Tam tikru gyvenimo momentu mes esame supažindinti su nemalonia nugaros skausmo patirtimi. Nugaros skausmai yra įprastas negalavimas ir tik pasisekusiems pavyksta to visiškai išvengti. Nors ir dažnas, nugaros skausmas jokiu būdu nėra nedidelė sveikatos problema. Bet kokį ilgalaikį nugaros skausmą reikia ištirti, ar nėra sveikatos problemų.

Apatinės nugaros dalies skausmo priežastys ir priežastys

Turint tai omenyje, teisinga, kad gilinamės į nugaros skausmo priežastis ir priežastis. Turint omenyje, kad nugaros skausmas yra gana plati sveikatos problema, geriausia kol kas tik spręsti apatinės nugaros dalies skausmus. Remiantis pasauline statistika, apatinės nugaros dalies skausmas yra būdingas suaugusiesiems nuo trisdešimt iki šešiasdešimties metų. Apatinės nugaros dalies skausmą sukelia daugybė priežasčių. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau.

Apatinės nugaros dalies skausmo priežastys:

Šiame straipsnyje pateikiamas 10 apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių ir priežasčių sąrašas.

1. Degeneraciniai diskai:

Daugumos gydytojų ortopedų teigimu, apatinės nugaros dalies skausmą dažniausiai sukelia išvaržos ar degeneraciniai diskai. Norint geriau tai suprasti, būtina suprasti apatinės nugaros dalies fiziologiją. Stuburas yra pagrindinis komponentas, palaikantis bendrą viršutinės kūno masę ir svorį. Stuburas susideda iš 30 kaulų, žinomų kaip slanksteliai, gerai išdėstyti vienas ant kito. Tarp kiekvieno slankstelio kempinė, vadinama diskais, apsaugo slankstelius nuo susidūrimo. Bėgant metams, viršutinės kūno dalies svoris dažnai pažeidžia apatinio stuburo galo diskus. Medicinoje ši būklė vadinama degeneraciniais diskais. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

2. Išvaržyti diskai:

Dėl degeneracinių ar susilpnėjusių diskų dažnai atsiranda diskai. Diskai tarp kiekvieno slankstelio turi minkštą minkštą centrą. Susilpnėjęs diskas daro pernelyg didelį spaudimą šiam minkštam centrui, todėl disko centras išsikiša. Medicinoje tai vadinama išvarža arba plyšę diskai, kurie yra dar viena apatinės nugaros dalies skausmo priežastis. Išsipūtęs centras dažniau spaudžia jautrius nervus, dėl kurių atsiranda didelis skausmas. Dažnai žinoma, kad šis skausmas tęsiasi iki kojų. Ši būklė paprastai diagnozuojama kaip išialgija. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

3. Osteoporozė:

Nors osteoporozė yra gana paplitusi tarp vyrų, ji dažnai vadinama moters liga. Osteoporozė yra dažnas šalutinis produktas dėl sumažėjusio kaulų stiprumo ir senėjimo. Žinoma, kad sumažėjęs kaulų stiprumas sukelia kaulų lūžimą ir lūžimą ir yra nukreiptas į tokias pagrindines sritis kaip rankos, klubai ir nugara. Moterims osteoporozės rizika padidėja dėl sumažėjusio estrogeno kiekio. Osteoporozė dažnai sukelia nugaros skausmą dėl suspaustų nugaros kaulų lūžių. Sergant osteoporoze, šis skausmas iš pradžių gali būti nejaučiamas, tačiau galiausiai tai gali sukelti. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

4. Skoliozė:

Nors žinoma, kad nugaros skausmai pirmiausia veikia suaugusiuosius, skoliozė yra būklė, kuria serga vaikai ir paaugliai. Vėlgi, ši būklė labiau paveikia mergaites nei berniukai. Skoliozei paprastai būdingas nenormalus nugaros smegenų kreivumas. Fiziologiškai manoma, kad nugaros smegenys yra tiesios, tačiau asmenys, kenčiantys nuo skoliozės, turi neįprastai išlenktus nugaros smegenis, kurių viršutinė nugaros dalis yra išlenkta aukštyn, o apatinė – į vidų. Skoliozė gali atsirasti dėl apsigimimų arba dėl traumų ir ligų. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

5. Diabetas:

Grįžtant prie vyresnio amžiaus žmonių, diabetas yra dar vienas dažnas suaugusiųjų veiksnys, galintis sukelti apatinės nugaros dalies skausmą. Taip yra todėl, kad didelis insulino kiekis dažnai sukelia sąnarių ir audinių uždegimą, todėl, be diabeto, atsiranda ir visas skausmas. Taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad diabetas taip pat veikia medžiagų apykaitą, todėl priaugate svorio ir tai yra viena dažniausių nugaros skausmo priežasčių. Kad neleistumėte diabetui savęs, visada kontroliuokite suvartojamo cukraus kiekį ir, jei vartojate vaistus, niekada nepraleiskite dozės. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

6. Suspausti nervai:

Taip pat žinoma, kad suspausti ar suspausti nervai sukelia apatinės nugaros dalies skausmą. Nustatyti apatinės nugaros dalies skausmą dėl suspaustų nervų yra daug lengviau, nes dažnai jį lydi karščiavimas ir nesugebėjimas valdyti šlapimo pūslės. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

7. Artritas:

Apatinės nugaros dalies skausmo priežastys negali palikti artrito neįtraukto. Tai yra viena iš labiausiai deginančių stuburo ir nugaros skausmo priežasčių. Įprastais atvejais mankšta neleidžia nugaros skausmui kontroliuoti, tačiau kartais jis tampa nevaldomas ir jam reikia operacijos, kad artritas nesukeltų pavojingų sąlygų. Artritas yra įvairių tipų ir dažniausiai atsiranda dėl raumenų sustingimo dėl senatvės ar priaugto svorio. Kartais dėl artrito maža erdvė aplink nugaros smegenis gali dar labiau susiaurėti, o tai gali sukelti būklę, vadinamą stuburo stenoze. Tai lėtinė liga, reiškianti, kad niekaip negalite atsikratyti nugaros skausmo visam laikui, tačiau naudokitės priemonėmis, kad audinių uždegimai būtų suvaldyti. Šiam simptomui paprastai padeda sveikai maitintis ir išlaikyti teisingą laikyseną. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

8. Raumenų patempimas:

Raumenų ir raiščių patempimai dažnai yra rimta nugaros skausmo priežastis. Be to, reguliariai keliant svorį ar sėdint nepatogioje padėtyje, staigūs judesiai gali sukelti audinių įtempimą, taip sukeldami aštrų skausmą stuburo srityje. Nugaros patinimas yra gana dažnas reiškinys ir nėra negirdėtas. Paprastai tai gali pasireikšti, jei atsiranda raumenų įtampa. Tokiais atvejais geriausiai tinka masažai ir akupunktūra, tačiau mankšta taip pat gali padėti atsisveikinti su tais užsispyrusiais staigiais skausmais, kurie sukelia skausmingus raumenų spazmus. Jei yra stiprus uždegimas, naudokite ledo pakuotes, kol gydytojas patikrins, ar nėra problemų. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

9. Skeleto nelygumai:

Tokiais atvejais nugaros skausmas atsiranda dėl stuburo anomalijų. Dažnai, jei stuburo nugaros išlyginimas nėra atliktas teisingai ir jis išlenktas į šoną, taip sukeldamas skausmą, jei toje vietoje atsiranda augimas. Kartais skausmas yra ne tik stiprus, bet ir rimtas. Jei norite išlaikyti savo stuburą, retkarčiais atlikite juosmens punkcijas, kad žinotumėte ne tik savo nervų sistemos, bet ir akordo sveikatą. Jei yra nenormalus augimas, tai dažnai sukelia skoliozę – būklę, apie kurią buvo kalbėta anksčiau ir kuri gali varginti, kad skausmas nuolat ateina ir tęsiasi. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

10. Cauda Equina sindromas:

Moterų apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių yra daug, tačiau šis retas sutrikimas dažniau pasitaiko lyčiai. Tai nervų šaknų problema ir jos negalima aptikti, kol būklė nėra sunki. Sergant cauda equina sindromu, nervų galūnės, esančios nugaros smegenų apačioje, yra spaudžiamos. To priežastis gali būti lygiavimo problema, tačiau simptomas paprastai yra suaugusiųjų apatinės nugaros dalies skausmas. Atsiranda papildomų problemų, tokių kaip žarnyno problemos ir šlapimo pūslės funkcijos sutrikimai, todėl gydytojai gali atskirti šį simptomą nuo kitų nugaros skausmo priežasčių. Taip pat yra tirpimas išangėje ir silpnumas aplink kojas. Na, jei neatliekamas skubus gydymas, gana dažnai pacientas rizikuoja prarasti nervų funkciją apatinėje kūno dalyje. Tai yra viena iš apatinės nugaros dalies skausmo priežasčių.

Taigi, dabar, kai esate susipažinę su dažniausiai pasitaikančiomis apatinės nugaros dalies skausmo priežastimis, jums turėtų būti lengviau suskirstyti skausmą į kategorijas ir žinoti, kas gali būti problema.