Kai nusileidžiame žemyn savo kūnu, žarnynas matosi tiesiai virš žarnyno, kuris yra šis didelis susuktas vamzdelis, panašus į struktūrą, kuri yra neatskiriama kūno virškinimo ir išskyrimo proceso dalis. Žarnynas, dviejų skaičius, storoji ir plonoji žarna, taip pat yra atsakingas už tam tikrų sulčių ar kūno skysčių išsiskyrimą, kad nuramintų ir išlygintų procesą. Mūsų žarnynas, kaip ir bet kuri kita kūno dalis, yra linkęs į tam tikras sveikatos problemas. Tinkama žarnyno būklė yra kolitas. Kolitas iš esmės yra žarnyno srities uždegimas, kuris kartais veikia ir tiesiąją žarną mūsų nugaroje. Trumpai tariant, tai yra dvitaškis, kuris yra kitas storosios žarnos pavadinimas.

kolito priežastys ir simptomai

Yra dvitaškis skirtingos dalys. Riestinis žarnynas, kuris yra didžioji plonosios žarnos dalis, esantis storojoje žarnoje, prisijungia prie aklosios žarnos, tai yra, gaubtinės žarnos pradžios. Iš ten kylanti storoji žarna keliauja aukštyn sekdama dešinę kūno pusę. Skersinė dvitaškis eina per pilvą, o nusileidžianti storosios žarnos dalis leidžiasi žemyn kairėje kūno pusėje. Sigmoidinė gaubtinė žarna yra storosios žarnos galas, artėjantis prie tiesiosios žarnos, kur dalis gaubtinės žarnos yra išlenkta aukštyn. Šis vidinis gaubtinės žarnos gleivinė, paveikta, formuoja kolitą, kurį daugiausia sukelia infekcija ar uždegimas.

Dažnai yra du skirtingi kolito tipai- vienas yra ūminis kolitas, o kitas- lėtinis. Ūminis kolitas veikia gana greitai ir dažniausiai atsiranda dėl tam tikrų priežasčių. Pavyzdžiui, bakterijų, galinčių padėti organizmui, naikinimas; Kaip ir mielės, organizme dažnai yra tam tikrų nekenksmingų bakterijų, kurios rūpinasi mūsų kūno funkcijomis. Kartais per didelis antibiotikų vartojimas gali paskatinti jūsų organizmą naikinti naudingas bakterijas ir taip sukelti kolitą. Dar viena svarbi ūminio kolito priežastis gali būti prarastas kraujo tekėjimas į gaubtinę žarną. Ši situacija ar būklė vadinama išeminiu kolitu.

Gali būti daugybė priežasčių, kodėl atsiranda nepakankamas kraujo tekėjimas. Kita rūšis, ty lėtinis kolitas, yra lėtas progresuojantis kolito laikotarpis, kai tikslios priežastys visada yra painiavos pluoštas. Pasak mokslininkų, tai susiję su organizmo imunine sistema, skirtingai reaguojančia į tam tikrą organizmo patogeną.

Kolito simptomai ir priežastys:

Šis straipsnis padės jums sužinoti, kokios yra pagrindinės vyrų ir moterų kolito priežastys (priežastys) ir požymiai ar simptomai, dėl kurių jūs žinote apie šią problemą.

Pagrindines kolito priežastis galima apibūdinti taip:

1. Infekciniai uždegimai:

Dažnai, kai kalbame apie kolitą, atsiranda tokių ligų kaip viduriavimas ir apsinuodijimas maistu. Taip yra dėl to, kad yra tam tikrų virusų ir bakterijų, kurios sukelia storosios žarnos ligas. Paprastai priežastis ar šaltinis gali būti liestis su užterštu vandeniu ir maistu. Šių elementų bakterija patenka į žarnyno gleivinę ir išskiria nuodingą sekreciją, dėl kurios storosios žarnos gleivinė užsidega. Tai ūminis kolito tipas. Štai kodėl viduriavimas laikomas kolito būklės pasekme.

2. Krono liga:

Tai dar vienas būdas susirgti kolitu. Pagrindiniai šio proceso elementai apima bet kurią virškinimo sistemos dalį, pradedant nuo maisto vamzdžio iki skrandžio ir baigiant žarnyno sritimi, ir toliau iki tiesiosios žarnos ar išsiskyrimo taško. Tai tas pats, kai virškinimo traktas tampa uždegimas. Tai yra viena iš pagrindinių kolito priežasčių.

3. Mikroskopinis kolitas:

Esant tokiai kolito formai, žarnyno vidiniame sluoksnyje dažnai susilieja du nepageidaujami elementai. Šie du elementai yra atskiros ligos, sukeliančios uždegimą. Dažnai kartais buvo pastebėta, kad užsikimšus storosios žarnos sienelėms, į jas patenka limfocitai arba kolagenai, sukeliantys uždegimą.

4. Kraujo sutrikimas:

Čia mes išsamiai grįžtame prie išeminio kolito formos. Dažnai tam tikros kraujo ligos, tokios kaip leukemija ar mažesnės apimties, pvz., Anemija, sukelia raudonųjų kraujo kūnelių praradimą organizme, padidindamos nereikalingų baltųjų kraujo kūnelių gamybą. Jei šis raudonųjų kraujo kūnelių praradimas ir toliau tęsis, būklė dažnai gali rimtai pasikeisti, kai žarnynas, kuris, kaip manoma, yra perpildytas pakankamu kiekiu kraujo, bėgant laikui gauna vis mažiau kraujo. Šis ūmus kraujo trūkumas žarnyno srityje sukelia kolitą, kuris vadinamas išeminiu kolitu.

5. Opinis kolitas:

Tai lėtinė kolito forma, kuri trunka ilgai ir lėtai progresuoja. Tai autoimuninė sistema, kai organizmo imuninė sistema puola kūno dvitaškį dėl tam tikros klaidos, kai medžiaga laikoma svetimu antikūnu. Tai savo ruožtu sukelia uždegimą scenoje.

6. Radiacija:

Radiacijos poveikis taip pat gali būti kolito priežastis. Tai dažnai atsitinka po to, kai asmuo buvo gydomas spinduliuote kaip ankstesnio gydymo dalis. Terapija, kai pilvas buvo paveiktas radiacijos, rodo būklę, vadinamą spinduliniu enterokolitu, kuri yra panaši į kolitą. Tačiau dažniausiai tai retas ženklas.

7. Išeminė žarnynas:

Jei susirūpinimą kelia išeminis žarnyno judėjimas kaip kolito priežastis, tyrimas taip pat gali įvertinti širdį ir venas, ieškant aterosklerozės požymių ar susiaurėjusių koridorių. Tai gali apimti širdies klausymą ir kaklo, rankų ir kojų palpavimą ar plakimo pojūtį; ir stetoskopu klausytis išsiplėtusių kūno venų, įskaitant miego ir šlaunikaulio ertmes bei aortą.

8. Virusinis užterštumas:

Pacientams, kuriems klinikinė kolito išvada yra pagalbinė viruso užkrėtimo priežastis, tolesnių tyrimų gali nereikėti. Kad ir kaip būtų, tai nesvarbu pacientui, kuris atrodo prastai, išdžiūvęs arba turi pastebimą kančią, karščiavimą ar kraują išmatose.

Kolito simptomai:

Čia paminime 10 pagrindinių ir dažniausiai pasitaikančių kolito požymių ir simptomų, kuriuos labai naudinga žinoti apie šį kolitą.

1. Pilvo skausmas:

Kolitas kaip žarnyno sutrikimas pasireiškia simptomų forma kaip ūmus pilvo skausmas. Tai apima mėšlungį ir diskomforto jausmą pilve ar viršutinėje pilvo srityje, tačiau tai yra toleruojama ir pakeliama. Jie atsiranda periodiškai arba gali išlikti visą dieną. Jei šis skausmas išlieka ilgiau nei įprasta, reikia nedelsiant eiti pasitikrinti.

2. Kraujas:

Su kolitu atsiranda didelė galimybė išmatose rasti kraujo, kuris gali būti skausmingas arba ne. Jei kolitas paveikė ir jūsų tiesiosios žarnos dalis, tikėtina, kad žarnyno praleidimas bus skausmingas momentas dėl dabartinio uždegimo tiesiosios žarnos vidiniuose sluoksniuose. Tai tas pats viduriavimo atvejis, kai matomas kraujas, bėgantis iš jūsų kūno kartu su nesustabdomu žarnyno išsiskyrimu. Taip pat gali atsirasti tenesmas, sveikatos būklė, kai jaučiamas nuolatinis tuštinimasis.

3. Storosios žarnos augimas:

Opinis kolitas sukelia storosios žarnos augimo pavojų. Kai atliksite analizę, jūsų specialistas atliks kolonoskopiją ir patikrins, ar nėra piktybinių navikų. Labai svarbu planuoti vėlesnį patikrinimą praėjus aštuoniems ar dvylika mėnesių po to, kai jūsų specialistas išanalizavo opinį kolitą. Tai sumažina storosios žarnos piktybinių navikų riziką.

4. Dirginimas:

Yra dviejų rūšių mažasis kolitas: 1) kolageninis kolitas ir 2) limfocitinis kolitas. Kolagenas arba limfocitai (tam tikras baltas trombocitas) prasiskverbia į storosios žarnos masės sluoksnius, tikriausiai dirginimo pasekmė. Tai precedento neturinti liga ir gali būti savaime saugus negalavimas.

5. Padidėjęs jautrumas:

Jaunesniems nei vienerių metų kūdikiams kolitas dažnai atsiranda dėl padidėjusio jautrumo galvijų ar sojų pienui. Padidėjęs jautrumas kolitui gali būti pastebėtas žindomiems kūdikiams, kai mamos geria pieninių gyvūnų pieną ir perduoda tą baltymą į krūties pieną.

6. Viduriavimas kietas iškrova:

Sergant kolitu, ypač kolitu, įskaitant distalinę gaubtinę žarną (tiesiąją žarną ir sigmoidinę gaubtinę žarną), kančia dažnai krenta į viršų ir eina prieš viduriavimą. Po kietos iškrovos agonija gali nuslūgti, bet vėl sugrįžta su tokia žarnyno laisvumo scena.

7. Dehidratacija:

Begalinis žarnyno laisvumas gali paskatinti hidratacijos trūkumą, o jei pakankamai ekstremalus, išdžiūvimui gali prireikti gydymo IV skysčiais arba burnos rehidratacijos.

8. Aukšta temperatūra:

Didelis karščiavimas, susijęs su žarnyno laisvumu, gali būti ženklas, kad gali būti pastebima liga.

9. Paciento istorija:

Pacientams, sergantiems skrandžio kankinimu ir laisvomis žarnomis, labai svarbu išsiaiškinti, kada prasidėjo šalutinis poveikis, kiek jie ištvėrė, ar keliauja bet kuriuo keliu, ir kas juos dar labiau pablogina..

10. Kelionių istorija:

Kelionės istorija yra būtina, ypač jei pacientas neseniai išvyko į rajoną, kuriame gali būti sutrikęs vandens tiekimas arba prasta mityba. Pacientai reguliariai teiraujasi, ar šalutinis poveikis atsiranda dėl žalos maistui, tačiau tai yra varginantis tyrimas, į kurį reikia nedelsiant atsakyti. Paprastai tai atsitinka, kai netinkamai pasirūpinama ar atidedama mityba namuose ar šeimos susirinkimo metu, o šalutinis poveikis atsiranda per porą valandų po maisto suvartojimo. Be to, kiti socialinės progos metu gali susidurti su lyginamosiomis apraiškomis.

Opinis kolitas gali būti luošinantis ir kartkartėmis gali paskatinti gyvybę griaunančius įsipainiojimus. Nors gydymas nėra žinomas, gydymas gali žymiai sumažinti infekcijos požymius ir šalutinį poveikį ir nepaisant to, kad reikia sumažinti tolimą nuotolį.