Kiaulių gripas paprastai yra liga, susijusi su kiaulėmis. Retais atvejais jis taip pat gali perduoti žmonėms, taip sukeldamas rimtų problemų žmogaus organizmui. Gripo virusas sukelia kiaulių gripą, kurį galima gydyti dabar naudojant vakciną, o kiaulių gripo simptomai yra tokie patys kaip ir visų kitų gripo infekcijų. Tai apsaugo nuo ligos atsiradimo žmonėms, ypač vaikams.

Kas yra kiaulių gripas | Simptomai ir priežastys | Diagnozė | Rizikos veiksnys | Prevencinės priemonės

Kiaulių gripo

Kas yra kiaulių gripas??

Kiaulių gripas liaudyje suprantamas kaip kvėpavimo takų liga. Kai žmonės užsikrečia šia liga per h1n1 virusą, tai gali sukelti rimtų kvėpavimo problemų. Žinoma, kad šie virusai užkrečia kiaulių kvėpavimo takus. Liga gali greitai išplisti į kitus aplinkinius žmones, todėl ji tampa užkrečiama liga. H1N1 yra labiausiai paplitęs gripo potipis. Tačiau kitos formos, tokios kaip H1N2, H3N1 virusai, taip pat gali sukelti gripą.

Kiaulių gripo temperatūra paprastai yra 100 F ar daugiau. Tai lydi stiprus kosulys. Žinoma, kad liga trunka nuo septynių iki aštuonių dienų, o kai kuriais atvejais, kai infekcija lydi, ji gali tęstis iki dešimties dienų.

Kiaulių gripo simptomai ir priežastys:

Kiaulių gripo priežastys:

Pagrindinės kiaulių gripo priežastys yra H1N1 virusas. Didelis protrūkis įvyko 2009 m. Ir už jį buvo atsakingas H1N1. A gripo virusas arba H3N2 buvo vėlesnė kiaulių gripo priežastis, kuri įvyko 2011 m. Iš pradžių vaikams buvo nustatytas kiaulių gripo testas. Susilietimas su toliau nurodytais taip pat sukelia gripą

1. Užkrėstos kiaulės:

Vienas iš labiausiai tikėtinų būdų užsikrėsti kiaulių gripu yra kontaktas su užkrėsta kiaule. Šiuo atveju viruso perdavimas tampa lengvas.

2. Užkrėsti žmonės:

Kitas mažiau tikėtinas būdas užsikrėsti kiaulių gripu yra kontaktas su užsikrėtusiu žmogumi. Nors tikimybė yra mažesnė, negalime to atmesti.

Kiaulių gripo simptomai:

Kiaulių gripo simptomai vaikams ar suaugusiems yra daugmaž panašūs į įprastinio gripo simptomus. (1)

 • Gerklės skausmas
 • Sausas kosulys
 • Šaltkrėtis
 • Galvos skausmas
 • Nuovargis
 • Retais atvejais auka taip pat patiria vėmimą ir viduriavimą.
 • Karščiavimas
 • Skausmas raumenyse
 • Sloga ar užgulta nosis.

Kadangi simptomai yra panašūs į bet kokio karščiavimo simptomus, sunku pasakyti, ar tai tikrai kiaulių gripas. Visada rekomenduojama atlikti tyrimą su gydytoju, kad patvirtintumėte pakeitimus.

Kiaulių gripo diagnozė:

Kiaulių gripo diagnozė paprastai nustatoma stebint parodytus simptomus.

1. Greitas gripo testas:

Šis tyrimas padės nustatyti kiaulių gripą. Šio bandymo veiksmingumas negali būti garantuotas, o kartais gali prireikti kitų specializuotų testų.

2. Nosies ir ryklės tyrimas:

Šis tyrimas paprastai atliekamas siekiant patikrinti, ar pacientas neturi A ar B gripo viruso. Jei B tipo testas rodo teigiamą rezultatą, tai dažniausiai nėra kiaulių gripas.

3. Antigenų nustatymas:

Kitas įprastas kiaulių gripo diagnozavimo būdas yra identifikuoti konkretų antigeną. Šis tyrimas atliekamas specializuotose laboratorijose.

Kiaulių gripo rizikos veiksnys:

Štai keletas galimų rizikos veiksnių. Atminkite, kad kai kuriems žmonėms yra didesnė rizika sugauti vieną nei kitiems.

 1. Tikėtina, kad vaikai iki 5 metų.
 2. Kiaulių gripo simptomai nėštumo metu gali pasireikšti. Nėščioms moterims yra didesnė rizika susirgti.
 3. Žmonės, vyresni nei 65 metų.
 4. Žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis.
 5. Silpna imuninė sistema yra dar vienas būdas virusui įsiskverbti.

Kaip išvengti kiaulių gripo atakos?

Štai keletas prevencinių priemonių:

 • Reguliariai nusiplaukite rankas ir veidą, ypač jei ką tik išėjote ir grįžote;
 • Apribokite kontaktą su kiaulių gripu užsikrėtusiais ir užsikrėtusiais žmonėmis arba apskritai su žmonėmis. Jūs nežinote, kam gresia pavojus.
 • Kai čiaudite, uždenkite burną servetėle arba darykite tą patį, kai čiaudėjo kas nors kitas;
 • Laikykite aplink esančius daiktus tvarkingus ir švarius;
 • Naudokite alkoholio pagrindu pagamintą rankų dezinfekavimo priemonę, kad rankos būtų švarios. Padarykite tą patį prieš pradėdami valgyti.
 • Nuplaukite drabužius „Dettol“ ar bet kuo, kas dezinfekuoja jūsų drabužius.

Idėja yra likti kuo švaresnė ir tvarkingesnė. Vienintelis veiksmingas būdas apsisaugoti nuo kiaulių gripo viruso yra likti švarioje aplinkoje.

Ką daryti ir ko nedaryti kiaulių gripo metu:

Atlikite:

 1. Labai gerai nusiplaukite rankas, kojas ir kūną dezinfekavimo priemonėmis.
 2. Kurį laiką venkite kontakto su žmonėmis ar minia.
 3. Uždenkite burną ir nosį, ypač kai esate minioje.
 4. Naudokite rankų dezinfekavimo priemones, ypač prieš valgydami rankomis.

Negalima:

 1. Palieskite arba laikykite daiktus, kurie buvo arti žmogaus čiaudulio. Lašeliai kurį laiką dingsta.
 2. Valgykite kiaulienos mėsą. Kurį laiką laikykite atokiau nuo bet kokios rūšies mėsos.
 3. Valgykite gatvėse. Po virimo uždenkite maistą.

Skysčių gėrimas ir subalansuota mityba yra gera namų gynimo priemonė ir profilaktinė kiaulių gripo priemonė. Pradėkite laikytis paprastos švaros tvarkos, kad išvengtumėte galimybės užsikrėsti kiaulių gripu. Kaip sakoma, prevencija yra geriau nei gydymas!

Dažnai užduodami klausimai

1. Ar kiaulių gripas gali sukelti mirtį?

Kiaulių gripo mirties priežastis dažniausiai yra viruso ir kvėpavimo sistemos užkrėstos infekcijos intensyvumas. Taigi, jei jaučiate diskomfortą organizme, geriausia apie tai pranešti gydytojui.

2. Ar protrūkio metu galiu valgyti kiaulieną ir kitus mėsos produktus??

Kiaulieną ir mėsos produktus galima saugiai valgyti, kai kiauliena iškepta 70 laipsnių Celsijaus temperatūroje. Su maisto produktais reikia elgtis tinkamai, kad jie nebūtų perduodami žmonėms. Nepamirškite gerai iškepti mėsos.

3. Ar yra kiaulių gripo namų gynimo priemonių?

Ženšenio kajeno pipirai, mentolis ir kt. Buvo laikomi geromis namų gynimo priemonėmis nuo gripo be recepto, taip pat yra vaistų, tokių kaip ibuprofenas, naproksenas ir acetaminofenas. Tačiau rekomenduojame pirmiausia pasitarti su gydytoju, kad suprastumėte, ar galite jų vartoti.

Atsakomybės apribojimas: Nors dažniausiai simptomai gali atrodyti kaip įprastas gripas, neignoruokite jų. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Neatlikite nė vieno iš minėtų tyrimų be gydytojo patarimo.