Jūs turite 4 mėnesių kūdikį. Esame tikri, kad esate priblokšti jūsų kūdikio augimo tempo! Jūs žavitės jo asmenybe ir tuo pat metu įdomu, kaip geriausiai pasirūpinti kūdikiu. Kam nerimauti, kai esame ten?!

Rūpintis 4 mėnesių kūdikiu gali būti ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti, turite žinoti, kas gali išlaikyti jūsų kūdikį sveiką, laimingą ir kaip tinkamai auklėti. Tai gana sunki užduotis, todėl reikia nepamiršti kelių dalykų, tokių kaip ūgis ir svoris, sveikata ir rūpesčiai, gydytojų apsilankymai, maitinimas ir sauga. Čia mes pateikiame jums viską viename vadove, kaip geriausiai pasirūpinti savo kūdikiu!

4 mėnesių kūdikis

Ketvirto mėnesio kūdikio svoris ir ilgis:

4 mėnesius ir pastebėsite, kaip jūsų kūdikis efektyviai padvigubino savo gimimo svorį. Paprastai kūdikis sveria apie 1–1,5 svaro (tai yra apie 560 gramų) ir maždaug 0,8 colio (apie 2 cm) ilgio. Leiskite gydytojui vizitų metu nuolat registruoti kūdikio svorį. Galvos dydis yra labai svarbus, taip pat tai yra jūsų kūdikio sveikatos rodiklis. Per ilgas arba per plonas, todėl dėl saugumo turėtumėte patikrinti gydytoją. Nors pirmieji metai yra greito augimo metas, nenorite rizikuoti.

4 mėnesių kūdikio vystymasis ir gairės:

Nustebino tai, kaip auga jūsų kūdikis? Štai keletas bendrų etapų ir raidos pokyčių, kuriuos galima pastebėti keturių mėnesių kūdikiui.

1. Kūnas ir judesiai:

Kurti – tai tik žodis, kuriuo dabar galite apibūdinti savo mažylį. Kiekvienoje srityje jo laukiama daugiau. Galite išlaikyti jo kaklą išlygintą ir įsitikinti, kad jo galva ir stuburas lengvai auga teisingai. Nepradėkite jų jau sėdėti ant nugaros, nes dar netinkamas laikas, ir jie dar per maži. Siekiant užtikrinti palaikymą, kai juos glostote, jis bus išlaikytas, nes jūsų vaiko galva šiuo metu yra daug svarbesnė ir bus sunku ją gerai išlyginti ilgiau nei kelias minutes.

2. Valcavimas:

Kūdikis po 4 mėnesių paprastai pradeda riedėti. Paprastai tai atsitinka iš nugaros į priekį pirmąsias kelias savaites, o tada jis pradeda riedėti atgal. „Floortime“ jam yra būtinas, todėl įsitikinkite, kad grindys neturi aštrių kampų ir visada turi kilimą. Stenkitės būti šalia ir ne tik įrašyti jo pirmąsias akimirkas, bet ir įsitikinti, kad jis nepataikė į jokį sienos kampą.

3. Socialiniai ir emociniai:

Jūsų kūdikis dabar atpažįsta ir šypsosi žmonėms. Jis šypsosi ir atsako į kitų šypsenas. Jis taip pat gali mylėti žaisti ir yra gana aktyvus su savo žaislais. Galima net pastebėti jaudulį kūdikio veide, kai jis mato, kad prie jo ateina kažkas, kas jam patinka.

4. Kalba:

Na, dabar galite stebėti savo kūdikio bambėjimą. Jis klauso garsų ir balsų netoliese ir reaguoja burbėdamas. Dabar jūs aiškiai suprantate, ar jis laimingas, ar liūdnas.

5. Judesiai:

Būsite šokiruoti pamatę, kad jūsų 4 mėnesių kūdikis pradės ieškoti žaislų. Nors tai yra reikšmingas įvykis, jis gali ranka paimti žaislus ir sekti juos akimis. Jis pradeda atidžiai stebėti kitų veidus ir reaguoja į pažįstamus jausmus. Kai kuriais atvejais jis taip pat gali priglausti rankas prie burnos. Nedaugelis kūdikių net keturis mėnesius gali nusisukti nuo pilvo ant nugaros!

Atsižvelgdami į tai, turite skubiai kreiptis į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, jei jūsų kūdikis to nedaro,

 • Stebėkite aplinkinius dalykus.
 • Nesišypsokite žmonėms ir pažįstamiems veidams namuose.
 • Neskleiskite garsų.
 • Negalima pavartyti akių.
 • Nedėkite žaislų ir daiktų į burną.

Keturių mėnesių kūdikių maistas ir dieta:

Ketvirtas mėnuo Bady Main

Žindymas neturėtų būti sudėtingas procesas, kaip buvo anksčiau. Dabar jūsų kūdikis įvaldė pieną ar mišinį kaip reikiant čiulpti ir pagaliau išmoko, ką reikia padaryti pamačius maistą. Jei anksčiau pastebėsite sunkumus, jums nereikės jo alkti ir eksperimentuoti su jo mitybos įpročiais.

Dabar galite pristatyti gerai sutrintą kietą maistą ir patikrinti, ar jis neturi virškinimo problemų, ar nėra alergijos tam tikriems maisto produktams ir reikmenims. Būtina patikrinti, ar kūdikis yra pasirengęs valgyti šiuos maisto produktus, pasitelkdamas kelis požymius. Jei jūsų kūdikis atveria burną paragauti patiekalų arba gali sėdėti tiesiai ant aukštos kėdės, galite pabandyti maitinti koše, pavyzdžiui, saldžiomis bulvėmis, avokadu ir bananais. Tai yra dažna priežastis, dėl kurios Indijoje maitinamas maistas 4 mėnesių kūdikiui, ir gali būti iš naujo patikrintas gydytojo, kad gautų asmeninę nuomonę.

Ketvirto mėnesio kūdikio sveikatos problemos ir saugumas:

Kūdikiai yra linkę į keletą ligų ir saugumo problemų. Svarbu atkreipti dėmesį į keletą įspėjimų. Nors ligos, tokios kaip karščiavimas, judesiai ir peršalimas, yra gana dažnos 4 mėnesių amžiaus vaikams, būtina jų nepaisyti ir kiekvieną kartą pasitarti su gydytojais. Jei jie atsirado dėl bakterijų ar virusų, gydytojas gali pasiūlyti skubius vaistus, kad atsikratytų to. Be to, reikiamus skiepus turėtų nurodyti gydytojas.

Tvarkant keturių mėnesių kūdikį reikia imtis atsargumo priemonių, pavyzdžiui, nelaikyti aštrių daiktų aplink kūdikį, naudoti nesulaužomus žaislus, nelaikyti balionų šalia kūdikio. Ir nepalikite kūdikio aukštesnėje vietoje ir kol kas nedėkite kūdikio į vaikštynę.

Keturių mėnesių veikla ir tvarkaraštis:

1. Miegas:

Dabar jūsų kūdikis užmigs. Jis turės ilgesnį miegą naktį ir trumpus dienos miegus. Standartinis yra dešimties valandų miegas ir penkių valandų dienos miegas (padalintas ir tarpas). Gali atrodyti, kad nėra gera idėja palaikyti kūdikį visą dieną, darant prielaidą, kad jis geriau miegos naktį, nes bus pavargęs. Tai visiškai klaidinga mintis ir visai netiesa. Taip yra todėl, kad dienos miegas įtakoja tai, kaip 4 mėnesių kūdikis miega naktį. Stenkitės nesupurtyti jų miegoti ar net maitinti, kol jie bando užmigti, nes tai sukuria klaidingą idėją ir vėliau jiems gali būti sunku užmigti.

2. Žaislai ir žaidimai:

Kalbant apie žaislus, pagaliau galite jį supažindinti su nesulaužomais žaislais, tačiau gerai juos išvalykite, nes didžioji jų dalis tikrai atsidurs jo burnoje. Stenkitės neduoti jam per mažų dalių. Venkite aštrių žaislų ir balionų.

3. Maitinimas:

Pagal maisto lentelę galite žindyti 4 mėnesių kūdikį iki jo turinio kas keturias valandas. Jei duodate kietą maistą, neduokite daugiau kaip 2 uncijos ir tris kartus per dieną, tik jei kūdikis yra pasirengęs.

4. Tvarkaraštis:

Dažniausiai keturių mėnesių tvarkaraštis gali atrodyti panašiai. Nors jis miega ne ilgiau kaip penkias valandas per dieną, tuštumos metu daugiausiai laiko galite rasti maitindami ir žaisdami. Jis turėtų būti aktyvus dienos metu, kai nemiega, ir dažnai vaikščioti su pažįstamais žmonėmis.

4 mėnesių kūdikio priežiūra:

Toliau pateikiami bendri klausimai, kuriuos gydytojai ir slaugytojos dažnai pataria dėl kūdikių priežiūros keturis mėnesius,

 • Dauguma sveikatos priežiūros centrų rekomenduoja iki dvejų metų išlaikyti vaiką nuo bet kokio skaitmeninio ekrano. Tačiau, kad ir kaip tai būtų neįmanoma, stenkitės vengti programų, kuriose dalyvauja smurtas, nes tai gali paveikti jūsų vaiką neteisingai.
 • Ketverių metų amžiaus smegenys vystosi labai daug, todėl laikykitės atokiai nuo atšokusių žmonių ir naudokite gerai žinomus peramuliatorius, nes jie sulėtina vaiko augimą..
 • Niekada neleiskite savo kūdikiui patekti į blogus saulės spindulius. Tegul jis būna patalpoje, kai piko saulė.
 • Šaltuoju metų laiku ir žiemą gerai pridenkite kūdikį.
 • Tačiau rekomenduojami rytiniai saulės spinduliai, pasimokykite nunešti jį į švelnią ryto saulę.
 • Rūpinkitės klaidomis ir vabzdžių įkandimais aplink kūdikį. Venkite jų ir visada laikykite švarią aplinką.

Papildomi patarimai:

Čia yra dar keletas papildomų pasiūlymų dėl svarbių dalykų, kuriuos reikia padaryti su 4 mėnesių kūdikiu,

 1. Visada reguliariai tikrinkite savo gydytoją. Skiepyti ir skiepyti laiku.
 2. Negalima nuolat keisti kūdikio pediatro, nes sveikatos būklė gali būti gerai žinoma tik vienam šeimos gydytojui.
 3. Įsitikinkite, kad aplink jį nėra smulkių ar aštrių daiktų, nes kūdikis dabar laikys daiktus prie burnos.
 4. Praleiskite laiką su kūdikiu kalbėdami ir pasakodami istorijas. Galite pradėti jį reaguoti ir reaguoti į jūsų balsą.
 5. Apsaugokite vietas nuo vaikų ir įsitikinkite, kad aplinka yra saugi vaikams. Uždėkite spinteles ant spintų, lėtai uždarykite skirstomąją skydą, kol vaikas artimiausiais mėnesiais pradės jas pasiekti.

Kūdikio vystymosi palaikymas:

Svarbu visada praleisti laiką su savo kūdikiu. Jūsų kūdikis pradės reaguoti į pažįstamus veidus, prižiūrėtojus ir kvatotis. Jis skleis garsus ir jam patiks žmonės, kalbantys ar žaidžiantys su juo. Bendradarbiavimas ir laiko praleidimas su juo padės bendrai vaiko veiklai ir fiziniam bei socialiniam vystymuisi.

Rūpintis 4 mėnesių kūdikiu yra sudėtinga užduotis, todėl reikia visiškai sutelkti dėmesį į kūdikį. Turėtumėte būti atsargūs 24 valandas per parą ir įsitikinti, kad kūdikis gauna visą reikalingą fizinę ir socialinę paramą. Pasidalinkite savo mintimis su mumis. Jei turite kūdikį, mums taip pat patinka išgirsti jūsų patirtį.

Šis keturių mėnesių kūdikio vystymosi ir etapų vadovas yra orientacinis. Visada pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad gautumėte suasmenintų nuomonių ir patikrinimų. Niekada nepamirškite nuvežti kūdikio reguliariai tikrintis ir aptarti problemas su sertifikuotu medicinos specialistu, kad gautumėte geriausią priežiūrą.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kiek miego reikia 4 mėnesių kūdikiui?

Ans: Keturių mėnesių kūdikis paprastai miega gerai naktį, mažiausiai dešimt valandų. Dieną jis galėjo miegoti su geromis spragomis. Vidutiniškai 5–6 valandos su spragomis yra įprastas scenarijus.

Q2. Ar gerai keliauti su keturiais mėnesiais??

Ans: Apskritai, gerai keliauti su 4 mėnesių kūdikiu ir berniuku. Tai neturėtų būti problema, nebent kiltų sveikatos komplikacijų ar gydytojų neigimas.

Q3. Kaip sužinoti, kada mano 4 mėnesių kūdikiui pradeda dygti dantys?

Ans: Galite žinoti, kad jūsų kūdikiui dygsta dantukai, pasireiškiantys kai kuriais simptomais, tokiais kaip per didelis kramtymas, stipresnis šlapinimasis, dirginimas, bėrimai aplink burną ir daugiau čiulpimo. Dėl asmeninės nuomonės galite kreiptis į gydytoją.