Jau 5 mėnesiai! Ar laikas neskrenda? Kol užsiėmėte šlapių sauskelnių priežiūra, jūsų vaikas jau pradėjo vystytis savo saldžiame pasaulyje. Yra naujų etapų, kuriuos jis pasiekė po kiekvieno mėnesio, todėl jums sunkiau bendrauti su mažyliu ir valdyti paslėptą veiklą. Štai keletas skirtingų aspektų ir pokyčių, kurių galite tikėtis, kai jūsų kūdikis žengs 5 ​​-tą mėnesį pasaulyje.

5 mėnesių kūdikis

1. Svoris:

Iki 5 mėnesių jūsų mažylis padvigubino savo kūno svorį. Šiame etape turėtų būti gerai pasikonsultuota su gydytoju apie riziką, kad jūsų vaikas turi nepakankamą svorį ir ką galite padaryti, kad įsitikintumėte, jog taip nėra.

2. Kūdikių priežiūra:

Kūdikių priežiūra yra svarbus aspektas, kai žiūrite į 5 mėnesių vaiką. Jūsų kūdikis pradės riedėti po namus nuo nugaros iki pilvo ir viską kartoti iš naujo. Jūs pastebėsite, kaip efektyviai jis išmoko dirbti ant kojų ir yra pasirengęs ropoti. Jis taip pat juda, todėl, kol džiaugiatės matydami jį besisukantį, įsitikinkite, kad niekada nepaliksite jo lovoje be priežiūros, nes jis vis dar yra subtilus, o nukritęs nuo aukštos lovos jis bus sunkiai sužeistas.

Taip pat pastebėsite, kaip jūsų mažylis mėgsta muziką ir skirtingai reaguoja į skirtingus žanrus. Žaisk visų rūšių žaidimus, kad pirmiausia atpažintum tą, kuriam jis labiau patinka. Kai matai, kad jis šypsosi vienam ir ploja kartu, atradai savo mažylio mėgstamiausią. Viskas, ką pakabinsite virš kūdikio lovelės, turi eiti. Jūsų kūdikis mokosi stumti savo kelią aukštyn, o bet kokia viela virš galvos tiesiog sukelia problemų.

Jei vis dar nesulaukėte kūdikio apsaugos nuo namų, dabar pats laikas. Padėkite visas medžiagas ant aukštų spintelių, o šalia neturėtų būti aštrių daiktų. Taip pat nereikėtų garbanoti garbanojimo geležies ar kavos aparatų. Jūsų mažylis turi būti saugus ir šiuo metu tai turėtų būti jūsų pagrindinis rūpestis.

3. Maitinimas:

Maitinimo įpročiai dabar gali būti tvarkingesni nei bet kada, nors vis tiek reikia vengti visiškai kieto maisto. Galite pastebėti, kad jūsų kūdikis žiūri į jus, kai šakute ir peiliu einate per maistą. Žindymas neturėtų būti tik maisto šaltinis, nes dabar turite rūpintis jo mitybos poreikiais. Išbandykite kitus kietus maisto produktus, bet gerai juos sumalkite ir sutrinkite ir patikrinkite, ar jūsų kūdikio reakcija- ar jam tai patinka, ar ne, papasakos daugiau apie jo maisto pasirinkimą.

4. Miegas:

Iki penkių mėnesių jūsų kūdikis miegos visą naktį. Dauguma kūdikių taip daro, todėl nesijaudinkite, jei jūsų mažylis miega nereguliariai. Vietoj to pabandykite sukurti geresnę rutiną, duodami jam šiltą vonią ir parodydami paveikslėlių knygas. Leisk jam išmokti užmigti, kai tavęs nėra šalia. Palikite jį, kai jis šiek tiek apsnūsta, o ne likite šalia iki galo. Kai yra dienos laikas, neverskite ir neatidėkite miegojimo. Tai padarys jį susierzinusį. Iškart užmigdykite, kai jis elgiasi taip, lyg būtų mieguistas.

5. Plėtra:

Jūsų kūdikis pagaliau galės „išblaškyti“ žodžius, turinčius prasmės, įdėdamas balsių. Palaukite šiek tiek ir tikrai galite išgirsti jį sakant „mama“ arba „tėtis“. Jie neturi jokios prasmės jūsų mažylio galvoje ir yra tik žodžiai. Dar keli mėnesiai padės jam pasakyti šiuos žodžius žinant, ką jie reiškia. Jūsų kūdikis išgirs jūsų kalbą ir gali pasukti galvą, kai bus vadinamas jos vardas. Ji bus geriau mylima apkabinimais ir išraiškomis. Ji gali pabandyti sėdėti tiesiai ir pakelti rankas, rodydama, kad nori būti pakelta. Visada uždėkite jai pagalvę, kad suteiktų jai reikalingą paramą. Taip pat pastebėsite, kad ji pagaliau išmoksta naudotis savo gniaužtu, nes pati laiko savo buteliuką pieno. Nepraleiskite akimirkų ir toliau spragtelėkite!

6. Maistas ir žaislai:

Motinos pienas kartu su vaisiais ir daržovėmis dabar turėtų būti jūsų mažylio dieta. Pabandykite duoti jai supjaustytų bananų ar virtų morkų, abi kartu sutrintas. Jai gali patikti kitoks skonis arba galiausiai jo nekęsti.

Parneškite namo spalvotų žaislų savo kūdikiui ir taip pat galite įteikti jos paveikslėlių knygas, nors ir laminuotas, kurias sunku nuplėšti. Kol kas neatiduokite švirkštimo priemonės, nes ji gali pakenkti jai, kai ji bandys kištis. Daugelis kompanijų gali bandyti jus įkalinti pirkdami „edukacines“ prekes, kad padėtų jai tobulėti. Netapk grobiu ir leisk savo vaikui natūraliai augti.

7. Gairės:

Penkių mėnesių kūdikis tikrai laimingas. Jie linkę daug išreikšti, todėl pabandykite suimti galvą, nes jie gali nukristi ir susižeisti. Nesitikėkite nieko kito, kaip tik nustebinti jų manierų ir to, kiek jie pasiekė vos per kelis mėnesius.

Pabandykite pasikalbėti su savo gydytoju apie tai, kad prisijungiate prie darbo ir ar nepakenktų jūsų kūdikiui palikti jį prižiūrint auklei. Jūsų išsekimo dienos pagaliau baigėsi ir jūsų gyvenime sugrįžta pusiausvyra. Skirkite savo partneriui laiko ir išsikalbėkite. Prieš galvodami apie kitą nėštumą, pasikalbėkite apie tai, kaip paskirstyti laiką, ir įsitikinkite, kad jūsų kūnas turi laiko visiškai atsigauti, nes tai gali sukelti kitokių problemų. Grįžkite į pasaulį ir pasikalbėkite su savo draugais ir šeima, su kuriais negalėjote bendrauti nuo pat kūdikio gimimo.