Karščiavimas yra kažkas, su kuriuo kiekvienas kenčia tam tikrais savo gyvenimo momentais. Karščiavimas yra žmogaus kūno temperatūros padidėjimas dėl tam tikrų išorinių ar vidinių veiksnių. Išoriniai veiksniai yra lietus, alergija, per didelis krūvis ir daug daugiau tikėtinų veiksnių, galinčių pakelti jūsų kūno temperatūrą. Vidiniai veiksniai gali būti gripas, kosulys ir peršalimas, bakterijos ar virusas, dažniausiai virusas, sukeliantis karščiavimą, yra virusinė karštinė, kuria serga vaikai ir suaugusieji. Virusinę karštligę daugiausia sukelia oro pokyčiai, maudynės naktį, per daug šalto vandens gėrimas ir daugelis kitų.

Be to, virusinė karštinė yra labiau pažengusi karščiavimo stadija ir daro didesnį poveikį organizmui. Kodėl oro sąlygos buvo paminėtos kaip virusinės karštinės priežastis, nes staigus orų pasikeitimas sako, kad vasaros pasikeitimas į musoną nesuteikia organizmui pakankamai laiko susidoroti su atmosferos ir temperatūros pokyčiais, be to, jei vienas žmogus yra veikiamas virusinės karštinės dėl orų pokyčių labai tikėtina, kad didelė žmonių grupė taip pat bus paveikta akis į akį.

Dažni karščiavimo simptomai ir priežastys

Karščiavimo simptomai ir priežastys:

Šiandien šiame straipsnyje mes paaiškinsime išsamią informaciją apie tai, kas yra karščiavimo simptomai ir kas sukelia karščiavimą, kuriuos naudinga žinoti apie šį sveikatos sutrikimą.

Karščiavimo priežastys:

Yra kelios karščiavimo priežastys, iš kurių kai kurios yra akivaizdžios, o kai kurios – sunkiai suprantamos, toliau išvardytos tiek sunkiai suprantamos, tiek akivaizdžios normalios karščiavimo priežastys.-

1. Oro pokyčiai:

Kaip minėta aukščiau, oro sąlygos vaidina pagrindinį vaidmenį nustatant asmens temperatūros pokyčius. Pastebėta, kad staiga pasikeitus temperatūrai lauke yra 6 iš 10 žmonių temperatūra. Pokytis įvyksta palaipsniui, bet paprastai įvyksta praėjus vienai ar dviem savaitėms nuo naujojo sezono. Didžiausias karščiavimo sezonas gali apimti musoną, rudenį ir žiemą, o musonas yra pranašesnis už visus pavyzdžius, nes perėjimas nuo vasaros iki šiek tiek vėsių orų, kurie būna musono metu, kai kuriems žmonėms sunku tinkamai susidoroti..

2. Susisiekite:

Paprastai karščiavimas neplatėja kontaktuojant su kitu asmeniu, tačiau virusinė karštinė yra visiškai kitokio pobūdžio. Virusinė karštinė, kaip rodo jos pavadinimas, yra virusinio pobūdžio, o tai reiškia, kad ji gali būti perduodama iš vieno žmogaus kitam tiesioginio fizinio kontakto metu. Jis gali plisti kaip ugnis ir paprastai painiojamas su gripu, kuris taip pat sukelia karščiavimą ir turi panašių simptomų kaip virusinė karštinė. Sergantieji virusine karštine gali sirgti tokiais simptomais kaip šaltis, šiurpuliukai iki 105 laipsnių Celsijaus, nesugebėjimas judėti. Visi šie simptomai atitinka virusinę karščiavimą. Kartais žmonėms reikia hospitalizuoti, kai karščiuoja nuo 104 iki 105 laipsnių Celsijaus.

3. Peršalimas ir kosulys:

Pagrindinė peršalimo liga yra karščiavimas. Jei peršalote, yra didelė tikimybė, kad pradėsite karščiuoti. Iš tikrųjų mediciniškai įrodyta, kad peršalimo metu karščiavimas yra privaloma savybė. Peršalimas smarkiai sumažina kraujospūdį, sukeldamas silpnumo jausmą ir kylančią kūno temperatūrą dėl nuolatinių kūno temperatūros pokyčių nuo žemos iki aukštos.

Karščiavimas iš pradžių gali būti ne mirtinas, tačiau buvo daug atvejų, kai daugelis žmonių ilgą laiką patyrė aukštą karščiavimą, paprastai dėl to, kad trūksta tinkamų medicinos priemonių arba tiesiog dėl to, kad jų imuninė sistema yra per silpna, todėl jie labiau nukenčia. nei kiti. Mirtis yra veiksnys, kurio negalima atmesti, nors atvejų yra mažiau, tačiau tai nėra mažas veiksnys šiuo klausimu.

4. Termostatas:

Termostatas yra tam tikra smegenų sritis, dar vadinama pagumburiu. Karščiavimas atsiranda, kai šio termostato kūno temperatūra viršija nustatytą ribą. Tai yra viena iš pagrindinių karščiavimo priežasčių. Tai atsitinka visiems, nes kiekvienas turi tą konkrečią smegenų dalį. Žmonės, turintys nervų problemų ar silpną termostatą, dažniau karščiuoja greičiau nei tie, kurie turi įprastą termostato būklę.

5. Virusas:

Vienas iš labiausiai paplitusių karščiavimo kaltininkų yra karščiavimo virusai. Šie virusai patenka į organizmą per orą, vandenį ir net virtualų kontaktą (aptarta anksčiau). Tai veikia plaučius, raumenis ir tt ir daro mus silpnus iš vidaus. Yra daug priemonių, padedančių išvengti šių virusų patekimo, tačiau kartais karščiuojame gana lengvai. Tai yra viena iš pagrindinių karščiavimo priežasčių. Tarp daugelio karščiavimo priežasčių ši konkreti gali lengvai paveikti bet kurį asmenį ir gali sukelti nervų sutrikimą, jei karščiavimas nėra fiksuotas.

6. Šilumos išsekimas:

Karščiavimo priežastis taip pat gali būti palaikymas daugiau nei idealus galvos kiekis, kurį gali paimti mūsų kūnas. Vasarą gana dažna virusinė karštinės infekcija. Tai gali susilpninti kūno skaudamas ląsteles. Tai vienas iš tų atvejų, kai turėsite šiek tiek papildomai pasirūpinti savimi, nes virusai gali plisti gana lengvai.

Kai žmonės suserga dėl karščiavimo, jų kūnas iš vidaus atšąla. Šiuo metu rekomenduojama dėvėti šiltus drabužius. Tačiau prieš karščiuojant per didelis karščiavimas gali būti pakankama karščiavimo priežastis.

7. Reumatoidinis artritas:

Žmonės, kenčiantys nuo artrito, yra pagrindinės karštinės viruso aukos. Remiantis moksliniu tyrimu, buvo nustatyta, kad žmonės, turintys reumatoidinio artrito problemą, gali lengvai karščiuoti. Šių žmonių kūnas paprastai yra silpnas, ir tai yra pranašumas, kad virusas lengvai plinta visame kūne. Tai yra viena iš pagrindinių karščiavimo priežasčių ir gali susilpninti organus arba iš tikrųjų pabloginti kūno būklę. Tai labai kenksminga vyresnio amžiaus žmonėms ir moterims.

8. Piktybinis navikas:

Tarp daugelio karščiavimo priežasčių tai yra viena iš labiausiai ignoruojamų. Karščiavimo virusu galima lengvai užsikrėsti, jei jie turi piktybinį naviką. Tai navikai, kurių dažnai negalima pašalinti (pasak gydytojų), ir šių navikų atsiradimo negalima visam laikui apriboti. Šie navikai paprastai susideda iš ląstelių, kurios auga greitai ir nekontroliuojamai. Ląstelės taip pat veikia netoliese esančius audinius ir organus. Žmonės, turintys silpną fizinę būklę, gali būti šios priežasties aukos.

9. Didelis saulės nudegimas:

Didelis saulės poveikis yra gyvybinga karščiavimo priežastis. Jei savo kūną veikiate saulėje daugiau nei tam tikra riba, galite karščiuoti. Štai kodėl drėgnose vietose ši priežastis yra pagrindinis karščiavimo kaltininkas. Tai viena iš priežasčių, kurių negalima ignoruoti.

Žmonės turi išeiti į darbą nepriklausomai nuo oro sąlygų. Vasarą būtent ši priežastis yra karščiavimo priežastis. Reikėtų tinkamai pasirūpinti savimi ir palaikyti kūno hidrataciją. Kadangi dehidratacija gali dar labiau pabloginti jūsų būklę.

10. Kitos priežastys:

Kai kuriais atvejais negalima tiksliai nustatyti karščiavimo priežasties. Tai gana pavojinga, nes net gydytojai net negali suprasti, kas sukėlė karščiavimą. Jei paciento kūno temperatūra yra didesnė nei 100 F, tarkime, jei kas nors turi 101 F kūno temperatūrą ir gydytojas negali išsiaiškinti tinkamos karščiavimo priežasties, tuomet tokia karščiavimas turi būti diagnozuotas kaip nežinoma karščiavimas genezė ar kilmė.

Karščiavimo simptomai:

Kai yra karščiavimo požymių ir simptomų, yra keletas akivaizdžių požymių, kurie padės žmogui gauti būtiną gydymą, kad apsisaugotų nuo per didelio karščiavimo, kai kurie iš šių simptomų ir karščiavimo požymių yra.

1. Energijos praradimas:

Paprastai visos ligos, tokios kaip peršalimas ir karščiavimas, atima visą jūsų turimą energiją. Net gerai pailsėję vis tiek jausitės per silpni, kad atsikeltumėte ir pradėtumėte kasdienius darbus. Šį silpnumą galima įvertinti dviem sąvokomis: viena yra ta, kad jums reikia būtino maisto, ty vitaminų ir mineralų, kurių jūsų organizmas negauna, o antra – karščiuojate, greičiausiai, virusine karštine. Todėl apsilankykite pas gydytoją bendram patikrinimui ir gaukite reikiamų vaistų, reikalingų organizmui funkcionuoti ir veiksmingai kovoti su karščiavimu.

2. Temperatūros šuoliai:

Kitas karščiavimo simptomas yra radikalūs temperatūros šuoliai. Įprasta vidutinio žmogaus temperatūra yra 99,8 laipsnio Celsijaus, o karščiuojančio žmogaus temperatūra yra didesnė nei šimtas laipsnių, bet ne daugiau kaip šimtas du laipsniai Celsijaus, tai yra normalus temperatūros diapazonas, tačiau virusinė karštinė paprastai pakyla virš 104 laipsnių Celsijaus. Virusinės karštinės temperatūros šuoliai kelia susirūpinimą, nes jie neturi ribų jų padidėjimui. Virš 106 laipsnių yra kūno panikos riba, šiuo metu esate ant perkaitimo slenksčio, kuris daugeliu atvejų sukelia mirtį.

3. Galvos skausmas:

Galvos skausmas taip pat yra karščiavimo simptomas. Paprastai tai atsiranda, kai smegenys yra per daug įtemptos. Per didelis krūvis lemia žemą energijos lygį, o tai savo ruožtu gali sukelti karščiavimą. Galvos skausmas yra pagrindinis karščiavimo simptomas, o žmonės paprastai yra labiau linkę į galvos skausmą dėl spaudimo, kurį patiria smegenys ir kūnas. Jei pastebėjote, kad turite karščiavimą, uždedame ranką ant priekinės galvos, kad įvertintume kūno šilumos intensyvumą, būtent dėl ​​šios stiprios šilumos mums pradeda skaudėti galvą. Šie galvos skausmai nėra trumpalaikis skausmas, be to, tai yra nuolatinis pulsavimas, kuris tęsiasi ilgą laiką.

4. Pernelyg didelis prakaitavimas:

Vienas iš labiausiai matomų karščiavimo simptomų yra per didelis prakaitavimas. Jei prakaituojate be ribų, galite lengvai pasakyti, kad kenčiate nuo karščiavimo ir atėjo laikas vaistams ir tinkamam poilsiui.

5. Drebulys:

Tai dar vienas dažnas karščiavimo simptomas. Jei turite aukštą karščiavimą, drebulys yra gana dažnas simptomas. Jei drebulys nesibaigia, turite turėti silpną nervų būklę ir būti hospitalizuotas specialiam patikrinimui.

6. Raumenų skausmai:

Kitas dažnas karščiavimo simptomas yra raumenų skausmai. Daugelis žmonių karščiavimo metu patyrė stiprius raumenų skausmus, dėl kurių jie vartojo papildomą vaistą, pvz., Skausmą malšinantį vaistą, kad sumažintų nepakeliamą raumenų skausmą..

7. Dehidratacija:

Jei karščiuojate, jūsų kūnas bus dehidratuotas. Atėjo laikas pradėti gerti kelis litrus vandens. Gėrę daug vandens, tikrai pasijusite daug geriau, taip pat padėsite pasibaigus karščiavimui. Dehidratacija yra vienas iš labiausiai paplitusių karščiavimo simptomų.

8. Atsitiktinis silpnumas:

Jaučiate silpnumą be jokios konkrečios priežasties? Na, žinoma, yra priežastis ir tai gali būti karščiavimas. Jei dažnai jaučiatės savaitę, tai reiškia, kad karštinės virusas gali paveikti jūsų ląsteles ir neleisti energijos tiekti kiekvienai galūnei ir raumenims. Tai taip pat sukels raumenų skausmus (aptarta anksčiau) ir atsitiktinai susilpnins jausmus.

9. Dirginimas:

Karščiavimas gali paveikti ir protą, taigi ir nuotaiką. Karščiavimo metu dirginimas yra gana dažnas. Žmogus gana dažnai jausis susierzinęs, jei jis ar ji yra paveikti karščiavimo viruso. Tai taip pat bus susiję su atsitiktiniais nuotaikų svyravimais.

10. Haliucinacijos:

Beveik visi tai žinos. Vaikai turi naivų protą ir širdį, ir tai yra vienas iš labiausiai paplitusių vaikų karščiavimo simptomų. Žmogus jausis nepaprastai blogai ir gaus atsitiktines vizijas apie dalykus, kurie neturi jokios prasmės ar net neegzistuoja. Tai tik haliucinacijos ir su laiku praeis.

Kaip minėta aukščiau, karščiavimas yra dažna liga, su kuria susiduria kiekvienas savo gyvenime, tačiau karščiavimas ne visada būna įprastas, o kartais gali baigtis mirtimi, kaip kiaulių gripas ir dengė. Žinodami jo simptomus ir požymius, mes galime jį kontroliuoti ankstyvoje stadijoje ir galime gyventi laimingą gyvenimą.