Miegas yra vienas dalykas, kuris lemia, kokia bus mūsų diena! Nustebote? Na, aš noriu pasakyti, kad geras miegas gali padaryti mūsų dieną malonią, o blogas – visiškai sugadinti mūsų dieną. Todėl labai svarbu gerai išsimiegoti, kad būtų naudinga mūsų labui. Daugeliui jų miegas yra problema.

Skirtingos miego pozos ramiam miegui

Yra žmonių, kurie kenčia nuo nuolatinio miego sutrikimo. Jie arba nemiega gerai, arba miegas labai trikdo. Taigi, kaip jūs sprendžiate problemą? Sveikas gyvenimo būdas neabejotinai yra geras būdas skatinti gerą miegą, tačiau yra įvairių tipų miego modelių, kurie taip pat gali padėti jums gerai išsimiegoti.

Miego režimas ir jo poveikis:

Ar miego režimas turi įtakos miego kokybei? Na, atsakymas yra taip! Miego režimas yra labai susijęs su gero žmogaus miego skatinimu. Yra daug miego pozų, kurias turite žinoti prieš darydami išvadą, kuri padėtis jums geriausia.

Pagrindinės miego pozos yra tokios:

  1. Miegas ant nugaros, rankos padėtos į šonus.
  2. Miegoti ant nugaros iškėlus rankas
  3. Miegoti ant pilvo veidu žemyn
  4. Miegas vaisiaus padėtyje
  5. Miegoti ant šono rankomis į šonus
  6. Miegoti ant šonų ištiesus rankas

Toliau pateikiamos geriausios miego padėtys:

1. Atgalinė padėtis:

Nugaros padėtis miegoti

Miegojimas ant nugaros padeda pailsėti galvai, kaklui ir nugarai, nes jis yra kuo geresnėje padėtyje su visa atrama. Kūnas ilsisi neutralioje padėtyje, nesukeldamas jokių nepatogumų kitoms kūno dalims. Šioje padėtyje galva yra pakelta, virš stemplės ir skrandžio, žemiau kurios padeda tinkamai judėti maistui. Miegas ant nugaros taip pat padeda išvengti raukšlių, nes tokioje padėtyje esantis kūnas neleidžia nieko stumti į veidą.

2. Šoninė padėtis:

Šoninė padėtis miegoti

Šoninė padėtis yra kita geriausia vieta miegoti. Ši padėtis naudinga bendrai sveikatai. Tai sumažina knarkimą, taip pat padeda išlaikyti pailgą stuburo padėtį. Ši pozicija geriausia išvengti rūgšties refliukso. Ši padėtis yra geriausia rekomenduojama nėščioms moterims. Miegas dešinėje pusėje laikomas geresniu, nes tai bus naudinga nugaros smegenims, nes padeda atsipalaiduoti natūralioje padėtyje. Miegoti kairėje pusėje nėra taip gerai, nes susiaurėja vidaus organai, ypač plaučiai ir kepenys.

Kai miegate ant šono, būtinai padėkite pagalvę tarp kojų, nes tai padeda sumažinti spaudimą iš kelių.

Netinkama miego laikysena taip pat gali visiškai sugadinti jūsų dieną. Taigi pažvelkime į tam tikras miego pozas, kurios taip pat padeda įveikti tam tikras sveikatos sąlygas:

3. Širdies deginimas:

širdis dega miegas

Jei kenčiate nuo rėmens, turėtumėte gulėti ant kairės pusės. Ši padėtis padės sumažinti spaudimą iš apatinio stemplės sfinkterio. Norėdami gauti geriausius rezultatus, atsigulkite ant kairės pusės, rankas padėkite priešais save. Tada šiek tiek sulenkite kojas į viršutinę kūno dalį ir gulėkite pusiau vaisiaus padėtyje. Blogiausiais rėmens atvejais taip pat galite pabandyti gulėti ant nugaros ir pagalvėmis pakelti galvą ir krūtinę.

4. Nugaros skausmas:

nugaros skausmas miegas

Jei kenčiate nugaros skausmą, geriau miegoti ant šono, atremtos kojos. Miegokite ant šono, šiek tiek sulenkdami kelius ir tiesdami klubus. Padėkite pagalvę tarp kelių, kad geriau palaikytumėte.

5. Sinusas:

miegoti dėl sinuso

Atsigulkite ant šono su papildomomis pagalvėmis, palaikančiomis galvą, tai padės pašalinti sinusų užsikimšimą.

6. Pečių skausmas:

miegoti nuo peties skausmo

Miegokite ant šono apsikabinę pozą. Atsigulkite ant skausmingo šono ir šiek tiek sulenkite kojas. Tada abiem rankomis priglauskite pagalvę prie krūtinės. Jei skauda abu pečius, geriau gulėti ant nugaros, abiem rankomis remiantis į grindis.

7. Miegokite ant skrandžio, pakėlę rankas:

Miegokite ant pilvo, pakėlę rankas

Miegoti ant pilvo iškėlus rankas yra gera miego padėtis, ypač jei turite standžią nugarą nuo visų darbo valandų, praleistų už kompiuterio. Dažnai ilgos valandos jūsų biure dažnai verčia jus atleisti nugarą, todėl jūsų čiulpai tampa standūs. Štai kodėl turėtumėte gulėti ant pilvo ir leisti rankoms, o gal vienai iš jų pailsėti virš galvos, kai atliekate kūnui labai reikalingą natūralų masažą.

8. Miegokite ant nugaros, sulenkę apatinę kūno dalį:

Miegokite ant nugaros, sulenkę apatinę kūno dalį

Dar viena geriausia miego padėtis yra miegas ant nugaros, rankos atremtos į šonus arba virš tavęs, tik šį kartą apatinę kūno dalį galite pasukti ar sulenkti į bet kurią iš šonų. Tai ypač naudinga važiuojant ilgas valandas vaikščiojant ar stovint darbo valandomis, kurios sukuria sustingimą ar gaudymą šalia šlaunikaulio ar šlaunies raumenų. Galite sulenkti kojas, naudodami atramą iš abiejų pusių, arba tiesiog pasukti juosmenį į vieną pusę, išlaikydami priekį tiesiai. Nors tai naudinga, būtinai keiskite šonus pakaitomis, kad išvengtumėte mėšlungio.

9. Kairieji miegantieji, kad taptų motinomis:

Paliko miegančius, kad taptų motinomis

Čia yra atsakytas vertingas klausimas visoms moterims, žengiančioms į naują motinystės pasaulį. Būti motina, nešti gyvenimą savyje niekada nėra lengvas reikalas, ir tai darosi vis sunkiau bėgant dienoms ir artėjant pagrindinei dienai. Visą dieną savo mažylį laikote laimingu, tačiau naktimis galioja tam tikra nepaminėta kairės rankos taisyklė, kurios turi laikytis būsima mama. Nėštumo metu visada miegokite kairėje. Tai yra geriausia padėtis miegoti, nes mityba ir kraujo skubėjimas jūsų kūdikį pasiekia geriau ir greičiau. Padėti padėtį galite sulenkdami kelius ir naudodami pagalvę kaip pagalvę.

10. Lovos karys:

Lovos karys

Paprastai tokie žmonės pabunda nuo skausmingų raumenų mėšlungio ir užšalusių alkūnių sąnarių. Lovos kariai dažniausiai būna nesąžiningi, kai kalbama apie miegojimo pozicijas, kai jie kimba ir veržiasi lovoje, keisdamiesi į keistas pozicijas. Užuot mėtęsi visą naktį, naudokitės lovos kario padėtimi, leidžiančia laisvai pastatyti kūną, o kojos sulenktos viena priešais kitą, o rankos daro tą patį, kad jūsų kūnas patirtų lankstumą. Geriausios miego pozos ateina su geriausiomis žiniomis.