Bir kadının günlük arkadaşı ve şehvetli kıvrımlarının gösterişinde sağlam yardımı, sıkıcı bir ofis gününde kendini iyi hissetme faktörü veya özel bir günde diğer yarısı için özel bir sürpriz, bir sutyen farklı renklerde, aralıklarda, boyutlarda olabilir. türleri, durumlar ve ruh halleri. Ancak her sütyen için, birçok kadının her zaman bocaladığı bir beden sorunu vardır..

Sütyen Bedeninizi Mükemmel Bir Şekilde Nasıl Ölçersiniz?

İç giyiminizin yanlış boyutu sonsuza dek dolabınızın içinde bir fırtınadır ve bazı sütyenlerin tam olarak uyduğu ve diğer günlerde kayışın neden her zaman omuz pedlerinizi kestiğini bilmek istersiniz. Her şeyden önce, beden belirli bir şey olsa da, diğerleri için mükemmel beden sutyenlerinin hala ruha çok fazla yakın hissetmediği bir rahatsızlık olan kup bedenidir..

Sütyen Bedeninizi Nasıl Ölçersiniz?

Bu nedenle, bu makalede, önceki güçlüklerden geçmek zorunda kalmadan kıvrımlarınızı mükemmel bir şekilde gösterebilmeniz için sutyen boyutunun nasıl ölçüleceği hakkında konuşacağız..

Sütyen Ölçüsü Nasıl Ölçülür?

Sütyen Bedeninizi Nasıl Ölçersiniz 2

Yorgan giymek sizi bu kadar rahatsız etmemelidir. Sutyen, fiziksel gereklilik için dostça bir yardımcıdır ve havadar bir yaz akşamında parkta yürüyüş yapmak kadar kolay olmalıdır. Bu yüzden favori çeşitlerini denemeye başlamadan önce, uygun bir sutyen ölçüsü için ölçüm adımlarına bir göz atalım..

Başlamadan önce, günümüzde basit bir çevrimiçi sutyen boyutu hesaplayıcısı aracılığıyla bardaklarla birlikte sutyen bedeninizi belirlemenize olanak tanıyan teknolojiyi öğrenin. Saygın Victoria’s secret ve hatta online iç çamaşırı destinasyonu gibi birçok site Zivame size bu avantajı sunuyor. Ama sonra tekrar, sinsi yolu seçmeden önce, bedeniniz için hala doğru bir numaraya ihtiyacınız var. Bir sutyen için kendinizi nasıl ölçtüğünüz aşağıda açıklanmıştır:

 • İşlemi başlatmak için uygun bir ölçüm bandına, esnek olanlara ve dolgulu olmayan bir sütyene ihtiyacımız olacak. Dolabını karıştır ve mükemmel uyumuna en yakın olduğunu düşündüğün bir sütyen bul. Sütyen üzerine hafif bir bardak zarar vermez.
 • Şimdi bir aynanın önünde dururken mezurayı alın ve çukurlarınızın altından ve sırtınızdan uç köşelerin birleşmesi gereken öne doğru getirin. Ölçüm bandı çizgisi, fincanınıza bağlı olan kayışın hemen üzerinde olmalıdır, bu size üst bant boyutunu verecektir..
 • Kesin olmak gerekirse, eğrinizin hemen altındaki bandın altına, diyafram alanına geçiyoruz. Aynı dalışı yaparak, sırtınızdaki ve kollarınızın altındaki bandı kullanın ve onları bandın altında buluşturun..
 • Her seferinde not edebileceğiniz ayrı bir numara alacaksınız ve ardından size mükemmel bedeninizi verecek olan beden hesaplayıcıya kaydolabilirsiniz..
 • Şimdi sutyen ölçüsünü ölçmek için, tüm göğüs bölgesini gevşek bir şekilde almayı deneyin. Bir kez daha, bandı sırtınızdan geçirin ve önden birleştirin. Bandın tam genişliği alarak büstün zirvesinde olduğundan emin olun. Şimdi basit matematik kullanarak fincan boyutunu hesaplamak ve sayıyı elde etmek için. Üst bandınız 38 inç ve alt bandınız 36 ise, yapmanız gereken tek şey iki bandı çıkarmaktır ve kalan sayı alfabetik sıraya göre fincan ölçüsü olur. Yani şu anda, 38 ve 36 ile fark 2 olacak ve fincan boyutu B olacak..

Hatırlanacak noktalar:

meme büyüklüğü nasıl ölçülür 3

 • Eğilip okumak koordinatları değiştirebileceğinden, sayıları okumak için başka bir kişiden yardım istemeniz her zaman tercih edilir..
 • Tek bir sayı alırsak, yapılacak doğru şey onu bir sonraki çift sayıya yuvarlamaktır..
 • Fincan ölçüleri hatta sütyen ölçüleri de model, çeşit ve çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Yani her sütyen tipi aynı sonucu vermeyebilir..
 • Arada bir fiziksel olarak değişme şansınız var, bu nedenle geçen yıl takılı bir sutyen bu yıl için favori olmayabilir ve aynı şey devam ediyor. Rahatsız hissettiğinizde bedeninizi kontrol etmeye devam edin.

Birkaç İpucu:

 • Aynı hacmi istiyorsanız, fincan boyutunu küçültmeye çalışın ve hacmi azaltmak istiyorsanız, bir fincan yukarı çıkın..
 • Sütyeniniz boşluk ve dökülme olmadan doğru şekilde oturur ve markanız tam oturur.
 • Fincanınız taşıyorsa ve bandınız mükemmel uyuyorsa, bir fincan yukarı çıkın. Örneğin, 36 B’den 38B satın almak yerine 36 C veya D’ye geçmeyi deneyin..
 • Bandınız sıkı veya gevşek hissediyorsa ve fincanınız mükemmel uyuyorsa, bir bant yukarı (sıkı ise) ve bir beden aşağı inebilirsiniz (gevşekse). Örneğin, 36B’den 34B ve 38B’yi deneyebilirsiniz.

Doğru bedeni giydiğinizde kendinizi rahat, daha ince hissedersiniz ve şişkin ve dar giysiler olmaz. Duruşunuz daha iyidir ve sutyeninizin taşıdığı ağırlık, doğru boyuttaki sutyenle eşit olarak dağıtılır ve böylece herhangi bir sırt ağrısı ile uğraşmanıza gerek kalmaz.

Çoğu kadın yanlış beden giyer ve bu rahatsız edicidir. Birçok çalışma, kadınların %80’inin yanlış sutyen ölçüsü giydiğini bulmuştur. Kadınların güzelliklerini sergilemeleri gerekir ve göğüs ölçünüzü bilmek her seferinde mükemmel uyumu giymenizi sağlar. Umarım artık evde büstü boyutunu nasıl ölçeceğinizi biliyorsunuzdur. Sütyen bedeninizi ölçmek için bu kanıtlanmış yöntemi deneyin ve şimdi doğru bedeni giyin. Unutmayın, doğru bedeni giymek sizi genel olarak güzel hissettirir..

Umarım yukarıdaki makale sutyen boyutunu nasıl ölçeceğiniz konusunda size yardımcı olur. Doğru sutyen bedeninizi bulmak için bu makaleyi baştan sona okuyun..