Dabar, kai jūsų kūdikiui suėjo 1 metai, sveikiname, kad esate tėvai visus metus. Nors tai gali būti gana ypatinga ir mokymosi patirtis, jūs dar nebaigėte. Tiesą sakant, jūs linkę toliau mokytis iki tėvystės pabaigos. Ir tai yra kažkas, kas niekada nesibaigia. Sakoma, kad mokymasis gyvenime niekada nesibaigia, ir mes kasdien mokomės kažko naujo, o tėvystė nesiskiria. Nors galite būti laimingi, kad sugebėjote įveikti lemtingus vienerius metus be didelių nesėkmių, dar to nepadarėte. Turite nepamiršti daug dalykų, nes jūsų vienerių metų kūdikiui dabar reikia daugiau dėmesio nei bet kada. Štai keletas dalykų, kuriuos reikia išsamiai apsvarstyti.

1 metų kūdikis

1. Maitinimas:

Maitinti vaiką gali būti smagus laikas. Tačiau nebus taip smagu, jei turėsite įstumti maistą į kūdikio burną. Ne visada teisinga juos nuolat maitinti. Kadangi mes, suaugusieji, esame įpratę valgyti tris kartus per dieną, ketiname jų laikytis ir pagal tvarkaraštį. Tačiau jie vis dar nepasiekė mūsų laiko. Taigi leiskite kūdikiui praleisti valgį. Tai visiškai gerai. Tačiau būtinai duokite jiems maisto, kai jie yra alkani. Dabar tai nereiškia, kad ir toliau tarnausite, kai jie to reikalauja. Sudėtinga teisė?

Pirma, pasirūpinkite, kad maistas būtų paruoštas įprastu valgymo laiku, kad jie žinotų, jog tai yra maisto laikas. Tikėkite ar ne, jie su laiku tai pajus. Jie žinos, kada ateis jų maitinimo laikas. Bet kokiu atveju, jūs taip pat turite įsitikinti, kad be trijų patiekalų jiems taip pat reikia kelių užkandžių dienos metu. Dabar tai dieta vienerių metų kūdikiui. Taigi būkite budrūs ir stebėkite, kas šeriama, o kas ne.

2. Jūsų kūdikio svoris:

Vienas iš svarbiausių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra svoris. Tik taip galite sekti, kiek sveikas jūsų vienerių metų kūdikis. Jei radote jam antsvorį, pabandykite išsiaiškinti kai kurias 1 metų kūdikio veiklas ir darykite tai su jomis, palaikykite jas aktyvias ir laikykitės gydytojo nurodymų dėl dietos. Bet jei pastebite, kad jūsų kūdikis yra per mažas, greičiausiai jus ištiks nedidelis panikos priepuolis. Nepraleiskite nė vieno dalyko, kurį jūsų kūdikio gydytojas jums pasakys apie svorį. Paprastai jūsų vienerių metų vaikas turėtų sverti sveikus 22 svarus, jei tai yra ji, o sveikas 23 – jis. Taigi stebėkite svorį ir stebėkite gydytojo apsilankymus.

3. Miego trukmė:

Nerimaujate, ar jūsų kūdikis pakankamai miega? Turite suprasti, kad vienerių metų vaikas šiek tiek susinervins, jei negaus reikiamo miego. Nors tai labai skiriasi nuo vieno vaiko iki kito, paprastai vaikas miega beveik 14 valandų per parą iš 24 valandų. 14 valandų paprastai suskirstomos į du miego laikus dienos metu ir vieną naktį, kuri paprastai yra ilgesnė. Jei jam/jai yra metai, tuomet neturite dėl ko nerimauti, nes turėjote išsiaiškinti rutiną. Bet jei to nepadarėte, dabar pats laikas.

Jūsų vienerių metų kūdikis 2

4. Jūsų kūdikio vystymasis:

Maisto vartojimas 1 metų kūdikiui yra labai svarbus augimo ir vystymosi aspektui, kurie yra tiesiogiai susiję. Turite pasirūpinti „vienerių metų kūdikio mitybos“ aspektu, kad atitiktų reikalavimus. Šiais metais jūsų kūdikio vystymasis yra didelis ir tai, ko galbūt laukiate išgirsti visą gyvenimą, gali būti tik tai, ko norite. Pirmieji jo žodžiai. Nenusileiskite, jei jie nenusitrauks „tėčio“ ar „mamos“. Didžiuokitės tuo, ką sugalvojo jūsų kūdikis, ir tuo, kad jis/ji vystosi.

Jie mėgsta tyrinėti. Taigi atsikratykite visų dalykų, dėl kurių vėliau galite gailėtis. Pasirūpinkite, kad jie taip pat galėtų apsiversti, nukristi ir užlipti ant jūsų spintelių, ir įsitikinkite, kad turite pakankamai veiklos 1 metų kūdikiui, nes jie gali parodyti, ką jie sugeba, ir jūs galėsite išsiaiškinkite kūrimo procesą. Taip pat pasirūpinkite savo kūdikio skiepijimu ir tai turėtų padėti jums apsaugoti jį nuo daugelio ligų.

5. Maistas  & Žaislai:

Svarbiausias jūsų prioritetas yra įsitikinti, kad jūsų kūdikis gauna įprastą maistingą 1 metų kūdikio mitybą.

Taip pat pasirūpinkite žaislais 1 metų berniukui, nes jam jų reikia labiau nei bet kada, kad galėtų lavinti daug motorinių įgūdžių..

6. Jūsų kūdikio gairės:

Jei jums įdomu, ką jūsų kūdikis nustatys kaip svarbius etapus per šiuos vienerius metus, tuomet jums bus malonu. Jūsų vienerių metų kūdikis gali tiesiog ploti rankomis už jus. Būkite išdidūs tėvai ir plokite rankomis už savo kūdikį. Galų gale tai buvo pirmas jo plojimas. O svarbiausiam visų laikų etapui pasiruoškite patogią kumštelį ir stebėkite pirmuosius jo žingsnius. Taip pat pamatysite, kaip jie ugdo humoro jausmą ir juokiasi iš to, kas jiems atrodo juokinga. Taigi pirmyn ir padarykite kvailį. Ir kai baigsite, galite net pastebėti, kad jie jus mėgdžioja. Taigi likite šalia ir žiūrėkite visa tai, mėgaukitės ir užfiksuokite pirmąjį žvilgsnį.

Jei per šį laikotarpį neturėsite pakankamai laiko pasilikti savo vienerių metų kūdikiui, tada praleidžiate tai, kas gali būti geriausi jūsų tėvystės metai. Pirmieji žodžiai ir pirmieji žingsniai yra tai, ko nenorite praleisti kaip tėvas. Todėl įsitikinkite, kad esate ten, kur galite pralinksminti ir ploję, ir kartu su sutuoktiniu nubraukite kelias džiaugsmingas ašaras.