Akne, birçok gencin ve hatta yetişkinin, sürekli bir fast food ihtiyacı nedeniyle hayatlarının daha iyi bir bölümünde her gün karşılaştığı ve telaşlı bir yaşam tarzının neden olduğu çok kalıcı bir sorundur. Stres de cildinizde kimyasal bir reaksiyon olan akneye neden olan başka bir nedendir. Bu sinir bozucu sivilceden kurtulmak için seçebileceğiniz birkaç ev ilacı var, ancak bu konuda her zaman dermatoloğunuza danışın. Kükürt, akneden kurtulmada çok usta bir ajan olarak bilinir çünkü aknenin ana nedeni olan cildinizdeki kimyasalları emmeye yardımcı olur. Kükürtün sivilce için faydalarına göz atın.

Akne İçin Kükürt Etkili midir?

Kükürt Nedir??

Kükürt, esas olarak dezenfektan özellikleri ile bilinen sarı renkli bir kimyasaldır. Yağlarda, dezenfektanlarda ve ayrıca gübrelerde kullanılır. Kükürt ayrıca tıp endüstrisinde çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Kükürt, çürük yumurta gibi kokar ve tatsız bir elementtir..

Kükürt Akne üzerinde nasıl çalışır??

Kükürt akne için en etkili tedavilerden biridir. Sivilceler genellikle cilt bezlerinin altındaki aşırı yağ üretiminden kaynaklanır. Bu sebum gözeneklerde sıkışıp bakteriyel enfeksiyonlara yol açar. Kükürtlü akne tedavisi, ciltteki bu fazla yağın kurutulması ve sebumun kontrol altına alınmasıyla gerçekleşir. Cildin çevresel tabakasının soyulmasına neden olur. Bu pul pul dökülme, yeni hücrelerin üretilmesine yardımcı olarak taze, pürüzsüz bir cilde yol açar..

Akne İçin Kükürt Nasıl Kullanılır?

Kükürt, akne sorunlarıyla mücadele etmek için birçok biçimde kullanılabilir. Aşağıda verilenler, akne için sülfürü etkili bir şekilde tedavi etmenin bir yolu olarak kullanmak için birkaç ev ilacıdır..

Akne İçin Kükürt Yüz Maskesi:

Bir kükürt maskesi sivilce, hassas bir cildiniz varsa sivilcenizi tedavi etmenin mükemmel bir yoludur çünkü kükürtün cildinizdeki fazla yağı emmesi ve cildinizin nefes almasına izin vermesiyle bilinir, bu da sivilcelerinizden etkili bir şekilde kurtulmanın oldukça etkili bir yoludur. Kükürt doğrudan cildinizde kullanılamasa da, hemen hemen eşit miktarda su ile seyreltildiğinde çok faydalıdır. Kükürtün çok belirgin bir çürüyen yumurta kokusu vardır, bu bazen özellikle bir yere çıkmaya hazırlanıyorsanız oldukça rahatsız edici olabilir çünkü kükürt kokusu uzun süre sizde kalır, bu nedenle her zaman daha iyi bir maskeleme maddesi kullanmak daha iyidir. Sürmeye hazırlanırken kükürt ile baskın ve tatlı kokulu bir koku. Kokunun sabaha geçmesi için gece yatmadan önce kükürt sürmeniz tavsiye edilir. Akne faydaları için kükürt maskesini deneyimlemek için bu yöntemi deneyin.

İhtiyacın olacak:

 • Kükürt Tozu – 1 yemek kaşığı
 • Jojoba Yağı – Birkaç Damla

Yöntem:

 • Kükürt tozu ve jojoba yağından kalın bir macun yapın
 • Etkilenen bölgelere uygulayın
 • 15 dakika sonra yıkayın

Sürtünme:

Aknenizi kükürt ile tedavi etmenin diğer yolu, doğrudan sivilceden etkilenen bölgelere saf kükürt kullanmaktır. Bir dizi temiz çubuk alın ve kükürte batırın, ardından sivilceden etkilenen bölgelere sürün ve kükürtün soğuk temiz suyla yıkamadan önce en az bir saat oturmasını bekleyin. Dabbing, sivilcelerinizi doğrudan onlarla ilgilenerek tedavi etmenin mükemmel bir yoludur. Kükürt sürmek, aknenizi cildinizin diğer kısımlarına damlatmadan özel olarak tedavi etmenizi sağlar..

Akneyi Kükürt ile Tedavi Etmek

Kükürt Yıkama:

Akneniz için hızlı bir çözüm arıyorsanız, yüzünüzü seyreltilmiş bir kükürt versiyonuyla yıkamanız gereken bir kükürt yıkama önerilir. Hızlı sonuçlar için bunu haftada en az üç ila dört kez yapın. Haftada ne kadar çok yaparsanız, o kadar hızlı ve daha iyi sonuçlar elde etmeniz olasıdır. Sabun, yıkamadan sonra iyidir çünkü sabun, kükürt kokusunu etkili bir şekilde maskeleyen koku maddesi olarak işlev görmesine yardımcı olacaktır..

Akne İçin Kükürtün Doğrudan Uygulanması:

Kükürt kolayca uygulanabilir ve yıkanarak aknenizi tedavi etmenin ideal bir yoludur. Kükürt nedeniyle ellerinizin kötü yumurta kokmasını istemiyorsanız, kükürt yüzünüze uygularken eldiven takmanız tavsiye edilir. Kükürt, evinizde tutmayı çok güvenli kılan koku dışında kalıcı bir etkiye sahip değildir, ancak herhangi bir şey denemeden önce dermatoloğunuzdan onay almanız gerekir..

Kükürt Sabunu: İşe Yarar mı?

Kükürt sabunları, özellikle vücuttaki sivilceleri tedavi etmek için popülerlik kazanıyor. Bu kükürt bazlı sabunların akneyi engellemede etkili olduğu düşünülmektedir. Genel olarak, kükürt sabunları, baskın, keskin kükürt kokusunu azaltmak için Retinoid gibi diğer maddelerle birleştirilir. Bakteriyel büyümeyi yok ederek ve epidermisteki cilt hücrelerini öldürerek çalışır. Bu eylem, fazla yağın ve gözenekleri tıkayan hücrelerin giderilmesine yardımcı olan Keratolitik olarak adlandırılır..

Bununla birlikte, etkinlikleri hala bir sorudur, birçok çalışma kükürt sabunlarının akne için en iyi tedavi olmadığını kanıtlamaktadır..

Kükürt Akne Tedavilerinin Yan Etkileri:

Kükürt, yağı kurutarak ve cildin üst tabakasını kaldırarak sivilceleri tedavi eder. Bu özellik bazen cildin aşırı kurumasına ve soyulmasına neden olur. Kükürtün topikal olarak cilde uygulanmasının yaygın yan etkileri şunlardır:

 • Yanma hissi
 • Kaşıntı ve Tahriş
 • Pul pul olmuş deri
 • Nefes darlığı
 • Karıncalanma hissi ve kızarıklık
 • kurdeşen

Bazı doktorlar, diğer akne tedavilerine karşı kükürtün etkinliğini tartışırken, bazı kişiler bu kimyasaldan büyük ölçüde faydalanmıştır. Kükürt sivilceleri tedavi eder ve sivilcelerle kaplı insanların rahat bir nefes almasına yardımcı olur. Güçlü bir kimyasal olduğu ve etkileri tersine çevirebileceği için bu elementin nasıl dikkatli kullanılacağını bilmek önemlidir. Sivilceleriniz varsa ancak kuru cildiniz yoksa, en iyi seçenek kükürttür.!