Kaip jau žinote, smegenų vėžys iš tikrųjų yra vėžinis smegenų augimas. Nepriklausomai nuo naviko padėties, jis turi galimybę nevaržomai juos atgaminti.

Kaip ir bet kuris vėžys, smegenų vėžys gali būti gerybinis arba piktybinis. Nors gerybinis vėžys yra tik tam tikroje vietoje, piktybinis vėžys yra tas vėžio tipas, kuris paprastai mėgsta ataką ir plinta į naują kūno dalį.

Smegenų vėžio simptomai ir priežastys 2

Todėl, kai žmogus kenčia nuo piktybinio vėžio, labai sunku pašalinti vėžines ląsteles, nepažeidžiant aplinkinių smegenų. Nors smegenų vėžys nėra labai dažnas, jie dažnai būna labai mirtini.

Glioma yra labiausiai paplitusi piktybinio smegenų vėžio rūšis. Taip yra dėl to, kad nervų ląsteles palaikančios gliuzinės ląstelės tampa vėžinėmis. Glioma sudaro 50–60% visų suaugusiųjų ir vaikų smegenų vėžio (gerybinių ir piktybinių). Medulloblastoma, adenokarcinoma ir sarkoma taip pat yra keletas kitų smegenų vėžio rūšių.

Šiame straipsnyje mes išsamiai paaiškiname, kokie yra smegenų vėžio simptomai ir priežastys.

Smegenų vėžio priežastys ir simptomai:

♦ Smegenų vėžio priežastys:

Kaip ir dauguma žmonijai žinomų vėžio atvejų, smegenų vėžio priežastys vis dar nežinomos. Smegenų vėžys vadinamas pirminiu smegenų vėžiu, kuris plinta į netoliese esančias smegenų dalis, o odos, plaučių, kraujo ląstelių ar krūties vėžys gali metastazuoti į smegenis ir sukelti metastazavusį smegenų vėžį. Kai kurios priežastys, sukeliančios smegenų vėžį, yra šios: Vinilo chlorido, kuris yra cheminė medžiaga, naudojama plastikams gaminti, poveikis. Ankstesnė radiacija į galvą.

Imuninis:

Slopinimas, kai vartojami vaistai imuninei sistemai slopinti (ŽIV/AIDS).

Amžius:

Amžius yra vienas iš smegenų vėžio veiksnių. Senstant didėja tikimybė, kad jis susirgs smegenų vėžiu. Tai laikoma viena iš galimų smegenų vėžio priežasčių. Nors smegenų vėžio problemos gali išsivystyti beveik bet kuriame amžiuje, tačiau vyresnio amžiaus žmonės yra labiau linkę į smegenų vėžio simptomus.

Ankstesni vėžiai:

Dažniausiai kenčia žmonės, kurie anksčiau sirgo tam tikru vėžiu.

Lytis:

Jei turite žinoti, kad vyrai dažniau serga smegenų vėžiu nei moterys, bet vėlgi nėra taip, kad moterys apskritai nesirgs smegenų vėžiu. Jei žmogui atsiranda tam tikrų genetinių sindromų, susijusių su smegenų vėžiu, jis gali lengvai susidurti su įvairiais smegenų vėžio simptomais. Sindromai, tokie kaip Gorlino sindromas, yra viena iš pagrindinių smegenų vėžio atsiradimo priežasčių.

Genetinės smegenų vėžio sąlygos:

Genetinės sąlygos taip pat vaidina svarbų vaidmenį sukeliant smegenų vėžį.

Kūno dydis ir pratimai:-

Jei žmogus turi antsvorį arba turi daugiau kūno masės indekso, jis turi daugiau galimybių sirgti smegenų augliu nei tie, kurie turi reikiamą svorio ar kūno masės indeksą.

Kitos smegenų vėžio priežastys:

Kai kurių ekspertų teigimu, galima sakyti, kad šios kartos vaikai ir žmonės gali būti labiau linkę į smegenų vėžio požymius. Yra didelė tikimybė, kad šiems žmonėms sumažės smegenų vėžio simptomai, nes jie bus lengvai veikiami spinduliuotės, kurią sukelia įvairių elektroninių prietaisų, tokių kaip mobilieji telefonai, „iPod“ ir kt..

Ankstesnis gydymas radioterapija- ar radiacijos terapija buvo taikoma prieš kelias dienas ar anksčiau? Galima sakyti, kad tai yra viena iš smegenų vėžio priežasčių. Jei pasinaudojote tokiu gydymu, yra didelė tikimybė, kad susirgsite įvairiais smegenų vėžio simptomais.

♦ Smegenų vėžio simptomai:

Simptomai paprastai yra tie požymiai, kuriuos pastebi pacientai ir kuriuos diagnozuoja specialistas, kad suprastų ligą. Smegenų vėžio simptomai yra šie:

Koordinavimo problemos

Galvos svaigimas

Silpnumas ar tirpimas bet kurioje kūno pusėje

Akių problemos:-

Jei turite problemų su akimis, būtinai turėtumėte kreiptis į gydytoją. Tai svarbu, nes simptomai, susiję su akių problemomis, iš tikrųjų gali padėti anksti diagnozuoti smegenų auglį. Su akimis susijusios problemos, tokios kaip plaukiojančios formos, regėjimas, regos praradimas ar tunelio regėjimas, ateina ir praeina, tačiau padeda nustatyti smegenų vėžį ankstyvoje stadijoje.

Pojūčių, jausmų, nuotaikos ar asmenybės pokyčiai

Traukuliai:

Traukuliai, dar vadinami priepuoliais, yra vienas iš labiausiai paplitusių smegenų auglio simptomų. Maždaug 1 iš 4 žmonių pirmą kartą eidami pas gydytoją patiria traukulių. Nors priepuolis gali būti tik rankos trūkčiojimas ar trūkčiojimas, jis taip pat gali paveikti visą kūną. Taip pat yra tokių priepuolių, kurie sukelia sąmonės netekimą. Priepuolius galima kontroliuoti vaistais nuo epilepsijos. Ir jei jūsų smegenų vėžys bus sėkmingai gydomas, jūsų priepuoliai gali visiškai išnykti. Tačiau kai kuriais atvejais priepuoliai išlieka net sėkmingai pašalinus smegenų vėžines ląsteles dėl to, kad smegenyse liko randų audinių. Kadangi traukuliai yra bauginantys, visada protinga kreiptis į gydytoją dėl epilepsijos rūšies, nes kartais epilepsija yra ne tik smegenų vėžio požymiai, bet ir kitos mirtinos ligos.

Sumišimas ar sunku sutelkti dėmesį. Atminties problemos yra gana dažnos smegenų vėžio metu. Tai yra vienas iš labiausiai paplitusių smegenų vėžio simptomų. Žmogus susidurs su dideliu atminties praradimu ir daugeliu kitų panašių problemų, pavyzdžiui, pamiršęs veidus, vardus ir tt, kai jie serga smegenų vėžiu. Viena iš dažniausiai pasitaikančių smegenų vėžio problemų yra polinkis pamiršti tai, ką neseniai sužinojote ar įsiminėte. Žmonėms šis simptomas labiausiai erzina tarp visų smegenų vėžio simptomų.

Galvos skausmas:

Galvos skausmas būdingas beveik visoms ligoms. Bet jei galvos skausmas pasireiškia šiais simptomais, būtinai kreipkitės į gydytoją:

1. Jei su kiekviena diena ryte pabundate su labai stipriu galvos skausmu.

2. Jei labai dažnai skauda galvą.

3. Jei neseniai pradėjote skaudėti galvą, bet niekada anksčiau nesusidūrėte.

4. Jei kartu skauda ir galvos skausmą, ir ligą.

Maždaug kas trečias asmuo, sergantis smegenų vėžiu, pranešė, kad galvos skausmas yra ankstyvas simptomas. Galvos skausmas gali stiprėti ar net palengvėti per dieną. Tačiau tokie darbai kaip lenkimasis, čiaudulys, kosulys, šaukimas ar mankšta gali padidinti galvos skausmą.

Įtampa:

Kartais įtampa gali paskatinti smegenų vėžio problemą. Jei žmogus išlieka įsitempęs beveik visą dieną, yra didelė tikimybė, kad būsite paveikti visų smegenų vėžio šalutinių poveikių ar simptomų. Taigi smegenų vėžys yra labai paplitęs tarp biuro darbuotojų, kurie dirba daugiau nei 12–13 valandų per dieną. Šie žmonės sunkiai dirba visą savo biuro gyvenimą ir susiduria su didele įtampa, kuri vėliau paaiškėja dėl jų smegenų vėžio problemos.

Migrena:

Migrena yra galvos skausmas, kurį gali sukelti smegenų vėžys. Migrena yra vienas iš pagrindinių smegenų vėžio simptomų ir yra vienas iš dalykų, su kuriais žmonės gali lengvai nustatyti, ar jie serga smegenų vėžiu, ar ne. Būna atvejų, kai žmonės nesulaukia migrenos priepuolių, kai jų laukia. Greičiau jie atsiras ir skausmas atsiras tuo metu, kai jų nesitikite. Galvą labai skaudės, o žmonės, turintys stiprių galvos skausmų, taip pat kenčia nuo regėjimo problemų.

Liga:

Tai dar vienas dažnas ligos simptomas. Pykinimas ir žagsulys yra labai dažni. Be pykinimo, kvėpavimo sutrikimai taip pat yra dažni smegenų vėžio simptomai. Žmogus susidurs su beveik visomis smegenų vėžio problemomis, jei jis ar ji turės silpną kūną. Be to, jei kas nors turi imuniteto problemų dėl silpnos imuninės sistemos, tada bet kokios ligos simptomai padarys daugiau žalos jūsų organizmui. Tai yra viena iš bendrų ligų logikos.

Mieguistumas:

Mieguistumas yra vėlesnis smegenų vėžio simptomas. Galvos viduje slėgis didėja, kai auglys auga ir pacientas gali būti linkęs miegoti dar dažniau. Jei jis nebus tinkamai gydomas, vėliau gali būti sunku pažadinti pacientą ir palaipsniui jis gali netekti sąmonės.

Smegenų vėžys yra gydomas, jei jis diagnozuotas ankstyvoje stadijoje. Priklausomai nuo smegenų auglio tipo, dydžio ir vietos, taip pat atsižvelgdami į paciento sveikatą ir amžių, gydytojai nusprendžia, kaip gydyti vėžį, t. arba jei pacientui gali prireikti gydymo derinio. Smegenų vėžys taip pat yra įvairių tipų, ir kiekvienas iš jų turi skirtingą gydymą.

Jei sergate smegenų augliu, turėtumėte atsisakyti vilties dėl savo gyvenimo, užuot kovoję už tai. Kuo greičiau gydysitės, tuo ilgiau gyvensite.