Spuogai ant liežuvio ar spuogai ant liežuvio kartais atsiranda dėl tam tikrų maisto produktų reakcijos, toksiškų cheminių medžiagų ar kitų alergijų nurijimo. Gali būti liežuvio spuogų, kurie gali būti labai skausmingi. Žmogui sunku kramtyti maistą ir jį nuryti. Tai dažnai parausta ir patinsta ir gali būti labai nepatogu.

Kyla klausimas, kas sukelia spuogus ant liežuvio? Nedidelės infekcijos nėra labai retos, tačiau uždegimą ar skausmingus liežuvio iškilimus sukelia sužalojimas, įkandimas ar reakcija į maistą. Lėtinės opos yra dar viena skausmingų iškilimų forma, susidaranti burnos viduje, kurią sukelia vitaminų trūkumas, aštrus maisto stresas ir kt..

Šie iškilimai taip pat žinomi kaip TLP (trumpalaikis liežuvinis papilitas). Tai sukelia vietinė reakcija į traumą, pvz., Įbrėžimas, kramtymas ir įbrėžimas. Kitos priežastys gali būti alerginė reakcija į maistą ar trūkumai. Kitos virusinių infekcijų, lytiniu keliu plintančių ligų, opų, burnos vėžio ir kitų burnos infekcijų bei ligų priežastys. Patinimas ir iškilimai sukelia stresą, prastą burnos higieną, užsikimšusią liežuvio odą..

Kaip visi žinome, prevencija yra geriausia priemonė ir ji taikoma ir dantų higienai. Jei jau patiriate skausmą ar diskomfortą dėl šių spuogų, galite paklausti, kaip greitai atsikratyti spuogų ant liežuvio? Jūsų paieška čia baigiasi. Šiame straipsnyje mes surinkome keletą veiksmingų priemonių, kaip atsikratyti šių skausmingų iškilimų.

Kaip gydyti spuogus ant liežuvio

Kaip gydyti spuogus ant liežuvio:

Toliau pateikiamos kelios namų priemonės, skirtos spuogams ant liežuvio.

1. Minimalus lapų plovimas:

Minimalus lapų plovimas

Tai labai tinka gydant spuogus ant liežuvio, kurie yra labai skausmingi.

 1. Mėtų lapus galima susmulkinti, tada juos galima išgryninti ir laikyti nenurijus. (Prarijus tai nėra kenksminga, tačiau ją reikia laikyti ant patinimų, apimančių skausmingus iškilimus.)
 2. Tai turėtų būti laikoma apie 15 minučių ir tam galite naudoti šaltą ledinį vandenį.

Tai palengvina skausmą, tačiau tai nėra labai naudinga gydant juos.

2. Ciberžolės pasta:

Ciberžolė ir medus

Tai galima naudoti iš virtuvės. Beveik visų rūšių patiekalai šioje šalyje gaminami iš ciberžolės; tai labai dažnai mūsų namuose randamas ingredientas. Tai taip pat labai natūralu. Tačiau to veiksmingumas priklauso nuo miltelių kokybės. Kad jis būtų efektyvesnis, jis turėtų būti geros kokybės.

 • Padarykite pastą su ciberžole.
 • Tada tepkite ant skausmingos vietos. To negalima nuryti.
 • Stenkitės tai laikyti apie 15 minučių, nenurydami vandens.
 • Nuplaukite vandeniu.

Tai vienas iš puikių ciberžolės pastos gydymo būdų, skirtų spuogams liežuvyje.

3. Ciberžolė ir kepimo soda:

Ciberžolė ir kepimo soda

Abu šie ingredientai gali būti naudingi.

 1. Sumaišykite ½ arbatinio šaukštelio ciberžolės ir kepimo sodos santykį, tada sumaišykite su vandeniu.
 2. Tai galima tepti ant burnos patinimo tuo pačiu procesu, kaip minėta anksčiau.
 3. Prieš skalavimą palikite 15 minučių.

Per ateinančias kelias minutes nieko nevalgykite ir negerkite. Tai gera priemonė nuo spuogų ant liežuvio.

4. Alavijo sultys:

Alavijo sultys

Išskalaukite burną alavijo sultimis, turinčiomis priešgrybelinių ir antibakterinių savybių. Tai taip pat sutraukiantis, todėl gali padėti nuraminti patinimą. Tai gali būti gana gerai ir per kelias minutes sumažina skausmą.

 1. Išspauskite sulčių augalo gelį viduje.
 2. Užtepkite patinimą ar uždegusią burnos dalį.
 3. Palikite jį maždaug 15 minučių.
 4. Nuplaukite jį vandeniu.

Nerekomenduojama valgyti maisto ir po jo mažiausiai 20 minučių. Tai yra viena iš geriausių namų spuogų ant liežuvio priemonių.

5. Ciberžolė ir medus:

Ciberžolė ir medus

Tai tiems žmonėms, kuriems nepatinka ciberžolės skonis su soda arba tik ciberžolė. Medus taip pat turi priešgrybelinių savybių ir gali būti lengvai naudojamas. Tačiau to negalima nuryti ir laikyti virš guzo.

 • Ciberžolę sumaišykite su medumi.
 • Užtepkite jį ant guzo.
 • Palikite tai maždaug 6 minutes.
 • Nuplaukite vandeniu.

Tačiau po to patartina negerti vandens dar 20 minučių.

6. Kajeno pipirai:

Kajano pipirai

Tai yra daugelyje burną raminančių saldainių. Tai turi raminančių savybių dėl estetinio kapsaicino. Jis gali būti naudojamas per paraudimo zoną, kad palengvintų nervus. Tai padės akimirksniu palengvinti skausmą, o tada žmogus gali palengvėti.

 • Ant iškilimo užtepkite Kajeno pipirų.
 • Palikite jį maždaug 15 minučių, tada nervai atsipalaiduos.
 • Tai taip pat galima naudoti su medumi. Medus gali veikti dėl savo mikrobinių savybių.

7. Šalavijų lapai:

Šalavijų lapai

 1. Virkite šiuos lapus keletą minučių, kad susidarytų pasta.
 2. Taikykite tai ant guzelio ir tai gali padėti nuraminti patinimą.
 3. Po to nieko negalima valgyti ar nuryti maždaug 20 minučių.

Tai geriausia priemonė nuo spuogų ant liežuvio.

Šie spuogai ar iškilimai jokiu būdu nekelia grėsmės, tačiau jūs galite padaryti daug dalykų, kad tai būtų kontroliuojama. Pabandykite skalauti druskos vandeniu, gerkite daug vandens, kad liktų hidratuotas, gera burnos higiena yra nepaprastai svarbi ir imkitės papildų, skirtų kovoti su šių spuogų poveikiu. Venkite riebių, rūgščių ir alergiją sukeliančių maisto produktų. Arba galite pabandyti čiulpti ledo kubelį laikinam palengvėjimui, nes jis linkęs numalšinti skausmą. Galiausiai, kad ir kaip būtų viliojanti, bet kokia kaina nepulkite šių spuogų; galite rizikuoti bakterijų plitimu burnoje.

Būkite laimingi ir sveiki!

Vaizdo šaltinis: langinių atsargos 1.