Didžiausias mūsų kūno organas, oda yra tik sluoksniuotas vidinių organų sluoksnis, kuris yra subtilus ir vertingas. Ši oda kasdien susiduria su pasauliu, kuriame pilna dulkių, UV spindulių, kenksmingų patogenų, ekstremalių saulės spindulių ir atšiaurių sausų vėjų. Dėl to oda gali pernelyg sureaguoti arba sukelti reakciją, dėl kurios gali parausti kai kurios dalys, atsirasti niežulys, lydimas pleiskanojimo ar bėrimų. Šis terminas medicinoje vadinamas odos alergija.

Kai oda reaguoja į tai, kas nesuderinama su odos ląstelėmis, tai gali sukelti reakciją tarp dviejų, kurios išsiskleidžia sudirginimu, bėrimu ir sausa pleiskanojančia oda. Dėl to niežulys atsiranda kartu. Kai bėrimai yra subraižyti, atsiranda nauja pūslelinė infekcija, kuri palieka nemalonų pėdsaką. Tačiau skirtingi žmonės turi skirtingą odos tipą, todėl alergija kiekvienam asmeniui skiriasi. Kai kuriems tai gali būti saulės spinduliai, kai kuriems – kai kurie maisto produktai. Dažniausios odos alergijos yra nuodingos gebenės, egzema, dilgėlinė ir tt, jei jas galima išgydyti, jas galima lengvai išgydyti.

Odos alergijos simptomai ir priežastys

Odos alergijos simptomai ir priežastys:

Šis straipsnis pasako ką nors svarbaus apie tai, kokios yra odos alergijos priežastys ir simptomai, dėl kurių reikėtų pasirūpinti anksčiau.

Odos alergijos simptomai:

Štai keletas odos alergijos požymių ir simptomų, kad geriau atpažintumėte.

1. Dirginimas:

Prieš prasidedant alergijai, tam tikros dalys gali būti stipresnės nei kitose dalyse. Įprastą dieną dirginimas neišsilaikys, bet jei staiga kada nors pajusite keistą odos sudirginimą, gali būti, kad prasideda alerginė reakcija.

2. Niežėjimas:

Vienas iš dažniausių alergijos simptomų yra niežulys. Alergija atsiranda dėl to, kad tam tikras sąlytyje esantis daiktas sureagavo su jūsų oda ir jūsų oda nesuderinama su ja reaguoti natūraliai, sukeldama per didelį niežėjimą kaip alerginės reakcijos pradžios požymį. Tai nėra panaši į įprastą niežulį, nes nuolatinis niežėjimas čia išlieka tol, kol oda nusidėvi, jei ji yra pleiskanojanti ar sausa. Dažnai tokiam stipriam niežėjimui yra tam tikrų vaistų. Jei norite namuose pagamintų priemonių, pabandykite akimirksniu sudrėkinti vietą ir laikykite nagus nuo jos.

3. Išbrinkti:

Kai reakcija ar alergija jau prasidėjo, pastebėsite, kad tam tikra sritis ar erdvė yra šiek tiek patinę ir netinkamos formos nei kitos dalys. Tai dar vienas odos alergijos simptomas. Šis patinimas dažnai yra skausmingas ir gali užtrukti, kol jis sumažės. Geriausias negalavimas yra ledo pakuotės arba ledo gelio pakuotės, kad uždegimas būtų suvaldytas. Galima naudoti virtuvėje tinkamus produktus, tokius kaip imbieras, česnakai, svogūnai, kad jie taptų namine pasta ir teptų tiesiai. Jų priešuždegiminės savybės gali padėti sumažinti patinimą ir deginimą.

4. Momentiniai bėrimai:

Tai gali būti reakcija, kuri atsiranda, kai oda liečiasi su bet kokiu nesuderinamu objektu. Pavyzdžiui, jei esate alergiškas miesto aukso papuošalams, vienas iš jų palietus ar susilietus gali sukelti reakciją. Tas pats pasakytina apie tam tikras grožio priemones, kurios netinka odai. reakcija pasireiškia kaip momentinis mažų raudonų bėrimų protrūkis, susidedantis iš formos ir skausmo.

5. Nešioti:

Dėl alergijos viršutinis odos sluoksnis paprastai būna silpnas ir pleiskanojantis. Kai oda yra niežtinčių bėrimų grupė, pagrindinė jos baimė yra pūslių susidarymas ir infekcija, kai bėrimai yra subraižyti. Dėl to oda linkusi į silpnumą, todėl ji pleiskanoja arba nusidėvi. tokiu metu geriausias būdas niežuliui sustabdyti yra naudoti drėkinamąjį kremą ir gerai hidratuotą vietą, kad vieta neišdžiūtų.

6. Paraudimas:

Viena iš greitų reakcijų ir padarinių, skelbiančių apie alergijos atsiradimą, yra paraudimas aplink sritį, kurią netrukus užpildys bėrimų grupės. Po kontakto sritis lėtai įgauna spalvą. Jis gali būti skausmingas ar patinęs, bet ne, bet nenatūralus spalvos pasikeitimas gali pranešti apie būsimus įvykius.

7. Šienligė:

Norite sužinoti apie odos alergijos simptomus? Alergijos metu šienligės požymiai yra gana dažni. Dėl to nėra ko jaudintis, nes tokio tipo karščiavimo metu kūno temperatūra nepakyla iki aukšto lygio. Tai šiek tiek viršija standartinę kūno temperatūrą. Šienligė taip pat gali būti susijusi su trupučiu peršalimo ir kosulio.

8. Kraujavimas:

Kraujavimas iš odos yra vienas iš labiausiai matomų odos alergijos simptomų. Oda kraujuoja be jokios konkrečios priežasties. Iš esmės taip yra dėl alergijos. Daugeliui žmonių šis simptomas atrodo labai varginantis. Kraujavimą iš odos dažnai lydi per didelis skausmas ir raumenų audinio skausmai.

9. Kūno bėrimai:

Jei turite odos alergiją, kūno bėrimas yra vienas iš labiausiai matomų odos alergijos simptomų. Ant kūno atsiras bėrimų, ir tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, sukeliančių pernelyg didelį skausmą, kurį gali patirti odos sluoksnis. Šis simptomas yra gana dažnas tiek vyrams, tiek moterims, todėl nėra konkretaus gydytojo paskirto vaisto, kuris šiuo atveju sumažintų bėrimą. Laikui bėgant jie išnyks.

10. Raudoni iškilimai ant odos:

Daugelis odos alergijos aukų patyrė šį konkretų simptomą. Kai žmogus buvo užsikrėtęs alergija, ant odos atsirado raudonų iškilimų. Šis simptomas gali būti lengvai paveiktas, jei jis ar ji turi blogą odos būklę. Šis simptomas būdingas moterims, nes jų odos būklė paprastai yra subtili, palyginti su vyrais.

Odos alergijos priežastys:

Odos alergijos atsiradimo priežastys yra daug. Alergiška oda gali būti dėl įvairių priežasčių, iš kurių dažniausiai aptariamos žemiau.

1. Grožio produktai:

Ar norite sužinoti apie odos alergijos priežastis? Šią priežastį dažniausiai ignoruoja dauguma žmonių. Žmonės naudoja skirtingus grožio produktus ir sąžiningumo muilus, kad atrodytų, jog nežino apie žalingą poveikį, kurį jie gali turėti odai, jei jie naudojami neribotai.

2. Drabužių dažai:

Tai pasirodė esanti viena iš galimų odos alergijos priežasčių. Odos alergijos dažniausiai atsiranda dėl kenksmingo drabužių gamybos. Naudojant dažytus drabužius, galima lengvai tapti odos alergijos auka.

3. Cheminės medžiagos gumoje:

Kad ir kiek stengtumėmės, negalime tiesiog palaikyti nulinio kontakto su guma ir tai yra viena iš odos alergijos priežasčių. Kartais gali būti kaltinamas cheminis gumos turinys, kuris sukelia odos alergiją.

4. Elastingos medžiagos:

Odos alergijos priežastis gali būti dėvėti elastingas medžiagas. Elastiniuose produktuose yra kenksmingų cheminių medžiagų, taip pat latekso, kuris yra atsakingas už odos alergiją.

5. Pleiskanos:

Kartais pleiskanos taip pat gali būti odos alergijos priežastis.

6. Klaidų įkandimai:

Jei norite sužinoti apie labiausiai nežinomas odos alergijos priežastis, laikykite galvoje klaidų įkandimų simptomus. Galima sakyti, kad klaidų įkandimai jums tikrai kenkia.

7. Per didelis vaistų vartojimas:

Viskas, jei vartojama viršijus tam tikrą ribą, gali būti jums kenksminga, taip pat ir vaistai. Odos alergijos priežastis gali būti per didelis vaistų vartojimas.

8. Saulės šviesa:

Pagrįsta kaltinti kenksmingus saulės spindulius dėl alergijos odai.

9. Kenksmingi vaistai:

Kai kurie vaistai gali būti kenksmingi šalutiniai poveikiai, jie gali svyruoti nuo odos alergijos iki stipraus fizinio nuovargio. Remiantis daugeliu mokslinių tyrimų, buvo pastebėta, kad daugelis vaistų sukėlė odos alergiją.

10. Kontaktas su nuodingais augalais:

Yra daug augalų, kuriuose yra kenksmingų nuodingų medžiagų, kurios gali sukelti odos alergiją. Remiantis daugybe šia tema atliktų tyrimų, buvo paskelbta, kad nuodingi augalai yra viena iš labiausiai tikėtinų odos alergijos priežasčių.