Sırt sivilceleri, görünüşünüze engel olmasa da yine de tam bir baş belasıdır. Rahatsız edici ve rahatsız edicidir. Sırtınızın kaşınmasına neden olur ve cildinizin güzelliğini bozar. Birkaç nedenden kaynaklanabilir ve genellikle kaçınılması zordur. Ancak doğru malzemeleri kullanarak onları tedavi edebilir ve yok etmelerini sağlayabilirsiniz..

Sırttaki Sivilceler İçin Ev Çareleri

Sırttaki Sivilcelerden Nasıl Kurtulacağınıza Yönelik En İyi Tedaviler:

Sırttaki bu sivilceyi tedavi etmenin birkaç yöntemi vardır. Reçetesiz satılan ilaçlardan ve kremlerden faydalanabilir veya daha doğal çözümlere yönelebilirsiniz. İşte sırttaki sivilceleri tedavi etmek için en iyi yöntemlerden birkaçı.

1. Sırtınızı Temiz Tutmak:

Bakterilerin yayılmasını ve sorununuzu daha da kötüleştirmesini önlemek için sırtınızı temiz tutmak zorunludur. Sırtınızı her gün fırçalamalısınız. Ulaşamıyorsanız, başkasına yaptırın. Cildinizi pul pul dökmek için bir çeşit ovucu içeren bir luffa kullanın. Veya tonerli pamuk topları da kullanabilirsiniz. Saçını temiz tut. Bazen yüzünüzdeki veya sırtınızdaki sivilcelerinizin sebebi saçlarınız olabilir. Eğer öyleyse şampuanınızı değiştirmeli ve daha düzenli yıkamaya başlamalısınız..

2. Bakterileri Öldürmek:

Peeling cildinizi temizler ve tıkanmış tüm gözeneklerinizi açar. Cildinize nefes almak için ihtiyaç duyduğu alanı sağlamaya yardımcı olur. Şimdi bir sonraki adım, gözeneklerinizi tıkayıp tekrar sivilceye neden olmaması için bakterileri öldürmek. Bunun için en iyi yöntem benzoil peroksit kullanmaktır. Exposed Acne Treatment Serum gibi klinik sınıf bir Benzoyl Peroxide jel, bu gibi durumlarda mükemmel şekilde çalışır. Mikronize, klinik dereceli Benzoil Peroksitin yanı sıra bu serumda Çay Ağacı ve Yeşil Çay özleri de vardır..

3. Sırttaki Sivilceler İçin Deniz Tuzu:

Bir başka etkili çözüm de deniz tuzlarından yararlanmaktır. Onları herhangi bir marketten satın alabilirsiniz. Bundan yararlanmanın iki yolu vardır. İster günlük banyonuzda eritip tüm vücudunuzda rahatlatıcı etkisinin keyfini çıkarın, ister suda eritip sprey şişesine koyun. Ardından her gün duştan sonra sırtınıza püskürtün ve kurumasını bekleyin. Nemlendirici kullanmayın, sadece birkaç hafta bu tuzlu su. Bu, sırttaki sivilceler için evde yapılabilecek en iyi çözümdür.

4. Yulaf ezmesi:

Yulaf, sırt sivilceleri üzerinde sihirli bir büyü gibi çalışır! Yapmanız gereken tek şey biraz yulafı ılık suyla karıştırıp macun kıvamına getirmek ve ardından sırtınıza sürmek. Bir luffa veya pamuk topları kullanın veya daha fazlasını başka birinden yardım isteyin. Yulaf ezmesi cildinizdeki fazla yağı emer. Ayrıca leke bırakmaz ve sivilceyi iz bırakmadan giderir..

5. Sırttaki Sivilceler İçin Muz:

Muz potasyum açısından zengindir. Cilt için de harika! Biraz taze muz alın. Bozulmuş veya çürümüş olanları kullanmayın. Bunun için taze olgun muzlara ihtiyacınız var. Küçük parçalar halinde doğrayın ve ardından ezin. Bu ezilmiş muz ezmesini sırtınıza sürün ve bir süre bekletin. Ardından yıkamak için sıcak havlu kullanın. Muz sırtınızı temizler ve aynı zamanda kurutmadan sivilcelerden arındırır. Bu, sırttaki sivilceler için mükemmel bir çözümdür..

6. Reçetesiz İlaçlar:

Kullanımı birkaç gün içinde sivilcelerinizden kurtulacak birkaç reçetesiz sabun ve ilaç vardır. Clearasil, cilt ürünlerinin en bilinen markalarından biridir. Ancak kullanabileceğiniz bir diğer madde de Şafak Bulaşık Deterjanı. Kesinlikle sivilce üzerinde çalışır. Burada sırt yağınızı ve kiri temiz tutmaya yardımcı olan ve böylece sivilcelerin büyümesini önleyen bazı bileşenler vardır..

7. Epsom Tuzu:

Deniz tuzu pahalıdır ve bazen sizin için etkili olmadığını görebilirsiniz. Sırttaki Sivilceler için Epsom tuzu kullanabilirsiniz. Hiç de pahalı değil. Magnezyum sülfatın diğer adıdır. Cilt onu kolayca emebilir ve tahriş ve kızarıklıktan kurtulmanızı sağlar. Ayrıca cilt için gerekli olan D vitamini ve çinko gibi besin maddelerinin düzenlenmesine de yardımcı olabilir. Sizin için en iyi sonucu almak için süreçten düzenli olarak geçmeniz gerekir..

8. Sırttaki Sivilceler İçin Ev Yapımı Maske:

Sivilcenizi ev yapımı maske ile iyileştirebilirseniz, bundan daha iyi bir şey olamaz. Sırt sivilce için çeşitli Ev Çareleri arasında bu en iyisidir. Ev yapımı maskeyi hazırlamak için bal ile yulaf ezmesini karıştırabilirsiniz. Yulaf ezmesi kiri temizlemeye yardımcı olurken, bal antibakteriyel olarak çalışır. Antibakteriyel özellikleri akneye neden olan bakterilerle savaşmaya ve kızarıklığı gidermeye yardımcı olur. Yapılışı çok kolay, birkaç dakika içinde yapabilirsiniz. Hiç zaman alıcı değil. Bu, sırttaki sivilceler için etkili ev yapımı maskedir..

9. Elma Sirkesi:

Vücudunuzun etkilenen bölgesi için harika bir bileşen olarak çalışır. Bunu vücudunuzun pH seviyesini dengeleyerek yapar. Sırt Akne Tedavisi için en iyi ilaçlardan biri olarak kabul edilir. Bununla bir toner yapabilir ve sırtınıza düzenli olarak uygulayabilirsiniz. kullanımı çok kolaydır.

10. Sırttaki Sivilceler İçin Çay Ağacı Yağı:

Avustralya’nın alternifolia yaprakları, sırt sivilcelerini iyileştirmeye yardımcı olan anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Akneye neden olan bakterileri ortadan kaldıracaktır. Ancak seyreltilmemiş çay ağacı yağı kullanamazsınız çünkü sırtınızda tahrişe neden olabilir. Kullanmadan önce suyla karıştırabilirsiniz, sizin için en iyisi olabilir..

11. Nane Yaprakları Sırttaki Sivilceleri Gidermeye Yardımcı Olur:

Sırt sivilce sırasında ağrı hissedebilirsiniz. Bunun için nane yaprağı kullanabilirsiniz. Doğal analjezik olarak çalışan mentol içerir. Aynı zamanda anti-inflamatuar ajan olarak da işlev görür. Sadece sivilce ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi yatıştırır. Yaprakları macun haline getirmeniz, etkilenen bölgeye sürmeniz ve on ila on beş dakika sonra yıkamanız gerekir. Birkaç dakika sürebilir ama harika bir sonuç elde edeceksiniz. Bu sırttaki sivilceler için harika bir çözüm.

12. Tarçın ve Baldan Yapılmış Maske:

Güçlü bir anti bakteriyel kaliteye sahiptir. Hatta enfeksiyonlara karşı savaşabilir. Bal ile karıştırırsanız, sivilcelere neden olan kir ve bakterileri yok edecektir. Kullandıktan sonra ılık su ile yıkamanız gerekmektedir. En iyi sonuç için birkaç ay uygulamanız gerekir..

13. Sırttaki Sivilceler İçin Kabartma Sodası:

Her evde bulacağınız yaygın bir malzemedir. Sırtınızdaki Sivilcelerden Nasıl Kurtulacağınızı düşünmekten endişe ediyorsanız, o zaman bu en iyi çözüm olabilir. Hem asit hem de baz olarak çalışır. Böylece vücudunuzun pH seviyesini dengelemeye yardımcı olabilir ve sivilceleri azaltır..

14. Aloe Vera:

Aloe Vera’nın çeşitli özellikleri vardır. Sırt sivilce ev ilaçları arasında daha ucuz ve kolay bulunur. Sıvının dışarı atılmasını durdurarak cildi pürüzsüz ve yumuşak hale getirme gücüne sahiptir. Ayrıca yeni hücrelerin oluşmasına yardımcı olur ve böylece yaraları iyileştirir. Aloe vera, sırttaki sivilceler için en etkili ev yapımı tedavilerden biridir..

15. Ev Yapımı Tedavi:

Beyaz söğüt her türlü sivilce için etkilidir. Sırt sivilceleri için kullanabilirsiniz. Çeşitli kremlerde bulabileceğiniz salisin içerir. Lekeleri kurutmaya ve sırt sivilcelerini azaltmaya yardımcı olur. Sivilcelerden bıktıysanız düzenli olarak kullanın ve sivilcelerden kurtulun..

Sırttaki sivilce birçok insan için sorun olabilir. Aynı durumun birkaç nedeni olabilir. Sizin tarafınızdan kolayca uygulanabilecek basit ev tedavileri ile sırttaki sivilcelerden kurtulun. Bu sırt sivilce ev ilaçları sizin için en iyi seçeneklerdir..