Ar žinojote, kad kalis yra vienas iš būtinų elektrolitų, reikalingų tinkamam mūsų kūno funkcionavimui? Tinkamas kalio kiekis padeda rūpintis mūsų širdimi, skysčių balansu, inkstų sveikata ir nervų sistemos gerove. Kalis padeda palaikyti sveiką kūno augimą ir valdyti rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Peržiūrėkite šį straipsnį, kad sužinotumėte daugiau apie kalio turinčius maisto produktus!

Geriausių kalio turinčių maisto produktų sąrašas Indijoje

Kas yra kalis?

Kalis yra svarbus elektrolitas, palaikantis tinkamą mūsų kūno funkcionavimą. Tai padeda perduoti elektros energiją, kuri leidžia atlikti įvairius kitus procesus visame kūne. Jis rūpinasi tinkamu raumenų susitraukimu, reikalingu mūsų širdies plakimui, kontroliuoja kraujospūdį, apsaugo nuo vandens susilaikymo, osteoporozės ir neleidžia susidaryti inkstų akmenims..

Kokia yra rekomenduojama kalio paros norma?

1. Suaugusiesiems:

 • Paaugliai ir suaugusieji: 4 700 mg per parą.

2. Vaikams:

 • Vaikams nuo 1 iki 3 metų: 3 000 mg per parą.
 • Vaikams nuo 4 iki 8 metų: 3800 mg per parą.
 • Vaikai nuo 9 iki 13 metų: 4500 mg per parą.

3. Kūdikiai:

 • Kūdikiams nuo 0 iki 6 mėnesių: 0,4 gramo per dieną.
 • Kūdikiams nuo 7 iki 12 mėnesių: 0,7 gramo per dieną.

Saugus kalio kiekis kraujyje:

 • 3,6 – 5,2 būtų SAUGU.
 • Daugiau nei 6,0 būtų PAVOJUS.

Populiariausių maisto produktų, kuriuose gausu kalio, sąrašas Indijoje:

Maistas, kuriame gausu kalio, yra labai naudingas mūsų sveikatai. Čia yra 35 geriausių kalio turinčių maisto produktų sąrašas. Pažvelkime į juos.

maisto produktai, turintys daug kalio

1. Mėsa:

Mėsa yra didžiausias baltymų ir kalio šaltinis. Raudona mėsa, įskaitant liesą jautieną, kalakutieną ir vištieną, taip pat suteikia kalio. Įtraukite mėsos į savo dienos racioną, kad išvengtumėte arba papildytumėte kalio trūkumą. Mėsa gali būti jautiena, kiauliena, šoninė ir tt Visa tai turi kalio.

Kai kurios jautienos, tokios kaip liesas griebtuvas, kepsnys ant puodo, liesas apvalus dugnas, liesa apvali akis, maža šonkaulio akis, gali suteikti 2 000 mg kalio. Kiaulienos variantai gali suteikti apie 1764 mg kalio. Liesa nugarinė su kaulais, liesas kumpis ir liesa nugarinė taip pat yra geri kalio šaltiniai.

Kalio kiekis:

 • Skrudintos kalakutienos (3 uncijos) tamsios mėsos būtų (250 mg).

2. Jūros gėrybės:

Kalio turtingas maistas apima tokias žuvis kaip tunas, otas, menkė, upėtakis ir roko žuvis. Lašiša yra daug kalio turintis maistas, o lašišos grupėje yra didžiausias kalio kiekis tarp visų jūros gėrybių. Lašiša yra geriausia širdies sveikatai ir daugeliui kitų širdies ir kraujagyslių ligų.

Kitos jūros gėrybės, tokios kaip menkė, keptos juodadėmės menkės, sardinės ir plekšnė, taip pat turi kalio. Laukinė Atlanto lašiša, Atlanto menkė, Ramusis otas ir Džekas Skumbrė turi nedidelį kiekį kalio. Moliuskai taip pat turi kalio, geležies ir vitamino B12. Kai kurie jūros gėrybių mėginiai būtų,

Kalio kiekis:

 • Paltusas, keptas: 75 g (2½ uncijos) 396 mg.
 • Lašiša, pavasarinė, kepta: 75 g (2½ uncijos) 379 mg.
 • Upėtakis, keptas: 75 g (2½ uncijos) 347 mg.

3. Pieno produktai:

Yra žinoma, kad daržovės ir vaisiai yra vieni geriausių kalio maisto šaltinių, tačiau pieno produktai neatsilieka nuo kalio turinčių maisto produktų sąrašo. Jie taip pat gali suteikti jums pakankamą kalio kiekį jūsų dietoje.

Pilnas pienas (vienas puodelis) turi daugiau kaip 300 mg kalio; tas pats kiekis neriebaus pieno turi beveik (400 mg). Kai piene yra mažiau riebalų, kalio bus daugiau. Viename puodelyje jogurto yra 350–500 mg. Todėl sveikas pasirinkimas į užkandžius ar sveikus pusryčius pridėti baltymų supakuoto jogurto.

Kalio kiekis:

 • 6 uncijos jogurto yra (nuo 260 iki 435 mg).
 • 1 puodelis neriebaus, neriebaus arba nenugriebto pieno yra (350–380 mg).
 • ½ puodelio rikotos sūrio yra (154 mg).
 • ½ puodelio vanilinių ledų yra (131 mg).
 • ½ puodelio neriebaus (2%) varškės yra (110 mg).
 • 1 uncijos sūrio yra (nuo 20 iki 30 mg).

4. Kiaušiniai:

Gerai žinoma, kad jie yra vienas geriausių kalio šaltinių, nors jame yra tik nedidelis kiekis. Jei laikotės dietos, galite valgyti kiaušinio baltymą. Geltonajame trynyje yra riebalų, todėl daugelis gali jo neteikti. Balta kiaušinio dalis gali užpildyti jus 55 miligramais kalio.

Kiaušiniuose yra pakankamai vitamino E, vitamino K, vitamino D, cinko ir kalcio. Juose yra neįtikėtinai daug maistinių medžiagų, sumažėja insulto rizika, jie turi daug naudos akių sveikatai, padeda numesti svorio ir kt.1)

Kalio kiekis:

 • Vienas didelis kiaušinis (60 mg).

5. Bulvės:

Tai yra mėgstamiausia daugumai žmonių ir yra delikatesas, kai virti įvairiais būdais. Bulvėse yra vitamino B6, kuris geriausiai tinka švytinčiai odai. Jame yra didžiausias angliavandenių kiekis ir vienas iš gerų kalio šaltinių, naudingų tinkamam kūno ląstelių funkcionavimui.

Visada kepkite bulves su odele, nes odelėje yra ląstelienos. Tai galite padaryti pridėję žiupsnelį druskos. Tai daro juos dar skanesnius ir sveikesnius. Angliavandeniai bulvėse yra kenksmingi diabetu sergantiems asmenims.

Kalio kiekis:

 • Bulvės 421 mg (100 gramų).
 • Viena vidutiniškai kepta bulvė su oda (925 mg).

6. Pupelės:

Pupelės - geriausias kalio šaltinis

Pupelės, kuriose gausu kalio, yra „Lima“ pupelės, „Pinto“ pupelės, inkstinės pupelės, sojos pupelės, lęšiai ir kt. Šiuose ankštiniuose augaluose yra daug krakmolo, baltymų ir ląstelienos. Baltose pupelėse taip pat yra geležies, kuri yra naudinga mūsų sveikatai.

Pupelės yra vienas geriausių maisto produktų, kuriuose yra kalio. 100 g baltųjų pupelių yra 561 mg kalio. Jie, be kita ko, yra gausiausias kalio šaltinis. Juodosiose pupelėse taip pat yra kalio, bet ne tiek, kiek baltosiose.

Kalio kiekis:

 • Pupelės 358 mg (100 gramų).
 • ½ puodelio šviežių žalių pupelių (90 mg).
 • ½ puodelio šaldytų žaliųjų pupelių (85 mg).

7. Sojos:

Sojose yra daug kalio ir fosforo, todėl jas galima laikyti vienu iš natūralių kalio šaltinių. Žmonės geriau suvokia sojų gabalėlių maistinę vertę ir sveiką pakaitalą kartu su mėsa. Žmonės, kurie yra alergiški ir turi skydliaukės problemų, turėtų vengti sojos.

Sojų pienas, pagamintas iš sveikų sojų pupelių, yra sumaltas ir įtemptas. Rinkoje yra įvairių skonių sojų pieno, kuris randamas baltymų batonėliuose, dribsniuose ir baltymų kokteiliuose. Galima įsigyti sojos mėsos arba tekstūruotų augalinių baltymų, kurie naudojami kaip mėsos pakaitalas.

Kalio kiekis:

 • Sojų pupelės (žalios) 1797 mg (100 gramų).
 • 1 puodelis sojos pieno (300 mg).

8. Saldžiosios bulvės:

Saldžiosios bulvės yra dar vienas krakmolingas gumbas, kuriame yra pagrįstas kalio šaltinis. Didelės saldžiosios bulvės sudaro 18 proc. Tarp kalio turinčių maisto produktų saldžiosios bulvės yra ne tik geri kalio šaltiniai, bet ir daug vitamino C, mangano ir vitamino B6.

Saldžiosios bulvės padeda palaikyti tinkamą cukraus kiekį kraujyje. Jie yra turtingiausias kalio šaltinis. Saldžiosiose bulvėse yra daug kitų vitaminų ir mineralų, kurie yra naudingi dirglumui, nuovargiui ir kt..

Kalio kiekis:

 • Saldžiosios bulvės 337 mg (100 gramų).
 • Viena kepta vidutinė saldžioji bulvė su oda (450 mg).

9. Apelsinų sultys:

Apelsinai, turintys daug vitamino C, taip pat yra geras kalio šaltinis. Tyrimai rodo, kad reguliariai vartojant apelsinų sultis dažniau tenkinami vitaminų ir mineralų poreikiai, o apelsinuose gausu kalio. Žmonės, kurie renkasi apelsinus, laikosi sveikesnės dietos. Jie yra rečiau nutukę. Be to, apelsinuose ir apelsinų sultyse esantys antioksidantai gali padėti organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, širdies ligomis ir uždegimais.

Apelsinų sultys su vitaminu D ir kalciu padeda pagerinti kaulų sveikatą. Geriausia sutelkti dėmesį į sveikus vaisius, o ne į sultis, nes apelsinų sultyse yra daug cukraus. Žalių apelsinų valgymas idealiai tinka imuninei sistemai stiprinti, todėl tai yra vienas efektyviausių maisto produktų, kuriuose gausu kalio.

Kalio kiekis:

 • 1 mažas apelsinas (240 mg) arba ½ puodelio apelsinų sulčių (235 mg).

10. Jogurtas:

Pieno produktuose, kuriuose yra pieno ir jogurto, yra daug kalio ir jie užima svarbią vietą kalio turinčių maisto produktų sąraše. Žmonės labiau suvokia jogurto, kuris yra probiotikas, gėrį.

Probiotikai yra „draugiškos bakterijos“, esančios virškinimo sistemoje. Šie probiotikai padeda stiprinti imuninę sistemą ir skatina sveiką virškinimo traktą. Jei ieškote būdų, kaip pradėti dieną su kaliu, tada paprastas jogurtas bus geriausias pasirinkimas tai padaryti sveikai.

Kalio kiekis:

 • Jogurtas.
 • 6 uncijos jogurto yra (nuo 260 iki 435 mg).
 • 1 puodelis neriebaus, neriebaus arba nenugriebto pieno yra (nuo 350 iki 380 mg).

11. Lęšiai:

Pupelės ir lęšiai yra geriausi kalio šaltiniai, juose gausu ląstelienos, vitaminų, mineralų ir baltymų. Juose yra daug skaidulų ir antioksidantų. Jie padeda sumažinti uždegimą, mažina širdies ligų riziką, gerina gaubtinės žarnos ir diabetą.

Lęšiuose yra ne tik daug kalio, bet ir daug geležies, todėl jie yra naudingi bendrai organizmo sveikatai ir yra neginčijami kalio turinčioje mityboje.

Kalio kiekis:

 • Pusė puodelio virtų pinto pupelių (400 mg) arba lęšių (365 mg).

12. Avižų sėlenos:

Avižose gausu vitaminų, skaidulų ir mineralų. Avižų sėlenos yra išorinis avižų kruopų sluoksnis. Avižų sėlenos parduodamos atskirai kaip savas produktas. Jis turi daug naudos sveikatai.

Avižos sėlenos yra vienas iš kalio turinčių produktų, kuriame gausu maistinių medžiagų, daug antioksidantų. Tai padeda sumažinti širdies ligų riziką, padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, palaiko sveiką žarnyną, palengvina uždegimines žarnyno ligas, mažina storosios žarnos vėžio riziką ir padeda numesti svorio.

Kalio kiekis:

 • Avižų sėlenos, žalios 566 mg (100 gramų).

13. Česnakai:

daug kalio turinčios daržovės

Česnakuose nėra riebalų ir nėra baltymų. Česnakai gali palaikyti sveiką mitybą ir yra vienas iš sveikų kalio šaltinių. Kita česnako nauda sveikatai būtų imuniteto stiprinimas, priešvėžinės savybės, antioksidacinė nauda, ​​cholesterolio kiekį mažinanti nauda, ​​pagerėjęs kraujospūdis ir kt..

Česnakai taip pat turi kalio, taip pat įvairios naudos sveikatai. Česnakai yra gyvybiškai svarbus seleno, mangano ir vitamino C šaltinis. Be to, česnakai yra puikus kitų mineralų, įskaitant fosforą, kalcį, kalį, geležį ir varį, šaltinis.

Kalio kiekis

 • Viename puodelyje yra 545,36 mg kalio.
 • Šios porcijos dienos vertės kalio procentas yra 12 %.

14. Miežiai:

Miežiuose yra kalio, ląstelienos, folio rūgšties ir vitamino B6. Kartu su juo trūksta cholesterolio. Visa tai palaiko sveiką širdį. Miežiai yra geras ląstelienos šaltinis, padedantis sumažinti bendrą cholesterolio kiekį kraujyje. Tai sumažina širdies ligų riziką. Toks populiarus kaip Indija, miežiai yra gana aukšti maisto produktų, kuriuose gausu kalio, sąraše ir yra sąraše, kuriame yra kai kurių sveikų kalio šaltinių.

Kalio kiekis:

 • Miežiai (nulupti): 452 mg (100 g).

15. Kalendra:

Kalendra yra kvapni žolė, kurioje gausu antioksidantų, kuri yra naudojama daugelyje kulinarijos sričių ir turi daug naudos sveikatai. Jis išsiskiria tarp daug kalio turinčių žolelių. Tai padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje, kovoti su infekcijomis ir skatina širdies, smegenų, odos ir virškinimo sveikatą. Tai galingas maistinių skaidulų, geležies, mangano ir magnio šaltinis.

Kalendra sumažina blogojo cholesterolio kiekį ir padidina gerojo cholesterolio kiekį. Jis turi antioksidacinių ir antibakterinių savybių ir yra naudojamas kaip diuretikas.

Kalio kiekis:

 • Džiovinti kalendros lapai turi 4466 mg kalio 100 g.

16. Aguonos:

Aguonose yra daug maistinių skaidulų, svarbių mineralų, tokių kaip geležis, kalis, kalcis, fosforas, magnis, cinkas ir B grupės vitaminai. Visa tai susiję su širdies, virškinimo ir imuninės sistemos sveikata. Jie teikia garbingą naudą sveikatai.

Tarp kalio turtingų prieskonių, 1 arbatiniame šaukštelyje aguonų yra kalcio ir fosforo, kad patenkintų 4% mūsų kasdienių poreikių. Geležis yra svarbi deguonies nešimui visame kūne ir padeda mums turėti sveiką imuninę sistemą.

Kalio kiekis:

 • Aguonos 719 mg (100 gramų).

17. Sūris:

natūralūs kalio šaltiniai

Sūris yra maistingas ir skanus maistas, kuris yra labai universalus. Kadangi sūris pagamintas iš pieno, galima tikėtis, kad sūryje yra daug kalio, nes piene yra daug kalio.

Skirtingi sūriai turi skirtingą kalio kiekį. Yra daug sūrio rūšių. Sūris vartojamas gabalėliais, kubeliais, griežinėliais, susmulkintas, sutrupintas, tarkuotas, lazdelės ir užtepėlės. Sūris turi daugybę maistinių medžiagų, tokių kaip kalcis, fosforas, baltymai, cinkas, vitaminas B12 ir vitaminas A.

Kalio kiekis:

 • Sūris (Čederis): 98 mg (100 gramų).
 • Mėlynas sūris: 256 mg (100 gramų).
 • Pusė puodelio rikotos sūrio (154 mg).

Kalio turtingi vaisiai:

Čia mes įtraukėme 10 geriausių kalio turinčių vaisių sąrašą. Pažvelkime į juos.

18. Bananas, kuriame gausu kalio:

bananų, kuriuose gausu kalio

Visi žino, kokie bananai yra naudingi mūsų sveikatai, tačiau nedaugelis žino, kad bananuose yra daug kalio ir yra vienas iš vertingų kalio šaltinių. Šiame gardžiame vaisiuje taip pat gausu vitamino C, mangano, vitamino B6, magnio, antioksidantų ir ląstelienos.

Nors bananuose paprastai yra daugiau cukraus, tačiau žaliuosiuose bananuose yra mažai cukraus, tačiau yra daug atsparaus krakmolo, kuris padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ir gerina žarnyno sveikatą (2). Žalieji bananai ir bananų dribsniai daro stebuklus kaip namų vaistas nuo viduriavimo (3). Natūrali pakuotė, pateikiama kartu su bananu, leidžia lengvai ir maistingai papildyti kalio kiekį, kai esate kelyje.

Kalio kiekis:

 • Bananai: 358 mg (100 gramų).

19. Obuoliai, turintys daug kalio:

Mes visi žinome posakį, kad obuolys per dieną neleidžia gydytojui, bet kiek iš jūsų žino, kad obuoliuose yra pagrįstas kalio kiekis. Tai padeda atlikti svarbų vaidmenį rūpinantis mūsų širdies sveikata. Tai padeda kontroliuoti mūsų kraujospūdį, taip pat padeda išvengti inkstų akmenų. Jie yra turtingas tirpių skaidulų šaltinis, padedantis sumažinti cholesterolio kiekį.

Kalio kiekis:

 • Obuoliai: 107 mg (100 gramų).

20. Avokadas, kuriame gausu kalio:

Visi žinome, kad avokadai turi daug naudos mūsų bendrajai sveikatai. Jie yra universalūs, o jų nauda svyruoja nuo svorio, širdies sveikatos, pagerina regėjimą ir tt Kreminio avokado privalumų sąrašas yra begalinis. Jie yra turtingas kalio šaltinis, todėl jų įtraukimas į mūsų mitybą padeda išvengti kaulų nykimo, išvengti inkstų akmenų ir taip pat kontroliuoja kraujospūdį.

Kalio kiekis:

 • Avokadas: 485 mg (100 gramų).

21. Arbūzas, kuriame gausu kalio:

Arbūzas yra didelis vaisius, kuris patinka tiek jauniems, tiek seniems. Tai labai mėgstamas vaisius, kuriame yra daug vandens. Jei suvalgysite du arbūzo pleištus, gausite maždaug 640 mg kalio. Nors ir mažai kaloringas, jame yra daug elektrolitų, tokių kaip kalis ir antioksidantai. Šis vaisius palaiko mūsų hidrataciją ir rūpinasi mūsų širdies sveikata.

Kalio kiekis:

 • Arbūzas: 112 mg (100 gramų).

22. Kokosų vanduo:

Kas karštais vasaros mėnesiais gali atsispirti tokiam skaniam gėrimui kaip kokosų vanduo? Tai gėrimas, kuriame yra daug elektrolitų, bet mažai cukraus. Elektrolitų reikia organizmui, kad subalansuotų pH, hidrataciją, tinkamą nervų ir raumenų funkciją. Jie efektyviai veikia kaip sportiniai gėrimai (4) ir padeda nepakankamai rehidratuoti. Vienas iš kokosų vandenyje esančių elektrolitų yra kalis.

Kalio Turinys:

 • Kokosų vanduo: 250 mg (100 gramų).

23. Slyvos ir slyvų sultys:

Slyvos yra džiovintos slyvos, kurios yra puikus kalio šaltinis ir priklauso kalio turinčių sausų vaisių sąrašui. Kalis reikalingas įvairioms gyvybiškai svarbioms kūno funkcijoms. Šis esminis mineralas padeda širdies ritmui, nerviniams impulsams, virškinimui ir raumenų susitraukimams bei kraujospūdžiui.

Slyvose yra daug skaidulų. Tai padeda nuo vidurių užkietėjimo. Jie gali būti vartojami vaisių arba sulčių pavidalu. Nuo keturių iki penkių slyvų yra viena porcija džiovintų slyvų, ir galima suvalgyti nuo dviejų iki trijų porcijų. Saugiau pradėti nuo vienos porcijos, nes kiekvienam gali skirtis.

Kalio kiekis:

 • Džiovintos slyvos: 164 mg (100 g).

24. Granatas:

Be vitamino C ir vitamino E, granatų sultys yra geras kalio, folio rūgšties ir vitamino K. šaltinis. Granatų sultyse yra palyginti daug kalio, jos yra gyvybiškai svarbi kalio turinčių vaisių dalis ir turi daug naudos sveikatai, pavyzdžiui, skiedžia. kraujo, apsaugo nuo aterosklerozės, užkerta kelią artritui, kovoja su širdies ligomis ir prostatos vėžiu ir tt Jis turi antioksidacinių, antivirusinių ir priešnavikinių savybių. Tai taip pat naudinga gerinant atmintį.

Kalio kiekis:

 • Granatai: 236 mg (100 gramų).

25. Papaja:

Iš vaisių, kuriuose yra daug kalio, tokie egzotiški vaisiai kaip papaja turi daug naudos sveikatai, pavyzdžiui, mažina cholesterolio kiekį, padeda numesti svorio, stiprina imunitetą, tinka diabetikams, puikiai tinka akims, apsaugo nuo artrito, gerina virškinimą ir kt. antioksidantas, kuris gali filtruoti mėlyną šviesą, padeda išvengti astmos, vėžio, kaulų sveikatos, uždegimo, gijimo ir kt.

Kalio kiekis:

 • Papajos: 182 mg (4% DV) (100 gramų).

26. Kalkės:

Mažai suprantame, kad tarp vaisių, kuriuose yra kalio, laimai yra ne tik turtingas vitamino C šaltinis, bet ir daug kalio bei mangano. Jie yra būtini norint pagerinti kraujotaką ir padėti širdžiai. Tai taip pat padeda sumažinti kraujospūdį.

Kalkės turi ir kitų sveikatos priežiūros privalumų, pavyzdžiui, mažina cukraus kiekį kraujyje, turi priešuždegiminių savybių, padeda išvengti inkstų akmenų susidarymo, gerina imuninę sistemą, skatina svorio mažėjimą ir kt. Nors kalkės nėra tokios didelės kaip kiti kalio turintys maisto produktai, dar vaisiai, dėl kurių jie turi naudos.

Kalio kiekis:

 • Kalkės: 102 mg (100 gramų).

27. Datos:

Datesrich, turintis daug kalio, yra labai maistingas, o didelis antioksidantų kiekis gali būti naudingas sveikatai. Juose yra daug skaidulų ir antioksidantų, kovojančių su ligomis, kurie gali pagerinti smegenų sveikatą (5). Jie padeda skatinti natūralų nėščių moterų gimdymą ir turi teigiamą poveikį, pavyzdžiui, kaulų sveikatai, nes juose yra keletas mineralų, tokių kaip fosforas, kalcis, kalis ir magnis.

Datos taip pat padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje dėl mažo glikemijos indekso ir antioksidantų. Juos mėgsta tiek jauni, tiek seni!

Kalio kiekis:

 • Datos: 325 mg (100 gramų).

Daug kalio turinčios daržovės:

Čia mes įtraukėme 6 geriausių kalio turinčių daržovių sąrašą. Pažvelkime į juos.

28. Špinatai:

daug kalio turinčios daržovės

Špinatų gerumas nėra naujiena nė vienam iš mūsų. Šiuose lapiniuose žalumynuose yra būtinų maistinių medžiagų ir yra daug kalio. Tai padeda rūpintis mūsų imunine sistema, taip pat akių sveikata. Reguliarus špinatų vartojimas suteikia mums stipresnius kaulus. Šiuose kalio turinčiuose žalumynuose yra antioksidantų, kurie rūpinasi mūsų bendrąja sveikata.

Kalio kiekis:

 • Špinatai: 558 mg (100 gramų).

29. Edamame:

„Edamame“ tradiciškai valgoma daugiausia Japonijoje ir dalis kalio turinčių daržovių. Jie yra nesubrendusios sojos pupelės. Juose, kaip ir bananuose, yra daug kalio. Tiesą sakant, vienas puodelis (155 gramai) edamamo suteikia 676 mg, tai yra šiek tiek daugiau nei 14% AI. Jie yra užpildyti daugybe kitų maistinių medžiagų ir yra puikus vitamino K, mangano ir magnio šaltinis. „Edamameis“ yra nepaprastai skanus ir valgomas garintas valgio metu.

Kalio kiekis:

 • Edamame: 676 mg (155 gramai).

30. Burokėlių žalumynai:

maistas, praturtintas kaliu

Vertingas patarimas – burokėlių plovimo ir lupimo metu nupjauti žalias lapines viršūnes ir jas naudoti, nes jos yra valgomos. Jie puikiai pakeičia špinatus, bokchoy ar šveicarijos mangoldus. Juos galima troškinti, troškinti garuose ir troškinti, sudėti į sriubas ar net valgyti žalius.

Šios šakniavaisinės daržovės turi vitamino A ir vitamino K, užpildytos kaliu ir vienu iš geriausių kalio turinčių maisto produktų. Šiuose burokėlių žalumynuose taip pat yra vitamino A ir beta karotino.

Kalio kiekis:

 • Burokėliai: 325 mg (100 gramų).

31. Pomidorų pasta:

Skanus būdas gauti reikiamą kalio kiekį mūsų organizmui yra pomidorai. Pomidorų pastą galima pasigaminti verdant pomidorus, kurie buvo nulupti ir nulupti. Skaniausia, kai dedama į pomidorų pagrindu pagamintus patiekalus ir padažus. Parduotuvėje taip pat galima įsigyti pastų, kuriose trijuose šaukštuose (maždaug 50 gramų) bus 486 mg kalio.

Pomidorų pasta yra idealus likopeno ir vitamino C šaltinis ir gali būti vadinama viena iš kalio turinčių daržovių. Ypač saugokitės tų pomidorų pastų, į kurias pridėta cukraus kartu su konservantais.

Kalio kiekis:

 • Pomidorų pasta: 1012 mg (100 gramų).

32. Gilės skvošas:

geriausias kalio maistas

Gilės moliūgai, dar vadinami pipiriniais moliūgais, yra ne tik skanūs, bet ir kupini maistinių medžiagų. Tai suteikia keletą įspūdingų naudos sveikatai, tokių kaip labai svarbi raumenų funkcijai, padeda sveikam virškinimui ir kraujospūdžio reguliavimui. Jis taip pat vaidina svarbų vaidmenį užkertant kelią ligoms. Tai padeda stiprinti imuninės sistemos sveikatą, palaiko imuninių ląstelių funkciją ir apsaugo nuo galimai kenksmingų mikrobų. Ši saldus daržovė yra vienas iš maisto produktų, kuriuose yra daug kalio ir kitų reikalingų vitaminų bei mineralų.

Gilės moliūguose yra vitaminų A, C ir B6, ląstelienos ir folio rūgšties. Galite juos įdėti į daržoves, sriubą arba sumaišyti su spagečiais. Gilės skvošas yra vienas geriausių ir sveikiausių maisto produktų, kuriuose gausu kalio (6).

Kalio kiekis:

 • Vienas puodelis (205 gramai) virtos gilės moliūgo, kalis: 26% DV.

33. Šveicarijos mangoldas:

Štai dar vienas tamsiai žalias daržovių ir kalio užpildytas maistas, kuriame yra dvigubai daugiau nei banane. Šveicarijos mangolduose taip pat gausu vitaminų A ir K.

Šveicarijos mangoldas kitaip vadinamas sidabriniu runkeliu. Jie turi storus stiebus, kurie gali būti įvairių spalvų, tokių kaip raudona, oranžinė ir balta. Jie yra nepaprastai maistingi. Nors nepaisoma, palyginti su kitais lapiniais žalumynais, ši lapinė daržovė yra skani salotose ir gali būti lengvai pakepinta su trupučiu aliejaus arba garuose.

Kalio kiekis:

 • Šveicarijos mangoldas: nuo 549 iki 379 mg (100 gramų).

Kalio turtingi sausi vaisiai:

Čia mes įtraukėme 2 geriausių kalio turinčių sausų vaisių sąrašą. Pažvelkime į juos.

34. Migdolai:

dietiniai kalio šaltiniai

Būdamas geras kalio šaltinis ir gali būti įtrauktas į mūsų mitybą, siekiant rūpintis mūsų širdies sveikata. Tai padeda sumažinti blogojo cholesterolio kiekį, o maitinančios moterys turėtų į savo racioną įtraukti migdolų, kad gautų pakankamai pieno. Migdolai suteikia ankstyvą sotumą, o tai savo ruožtu sumažina alkio jausmą. Tai dar labiau padeda numesti svorio ir padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Jie kontroliuoja mūsų kraujospūdį.

Kalio kiekis:

 • Migdolai: 712–105 mg (100 gramų).

35. Džiovinti abrikosai:

Džiovinti abrikosai yra pagaminti iš dehidratuotų šviežių abrikosų, jie paprastai turi ilgą galiojimo laiką ir yra aukščiausio kalio turinčio maisto dalis. Paprastai jie yra duobėti. Šie abrikosai yra geras vitaminų E ir A šaltinis kartu su ląsteliena.

Džiovintus abrikosus idealiai galima įmaišyti į muslius ir naudoti kaip sveikus užkandžius stovyklavietėse ir žygiuose. Šeši džiovinti abrikosai suteikia mums 488 mg kalio (10% AI).

Kalio kiekis:

 • Džiovinti abrikosai: 1162 mg (100 gramų).

Tikimės, kad šis straipsnis suteikė jums pakankamai informacijos apie maisto produktus, kuriuose gausu kalio. Mes taip pat paaiškinome, koks svarbus kalis yra normaliam mūsų kūno funkcionavimui. Pasidalykite su mumis savo patirtimi ir kaip šios išmokos jums padėjo kasdieniame gyvenime.

sveiki kalio šaltiniai