Viršutinės nugaros dalies skausmai dažniausiai yra streso, sužalojimo ar patempimo, atsirandančio dėl sunkių svorių kilnojimo, požymiai. Tačiau svarbu žinoti, kodėl patiriate viršutinės nugaros dalies skausmą, nes skausmo vieta yra neįprasta.

Statistiškai dauguma žmonių tam tikru gyvenimo momentu turi patirti nugaros skausmus. Daugeliu atvejų viršutinės nugaros dalies skausmas, esantis žemiau kaklo, tarp menčių arba link vieno iš menčių, atsiranda dėl sužalojimo ar netinkamos laikysenos, kurią galima lengvai gydyti ar ištaisyti. Tačiau kruopščiai išnagrinėjus viršutinės nugaros dalies skausmo simptomus, galime išsiaiškinti jo priežastį, mažą ar didelę, todėl palengvinti gydymą.

Jei esate tikri dėl geros laikysenos, jokio streso ir galimo patempimo ir staiga pradedate jausti diskomfortą, viršutinės nugaros dalies skausmo požymiai turi būti išnagrinėti kuo anksčiau, kad būtų išvengta bet kokio pavojaus sveikatai, kurį jis gali sukelti.

Kokie yra dažniausi viršutinės nugaros dalies skausmai ir jų simptomai

Miokardo skausmas ir jo simptomai:

 1. Miokardo skausmas viršutinėje nugaros dalyje nėra toks dažnas kaip nugaros trauma ar įtempti raumenys. Tačiau tai yra lėtinis skausmas, kuris gali pasirodyti esąs visą gyvenimą trunkantis iššūkis.
 2. Myofacialinis skausmas viršutinėje nugaros dalyje dažnai prasideda staiga. Nors priežastys iš esmės nežinomos, ortopedijos specialistai mano, kad tai yra viršutinių nugaros raiščių, sausgyslių ar raumenų patempimų ar sužalojimų rezultatas..
 3. Miofasaciniam skausmui būdingas nuolatinis skausmas, kuris gali skirtis nuo lengvo iki stipraus. Tokiomis aplinkybėmis gana dažnai viršutinėje nugaros dalyje yra spaudimo taškų, kuriuos skauda palietus.
 4. Jei spaudžiate šiuos taškus, skausmas gali sustiprėti, o raumenys gali būti įtempti ir sunkūs.
 5. Kiti viršutinės nugaros dalies miokardo skausmo simptomai gali būti lengvas skausmas, stiprus deginimas ar dilgčiojimas. Silpnumas viršutinėje nugaros dalyje taip pat yra gana dažnas.

Skoliozė ir jos simptomai:

 • Skoliozė, nors ir nėra labai dažna, taip pat yra dar viena viršutinės nugaros dalies skausmo priežastis. Nors vidutinė nugaros smegenys yra tiesios ir vertikalios.
 • Žinoma, kad stuburo smegenys, paveiktos skoliozės, yra S arba C formos. Nors skoliozė paprastai yra lengvas apsigimimas ar sutrikimas, atsirandantis dėl sužalojimo, sunkus jis gali sukelti intensyvius viršutinės ar net apatinės nugaros dalies skausmus ir sunkų kvėpavimą..

Kifozė ir jos simptomai:

 • Kifozei būdingas suapvalintas stuburo išlinkimas, dėl kurio dažnai atsiranda kuprinė.
 • Tai daugiausia apsigimimas, tačiau dažnai tai sukelia osteoporozė.
 • Dažni kifozės simptomai yra lėtinis viršutinės nugaros dalies skausmas, kurį dažnai lydi kvėpavimo pasunkėjimas.

Osteoporozė ir jos simptomai:

 • Nors vyrai nėra visiškai atskirti, vyresnio amžiaus moterys dažniau kenčia nuo osteoporozės.
 • Osteoporozei būdingas sumažėjęs kaulų stiprumas, dėl kurio kaulai tampa trapūs ir lengvai lūžta ar lūžta.
 • Žinoma, kad osteoporozė pažeidžia viršutinę nugaros dalį, sukeldama nugaros kaulo suspaudimo lūžius.
 • Dažni simptomai yra išlenkta nugara arba nuojauta ir palaipsniui stiprėjantis nugaros skausmas, net jei laikui bėgant būklė blogėja.

Osteoartritas ir jo simptomai:

 • Nors žinoma, kad osteoartritas pažeidžia viso kūno sąnarius, jis dažnai pažeidžia kremzles, kurios sušvelnina stuburo briauninius sąnarius ir sukelia jų skilimą. Tai savo ruožtu sukelia nugaros kaulų suspaudimą vienas prieš kitą ir sukelia stiprų skausmą.
 • Osteoartritas yra dažna liga, susijusi su amžiumi, panašiai kaip osteoporozė. Kai kurie simptomai, kuriuos kenčia viršutinės nugaros dalies skausmai dėl osteoartrito, yra sustingimas, ypač po ilgo poilsio..
 • Skausmą beveik visada lydi raumenų silpnumas, deformuoti sąnariai ir nesugebėjimas judėti kraštutiniais atvejais, taip pat trūkinėja ir girgžda sąnariai.

Sužalojimas ir jo simptomai:

 • Dažniausia viršutinės nugaros dalies skausmo priežastis yra sužalojimas, kurį gali sukelti daugybė veiksnių.
 • Simptomai paprastai yra staigus skausmo atsiradimas, kuris tęsiasi iki sužalojimo gydymo ir išgydymo.

Kada kreiptis į gydytoją?

Štai tada viršutinės nugaros dalies skausmui reikia skubios medicininės intervencijos

 • Šaudyti viršutinės nugaros dalies skausmą, kuris spinduliuoja į krūtinę ar skrandį, nes tai gali būti tulžies pūslės problema.
 • Viršutinės nugaros dalies skausmas, sklindantis į kairę ranką, kartu su diskomfortu kvėpuojant. Tai gali būti širdies priepuolis.
 • Viršutinės nugaros dalies skausmas kartu su tirpimu ir dilgčiojimo pojūčiu, sklindančiu į krūtinę ir rankas, gali būti stuburo problema.

Bet kokiam viršutinės nugaros dalies skausmui, kuris sukelia diskomfortą ir trukdo kasdienei veiklai, būtinai reikia medicininės intervencijos. Į viską, kas jaučia įprastą su stresu susijusį skausmą, galima nekreipti dėmesio.

Dabar, kai žinote, kada reikia nerimauti dėl viršutinės nugaros dalies skausmo ir kada galite nusipirkti šiek tiek laiko ir išbandyti namų gynimo priemones, būkite ramūs ir atsipalaiduokite.