Akne vulgaris:

Akne vulgaris, bir grup yaygın akne türü için ortak bir terimdir. Bu tür sivilcelerin iyileşmesi ve iz bırakması zaman alır. Akne vulgaris konusunda uzmanlaşmış cilt bakım uzmanları artık etkili akne tedavisi çözümleri ile karşımıza çıkıyor. Akne vulgaris alevlenmeleri yetişkinlerde bile ortaya çıkabilir. Genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan dalgalanan hormonlardan kaynaklanırlar. Akne vulgaris kronik değildir, bu nedenle tedavi edilip iyileştiğinde hormon dalgalanması olmadığı sürece tekrar nüksetmez..

Evde Akne Vulgaris Tedavileri

Akne vulgaris 3 tip olabilir: hafif, orta ve şiddetli. Hafif ve orta formlar en yaygın olanlarıdır. Akne vulgarisin şiddetli formu akne kistlerini ve akne nodüllerini içerir. Hafif ve orta dereceli formlar arasında papüller, siyah noktalar, beyaz noktalar ve püstüller bulunur..

Akne Nodülleri ve Akne Kistleri:

Akne kistleri ve akne nodülleri akne vulgarisin şiddetli formuna girer. Görünümleri, yüzün yüzeyinde görünen kapalı şişliklerle kırmızıdır. Görünür ve daha katı olabilen irin ile doldurulurlar. Daha az şiddetli formların aksine, bu kistler boyut olarak büyüktür ve ağrılıdır. Kolayca tedavi edilemeyebilecekleri için yoğun tedavi gerektirirler..

Papüller ve Püstüller:

Püstüller ve papüller akne vulgarisin orta formuna girer. Yüzde iltihaplı görünen şişliklerdir. İrin toplayan sarı veya beyaz bir merkezleri vardır. Bu şişlikleri çevreleyen cilt tahriş olmuş ve kırmızıdır. En iyi akne ürünleri ile kısa sürede tedavi edilebilirler..

siyah nokta & Beyaz kafalar:

Bunlar hafif akne vulgaris formuna girer. Yukarıda sıralanan diğer tiplerin aksine iltihaplanma eşlik etmez ve iyileşmeleri en kısa zaman alır. Siyah noktalar adından da anlaşılacağı gibi cilt gözeneklerinde küçük siyah veya kahverengi lekeler ile karakterizedir. Sebum veya cilt yağının kiri topladığı yer burasıdır. Whiteheads adından da anlaşılacağı gibi ciltte bulunan küçük beyaz yumrulardır ve iltihaplanmazlar. İyi bir yüz yıkama veya benzeri hafif tedavilerle temizlenebilirler. Diğerlerinden farklı olarak iz bırakmazlar..

Akne Vulgaris Tedavi Çözümleri:

Akne vulgaris aknenin şekline göre tedavi edilebilir. Doğal ilaçlar hafif siyah nokta ve beyaz nokta için işe yarar, ancak ciddi vakalarda reçetesiz satılan ilaçlar bile onları tamamen tedavi etmek için yeterli olmayabilir. Azaltabilirler, ancak gelecekteki kesintileri önlemek için yeterli değildir..

Piyasadaki en iyi akne ürünleri, aktif maddeler içerenlerdir. Bu aktif bileşenler sivilce ile hızlı bir şekilde savaşmaya ve iltihabı azaltmaya yardımcı olur. Benzoil peroksit ve salisilik asit, akne tedavisi seçenekleri için en iyi bileşenlerdir. Benzoil peroksit cilt gözeneklerine sızar ve bakterileri içeriden öldürür. Salisilik asit, onunla birlikte cildi temizlemeye yardımcı olur. Bu tür bir tedavi, akne vulgarisin hafif ila orta dereceli formları için en iyisidir. Salisilik asit tıkanmış gözenekleri temizler ve cilt yağının veya sebumun gözeneklerde sıkışmasını önler, böylece cildi temizler ve sivilcelerden kurtulur..

Akne nodülleri ve akne kistlerinin tedavisi zordur, bu nedenle size reçeteli ilaç verecek bir dermatoloğa danışmak akne tedavisinde en iyi yoldur. Şiddetli akne vulgaris vakalarını iyileştirmek için Accutane gibi güçlü anti biyotik ve anti alerjik ilaçlar reçete edilebilir. Accutane onu tedavi etmez ancak aknenin şiddetini azaltır..

Evde Akne Vulgaris İçin Doğal Tedaviler:

Burada, hiçbir yan etkisi olmayan ve sağlığınız için tamamen güvenli olan akne vulgaris’i düşük maliyetle tedavi etmek için evde doğal tedavilerin bir listesini verdik..

1. Akne Vulgaris İçin Aloe Vera Tedavisi:

Akne Vulgaris - Evde Tedaviler - aloe vera

Bu doğal bileşen birçok hastalık için kurtarıcı olmuştur ve akne vulgaris bunlardan biridir. Bu taze saptan elde edilir ve iltihap önleyici özelliklere sahiptir. Bu özellik akne vulgarisin azalmasına yardımcı olur. Daha iyi sonuç almak için jeli günde 2-3 kez uygulamanız tavsiye edilir. Cilde serinletici bir etki sağlar..

2. Portakal Kabuğu Tozu:

Akne Vulgaris - Evde Portakal Kabuğu Tedavisi

Bu doğal ürün, cilt peelingi olarak kullanılabilen harika bir cilt peelingi kaynağıdır. Bu ürün, akne vulgaris doğal tedavileri için büyük bir fayda sağlayabilir ve cildin genel görünümüne yardımcı olur. Akne oluşumunu azaltan tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Bu fırçalama, siyah noktalar için en iyi tedavidir..

3. Limon Suyu veya Sirke:

Akne Vulgaris - Evde Limon Suyu Tedavileri

Limon suyu ve sirke antibakteriyel özellikler içerir ve aynı zamanda anti-invektif maddelerdir. Bu ürünleri etkilenen bölgelere pamuk yardımıyla kolayca uygulayabilirsiniz. Akne vulgaris için harika bir ev ilacıdır ve ölü deri hücrelerinin daha hızlı çıkarılmasına yardımcı olur. Ayrıca gözeneklerin tıkanmasını önlemeye yardımcı olur. Her ikisini de karıştırıp günde bir veya iki kez yüzünüze uygulayabilirsiniz..

4. Akne Vulgaris İçin Kabartma Soda Tedavisi:

Akne Vulgaris - Evde Tedaviler-Kabartma tozu

Bu, akne vulgarisin başka bir tedavisidir ve yine doğaldır. Bu soda, akne ve ayrıca cilt enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olan anti-invektif özelliklere sahiptir. Akne vulgaris, kabartma tozu yardımıyla giderilebilecek birçok yara izine neden olur. Ayrıca enfeksiyondan kaynaklanan ciltteki her türlü iltihabın azaltılmasına yardımcı olur..

5. Bol Su Miktarı:

Akne Vulgaris - Evde Su Tedavileri

Vücudun su dengesini korumak için düzenli olarak bol miktarda su içilmesi tavsiye edilir. Su dengesi sağlandığında, ciltte her türlü akne vulgarisinin önlenmesine otomatik olarak yardımcı olur. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve böylece cildiniz sağlıklı olur..

6. Azadirachta Indica ve Fesleğen Ezmesi:

Akne Vulgaris - Evde Fesleğen Tedavileri

Bir kase alın ve azadirachta indica’yı sürün ve fesleğen ekleyin. Şimdi iyi bir macun yapın ve düzenli olarak yüzünüzün etkilenen bölgesinin akne vulgarise uygulayın. Macun, sivilceleri gidermek için bakterileri ve ölü hücreleri öldürmenize yardımcı olan mantar önleyici ve antibakteriyel özelliklerle doludur. Enfeksiyona neden olan tüm bileşenleri öldürür ve ağrıyı azaltır. Bu, akne vulgaris sorunu için en iyi doğal tedavilerden biridir..

7. Zerdeçal Akne Vulgaris Tedavisi:

Akne Vulgaris - Evde Tedaviler-Zerdeçal

Bu aynı zamanda akne vulgarise için çok iyi bir ev ilacıdır. Anti bakteriyel ve anti invektif özellikler içerir. Yağ ve gül suyu ile zerdeçal ezmesi yapın. Bunları sorunsuz bir şekilde derleyin. Etkilenen bölgeye uygulayın. Zerdeçal, bakterileri öldürme ve cildi bu hastalıktan koruma özelliğine sahip en iyi sivilce ev tedavisidir. Sivilce ve akne izlerine neden olan bakterileri de öldürür..

8. Akne Vulgaris İçin Nane:

Akne Vulgaris - Evde Tedaviler - Nane

Bu bileşen cildinizi önlemeye çok yardımcı olur ve bakterilerin neden olduğu sivilceleri öldürür. İltihabı azaltan cilt tonlarını sakinleştirir. Anti bakteriyel bir soğutucudur. Nanenin bu özelliği akne kaprislerinin riskini azaltır..

9. Akne Vulgaris İçin Resorsinol Tedavisi:

Akne Vulgaris - Evde Tedaviler-Resorsinol

Akne vulgaris için başka bir etkili tedavi yöntemidir. Fenolik ürün aktiviteleri ve anti bakteriyel yapısı ile cilt tonlarının korunmasına yardımcı olur. Bu, Ayurveda’daki en etkili akne vagaries tedavilerinden biridir. Bakterileri öldüren ve derilerin hasarlarını onaran tam bir çözümdür. Ayrıca ağrıları ve büyük etkilerden korur. Çoğunlukla siyah nokta ve akne vulgaris beyaz nokta tedavisi için çok iyidir..

Akne Vulgaris birçok soruna neden olur. Bu, özellikle gençler için bir sorun haline geliyor. Bu yöntemlerle kolayca sorunun üstesinden gelebilir, sağlıklı, ışıl ışıl bir cildin ve mutlu bir hayatın tadını çıkarabilirsiniz..

Akne vulgaris şiddetli aşamadaysa, en iyi tedavi için bir dermatoloğa görünmek en iyisidir..