Mes visi kartais pasninkaujame, bet ar kada nors girdėjote apie protarpinį badavimą? Tai riboto valgymo forma, kuri ne tik padeda sveikai numesti svorio, bet ir turi daug naudos sveikatai. Būtent dėl ​​šios priežasties tarp sveikatos entuziastų populiarėja protarpinis svorio metimas.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie pertraukiamo badavimo naudą ir šalutinį poveikį norint numesti svorio!

Protarpinis badavimas svorio netekimui

Kas yra protarpinis badavimas?

Modelis tarp valgymo ir pasninko sudaro ciklą, kuris taip pat žinomas kaip protarpinis badavimas. Skirtingai nuo daugelio kitų mitybos įpročių, ši praktika suteikia jums konkretų laiką valgyti, o ne nurodo maisto produktus.

Nuo 16 iki 24 valandų du kartus per savaitę yra įprastas protarpinio badavimo metodas, kurio galite laikytis. Visose religinėse praktikose pasitaiko atvejų, kai galėsite pasninkauti.

Pasninkas buvo žmogaus gyvenimo dalis nuo evoliucijos, todėl daugeliui iš mūsų lengviau sekti protarpinį pasninką su pakeitimais. Visada sveika pasninkauti, o ne valgyti tris ar keturis kartus per dieną.

Ar protarpinis badavimas yra veiksmingas norint numesti svorio?

Keletas mechanizmų atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį didinant svorio netekimą nevalgius. Šio metodo patrauklumas yra tas, kad jis padeda išlaikyti daugiau raumenų masės nei riboja kalorijų suvartojimą (1).

Apriboję valgį ir užkandžius minėtame laiko lange, galėsite apriboti suvartojamų kalorijų kiekį ir natūraliai numesti svorio.

Protarpinis badavimas padidina jūsų kūno kalorijų deginimą, pagreitindamas medžiagų apykaitą padidindamas hormono norepinefrino kiekį (2).

Valgymas su pertraukomis nevalgius gali padėti valdyti cukraus kiekį kraujyje, sumažindamas insulino kiekį. Šis procesas gali sudeginti riebalų perteklių ir paskatinti svorio mažėjimą (3).

Protarpinio pasninko varomoji jėga yra tai, kad jis padeda suvartoti mažiau kalorijų nevalgius. Jūs negalite numesti svorio, jei valgymo laikotarpiais suvalgysite dideles maisto dalis.

Kuris protarpinio badavimo metodas yra geriausias norint numesti svorio?

Yra daug būdų, kaip galite periodiškai pasninkauti. Tai apima valgymo ir pasninko laikotarpių kaitaliojimą, padalijant dieną ar savaitę. Pasninko metu galite pasirinkti valgyti mažai arba visai nieko nevartoti. Populiariausi metodai yra šie:

1. 16/8 metodas:

Šis procesas apima aštuonių valandų dienos valgymo laikotarpį, ty nuo 13 iki 21 val., Visiškai praleidžiant pusryčius. Jūs turite pasninkauti visą laiką tarp jų.

2. Valgyk-sustok-valgyk:

Šis metodas apima badavimą vieną ar du kartus per savaitę 24 valandas. Tai reiškia, kad nieko negalima valgyti nuo vienos dienos pusryčių iki kitos dienos pusryčių.

3. Dieta 5: 2:

Taikant šį metodą, paprastai galite valgyti penkias kitas savaitės dienas, tačiau dvi savaitės dienas iš eilės suvartoti tik 500–600 kalorijų.

4. Kario dieta:

Kariai dieną pasninkaudavo, o naktį vaišindavosi, taigi ir pavadinimas. Būtina laikytis šio modelio, įskaitant daug baltymų turinčius maisto produktus ir dekadentišką vakarienę.

5. Praleiskite maitinimą:

Pagal šį modelį galite pasirinkti nulupti bet kurį iš pagrindinių dienos patiekalų, pavyzdžiui, pusryčius, pietus ar vakarienę, taip sumažindami kalorijų suvartojimą.

6. Alternatyvus dienos pasninkas:

Šiame procese vieną dieną vaišinsitės, o kitą – pasninkausite. Pasninko dieną galite suvartoti 400 kalorijų, jei šventės dieną suvalgysite 2000 kalorijų.

Nors visi šie metodai yra veiksmingi, daugeliui žmonių 16/8 protarpinio pasninko būdas yra vienas lengviausių ir tvariausių būdų. Įsitikinkite, kad valgymo laikotarpiais nepersivalgote, o tai gali nepadėti numesti svorio.

Įrodymais pagrįsta protarpinio badavimo nauda sveikatai:

Štai keletas kitų naudos sveikatai, susijusių su protarpiniu badavimu.

 • Nedidelis tyrimas rodo, kad po protarpinio badavimo žymiai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje žmonėms, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu (4).
 • Įrodyta, kad protarpinis badavimas sumažina širdies ligų rizikos veiksnius, tokius kaip MTL ir trigliceridai, kurie gerina širdies sveikatą (5) (6).
 • Su pertrūkio pasninku galite sumažinti konkrečius uždegimo kraujo žymenis. Dėl to gali sumažėti uždegimas (7) (8).
 • Nors būtina atlikti daugiau bandymų su žmonėmis, protarpinis badavimas gali kovoti su tokiomis ligomis kaip Alzheimerio liga, pagerindamas smegenų funkciją, rodo tyrimai su gyvūnais (9).
 • Protarpinis badavimas gali pagerinti kūno sudėtį ir medžiagų apykaitą, natūraliai padidindamas žmogaus augimo hormoną (HGH) (10).
 • Remiantis kai kuriais tyrimais su gyvūnais, protarpinis badavimas gali pailginti gyvenimo trukmę ir sulėtinti senėjimo požymius (11), nors reikia daugiau bandymų su žmonėmis.

Ar protarpinis badavimas veda prie raumenų praradimo??

Jūsų kūnas suskaido glikogeną į gliukozę energijai nevalgius, be to, jis suteikia energijos, padidindamas riebalų skaidymą jūsų kūne.

Nors lieknesni asmenys yra labiau linkę į raumenų masę nei antsvorio turintys asmenys, remiantis kai kuriais tyrimais, raumenų netekimas per protarpinį badavimą trunka skirtingai..

Mūsų kūnas nenaudoja savo raumens kurui, nebent turi, nes jame yra pertekliaus amino rūgščių energijai gauti. Todėl daugeliui žmonių, kurie laikosi pasninko, nėra didelių raumenų nuostolių.

Šalutinis pertraukiamo badavimo poveikis:

Protarpinis pasninkas yra kasdienybė, kuri gali užtrukti, kol jūsų kūnas pripras. Nors yra privalumų, čia yra keletas šalutinių poveikių, kuriuos jis gali turėti:

 • Sutrikęs miegas.
 • Apetito praradimas.
 • Lėtina medžiagų apykaitą.
 • Padidėjęs dirglumas, nuotaikos svyravimai ir potraukis.
 • Per didelis pasitikėjimas kofeinu.
 • Taip pat patariama pasikonsultuoti su gydytoju, ypač jei turite sveikatos sutrikimų, tokių kaip diabetas, žemas kraujospūdis, nepakankamas svoris, buvę valgymo sutrikimai, nėštumas ar maitinimas krūtimi.

Pertraukiamas badavimas svorio netekimui, kaip ir daugelis kitų dietų, kai kuriems žmonėms gali duoti įtikinamų rezultatų, tačiau kai kuriems – ne tokie puikūs. Tačiau tai yra galingas būdas pagerinti savo sveikatą ir natūraliai mesti svorį, jei jį derinate su tinkama mankšta ir tinkamu miegu. Įsitikinkite, kad protarpinis badavimas nėra įprastas dalykas. Prieš taikant šį metodą, visada geriau pasitarti su gydytoju.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija yra bendro pobūdžio ir nepakeičia profesionalios medicinos nuomonės. Svetainė nėra atsakinga už istoriją, ir prieš bandydami ką nors naujo, pasitarkite su gydytoju.

DUK:

1. Ar saugu gerti skysčius nevalgius?

Ans: Taip! Maži grietinėlės ir pieno kiekiai gali būti tinkami, tačiau į jokį gėrimą nepridedama cukraus. Taip pat galite gerti nekaloringus gėrimus, tokius kaip arbata, kava ir vanduo. Jei norite numalšinti alkį, gerti kavą gali būti naudinga.

2. Ar saugu atlikti pratimus pasninkaujant?

Ans: Pratimų poveikis pasninko metu yra skirtingas. Kai kuriems žmonėms tai gerai, bet kiti svaigsta galva. Geriau pradėti nuo mažo intensyvumo treniruotės ir palaipsniui didinti, priklausomai nuo jūsų kūno reakcijos.

3. Kokius dalykus reikia atsiminti, kai periodiškai pasninkaujate numesti svorio?

Ans: Štai keletas patarimų, kurių galite nepamiršti laikydamiesi protarpinio pasninko:

 • Stenkitės nevalgyti užkandžių tarp valgymų.
 • Lavinkite raumenis, likdami aktyvūs visą dieną.
 • Gerkite be kalorijų elektrolitų gėrimus.
 • Pasninko metu galite gerti kavą ar arbatą.
 • Negalima valgyti.