Sotieji riebalai iš esmės yra riebalų molekulės. Šio tipo riebalų molekulės neturi dvigubų ryšių su anglies molekulėmis. Šie riebalai iš tikrųjų yra prisotinti vandenilio molekulėmis. Maistas, kuriame yra sočiųjų riebalų, nėra sveikas mūsų organizmui. Greitas maistas, pavyzdžiui, mėsainiai, daugiausia turi tokio tipo riebalų, kurie padidina cholesterolio kiekį. Dauguma širdies priepuolių ir insultų atsiranda dėl sočiųjų riebalų. Tokiuose maisto produktuose kaip sviestas, jautiena, ėriena, sūris, pieno produktai ir kt. Yra daug sočiųjų riebalų. Maisto, kuriame yra šios riebalų molekulės, reikėtų vengti kiek įmanoma.

Maistas, turintis daug sočiųjų riebalų, tikrai kenksmingas sveikatai

Geriausi maisto produktai su daug sočiųjų riebalų:

Toliau pateikiami 9 geriausi maisto produktai, kuriuose yra sočiųjų riebalų ir nesočiųjų riebalų.

1. Palmių aliejus:

Maistas su palmių aliejumi, turintis daug sočiųjų riebalų

Palmių aliejus yra hidrintas aliejus, kuriame yra daug sočiųjų riebalų. Nesočiųjų riebalų kiekis tokiuose hidrintuose aliejuose yra apie 93,7% iš 100%, o tai reiškia 14 gramų šaukštelyje ir 5 gramus arbatiniame šaukštelyje. Kiti hidrintų aliejų tipai, kuriuose yra daug hidrintų riebalų, yra hidrintas kokosų aliejus, sojų aliejus ir kt.

2. Greitas maistas:

Greitas maistas su daug sočiųjų riebalų

Pica ir mėsainiai yra pagrindiniai sočiųjų riebalų šaltiniai, kai kalbama apie greitą maistą. Vyresni nei 50 metų žmonės turėtų griežtai vengti tokio maisto, kad išliktų sveiki. Paaugliai turėtų sumažinti picos ir kitų maisto produktų, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų, vartojimo greitį.

3. Įprastas sūris:

Sūrio patiekalai, turintys daug sočiųjų riebalų

Sūryje yra daug sočiųjų hidrintų riebalų molekulių, kurios yra kenksmingos organizmui, ir jei šio konkretaus maisto vartojimo negalima kontroliuoti, jis taps gyvybei pavojingu elementu. Pasak ekspertų, įprastame sūryje yra apie 5,9% (iš 10) sočiųjų riebalų. Kuo mažiau suvalgysite sūrio, tuo geriau.

4. Išdžiovintas kokosas:

Maisto produktai, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų, išdžiovinti kokosai

Išdžiūvusiuose kokosuose yra apie 57,2% sočiųjų riebalų, tai reiškia 28% arba 16 gramų uncijai sočiųjų riebalų. Kokosų vanduo ryte jums tinka, bet ne šio tipo kokosas. Šis maistas yra labai kenksmingas jūsų organizmui, nes jame yra daug sočiųjų riebalų. Indai šio tipo kokosus naudoja daugelyje savo receptų, todėl dauguma jų yra linkę į aukštą cholesterolio kiekį. Tačiau palyginus su kitais sočiųjų riebalų maisto produktais, kokosai yra kai kurie mažai sočiųjų maisto produktų.

5. Pieno desertai:

Maisto produktai su sočiųjų riebalų pieno desertais

Beveik visų rūšių pieno produktuose ir pieno pagrindo patiekaluose yra daug sočiųjų riebalų. Kalbant apie pieno desertus, griežtai pasakykite jiems ne. Šiuose desertuose yra tiksliai 5,6% (iš 10) sočiųjų riebalų ir tai gali būti viena iš pagrindinių insulto ir širdies priepuolių priežasčių.

6. Vištiena:

Sočiųjų maisto produktų vištiena

Į maisto produktų, kuriuose yra daug sočiųjų riebalų, sąrašą galime pridėti vištienos. Vištienoje yra apie 5,5% (iš 10) sočiųjų riebalų. Nors vištiena ir vištienos patiekalai iš geriausių burnoje tirpstančių patiekalų pasaulyje, turėsite atmesti skonio pojūtį ir pirmiausia pagalvoti apie savo sveikatą. Sumažinkite vištienos vartojimą šiandien, kad būtų kontroliuojamas cholesterolio kiekis.

7. Sviestas:

Kokie sviesto maisto produktai turi sočiųjų riebalų

Tai taip pat turtingas mononesočiųjų riebalų šaltinis, o didelis suvartojimas gali sukelti kenksmingų ligų. Sviestas iš esmės turi 51,4 gramo sočiųjų riebalų, tai yra apie 113 gramų šaukšte. Toks riebalų kiekis svieste gali jus susirgti, tikrai susirgti.

8. Gyvūnų riebalų receptai:

Maistas, kuriame yra sočiųjų riebalų vištienos

Gyvūnų riebaluose yra apie 52,3 g polinesočiųjų riebalų, tai yra 73% DV už unciją. Per didelis gyvulinių riebalų vartojimas organizmui nėra sveikas ir gali būti priežastis, dėl kurios žymiai padidėja cholesterolio kiekis.

9. Kremas:

Polinesočiųjų riebalų maisto kremas

Turėtumėte nustoti valgyti maisto produktų, kuriuose yra per daug grietinėlės. Grietinėlės milteliai, šviesi grietinėlė, aerozolinė plakta grietinėlė ir tt, nesvarbu, kokio tipo kremas yra, visuose juose yra sočiųjų riebalų. Sunkioje plaktoje grietinėlėje yra 23 gramai sočiųjų riebalų.

Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį tikrai suprasite, kokius maisto produktus valgyti ir kokių nevalgyti. Taigi venkite kai kurių maisto produktų, kurie tikrai sukelia širdies priepuolius ir kitas sveikatos problemas.