Mėšlungis:

Dabar gali kartotis skausmingi pilvo spazmai. Taip yra todėl, kad raumenys dabar plečiasi, kad tilptų augantis kūdikis. 11 savaičių nėštumo mėšlungis yra normalus. Tačiau, jei to nepakanka, galite pasitarti su gydytoju.

Ultragarsas nėščioms moterims 11 savaičių:

Dabar matysite, kaip jūsų kūdikis juda pilvo skysčio viduje. Dabar kūdikio oda yra nepermatoma. Tai pamažu išnyks. Vystydamiesi 11 savaičių kūdikio kūdikį, pamatysite, kad kūdikio pirštai ir pirštai nėra tinklelio. Nagų lovos ir plaukų folikulai pradeda vystytis ir formuotis. Šios savaitės ultragarsas vadinamas „Nuchal Translucency Screening“ ir atliekamas kartu su kraujo tyrimu.

Ką daryti ir ko nedaryti 11 nėštumo savaičių:

Kai kurie dalykai šiuo laikotarpiu yra griežtas ne.

 • Venkite bet kokio aerobinio streso.
 • Venkite tabako ir alkoholio.
 • Negalima per daug mėgautis maistu vienu metu. Dažnai valgykite mažesnius patiekalus.

Ką tu turėtum daryti?

 • Įsitraukite į bet kokius pratimus. Įsitikinkite, kad taip nejaučiate streso. Tai būtina, kad jaustumėtės energingi ir tęstumėte.
 • Gerkite daug vandens. Nepaprastai svarbu išlaikyti hidrataciją.
 • Valgykite daug vaisių, žalių daržovių ir ląstelienos turinčio maisto. Šis maistas taip pat padės palengvinti tuštinimąsi.

Atsargumo priemonės ir priežiūra 11 nėštumo savaičių:

 1.  Įtraukite apie 80 mg kalcio kiekvieną dieną.
 2.  Į savo kasdienę mitybą įtraukite citrusinius vaisius, apelsinus, braškes.
 3. Pomidorai ir brokoliai paskatins jūsų mitybą, kad jame būtų daug vitamino C, ir tai svarbu jūsų nėštumo priežiūrai. Vitaminas C yra būtinas sveikam kūdikio kaulų augimui.

Būtinas kontrolinis sąrašas vienuoliktąją nėštumo savaitę:

 • Pradėkite skaityti nėštumo vadovus ir pasikalbėkite su kitomis motinomis, kad geriau suprastumėte. Atminkite, kad kiekvienas turi skirtingą patirtį ir neturėtumėte išsigąsti.
 • Pradėkite planuoti kūdikio dušą.
 • Suplanuokite kūdikio mėnesį.

Vykdydami 11 savaičių nėštumo priežiūrą, nepamirškite likti sveiki ir būti labai aktyvūs visą dieną. Darykite mažesnius dalykus ir nukreipkite dėmesį į produktyvumą. Tokiu būdu pamatysite save energingesnį ir psichiškai laimingesnį. Psichinė ramybė ir sveikata yra tokie pat svarbūs kaip ir jūsų fizinė sveikata. Tegul tai bus jūsų šūkis šią savaitę.

Dažnai užduodami klausimai & Atsakymai:

Q1. Ar galite parodyti 11 savaičių nėščią?

Ans: Jei esate 11 savaičių nėščia su dvyniais, tikimybė, kad guzas yra matomas. Priešingu atveju gali būti sunku pasakyti, nors kūdikis auga natūraliai ir progresuoja kiekvieną dieną. Kad guzas pasirodytų, dar ne laikas.

Q2. Seksas per 11 nėštumo savaičių saugus ar ne?

Ans: Visiškai saugu! Jūs tiesiog turite įsitikinti, kokia poza jums tinka. Nespauskite per daug pilvo. Galbūt norėsite pasikalbėti su savo partneriu ir suprasti, kas jums abiem tinka. Seksas gali priversti jus atsipalaiduoti ir atsipalaiduoti.

Q3. Kokia yra persileidimo tikimybė 11 savaičių nėštumo metu?

Ans: Persileidimo tikimybė yra labai maža. Jei planuojate kelionę, įsitikinkite, kad laiku išgėrėte visus vaistus ir laikotės dietos.

Q4. Ar mėšlungis 11 savaičių nėštumo metu yra normalus?

Ans: Mėšlungis yra visiškai šiuo laikotarpiu. Mėšlungis atsiranda, kai gimda plečiasi, taip spaudžiant pilvo raumenis. Jei mėšlungis tampa per daug gydomas, turite kreiptis į gydytoją.

Q5. Kada turėtumėte kreiptis į gydytoją vienuolikos savaičių nėštumo metu?

Ans: Kreipkitės į gydytoją, jei jaučiate diskomfortą. Tai gali būti kažkas panašaus į labai blogus mėšlungį ar kraujo dėmes. Be to, suplanuokite reguliarias konsultacijas su gydytoju, kad suprastumėte savo kūdikio pažangą.

6 klausimas. Ar saugu keliauti vienuoliktą nėštumo savaitę??

Ans: Taip, šiuo laikotarpiu keliauti yra saugu. Jums tik reikia būti atsargiems, kur keliaujate. Galbūt norėsite išvengti trūkčiojančių kelių.