Sivilceler her zaman herkes için bir endişe kaynağıdır çünkü sadece yüzünüzde kötü görünmekle kalmaz, aynı zamanda sisteminizde doğru olmayan bir şeyler olduğunu gösterir. Sivilcelerin en yaygın nedeni ısıdır ve ısı nedeniyle sivilceler kolayca yayılma eğilimindedir. Sivilceler can sıkıcıdır ve çok büyüdüklerinde zaman zaman yanarak ve acıtarak cildi tahriş eder. Sivilceler ayrıca tamamen anti sosyal görünür ve insanları sivilceler geçene kadar evde kalmaya zorlar. Sivilceler ter tarafından tetiklense de, nasıl doğru şekilde yapılacağını biliyorsanız, kurtulmak yine de çok kolaydır..

Ter Sivilcelerinden Nasıl Kurtulursunuz:

Ter sivilcelerinden kurtulmak için ekonomik ve bulması kolay birkaç harika ev çaresi vardır. Bu ev ilaçları ter sivilceleriyle mücadelede çok etkilidir ve aşağıda ayrıntılı olarak verilmiştir.-

Ter Sivilcelerinden Nasıl Kurtulur

Karbonat Maskesi:

Kabartma tozu maskesi, kabartma tozu kullanarak ciltteki ter sivilcelerini tedavi etmenin en iyi yoludur. Kabartma tozu maskesi yapmak için tek ihtiyacınız olan kabartma tozu ve su. Öncelikle, karışımın kalın olması için hemen hemen eşit miktarda suyla karıştırmanız gereken iyi miktarda kabartma tozu gerekir. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Ardından karışımı temiz suyla yıkayın ve yüzünüzü kurulayın. En iyi sonuçlar için bu işlemi haftada iki kez tekrarlayın..

Dikkat olmak:

Kabartma tozu zaman zaman gözlerinizin veya cildinizin yanmasına neden olabilir, bu nedenle dikkatli olun, her zaman dikkatli olmak için kullanmadan önce solüsyonu her zaman ellerinizde test edin. Karbonatın vücudunuz üzerinde kalıcı veya kalıcı bir etkisi yoktur, bu nedenle biraz daha az endişe ile kullanabilirsiniz. Gözlerinizi her zaman kapalı tutmaya çalışın, böylece kabartma tozu içeri girmez, böylece ter sivilcelerinden kurtulmaya çalışırken istenmeyen bir faktör olan yanma ve tahrişe neden olmaz..

A vitamini:

A vitamininin ter sivilcelerini tedavi ettiği iyi bilinmektedir ve bu kalıcı cilt sorununa karşı mücadele için yıllar boyunca birçok dermatolog tarafından reçete edilmiştir. Sivilceler, cildinizde ve vücudunuzda bulunan belirli bir miktarda mineral eksikliğinden kaynaklanır ve A vitamini, cilt hücrelerinin dayanıklılığını artırarak ve ayrıca ısındığında ter sivilcelerine neden olan vücudu soğutarak onu önlemeye yardımcı olur. A vitamini doğrudan doktor tarafından reçete edilen ilaçlar yardımıyla alınabilir veya meyve ve sebzelerle tüketilebilir. A vitamini açısından oldukça zengin olan çok iyi bilinen bir meyve elmadır, bu nedenle her gün elma tüketmek sivilcelerle mücadelenize yardımcı olacaktır..

Omega-3 yağlı asitler:

Bu, ter sivilcelerinizle hızlı bir şekilde savaşmanın harika bir yoludur. Yağ asitleri, vücudunuzdaki aşırı asit birikimine karşı savaşmaya yardımcı olur ve aşırı yağ birikimini parçalamaya yardımcı olur ve bu da sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Omega 3 yağ asitleri tıbbi formda mevcuttur ve bir tıp uzmanı tarafından sizin için reçete edilebilir ve ayrıca omega 3’ün doğal formu olan balık gibi yiyeceklerde de bulunur. Omega 3 almak için her hafta bol miktarda balık yiyin. sırayla ter sivilcelerinize karşı savaşmanıza yardımcı olur.

Bol su:

Günde en az 2-3 litre su içmeye çalışın ki bu ter sivilceleriyle savaşmanın mükemmel bir yoludur. Ter sivilceleri, vücutta suyun tüketildiğinde önlenmesine yardımcı olabilecek ısı birikmesinden kaynaklanır. Midenizi ne kadar temiz tutarsanız o kadar iyi olur.