Jei esate desertų mėgėjas, turite būti susipažinęs su glicerinu. Tai skaidri medžiaga, naudojama maisto drėgmės lygiui kontroliuoti ir sutirštinti. Prieš pradėdami tyrinėti maisto produktų, kuriuose yra daug glicerino, sąrašą, pirmiausia suprasime šiek tiek daugiau apie gliceriną.

Maisto produktai, kuriuose yra daug glicerino, 10 geriausių sąrašų

Kas yra glicerinas?

Glicerinas taip pat vadinamas Glicerolis yra saldi medžiaga, turinti didelę klampumą. Glicerino pridėjimas prie įvairių maisto produktų, tokių kaip uogienės, drebučiai ir ledai, suteikia jiems saldumo ir tirštumo. Glicerinas taip pat naudojamas daugelyje vaistų, kosmetikos ir tam tikrų tepalų.

Nors glicerinas paprastai laikomas saugiu žmonėms vartoti, jis yra susijęs su diabetu, aukštu kraujospūdžiu ir net mielių infekcijų rizika. Glicerinas, turintis per daug saldumo, gali sukelti rimtą grėsmę sveikatai, jei jo vartojama per daug. Pradėkime mokytis kai kurių maisto produktų, kuriuose yra daug glicerino.

Populiariausi maisto produktai, kuriuose yra daug glicerino:

Čia mes įtraukėme 10 geriausių maisto produktų su dideliu glicerinu Indijoje. Pažvelkime į juos.

1. Kepinių duona ir kiti kepiniai:

maisto produktai, kuriuose yra daug glicerino

Tokie produktai kaip bananų pyragas, obuolių pyragas, vanilinis pyragas, mėsainio bandelė, pita duona, vafliai, riestainiai, kaiserio ritinys, viso grūdo duona, kukurūzų tortilijos ir kt. Turi aukštą glikemijos indeksą nuo 45 iki 95. Kuo daugiau indekso, tuo daugiau pokyčiai sukelia cukraus ar insulino kiekį kraujyje.

2. Gėrimai:

Konservuotų spanguolių sulčių, obuolių sulčių, kokakolos, „Gatorade“, apelsinų sulčių, konservuotų pomidorų sulčių, „Fanta“ ir kt. Glikemijos indeksas svyruoja nuo 40 iki 95. Taigi daugiau indekso svyravimų. Į šias medžiagas dedamas glicerinas, kad jos sutirštėtų ir suteiktų papildomo saldumo. Kadangi juose jau yra cukraus, papildomas glicerinas gali padaryti juos pavojingesnius sveikatai.

3. Pusryčių dribsniai:

Kukurūzų dribsniai, grietinėlė iš kviečių, muslis, vynuogės, riešutai, išpūsti kviečiai, razinų sėlenos, avižos, visos sėlenos. Šių pusryčių dribsnių glikemijos indeksas svyruoja nuo 55 iki 93. Į šiuos maisto produktus dedama glicerino, kad jie išdžiūtų ir taptų saldesni. Jei ieškote mažo cukraus kiekio, rinkitės natūralius grūdus be glicerino.

4. Grūdai:

maisto produktai, kuriuose yra daug glicerino

Saldieji kukurūzai, kvinoja, balti ryžiai, perlinės kruopos, nesmulkinti kviečiai. Glikemijos indeksas svyruoja nuo 30 iki 80.

5. Pieno produktai:

Tokiuose produktuose kaip ledai, pienas, nugriebtas pienas, sumažinto riebumo jogurtas yra glicerino, kurio indeksas svyruoja nuo 33 iki 58. Šiuose produktuose yra tam tikro kiekio glicerino, kad jie būtų saldūs ir suteiktų tankumo. Dauguma parduodamų pieno produktų nėra naudingi sveikatai.

6. Vaisiai:

Vynuogėse, apelsinuose, persikuose, kriaušėse, obuoliuose, slyvose, arbūzuose ir džiovintose datulėse taip pat yra daug glicerino – nuo 30 iki 72, kur arbūzas yra aukščiausias glikemijos indeksas, o slyvos yra mažesnės. Juose yra natūralaus augalinio glicerino, kuris yra nekenksmingas organizmui, tačiau gali padidinti cukraus kiekį kraujyje, kai vartojamas per daug.

7. Riešutai ir pupelės:

Juodosios pupelės, avinžirniai, keptos pupelės, sojos pupelės, anakardžiai, lęšiai, žemės riešutai, pupelės. Glikemijos indeksas svyruoja nuo 7 iki 40. Žemiausio glikemijos indekso žemės riešutai ir aukščiausios keptos pupelės. Jie yra sveiki kūnui ir gali būti vartojami rekomenduojamomis porcijomis, kad būtų kuo daugiau naudos sveikatai.

8. Makaronai:

Spagečiai, makaronai su sūriu arba be jo, fettuccine yra maistas, kurio glikemijos indeksas svyruoja nuo 32 iki 65. Sausose makaronų porcijose yra pridėta glicerolio, tačiau jas išvirus medžiaga ištirpsta vandenyje. Didelis glicerolio kiekis yra iš anksto paruoštuose makaronuose, kad jie būtų gero skonio ir suteiktų tankią tekstūrą.

9. Daržovės:

maisto produktai, kuriuose yra daug glicerino

Ar galėtumėte pagalvoti, kad net kartais daržovės su aukštu glikemijos indeksu taip pat gali būti nelabai naudingos sveikatai! Pavyzdžiui, keptos rusvos bulvės yra net 111, o morkos yra vidutiniškai tik 35. Be kitų 50–80 indeksų daržovių, tai žalieji žirneliai, saldžiosios bulvės, bulvių košė, jamsas, baltos bulvės ir kt..

10. Užkandžiai:

„Snickers“ batonėlio, vieno iš mėgstamiausių, vidutinis indeksas yra apie 50, o vaisių suvyniotų-iki 100. Kiti užkandžiai, tokie kaip paprastų arba sūdytų kukurūzų traškučiai, bulvių traškučiai, spragėsiai ir pan., Yra nuo 40 iki 60 Jie yra daug kalorijų turintys maisto produktai, kurie ilgainiui nėra naudingi mūsų sveikatai.

Dabar, kai pamatėte šiuos maisto produktus, kuriuose yra daug glicerino, laikas paskambinti! Pasirinkus sveiką maistą, palyginti su greitu maistu, visada yra įtakos mūsų sveikatai. Glicerolio vartojimas mažais kiekiais paprastai yra nekenksmingas. Tačiau mėgaudamiesi maistu, kuriame yra daug glicerino, jūsų kūnas ne tik padidina cukraus perteklių, bet ir turi kitų sveikatos problemų. Jei vietoj konservuotų ar perdirbtų maisto produktų pridėsite daugiau natūralaus maisto, pavyzdžiui, vaisių, daržovių, tai pagerins jūsų gyvenimo kokybę!

Praneškite mums, jei vis dar abejojate ar nerimaujate dėl įvairių maisto produktų, kuriuose yra daug glicerino. Mes norėtume padėti jums rasti geriausius sprendimus ir atsakymus.