Akys yra viena iš ypatingų Viešpaties dovanų, per kurias galite pamatyti pasaulį ir branginti gražiausius dalykus. Todėl mums visiems labai svarbu tuo rūpintis, nes be jo gyvenimas būtų bespalvis ir tamsus. Kadangi šis amžius yra vadinamas kompiuterių amžiumi ir dauguma iš mūsų daug laiko praleidžia priešais jį. Taigi labai svarbu tinkamai pasirūpinti mūsų akimis, nes ilgainiui galite susidurti su neryškiais akimis, galvos skausmais, kurie pradeda paveikti jūsų akis, taip pat galite turėti silpną regėjimą.

Regėjimas ir sumažina kompiuterio akių įtampą

Patarimai, kaip pagerinti regėjimą:

Čia yra 8 geriausi būdai, kaip išlaikyti gerą regėjimą.

1. Valgykite sveiką ir subalansuotą mitybą:

Svarbu įtraukti žalumynus, baltymų šaltinius, tokius kaip riešutai, kiaušiniai, ir gerai subalansuota mityba padės išlaikyti jūsų formą ir sveikatą, o akys išliks aštrios ir aiškios. Taigi įpratinkite kasdien valgyti maistingą ir subalansuotą mitybą, būtiną jūsų kūnui ir akims,

2. Atlikite pratimus kasdien:

Remiantis daugybe tyrimų, nustatyta, kad reguliariai vaikštantys ir juos mankštinantys žmonės palaiko gerą regėjimą, nes į akis ir deguonį patenka tinkamas kraujas. Taigi įsitikinkite, kad jei norite, kad regėjimas būtų reguliarus, užsiimkite kokia nors fizine veikla ir būkite sveiki.

3. Dėvėkite tinkamus akinius nuo saulės:

Labai svarbu ir privaloma apsaugoti akis nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių, kai išvykstame iš namų ar darbo vietos. Įsitikinkite, kad gausite geros kokybės skėčius, nes tai yra brangiausio daikto saugumo klausimas, nes prastesnė kokybė gali pakenkti jūsų regėjimui.

4. Pasakykite „Ne“ rūkymui:

Rūkantis asmuo yra labiau linkęs į nerimą sukeliančius raumenų sutrikimus, pavyzdžiui, kataraktą ir kitas su akimis susijusias problemas. Taigi, kad jūsų akys būtų sveikos, pasakykite „ne“ rūkymui ir kuo anksčiau mesti rūkyti.

5. Tinkamai miegokite naktį:

Labai svarbu pailsėti akims kaip kūnui, nes jam netgi reikia atsipalaiduoti ir nusiraminti. Žmonės, kurie miega vėlai naktį, rizikuoja savo regėjimu, nes nepakankamas miegas gali jį pažeisti ir atrodyti raudonas, pavargęs ir pūstas, o tuo pačiu metu jūs vėluojate kitą dieną dirbti ir varginti savo protą bei kūną.

6. Užtikrinkite švarą:

Labai svarbu visada tinkamai valyti rankas prieš liesdami ar trindami akis, jei nenaudojate švarios nosinės ar audinio. Žmonės, nešiojantys kontaktinius lęšius, turėtų laikytis higienos nurodymų, kad išvengtų infekcijų ar alergijų, kurios gali atsirasti dėl dulkių ir nešvarumų.

7. Reguliariai tikrinkite akis:

Geras įprotis ar praktika yra tikrinti akis kas šešis mėnesius arba kartą per metus, apsilankant pas akių specialistą ir įsitikinti, kad jūsų akys yra tobulos. Ši praktika padeda jums būti atsargiems dėl bet kokių problemų ankstyvoje stadijoje ir gali būti išgydyta be jokių rūpesčių.

8. Atkreipkite dėmesį į bet kokius regėjimo pokyčius:

Jei manote, kad pastebėjote kokių nors pokyčių ar sunku atrodyti, nedelsdami kreipkitės į akių specialistą, kol jis dar labiau apsunkins. Kai kuriems žmonėms gali būti sunku pritemdyti šviesą ar skaudėti akis, todėl geriau pasitarti, o ne ignoruoti.

Patarimai, kaip sumažinti kompiuterio akių įtampą:

Čia yra 7 geriausi būdai, kaip sumažinti akių įtampą priešais kompiuterį.

1. Užtikrinkite tinkamą apšvietimą šalia darbo vietos:

Ilgas darbas kompiuteriu sukelia akių įtampą, todėl įsitikinkite, kad nenaudojate didelio intensyvumo šviesos, nes tai sukelia šešėlius ekrane ir labiau vargina akis. Padėkite silpną šviesą abiejose darbo vietos pusėse, kad būtų vienodas ryškumas ir apšvietimas su bet kokiais atspindžiais.

2. Dažniau mirksėkite akimis:

Dirbdami kompiuteriu, nepamirškite, kad daugiau mirksi akimis nei tada, kai sėdi idealiai. Jei nuolat žiūrite į kompiuterį, tai gali išsausinti akis ir gali atsirasti paraudimas, tačiau periodiškai mirksint galima išvengti situacijos.

3. Atlikite atpalaiduojančius pratimus ir gerkite vandenį:

Jei nuolat žiūrite į savo kompiuterio ekraną, galite jaustis pavargę, taip pat atsirasti akių ir pavargti. Kad išvengtumėte tokios situacijos atliekant kai kuriuos akių pratimus, pvz., Kas valandą, apžiūrėkite tolimus objektus maždaug 30 sekundžių, o paskui- šalia esantį objektą, patvirtinantį 5–10 kartų. Tai sumažintų kompiuterio akių įtempimo riziką ir išgertų daug vandens, kad liktų hidratuotas, nes mažesnis vandens suvartojimas gali sukelti akių sausumo problemų.

4. Sureguliuokite kompiuterio ekrano nustatymus:

Įsitikinkite, kad jūsų kompiuterio ekrane yra didelės skiriamosios gebos ekranas, nes jis turėtų ryškesnius vaizdus ir taip pat sumažins įtampą. Net pakoreguokite aukščiausią kontrasto nustatymą, o fonas – baltą, nes tai dar labiau neapkrauna akių.

5. Sumažinkite atspindžius:

Visada valykite kompiuterio ekraną švaria šluoste, nes visos dulkės ir dėmės yra pašalintos ir jūs matote tinkamai, nevargindami akių. Įdiekite monitorių nuo akinimo, nes jis išlaikys atspalvius ir neleis akinti, taip išvengiant akių įtempimo.

6. Padarykite nedideles pertraukas tarp:

Norėdami išlaikyti ir išlaikyti save atnaujintus, žmonės ilgą laiką dirba prie kompiuterio. Tačiau ilgainiui taip pat gali išsivystyti kompiuterinio regėjimo sindromas ir kaklo bei nugaros skausmai. Kad išvengtumėte tokios būklės, po kiekvienos valandos patartina skirti trumpas 5-10 minučių.

7. Paimkite kompiuterio akių dėvėjimą:

Tai vienas iš geriausių būdų apsaugoti akis nuo įtampos yra įsigyti individualius kompiuterio akinius ir geriausias pasirinkimas žmonėms, nešiojantiems kontaktinius lęšius, nes ilgesnį darbo laiką tai tampa nepatogu ir pradeda erzinti akis.

Jei atliksite šiuos paprastus veiksmus, kurie jums nieko nekainuos, galite lengvai išvengti akių įtempimo ir tuo pačiu išlaikyti gerą regėjimą. Jums tiesiog reikia įpratinti ar suderinti šiuos gerus gestus į kasdienybę ir reguliariai jų laikytis.

patarimai, kaip išlaikyti akių sveikatą