Tarša gali būti tiesiog apibrėžiama kaip viskas, kas trikdo aplinką. Sutrikimai gali būti bet kokio pobūdžio: cheminiai, radiaciniai, regos ar net ramybės ir tylos sutrikimai. Pastarasis prisideda prie triukšmo taršos. Triukšmo tarša gali būti suprojektuota kaip bet koks nepageidaujamas triukšmas ar trikdantis garsas, trikdantis kasdienę veiklą ir savo ruožtu kenkiantis gyvenimo kokybei. Įvairios sveikatos problemos gali kilti dėl ilgalaikio didesnio garso decibelų poveikio. Šios sveikatos problemos apima aukštą kraujospūdį, širdies ir kraujagyslių problemas, dėl kurių padidėja širdies priepuolių rizika. Kad ir kaip mažai tikėtina, atrodo, kad giliai slypintis fiziologinis poveikis taip pat gali atsirasti dėl ilgalaikio triukšmo poveikio.

Triukšmo tarša yra nuolatinis padidėjusio garso lygio poveikis, kuris gali sukelti neigiamą poveikį žmonėms ar kitiems gyviems organizmams. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, mažesnis nei 70 dB garso lygis nepažeidžia gyvų organizmų, nepriklausomai nuo to, kiek laiko ar nuosekliai jie yra veikiami..

Nuolatinis triukšmas, viršijantis 85 dB, gali būti pavojingas ilgiau nei 8 valandas. Tai reiškia, kad jei esate 8 valandas per dieną netoli judraus kelio ar greitkelio, labai tikėtina, kad eismo triukšmas bus apie 85 dB. Manoma, kad triukšmas atsiranda, kai yra arba per didelis triukšmas arba nemalonus garsas, dėl kurio laikinai sutrinka natūrali pusiausvyra. Mes sukūrėme aplinką, kuri tiesiog negali išvengti triukšmo. Mūsų televizorius, maišytuvas ir kt. Visi šie elektros prietaisai sukelia triukšmą. Triukšmo priežastys ir pasekmės yra daug. Turime padaryti viską, kad išgelbėtume žemę ir žmones nuo tolesnės žalos.

Kaip išvengti triukšmo

Tariama triukšmo tarša turi daug žalingo poveikio tiek mūsų smegenims, tiek kūnui.

Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) nustatytus parametrus, leistina viršutinė garso riba bet kurioje aplinkoje neturi viršyti 45 dB. Miesto aplinkoje ši viršutinė riba pažeidžiama pernelyg dažnai. Pagrindiniai triukšmo taršą lemiantys veiksniai atsiranda dėl visų rūšių transporto priemonių, pramoninės įrangos ir garsios muzikos.

Triukšmo taršos priežastys ir šaltiniai:

Triukšmo tarša matoma ir patiriama įvairiais būdais. Kai kurios priežastys ir šaltiniai yra dalykai, kuriuos matome kiekvieną dieną ir patiriame, bet nusprendžiame nekreipti dėmesio. Štai keletas iš jų, išvardytų žemiau.

1. Industrializacija:

Didelių pramonės šakų mašinos kelia didelį triukšmą. Be įprastų išmetimo, generatorių ir malimo malūnų, kuriuos žinome, yra daug daugiau prietaisų, kurie sukelia triukšmą.

2. Įvykiai:

Šių dienų vestuvėse muzikai groti naudojami dideli garsiakalbiai. Nors tai tam tikru mastu gali būti „smagu“, tai tikrai sukelia trikdžius ir triukšmą kaimynystėje. Maldos vietos, diskotekos ar užeigos taip pat prisideda prie triukšmo taršos.

3. Transporto priemonės:

Nereikia nė sakyti, kad transporto priemonės yra kitas triukšmo šaltinis. Ar tai būtų dūzgimas, ar vien tik kai kurių transporto priemonių ir jų duslintuvo garsas – visiškas skausmas ausims.

4. Buitinė veikla:

Jūsų kasdieniai prietaisai, tokie kaip televizorius, malūnėlis, maišytuvas ir kt., Sukelia daug triukšmo. Kai visi vietovės namai pradeda tai daryti, tai yra tik kankinimas. Tai daro įtaką jūsų gyvenimo kokybei ir kaimynystei neigiamame gyvenime.

5. Prastas miesto planavimas:

Prastas miesto planavimas taip pat turi prisidėti prie triukšmo taršos. Eismo kamščiai ir nuolatinis triukšmas, perpildytos erdvės, kova už pagrindinius patogumus, didelės šeimos, gyvenančios mažose erdvėse, yra keletas būdų, kaip triukšmas gali prasiskverbti į mūsų aplinką.

6. Statybos aikštelės:

Kasyba, estakadų statyba ar paprastas namo remontas sukelia didelį triukšmą. Gręžimas yra pagrindinis pratimas. Statybinė įranga yra per triukšminga ir sunkiai toleruojama.

Visa tai daro įtaką mūsų gyvenimo kokybei ir sukelia daug rūpesčių mūsų kaimynystei. Kai kurių priežasčių negalima pašalinti, pavyzdžiui, maišytuvo ar malūnėlio garso, todėl manome, kad ir kiti šaltiniai yra natūralūs.

Triukšmo taršos tipai:

Triukšmo taršos rūšys plačiai skirstomos į tris.

 • Pramonės tarša
 • Transporto triukšmas
 • Kaimynystės triukšmas.

1. Pramoninis triukšmas:

Pramoninį triukšmą sukelia kai kurie didelio intensyvumo decibelai, kuriuos sukelia pramonės mašinos ir kiti tokie prietaisai. Triukšmas kyla dėl malūnų, sunkiųjų pramoninių mašinų ir net ilgą laiką veikiančių mažų išmetimo ventiliatorių. Mechaninių pjūklų ir pneumatinių grąžtų keliamas triukšmas yra nepakeliamas ir galutinė taršos forma visuomenei ir kaimynystei. Tai viena triukšmo taršos priežasčių.

2. Transporto triukšmas:

Mes tikrai neturime jums to pasakyti. Transporto triukšmas yra tiesiog neišvengiamas. Eismo spūstys sukelia didelį transporto priemonių triukšmą, o daugybės transporto priemonių triukšmas minioje yra tik nepatogumas. Nesvarbu, ar tai būtų kelių, geležinkelių ar lėktuvų, jų keliamas triukšmas labai prisideda prie triukšmo. Traktorius ir kitus sunkiasvorių transporto priemonių garsus sunku valdyti dėl jų garso.

3. Kaimynystės triukšmas:

Prietaisai, elektriniai prietaisai, tokie kaip šlifuoklis ir maišytuvas, yra pagrindinis triukšmo šaltinis. Garsūs garsiakalbiai vestuvių, politinių partijų ir kitų panašių renginių vardan reikalauja daug triukšmo. Ilgainiui jiems tampa sunku pakelti žmonių sveikatos problemas.

Ir ne! Ne tik žmonės nukenčia. Jūrų gyvūnai taip pat patiria ciklo sutrikimą. Kai kurios iš šių triukšmo rūšių tikrai negali būti kontroliuojamos, todėl mums reikia kitų būdų pasirūpinti savimi.

Indijos Oto-Rino laringologijos institutas, Čenajus, pranešė, kad didėjanti pramoninė tarša kenkia klausai bent 20 proc..

Plieno pramonės darbuotojai, dirbantys netoli sunkiųjų pramoninių pūstuvų, aštuonias valandas veikiami 112 dB, kenčia nuo profesinės taršos. Tai blogas ženklas.

Triukšmo taršos poveikis:

Mes, žmonės, kenčiame ne vieni. Tūkstančiai naftos grąžtų, sonarų, seisminio tyrimo prietaisų, pakrančių pramoginių laivų ir laivų dabar matomi daugiausia tarp mūsų vandenų. Tai yra rimta jūros gyvybės taršos priežastis. Banginiai yra vieni labiausiai paveiktų visų ir kadangi jų klausa padeda jiems orientuotis, maitintis ir bendrauti. Triukšmo tarša trukdo vandens rūšims, tokioms kaip banginiai ir delfinai, maitintis, daugintis ir migruoti, ir netgi gali sukelti kraujavimą ir mirtį. Sausumos gyvūnai taip pat kenčia nuo triukšmo eismo, fejerverkų ir pan., O paukščiai yra ypač paveikti padidėjusio oro eismo.

Pažvelkite į triukšmo taršos poveikį žmonėms.

1. Triukšmo tarša žmonėms sukelia

 • Kraujagyslių susitraukimas
 • Padaro odą blyškią
 • Per didelis adrenalino kiekis kraujyje, atsakingas už aukštą kraujospūdį.
 • Yra žinoma, kad triukšmingi garsai sukelia psichinę kančią
 • Širdies priepuoliai, neurologinės problemos, apsigimimai ir abortas

2. Tai taip pat sukelia raumenų susitraukimą, kuris gali sukelti nervų sutrikimą, įtampą ir kt

3. Nepageidaujamos reakcijos derinamos su hormonų kiekio kraujyje pasikeitimu, o tai savo ruožtu padidins širdies plakimą, kraujagyslių susiaurėjimą, virškinimo šlamštą ir akies vyzdžio išsiplėtimą.

4. Tai gali turėti įtakos jūsų kasdieniam gyvenimui. Triukšmo tarša gali pakenkti širdžiai, smegenims, inkstams, kepenims ir sukelti emocinius sutrikimus.

5. Tiesioginė ir lėtinė triukšmo priežastis yra klausos sutrikimas, kuris paveiks ir sumažina klausos sistemos gebėjimus. Ilgalaikis tam tikro dažnio triukšmo poveikis gali sukelti lėtinę vidinės ausies pažeidimą.

6. Impulsinis triukšmas gali sukelti psichologinių ir patologinių sutrikimų

7. Ultragarsinis garsas gali paveikti virškinimo, kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemą bei pusapvalius vidinės ausies kanalus.

8. Smegenys yra neigiamai veikiamos didelio ir staigaus purkštukų ir lėktuvų triukšmo. Žmonės kenčia nuo psichinių ligų.

9. Naujausi pranešimai parodė, kaip kraują sutirština per didelis triukšmas.

10. Žmonių optinę sistemą taip pat veikia triukšmas. Didelė triukšmo tarša sukelia:

 • Vyzdžių išsiplėtimas
 • Naktinio matymo sutrikimas ir
 • Sumažėjęs spalvų suvokimo greitis

Kaip sumažinti ir kontroliuoti triukšmą:

Triukšmo taršos kontrolė yra galimybė. Jei ne visiškai, vis dėlto įmanoma kontroliuoti jo poveikį mums. Pažiūrėkite, kaip galite prisidėti.

 1. Pirmasis ir svarbiausias dalykas yra sąmoningumas tarp asmenų ir pramonės šakų.
 2. Be to, tokie metodai, kaip triukšmo barjerų įrengimas mažose ir didelėse pramonės šakose, siekiant uždengti triukšmą sukeliančias mašinas, turėtų būti įgyvendinti įstatymais.
 3. Įtraukti tam tikri transporto priemonių konstrukcijos pakeitimai, pvz., Patobulintos padangų konstrukcijos, transporto priemonių variklių inžineriniai pakeitimai, leidžiantys sunkiasvorėms transporto priemonėms važiuoti atitinkamais maršrutais tuo metu, kai keliai yra mažiau sausakimši
 4. skatinti naudoti duslintuvus ir pan.
 5. Žaliųjų juostų sukūrimas sodinant birius medžius aplink pramonines zonas padėtų patikrinti orą ir triukšmą, nes medžiai veikia kaip pagalvė, sugerianti triukšmą.
 6. D.J turėtų būti leidžiama žaisti tik iki tam tikro nustatyto laiko gyvenamajame rajone, kad būtų išvengta nepatogumų žmonėms.
 7. Jaunuoliai dažnai mėgsta garsiai leisti muziką namuose ir automobiliuose. Tai turėtų būti atgrasoma skiriant čekius ir baudas. Tėvai turėtų išmokyti vaikus gerbti kaimynų privatumą ir ramybę.
 8. Miestai turėtų būti sistemingai ir suplanuoti. Gyvenamieji rajonai turėtų būti atskirti nuo pramonės ir transporto zonų. Tarp gyvenamųjų rajonų ir pagrindinio kelio turėtų būti bent dvidešimties metrų tarpas. Ši 20 metrų atstumo zona turėtų būti storai apsodinta.
 9. Labdara prasideda jūsų namuose, yra daug dalykų, kuriuos galite padaryti savo namuose, kad suvaldytumėte triukšmą. Išjunkite elektroniką, kai ji nenaudojama. Be to, nelaikykite savo elektronikos, pvz., Televizoriaus, kompiuterio, budėjimo režime.
 10. Naudodami kilimėlius, pagalvėles, kilimus ir užuolaidas galite labai slopinti televizorių ir muzikos sistemų skleidžiamą garsą.
 11. Jei gyvenate netoli pagrindinio kelio esančiame rajone, vienas iš paprastų ir geriausių būdų būtų naudoti ausų kištukus.
 12. Norėdami išvengti neigiamo Triukšmo poveikio, galite pradėti praktikuoti reguliarią meditaciją, pranajamą ir jogos asanas. Dėl to sutrinka psichinė ramybė ir sutrinka miegas.

Nors gali būti sunku visiškai sumažinti triukšmo taršą, galima imtis tam tikrų veiksmų, kad sumažintumėte jos intensyvumą. Štai keletas prevencinių priemonių.

 1. Šaltinio valdymas: Tai reiškia šaltinio keitimą, pavyzdžiui, mašinos paviršiaus akustinį apdorojimą, konstrukcijos pakeitimus, darbo laiko apribojimą ir kt
 2. Aliejus: Tinkamas tepimas sumažins mašinos keliamą triukšmą.
 3. Draudimas šliaužti būtų idealus kitas žingsnis į priekį.

Po truputį galime prisidėti prie aplinkos triukšmo mažinimo. Kiekvienas mūsų indėlis į šią sritį būtų mažas žingsnis į priekį, kad būtų pasiekti teigiami pokyčiai. Gyvūnams ir paukščiams vienodai gresia triukšmas. Triukšmo tarša sukelia poveikį, o kontrolės priemonės buvo išvardytos siekiant supažindinti jus ir apšviesti pasaulio būklę. Nors mes visi to mokomės mokykloje kaip aplinkos tyrimų dalis, turėsime iš tikrųjų pamatyti, kad savo rūpestį pritaikome praktiniam tikslui ir tobulėjimui.