Kai jūsų močiutė pasakoja apie savo vaikystės dienas, dažnai ji galėjo paminėti kai kurias įprastas ligas, jų šaltinį ir gydymą, tuo metu nežinomą ir mistišką. Tarp šių įvairių ligų, apie kurias pasakojo jūsų močiutė, jūs tikriausiai pastebėjote, kad ji kalba apie būklę, vadinamą viduriavimu.

Tai, kas kažkada buvo laikoma mistiška ir mirtina, dabar turi tinkamą negalavimą, tačiau anais laikais taip nebuvo. Žmonės, nežinantys priežasčių, buvo beviltiški. Gydytojai beviltiškai bando rasti gydymo būdą, kuris prarado gyvybes eksperimentais. Bėgant naujiems tyrimams, buvo išnagrinėtos naujos istorijos ir dabar viduriavimas gali būti lengvai išgydomas tinkamai gydant tinkamu laiku.

Dažni viduriavimo simptomai ir priežastys

Prieš eidami į viduriavimo priežastis, praneškite mums, kas tai yra. Dažnai pasitaiko viena iš tų dienų per metus, kai jūsų vonios kambarys yra vienintelis jūsų draugas. Dažnas bėgimas į vonios kambarį, kuriame yra tekantis vanduo, pavyzdžiui, žarnynas, medicininiu požiūriu vadinamas viduriavimu. Dažnai tai verčia apsilankyti maždaug savaitę, dažniausiai tai nėra rimta, tačiau jo buvimas išjuokins jūsų kasdienybę, nes viskas, kas atsitinka, yra nuolatinis poreikis ištuštinti žarnyną, kurio konsistencija yra labai vandeninga.

Žodis „viduriavimas“ buvo paimtas iš vėlyvojo lotyniško žodžio „diarrhoia“, reiškiančio „dia“, o srautas – „rheo“. Kaip ir daugelis kitų ligų, šios ligos gali būti dviejų tipų. Ūminis viduriavimas, kuris yra greito veikimo būklė, kai pasekmės jaučiamos iš karto, o tai gali būti mirtina kaip mirtis dėl netinkamos priežiūros ar gydymo.

Jie pasilieka maždaug savaitę ir dažniausiai pasitaiko besivystančiose šalyse, nes teigia, kad paveikia vaikus, dažniausiai atimdami jiems gyvybę. Lėtinė liga yra labiau ilgalaikė ir lėtai progresuojanti. Jų veiksmai atskleidžiami daug vėliau.

Gydytojai viduriavimą suskirsto į tris skyrius. Osmosinis viduriavimas, kai buvo pastebėta, kad medžiaga, užuot sukietėjusi su mūsų kūnu, ištraukia vandenį iš mūsų kūno ir prideda prie mūsų žarnyno. Medžiaga apibūdinama kaip baltojo cukraus pakaitalas, žinomas kaip sorbitolis, kuris į išmatas prideda vandens.

Kitas tipas yra eksudacinis viduriavimas, kurį daugiausia sukelia kolitas ar žarnyno uždegimas, kai kraujas ir pūliai išsiskiria per suskystintą išmatą. Sekrecinis viduriavimas yra trečioji rūšis, kai organizmas pats išplauna vandenį iš mūsų kūno per žarnyną, nors to ir neturėtų daryti. Žemiau pateikiamos kai kurios dažniausios priežastys ir simptomai, susiję su viduriavimu:

Viduriavimo priežastys ir simptomai:

Viduriavimo priežastys:

1. Stiprūs vaistai:

Nuolatinis vaistų, ypač antibiotikų, vartojimas gali būti priežastis, kodėl jūsų organizmas blogai funkcionuoja ir atmeta nuolatinę medicinos pagalbą. Jei reikia, paskirti antibiotikai yra būtini norint pagerinti sveikatą, tačiau per daug jų gali sukelti atvirkštines reakcijas.

2. Gyvenimo būdas:

Alkoholis yra dvasinė skysčio forma, nesuderinama su mūsų kūnu. Tačiau mūsų kūnas turi stiprų imunitetą ir galią dažnai atlaikyti pažeidimus. Kai jau susiduriama su pažeidimais, reikia duoti kūnui šiek tiek laiko atsinaujinti. Pernelyg didelis alkoholio vartojimas kiekvieną dieną gali būti priežastis, dėl kurios jūsų kūnas jas išplauna per žarnyno kanalą.

3. Bakterijos:

Tai yra labiausiai paplitusios bakterijų rūšys, taip pat tikriausiai dažniausia jų atsiradimo priežastis. Pagrindiniai to šaltiniai yra bakterijos, esančios nešvariame ar užterštame maiste ir vandenyje, kurias dėl nežinojimo organizmas gali suvartoti. Įprastos bakterijos, atsakingos už tai, yra salmonelės, kampilobakterijos, shigella ir kt.

4. Virusas:

Kaip ir bakterinės, virusinės priežastys taip pat gali sukelti viduriavimą. Atsakingi viruso tipai dažniausiai yra norovirusas arba rotavirusas. Ši būklė yra žinoma ir linkusi lengvai plisti.

5. Per didelis kofeino kiekis:

Tai tikriausiai yra priežastis, kurią jūs kontroliuojate. Paprastai per daug kofeino suvartojimas per dieną gali sukelti viduriavimą kas mėnesį. Tai išryškina nekenksmingus viduriavimo simptomus, tačiau net ir tada, kai jūsų sistemoje yra per daug kofeino, galite pereiti prie rimto..

6. Anksčiau buvusi žarnyno infekcija:

Kartais viduriavimas atsiranda dėl žarnyno infekcijos. Kartais žmogus gali užsikrėsti kai kuriais dažniausiai pasitaikančiais žarnyno infekcijos simptomais ir tai gali sukelti viduriavimą. Taigi, jei sergate žarnyno infekcija, rekomenduojama pirmiausia atsikratyti jos arba tai gali būti viena iš viduriavimo priežasčių.

7. Alkoholis:

Pasak gydytojų, per daug alkoholio yra viena iš pagrindinių viduriavimo priežasčių. Asmuo, priklausomas nuo alkoholio, turi daugiau galimybių sumažinti viduriavimo simptomus, palyginti su asmeniu, kuris kas mėnesį geria kelis gėrimus. Nereikės visam laikui nustoti gerti, tačiau jie tikrai turės sumažinti kasdien vartojamų gėrimų kiekį ar skaičių..

8. Maisto alergija:

Jei esate alergiškas maistui ar tam tikros rūšies vaisiams, yra tikimybė, kad būsite užsikrėtę ar paveikti įvairių viduriavimo simptomų. Yra atvejų, kai žmogus negali tiksliai nustatyti ar išsiaiškinti, kuris maistas jam ar jai bus kenksmingas. Tai laikas, kai žmogus ims viduriuoti. Taigi alergija maistui yra viena iš labiausiai paplitusių viduriavimo priežasčių.

9. Apendicitas:

Apendicitas yra skausmas priedėlyje, kurį sukelia vidinės problemos. Žmogus susidurs su apendikso skausmais, jei jie turi silpną priedėlį arba jei priede yra infekcija, kuri galėjo būti perduota gimdymo metu.

10. Žarnyno problemos:

Žmogus kenčia nuo viduriavimo, jei turi žarnyno problemų. Tarkime, jei tas asmuo turi kokių nors žarnyno gleivinės pažeidimų, yra tikimybė, kad jis ar ji serga viduriavimu. Viduriavimas yra vos per žingsnį, jei žarnyno linija yra pažeista.

Įprasti viduriavimo simptomai:

1. Dehidratacija:

Kai kūno vanduo iš jūsų kūno išteka greičiau nei turėtų, vandens kiekis organizme nukrenta iki lygio, mažesnio už pradinį. Mūsų organizmui reikia pakankamo vandens kiekio, o kai jaučiamas vandens trūkumas, prasideda dehidratacija. Dažnas pavyzdys yra burnos ir gerklės džiūvimas. Kai mes geriame vandenį, vanduo pasiteisina žarnyno judesiais, kurie vėl sukelia dehidrataciją.

2. Karščiavimas ir nuovargis:

Kartu su vandens išsiskyrimu per žarnyną, kitas pagrindinis viduriavimo simptomas yra karščiavimas ir ligos. Tai gali būti lengvo pobūdžio, jei būklė yra įprasta ir nėra sunki. Padidėjus karščiavimui, karščiavimas gali pakilti negražiai, kai atsiranda šaltkrėtis ir karšta. Karščiuojant kūnas praranda gebėjimą veikti taip sunkiai, kaip turėtų, ir čia atsiranda nuovargis.

3. Apetito praradimas:

Pagrindinė priežastis, dėl kurios dabar norėtųsi vengti maisto, yra mažėjantis apetitas. Žarnynas kūno viduje šiuo metu neturi jokių apribojimų, o tai reiškia, kad kūnas visiškai ištuština maisto ir vandens likučius. Karščiavimas ir nuovargis praranda apetitą.

4. Pilvo skausmas:

Tačiau tai yra švelnus, lengvas skausmas apatinės pilvo dalies kraštuose, rodantis, kad tuštinimosi metu kažkas negerai. tai netgi kartais gali būti demonstruojama pilvo pūtimu.

5. Galvos skausmas:

Nežinai apie tai? Nesijaudinkite, daugelis žmonių to nedaro. Tai vienas iš labiausiai nežinomų viduriavimo simptomų. Viduriavimo fazėje žmogus gali patirti stiprų galvos skausmą. Tai gana natūralu ir gali atsitikti beveik visiems.

6. Vėmimas:

Kita populiari viduriavimo simptomų grupė yra vėmimas. Viduriavimo metu žmogus susidurs su vėmimo problemomis. Vėmimas viduriavimo metu yra gana dažnas ir žmogus turės susidurti su pykinimu ir vėmimu. Tai yra vienas iš labiausiai matomų viduriavimo simptomų.

7. Netinkamas šlapinimasis:

Kai žmogus serga viduriavimu, šlapimas tekės netinkamai. Šlapinimosi problemos yra vienas natūraliausių viduriavimo simptomų. Būna atvejų, kai žmogus nustos šlapintis retai.

8. Bloga išvaizda:

Tai reiškia, kad žmogus atrodys labai ligotas ir blogai. Jei žmogus kenčia nuo viduriavimo, jis ar ji atrodys blogai ir serga. Tai yra vienas iš labiausiai matomų viduriavimo simptomų.

9. Šaltos kojos ir rankos:

Rankos ir kojos atšals, jei imuninė sistema veiks netinkamai. Žmogaus rankos ir kojos visą dieną bus šaltos ir gali tęstis ilgiau nei vieną dieną. Tai yra tikėtinas viduriavimo požymis.

10. Marga oda:

Marga ar blyški oda yra viduriavimo simptomas. Atvirkščiai, galima sakyti, kad tai vienas labiausiai matomų viduriavimo simptomų. Čia ne grožio produktas, kuris gali išspręsti šią problemą. Vis tiek teks pasitikėti gydytojais ir vaistais šiam procesui. Tai gana įprasta ir gali atsitikti tiek moterims, tiek vyrams.