Bet kokio negalavimo simptomų supratimas yra neatsiejamas nuo jo gydymo ir gydymo, tas pats pasakytina ir apie nugaros skausmus. Nugaros skausmas apskritai yra toks plačiai paplitęs, kad mes linkę per daug apie tai negalvoti. Dažnai po ilgos dienos biure ar kelių valandų sporto salėje mes linkę patirti nugaros skausmus.

Esant tokioms aplinkybėms, mes atsisakome skausmo dėl sunkaus fizinio krūvio ar tiesiog dar vienos ilgos darbo dienos. Tai nėra neįprasta, kad šis skausmas didėja ir didėja tol, kol mes suprantame, kad turime didelę nugaros problemą. Turėdami tai omenyje, pažvelkime į kai kuriuos apatinės nugaros dalies patempimo simptomus, kuriuos turite žinoti.

Žemas nugaros skausmas

Degeneraciniai diskai ir jų simptomai:

Degeneracinė disko liga arba DDD yra dažna liga, paveikianti apatinį nugaros smegenų galą, sukelianti apatinės nugaros dalies skausmą. Nors ortopedijos gydytojai mano, kad genetinė įtaka yra vienas iš veiksnių, lemiančių šią ligą, DDD daugiausia sukelia nusidėvėjimas ar nedidelė avarija, kuri laikui bėgant gali pablogėti. Retas atvejis, kai DDD atsiranda kaip tiesioginė didelės avarijos pasekmė. Daugeliu atvejų šis procesas vyksta palaipsniui, nes juosmens diskai neturi kruvino tiekimo ir todėl negali atsinaujinti, skirtingai nei kiti kūno audiniai.

Šis nesugebėjimas pataisyti sukelia laipsnišką degeneraciją per tam tikrą laiką. DDD yra gana dažnas reiškinys ir gana dažnai pasirodys atliekant vyresnio nei šešiasdešimties metų asmens MRT tyrimą. Simptomai, susiję su degeneracine disko liga, pirmiausia yra mažo intensyvumo nugaros skausmas, kurį galima patirti ilgą laiką, dažnai per šešias savaites. Skausmas paprastai yra apatinėje nugaros dalyje ir retai tęsiasi iki klubų ar kojų.

Yra žinoma, kad skausmas sustiprėja sėdint ilgą laiką, nes viršutinė kūno dalis daro pernelyg didelį spaudimą apatiniams juosmens diskams. Skausmą gali sustiprinti ir per didelis vaikščiojimas, lenkimas, sukimasis ar kilnojimas.

Išvaržos diskai ir jų simptomai:

DDD dažnai sukelia disko išvaržą. Taip atsitinka, kai degeneracinis diskas palaipsniui suyra iki tokio lygio, dėl kurio jo vidinė šerdis išsilieja iš išorinės šerdies. Šis minkštos želė, kaip vidinė šerdis, nutekėjimas dažnai apsunkina stuburo nervo šaknį, o tai sukelia skausmą, kuris spinduliuoja nervo keliu, tiesiai iš apatinės nugaros dalies, iki užpakalinės dalies ir toliau iki kojų. Šį skausmą ortopedijos gydytojai vadina išialgija ir net radikulopatija. Paprastai kojų skausmas yra stipresnis nei nugaros. Kai kuriais atvejais nugaros skausmų gali nebūti. Tirpimas, dilgčiojimas ir silpnumas apatinėje kūno dalyje yra gana dažni. Šlapimo pūslės ar žarnyno kontrolės praradimas rodo ūmią problemą. Saugokitės šio apatinės nugaros dalies problemų simptomo.

Apatiniai nugaros raumenys ar raiščių patempimai ir jų simptomai:

Nugaros raumenų ar raiščių patempimai yra dažniausios apatinės nugaros dalies skausmo priežastys. Paprastai tai yra tiesioginis sunkios fizinės veiklos rezultatas, įskaitant sunkių svorių kilnojimą, sukimąsi ar staigius judesius. Bendrieji nugaros raumenų ar raiščių patempimų simptomai yra skausmas, kuris pasireiškia tik apatinėje nugaros dalyje. Sritis taip pat gali būti skausminga liečiant. Tokiais atvejais taip pat gana dažnai pasitaiko staigių ir deginančių skausmų, kuriuos lydi raumenų spazmai.

Lėtinis skausmas:

Senstant taip pat gali atsirasti lėtinis apatinės nugaros dalies skausmas dėl įvairių negalavimų. Stuburo osteoartritas yra vienas iš tokių negalavimų, kuriam paprastai būdingi simptomai, kurie sustiprėja per tam tikrą laiką. Simptomai yra apatinės nugaros dalies skausmas, kuris svyruoja tarp stipraus ir lengvo, o palengvėjimą galima pasiekti pailsėjus ar atsisėdus. Stovėjimas vertikaliai ar vaikščiojimas dažnai gali sustiprinti skausmą, kuris spinduliuoja iki pat kojų.

Nereikėtų pamiršti lėtinio skausmo ir yra dar vienas apatinės nugaros dalies skausmo požymis. Neatidėliotini vaistai ar gydytojo priežiūra yra būtini, kad skausmas nepadidėtų. Gydytojai paprastai siūlo kineziterapijos pratimus ir nedidelius pratimus, kad pradiniame etape tai išgydytų. Jei skausmas sustiprėja, operacija yra atsakymas. Atidžiai klausykitės savo kūno ir tinkamai pasirūpinkite, kol skausmas jus užvaldys.