Skrandžio problema taip pat populiariai žinoma kaip pepsinė opa, jei ji virsta opinėmis ligomis, o skrandžio šaknys visada yra skrandyje. Kramtydami maistą, jis eina žemyn per stemplę arba maisto vamzdį ir patenka į skrandį, kur stemplė susitinka su skrandžio vamzdeliu. Patekęs į skrandį, šis maistas praeina per skrandžio išskiriamų skysčių mišinį, kad pagerintų maisto virškinimą ir mitybos procesą prieš maisto mišinio perdavimą toliau.

Šie sulčių mišiniai atsiranda skrandžio galinėje zonoje ląstelių, vadinamų parietalinėmis ląstelėmis. Skystis yra tirštos koncentruotos sultys, tinkamos virškinimui. Tiesą sakant, tai yra skystis, kurio skrandis prašo pagalbos, kai jis turi padėti virškinti.

Skrandžio problemos priežastys ir simptomai

Šios sultys taip pat žinomos kaip skrandžio sultys, pripildytos stiprios druskos rūgšties, natrio chlorido ir kalio chlorido koncentracijos. Kai maistas patenka į skrandį, skrandžio sultys pradeda darbą, raginant virškinimo fermentus, kad jie padidėtų ir suskaidytų maistą į daleles, kad mūsų kūnas galėtų įsisavinti ir panaudoti reikiamus baltymus ir maistines medžiagas.

Ši skrandžio gamyba skrandyje yra ant vidinių skrandžio gleivinių ir yra tokia koncentruota ir stora, sako mokslininkai, jei jo lašas turėtų nukristi ant medžio, jis išdegtų skylę. Nors perdirbtas maistas, sumaišytas su skrandžiu, patenka į žarnyną, plonoji žarna turi išskirti kitas sultis, kad sumažintų skrandžio sulčių koncentraciją ir jas neutralizuotų.

Skrandžio sultys, nors ir skirtos tam tikram kiekiui gaminti, kartais gali sutrikti. Paprastai tai yra opos arba blogiausiu atveju vėžinės ligos. Paprastai sakydami skrandį turime omenyje skausmą, kuris kartais gali atsirasti. Kitiems skrandis gali pasireikšti opomis ar vėžio sąlygomis.

Skrandžio problemos priežastys ir simptomai:

Tačiau šiame straipsnyje mes kalbame apie skrandžio skausmo priežasčių ir simptomų bėdą. kuri yra viena iš labiausiai paplitusių buitinės medicinos dilemos formų, kai aštrus dilgčiojantis skausmas panaikinamas arba padidėja, jaučiamas viršutinėje pilvo srityje, nukreiptoje į šoną..

Dujų priežastys skrandyje (skrandžio problema):

Štai keletas priežasčių, dėl kurių gali atsirasti skrandžio problemų:

1. Tulžies akmenys:

Dažnai kristalinė akmenų forma atsiranda tulžies pūslėje ar tulžies latakuose, o tai gali sukelti skausmą skrandžio skrandžio srityje. Tačiau šie akmenys dažnai nerodo jokių simptomų, o kai jie pasireiškia, jie sukelia didžiulį skausmą. Paprastai skausmą sukelia tulžies pūslės ar tulžies latakų užsikimšimas.

2. GERL:

Visa tai yra gastroezofaginio refliukso liga, kuri yra kūno būklė. Ši GERL gali sukelti skausmą skrandžio srityje. Simptomas yra lėtinis, kai mūsų skrandžio gaminamos rūgštys ir tulžies sultys kartais priverčia užsikimšti maisto vamzdį ar stemplę..

3. Bakterinės ar virusinės infekcijos:

Dažnai paprasti dalykai gali pasisukti neteisingai ir jokiu būdu skausmas nesiskiria tiesiogiai proporcingai būklės sunkumui. Dažnai pranešama apie atvejus, kai dėl tam tikrų bakterijų ar virusų įterpimo ar sąlyčio su skrandžiu gali atsirasti skausmas. Susidaro situacija, vadinama gastritu, kai skrandžio gleivinės, kuriose yra skrandžio sulčių sekrecijos sritis, užsidega dėl bakterijų sąlyčio.

4. Opos:

Skrandžio opos taip pat žinomos kaip pepsinės opos, kuriose susidaro opos. Paprastai skrandžio sekrecija yra ant vidinių skrandžio gleivinių, kuriose jie veikia ir veikia. Skrandžio skausmas gali atsirasti, kai ant vidinių skrandžio gleivinių susidaro skausmingos sąlygos. Skrandis eina tam tikru laiku, gamindamas net skrandžio rūgštis, ir tik tada, kai ši rūgštis paliečia skausmingas sąlygas, atsiranda skrandžio skausmas.

5. Helicobacter Pylori:

Tai viena iš daugelio bakterijų, gyvenančių skrandžio gleivinėje. Tai yra viena iš labiausiai tikėtinų dujų atsiradimo skrandyje priežasčių. Jei negydoma, ji gali įgyti opų formą, kuri taip pat gali sukelti skrandžio vėžį. Reikėtų būti labai atsargiems ir atsargiems, kai jie turi skrandžio problemų. H. Pylori yra vienas iš tų dalykų, kuriuos norite turėti omenyje, kai skauda skrandį. Kai kurie žmonės gali būti skrandžio vėžio auka

6. Piktybinė anemija:

Galima lengvai tapti skrandžio skausmų auka, jei jų skrandis buvo užkrėstas šios rūšies anemija. Jei skrandyje trūksta natūraliai atsirandančios medžiagos ir taip pat trūksta vitamino B12, tuomet viena iš skrandžio problemų priežasčių gali būti kenksminga anemija. Piktybinė anemija yra viena iš galimų dujų priežasčių. Jei turite skrandžio problemų, turėtumėte tinkamai pasirūpinti savimi. Skrandis vėliau pasirodė esąs tikrai kenksmingas jums, ir yra daug atvejų, kai žmonės netgi patenka į ligoninę dėl skrandžio problemų..

7. Bakterijos ir virusai:

Beveik visi žino šią bakterijų priežastį. Žmogus patirs skrandžio problemų, jei bus užkrėstas bakterijomis ir virusais. Dauguma jų gaunami iš anksčiau užteršto maisto. Dėl šios priežasties reikėtų vengti valgyti iš nehigieniškų vietų. Gatvės maisto prekystaliai dažnai užkrečia savo klientus tokiomis infekcijomis, kurios vėliau gali sukelti skrandžio problemų. Viena iš labiausiai paplitusių praktikų, kaip išvengti skrandžio dujų problemų, yra nustoti valgyti keptą gatvės maistą, nes jame yra labiausiai užkrečiamų bakterijų ir virusų, nes jie yra virti nesveikoje aplinkoje.

8. Vėžio ląstelės skrandžio gleivinėje:

Kita žinoma skrandžio dujų susidarymo priežastis yra vėžinių ląstelių susidarymas skrandžio gleivinėje. Tai gali būti labai kenksminga, nes vėliau gali sukelti skrandžio vėžio problemų. Daugelis žmonių žino apie šią žalingą skrandžio skausmo priežastį. Turėtumėte kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją. Dėl šių vėžinių ląstelių vėlesniuose etapuose žmogus susirgs. Jūs negalite tiesiog ignoruoti šios konkrečios vėžio priežasties.

9. Perdirbtas maistas:

Valgant daug perdirbto maisto taip pat gali kilti skrandžio problemų. Perdirbta mėsa yra viena iš pagrindinių skrandžio dujų priežasčių. Tai jums netinka. Jie laikė bites kaip amžius, o vėliau patiekė jums ir jie net nėra tikra mėsa. Jei valgote daug perdirbto maisto, nustokite juos valgyti lėtai ir vieną dieną jūsų kūnas bus laisvas nuo skrandžio problemų.

10. Neveikia:

Dar viena skrandžio dujų priežastis gali būti fizinės veiklos stoka. Jei nesportuosite reguliariai arba bent 4-5 kartus per savaitę, jūsų kūnas taps tingus ir dėl to gali susidaryti dujos. Nebūk toks. Atsikelk ir pradėk treniruotis. Tai yra vienas iš geriausių skrandžio problemų gydymo būdų.

Kokie yra skrandžio problemų simptomai:

Dažnai atsiranda tokių simptomų, kurie išvardyti žemiau:

1. Skausmas:

Kadangi visas skrandis yra susumuotas su jo skausmo progresavimu, pagrindinis simptomas, kaip akivaizdus, ​​yra pats skausmas. Šis skausmas kartais būna tam tikro pobūdžio, dažniausiai tam tikra sritimi paveikiamas tam tikra sritimi. Bendra skrandžio skausmo atsiradimo vieta yra viršutinė pilvo dalis. Be to, skausmas gali tęstis ar atsirasti tam tikrais laiko tarpais.

2. Nevirškinimas:

Nevirškinimas vaidina didžiulį vaidmenį skrandžio skausmo priežastis. Kadangi skrandis nesugeba pagaminti reikiamo kiekio skrandžio sulčių, virškinimo faktorius gali nukentėti. Paprastai skrandis rūpinasi virškinimo fermentais, padidindamas jų kiekį. Esant opoms ar navikams skrandžio srityje, paveikiamas jų darbas. Kai valgome maistą, jis praeina per stemplę ir į skrandį. Patekęs į skrandį, šis maistas pradeda būti perdirbamas ir jaučia, kad trūksta tinkamų sulčių, kurias sukelia nevirškinimas.

3. Patinimas:

Kartu su skrandžio skausmu sritis taip pat gali patirti fizinių pokyčių. Kūno išorėje arba viduje, dažnai dėl opų, sritis tampa uždegta. Kaip minėta aukščiau, ši būklė, dar vadinama gastritu, sukelia uždegimą. Dabar, esant uždegimui, sritis išsipučia ir išsipučia. Tada tai matoma išorinėje odos pusėje, kur pilvo pūtimas yra aiškiai matomas. Tai taip pat yra dar vienas pagrindinis simptomas, galintis rodyti artėjantį skausmo priepuolį.

4. Rėmuo:

Čia mes vėl grįžtame prie GERL priežasties, kur skrandžio rūgštys ir tulžies sultys patenka į stemplę ar maisto vamzdį, tada bandome pabėgti per tą šaltinį. Tačiau jie niekada nepasiekia aukščiau už gerklės užpakalinės dalies, dėl ko jie nukrenta arba nusileidžia į pradinę padėtį. Tai sukelia simptomą, vadinamą rėmuo. Rūgštys, kylančios aukštyn ir atgal, gali sužeisti vietą, todėl jūsų nugaros gerklėje ir apačioje yra deginimo pojūtis.

5. Skrandžio sutrikimas:

Be virškinimo problemų, galima išsiaiškinti, kad jis arba ji kenčia nuo skrandžio problemų, kai jie patiria skrandžio sutrikimus. Tai reiškia dažną apsilankymą vonioje be jokio pakankamo rezultato. Sutrikusį skrandį tikrai sunku suvaldyti ir jūsų diena gali pablogėti. Tinkamas vandens vartojimas gali palengvinti skrandžio sutrikimus. Jei nepasiekiate tinkamų rezultatų, visada galite apsilankyti svetainėse, kuriose yra patarimų, kaip pašalinti skrandžio sutrikimus.

6. Vėmimas:

Vėmimas yra stiprus turinio pašalinimas iš burnos. Šis turinys paprastai yra maisto turinys. Daugelis žmonių patiria šią vėmimo problemą, kai kenčia nuo skrandžio problemų. Vėmimas gali sukelti pavojingų padarinių, jei jie ir toliau vyksta be jokių apribojimų. Jei ir toliau vemiate be jums nežinomos priežasties, tuomet nepriimkite to kaip savaime suprantamo dalyko. Galbūt kenčia nuo skrandžio problemų.

7. Žagsulys:

Žagsulys be jokios konkrečios priežasties yra vienas iš labiausiai apleistų skrandžio simptomų. Nereikėtų ignoruoti šios problemos. Dujų susidarymas skrandyje gali sukelti žagsėjimą, ką įrodė gydytojai. Esant tokiai būklei, vanduo nebus jūsų gelbėtojas. Sulaikęs kvėpavimą taip pat neišgelbės. Reikės pasikonsultuoti su gydytoju. Blogiausiu atveju būsite hospitalizuotas.

8. Pilvo pūtimas:

Tai yra būklė, kai pilvas jaučiasi dujinis ir nepatogus. Pilvas patins ir patirs stiprų skausmą. Pilvo pūtimas yra gana dažnas reiškinys tiek vaikams, tiek suaugusiems. Virškinimo sutrikimas, kuris yra vienas iš skrandžio simptomų, gali būti viena iš pilvo pūtimo priežasčių. Dėl pilvo pūtimo galite jaustis tikrai nepatogiai. Viena iš pagrindinių pilvo pūtimo priežasčių yra persivalgymas. Dėl to skrandis būna pilnas ir daug maisto nėra lengvai virškinamas, o tai sukelia pilvo pūtimą. Vartojant turtingą maistą ir daug riebalų turinčius maisto produktus taip pat gali atsirasti dujų skrandyje, o tai gali sukelti pilvo pūtimą.

9. Apetito praradimas:

Apetito praradimas yra skrandžio simptomas. Jei visiškai nesijaučiate alkani, ypač tuo metu, kai turėtumėte valgyti, tai gali reikšti, kad jūsų skrandis pilnas dujų, ir tai rodo, kad esate skrandžio skrandžio problemų auka. Galima lengvai užsikrėsti daugeliu skrandžio problemų, tarp kurių apetito praradimas yra gana populiarus. Jei tam tikru metu nenorite nieko valgyti, jūsų kūnas, raumenų grupės, vidaus organai ir kt. Susilpnės, o tai sukels staigų gedimą. Scenarijus gali būti blogesnis, jei turite žemo kraujospūdžio problemų. Nieko nevalgydamas kartais būsi beprasmis.

10. Juodos išmatos:

Pripažinkime. Visi žinome, kad kai turime problemų su skrandžiu, mūsų išmatos atrodo šiek tiek kitokios. Šis simptomas yra gana nemalonus, tačiau tai tiesa. Žmogus patirs nestabilų tuštinimąsi ir blogą atliekų išsiskyrimą.

Tai tik keletas skrandžio priežasčių ir simptomų. Tačiau aukščiau yra geriausios skrandžio priežastys ir simptomai. Tikimės, kad tai jums padės ir padės išlikti tinkamam bei išvengti skrandžio problemų, taip pat padės jas atpažinti.