Rūpintis naujagimiu yra gana sudėtinga. Jiems reikia ypatingo ir visą parą dėmesio. Kadangi kūdikis yra subtilus amžius, o jo gebėjimai vystosi, jam reikia specialių žinių keliais klausimais. Šiandien aptarkime 3 mėnesių kūdikio priežiūrą. Jei esate nauja mama, natūralu, kad kyla keletas abejonių ir prielaidų, kaip geriausiai pasirūpinti savo kūdikiu. Bet nesijaudink! Mes padėsime jums išsiaiškinti, kaip geriausiai prižiūrėti trijų mėnesių kūdikį, suteiksime jums žvilgsnį į maistą ir mitybą, profilį, kūdikio raidą, sveikatos problemas ir dar daugiau.

3 mėnesių kūdikio priežiūros fea

3 mėnesių kūdikio svoris ir augimas:

Tai etapas, kurį galite stebėti, kai trečio mėnesio kūdikis priauga svorio ir auga. Jei jums įdomu, ar jūsų kūdikis yra apkūnus ar liesas, laikas nesijaudinti ir išmatuoti kūdikio augimą pagal išvaizdą. Gydytojai apskaičiuoja kūdikio augimą pagal svorį ir galvos apimtį. Paprastai šiuo laikotarpiu kūdikio augimas vidutiniškai gali padidėti iki 6 uncijų per savaitę. Tai reiškia, kad mažai kam tai gali būti 4 uncijos, o kitiems – 7 uncijos. Nereikia nerimauti, nebent vyksta nenormalus augimas.

3 mėnesių kūdikių vystymasis ir gairės:

Dabar pažvelkime į reikšmingus kūdikio kūno pokyčius ir etapus per 3 mėnesius. Galima suskaičiuoti šias priemones ir pasakyti, ar jūsų kūdikis yra tinkamo vystymosi stadijoje, ar ne!

Miegas:

Gali būti, kad jūsų 3 mėnesių vaikas laimingai miega dažnai. Yra tikimybė, kad pastebėsite, kad jam taip pat trūksta miego. Tačiau atminkite, kad vieną kartą per dieną gerai išsimiegojus 6 valandas, jūsų kūdikis yra sveikas. Taip yra todėl, kad kūdikio nervų sistema vystosi, o vaiko skrandis gali pradėti talpinti daugiau pieno nei anksčiau. Pradėjus šiuos pokyčius, kūdikis ilsisi, kad gerai išsimiegos 6-7 valandas.

Judesiai:

Dabar galite pamatyti kūdikį keliančią galvą ir krūtinę, kai jis guli ant pilvo. Kūdikis gali lengvai atidaryti ir uždaryti rankas, priglausti rankas prie burnos ir sugriebti žaislus. Kojos gali būti lengvai ir patogiai ištemptos, o smūgius galima pastebėti gulint ant pilvo ar nugaros. Kai kuriais atvejais netgi galite pamatyti, kaip kūdikis rieda 3 mėnesių amžiaus!

Vizija ir kalba:

Ar žinote, kad kūdikis dabar gali sekti ir suprasti judančius objektus? Taip! Jis arba ji gali lėtai atpažinti pažįstamus objektus ir net žmones! Tai galite suprasti, kai kūdikis šypsosi iš žinomo balso ar veido. Be to, galima pamatyti 3 mėnesių kūdikio bambėjimą ir reaguoti į tonus pasukus galvą ta kryptimi, iš kurios sklinda garsai.

Emociniai etapai:

Sveikinu! Be fizinio 3 mėnesių kūdikio vystymosi, dabar jūsų kūdikis pradeda reaguoti ir lėtai ugdyti socialinę šypseną. Jis arba ji pradeda džiaugtis kitais žmonėmis ir mėgsta žaisti. Jūs netgi galite stebėti tam tikrą veido išraiškų imitaciją.

Atsižvelgiant į šiuos svarbius etapus ir vaiko vystymąsi per 3 mėnesius, įsitikinkite, kad turite ir laikrodį. Turite kreiptis į pediatrą, jei,

 1. Kūdikis nereaguoja į garsius garsus.
 2. Netraukia daiktų ar žaislų prie burnos.
 3. Negali judinti akių visomis kryptimis.
 4. Iki 3-4 mėnesių pabaigos nesupranta judančių objektų.
 5. Nereaguokite į pažįstamo balso garsą ir šypseną.
 6. Nelaiko daiktų ir žaislų.

3 mėnesių vaiko veikla ir tvarkaraštis:

Dabar yra laikas, kai jūsų kūdikis pradeda žaisti. Kūdikis gali atpažinti, suvokti ir žaisti su aplinkiniais žaislais ir daiktais. Štai keletas galimų veiklų ir tvarkaraščių, kaip geriausiai rūpintis kūdikiu.

Veikla:

Atminkite, kad kiekvieną spalvingą ir gerai atrodantį šviesų daiktą aplink jus gali atnešti kūdikis. Taigi būkite atsargūs ir visada stebėkite kūdikį. Kadangi jis ar ji pradeda žaisti, galite duoti kamuolį, apvolioti jį priešais jį, kad jis šiame etape lėtai koordinuotų rankų ir akių judesius.

Štai keletas įdomių 3 mėnesių kūdikių užsiėmimų, kuriuos galite sekti! Reguliariai kalbėkitės su trijų mėnesių kūdikiu. Naudokite paprastus žodžius ir pasakykite jiems, ką darote. Tai padeda pagerinti balso ir bendravimo įgūdžius. Dainuokite jiems ir išsakykite išraiškas. Šiame etape kūdikiai taip pat mėgsta veidrodžius. Padėkite saugų veidrodį tinkamu atstumu ir leiskite kūdikiui linksmintis. Jis tikrai linksmins save linksmiausiai matydamas jo veidą!

Tvarkaraštis:

Nebūk per griežtas! Negalima turėti minutės minutės ar valandos plano. Griežti tvarkaraščiai gali būti per daug ir sukelti stresą. Taigi lėtai įveskite programą ir pripratinkite kūdikį prie jos palaipsniui. Yra keletas dalykų, kuriuos galima padaryti su 3 mėnesių kūdikiu. Pavyzdžiui, jei jis maitinasi dažniau nei įprastai, palaipsniui, turėtumėte pratęsti valgymo intervalus, atitraukdami jį nuo žaislų ar spalvingų daiktų..

Be to, eikite pasivaikščioti vakarais ar rytais kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Tai gali padėti sudaryti renginių tvarkaraštį.

3 mėnesių kūdikio sveikatos problemos:

Šiame etape kūdikis turi būti nuolat prižiūrimas ir prižiūrimas. Dažnos kūdikių sveikatos problemos paprastai yra vėmimas ir virškinimo sutrikimai, kosulys, per didelis verkimas, karščiavimas, mieguistumas ir kvėpavimo sutrikimai. Nors tai yra vienas iš dažniausiai žinomų rūpesčių, nepraleiskite kūdikio nuvežimo pas gydytoją. Atsižvelgiant į tai, kad kūdikis ir naujagimis yra vystymosi stadijoje, apie visus smulkius ar reikšmingus pokyčius ar sveikatos problemas reikia nedelsiant pranešti gydytojui.

Sauga:

Niekada nesukite galvos, ką daro jūsų vaikas. Dabar, kai jūsų kūdikis gali pradėti griebti daiktus ir nešti juos į burną, visada turėtumėte įsitikinti, kad jie jų nenurijo ir neužspringo. Stenkitės nepalikti kūdikio vieno.

3 mėnesių maistas ir mityba:

Kai kūdikiui dar tik 3 mėnesiai, maitinimas krūtimi ar su juo susijęs mišinys yra vienintelis mitybos ir maisto šaltinis. Tačiau, kadangi jūsų kūdikis pradės augti ir vystytis, galite pastebėti, kad maitinimas ir maisto suvartojimas palaipsniui didės. Pagerėjus apetitui, jie gali pradėti turėti daugiau pieno. Atminkite, kad kūdikiams pradėjus augti, gali tekti maitinti nuo šešių iki aštuonių kartų per dieną.

Jei maitinate mišiniu, kuris sunkiai virškinamas nei motinos pienas. Šiuo atveju tarp šėrimų gali būti ilgesnis ištempimo laikotarpis. 5–6 uncijos kiekvieno maitinimo metu yra standartinis kūdikio pašaro kiekis, kai yra mišinys.

Štai dar keli dalykai, kuriuos reikia nepamiršti valgant ir valgant 3 mėnesių kūdikį.

 • Reguliariai rauginkite kūdikį.
 • Venkite permaitinimo. Jei reikia, įveskite daugiau intervalų.
 • Nelaukite maitinimo, kol jūsų kūdikis bus labai alkanas.

Kūdikio priežiūra:

Rūpinimasis kūdikiu yra ne mažesnis iššūkis. Reikėtų sugebėti suprasti elgesį ir reguliariai stebėti 3 mėnesius. Jis pradeda mokytis naujų dalykų, pastebi ryškius objektus ir atpažįsta pažįstamus veidus bei balsus. Jūsų kūdikis pradės rodyti laimę per emocijas. Šiame etape reikia tinkamai pasirūpinti kūdikiu, nes jis vis dar negali visiškai suprasti išorinio pasaulio.

Reguliariai įtikinkite kūdikį apie jo buvimą. Būkite malonus ir interaktyvus. Įsitikinkite, kad kūdikis jaučia gerą ir saugų ryšį tarp jūsų. Duokite malonią šilto vandens vonią ir įsitikinkite, kad visi rankšluosčiai ir šluostės yra nuplauti dezinfekavimo priemonėmis. Visa kūdikio aplinka ir aplinka turi būti švari ir tvarkinga. Keiskite sauskelnes kas kelias valandas ir nuolat jas tikrinkite. Pastebėję bet kokią nesveiką situaciją, pasitarkite su gydytoju.

Patarimai ir kontrolinis sąrašas:

Štai keletas kitų ekspertų pasiūlymų ir patarimų, kaip geriausiai rūpintis savo kūdikiu,

 1. Pasirūpinkite, kad aplinka visada būtų tvarkinga.
 2. Atsižvelgiant į tai, kad kūdikis gali paimti į burną bet kokį daiktą ir žaislus, visada įsitikinkite, kad aplink kūdikį nėra aštrių daiktų.
 3. Retkarčiais darykite masažus. Tai padeda sukurti gerą ryšį tarp kūdikio ir jūsų.
 4. Maitinkite kūdikį tik motinos pienu ar mišiniais.
 5. Reguliariai tikrinkitės su savo gydytoju. Reguliariai užsirašykite visas vakcinas ir patikrinimus.

Ką nusipirkti 3 mėnesių kūdikiui:

Nors jūsų trijų mėnesių vaikui nereikia kruopščiai apsipirkti, čia yra keletas patarimų, kurie gali padėti jums išsiaiškinti, ko jums gali prireikti jūsų kūdikiui.

 • Maitinimo buteliukas, jei jis neturi pieno iš krūties.
 • Sterilizatorius, skirtas buteliams ir čiulptukams.
 • Sauskelnių maišelis.
 • Dezinfekavimo priemonė rankšluosčiams ir šluostėms valyti.
 • Miego maišas, padedantis gerai išsimiegoti ir sumažinti uždusimą.
 • Slaugos dangtelis ir maišelis.
 • Dantų dygimas kūdikiui 3 mėnesius.
 • Lauko antklodė.

Rūpintis 3 mėnesių kūdikiu yra gana sudėtinga užduotis, todėl šie patarimai ir išsamus vadovas, kaip geriausiai pasirūpinti kūdikiu, gali padėti jums padaryti viską, ko reikia. Pasakykite mums savo mintis ir pasidalykite savo patirtimi! Mums patinka išgirsti jus!

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Ar 3 mėnesių kūdikis gali keliauti oru?

Ans: Nėra standartinių taisyklių ar taisyklių, reglamentuojančių naujagimius ir kūdikius, keliaujančius oru. Visada galite skristi su 3 mėnesių vaiku oru ir pabandyti priversti jį miegoti skrydžio metu, kad sumažintumėte nepatogumus.

Q2. Kiek 3 mėnesių kūdikiui reikia miegoti?

Ans: Paprastai 3 mėnesių vaikas gali miegoti apie 14–15 valandų per dieną. Tai apima sveiką ir mažą miegą bei naktinį miegą. Tik po 4-5 mėnesių kūdikiai pradeda reguliariai miegoti.

3. Ar 3 mėnesių vaikas gali valgyti kietą maistą?

Ans: Patartina, kad 3 mėnesių kūdikis nevalgytų jokio maisto, išskyrus maitinimą krūtimi ir mišinius. Kūdikiams reikia sverti 4–6 mėnesius, kai jie suvalgo kieto maisto.