Tüm aile fertlerinin oturup keyifle vakit geçirdikleri bir evin tek yeri, tüm zamanların en sevilen Yemek odası! Günlük hayatımızda ne kadar meşgul olursak olalım, birlikte lezzetli bir yemeğin tadını çıkarmak için her şeyi bir kenara bırakmak bir ritüeldir. Bu deneyimi daha estetik ve akılda kalıcı kılmak için uzmanlar, şık bir Yemek odası tavan tasarımına yatırım yapmanızı tavsiye ediyor..

Son Yemek Odası Tavan Tasarımları

Tavanların daha çok dekor amaçlı olduğu diğer odaların aksine, yemek odasının çatı stilleri birçok amaca hizmet eder. Özellikle fiziksel bir bölünme olmadığında, ana salondan “yeme bölgesini” açıkça ayırıyorlar. Ayrıca hoş tasarım, yatıştırıcı ışıklar ve genel görsel çekicilik, burada çok zaman geçirmek istemenizi sağlamak için rahat ve konforlu bir his sunar.!

Peki, neden beklemek? Tamamen seveceğiniz en yeni yemek odası asma tavan fikirlerinden bazılarına göz atalım..

Yemek Odası İçin Modern Asma Tavan Tasarımları:

İşte ilham alabileceğiniz resimlerle birlikte 10 basit ve en iyi yemek odası tavan tasarımımız. ona bir göz atalım.

1. Yemek Odası için Basit Asma Tavan Tasarımı:

Yemek Odası için Basit Asma Tavan Tasarımı

Bunun gibi asma tavanlar, bir yemek odası için en çok tercih edilen çatı tasarımlarıdır. Ana asma tavandan sarkar ve bir asma çubuğuna benziyor. Bu, temiz ve düzgün bir yüzey elde etmek için odanın çirkin kablolarını ve diğer borularını gizlemenin akıllıca bir yoludur. Yanlara aydınlatma armatürleri eklenmesi alanın estetiğini arttırır..

2. Küçük Yemek Odası Tavan Tasarımı:

Küçük Yemek Odası Tavan Tasarımı

Mevcut nesil evlerde, özellikle apartmanlarda, alan kısıtlamaları oldukça yaygındır. Zemin alanı, yemek için özel bir odayı barındırmak için yeterli değilse, tavan tasarımını değiştirerek bir tane oluşturabilirsiniz. Bu resme bir bakın. Koridor, tepsi tavan tasarımında küçük bir değişiklikle yemek alanına dönüştürülmüştür. Bazı köşe lambaları ve bir fan ve Viola ekleyin! Şirin bir yeni yemek odanız var.!

3. Fanlı Yemek Odası Tavan Tasarımı:

Vantilatörlü Yemek Odası Tavan Tasarımı

Tavan tarzından taviz vermeden bir vantilatörün esintisini yaşamak isteyenler için işte bir örnek! Gömme tavan, panelleri çevreleyen parlak ışıklarla tamamen beyaz renkte tutulur. Merkez alanı, iki tavan vantilatörü ve bir açıklama avizesini barındıracak kadar panoda tutulur. Mükemmel bir uyum için çatı ölçümlerini yemek masasının boyutuna uygun tutun!

4. Işıklı Yemek Odası Tavanı:

Işıklı Yemek Odası Tavanı

Bu tavan tasarımı size barok dönemini hatırlatmıyor mu? Dekorda kullanılan unsurlar, tüm odaya muhteşem bir görünüm kazandırıyor. Asma tavan, mermer kaplama laminatla süslenmiş ve küçük LED ampullerle vurgulanmıştır. Odanızın tüm görünümünü dönüştürmek için bir imza merkezi lambası asılır. Renk şemalarına ve genel iç temaya dikkat edin.

5. Yemek Odası İçin Pop Yanlış Tavan Tasarımları:

Yemek Odası İçin Pop Yanlış Tavan Tasarımları

Pop’taki muhteşem tavan tasarımına bir göz atın. İkincil tavan, yan duvarın ters yönde uzanan bir uzantısı gibi görünüyor. İç mekanlara çağdaş bir his verir ve odanızın daha çekici görünmesini sağlar. Durgunlukta şık bir lamba seçin ve çevreye hayat getirmesini izleyin.

6. Yemek Odası İçin Alçı Tavan Tasarımları:

Yemek Odası Alçı Tavan Tasarımları

Bu muhteşem tavana “Vay canına” demeye hazır olun! Ana asma tavandan, bu harika tasarımı oluşturmak için alçı levhalar kullanılır. Çatının köşeleri, kıvrımlı bir panel üzerindeki aydınlatma armatürleri ile vurgulanmıştır. Odanın merkezi, bakışlarınızı uzun süre sabitleyebilecek geometrik bir desenle vurgulanmıştır.!

7. Yemek Odası İçin Ahşap Tavan Tasarımları:

Yemek Odası İçin Ahşap Tavan Tasarımları

Odanıza bir parça zarafet ve rustik çekicilik katarsanız, ahşap bir unsur olmazsa olmazdır! İşte geleneksel Pop veya Alçı asma tavanın güzel bir ahşap parça ile değiştirildiği böyle bir tasarım. Çatının girintisine düzgün bir şekilde sabitlenir ve ortam ışıkları ile vurgulanır. Merkezdeki oyuk alan, seçtiğiniz bir asılı lambayı barındırabilir..

8. Yemek Odası Tavan İç Tasarımları:

Yemek Odası Tavan İç Tasarımları

Bunun gibi gösterişli bir iç dekor planladıysanız, minimalist tavan tasarımını tercih edin. Buradaki tema, odada cömertçe kullanılan ahşap damarlı bir görünümdür. Bu etkiyi tamamlamak için tavan, alanın geri kalanıyla koordine etmek için sadece bir miktar kahverengi ahşap vurgu ile basit tutulur..

9. Yemek Odası Tavan Boya Tasarımı:

Yemek Odası Tavan Boya Tasarımı

Abanoz ve Fildişi, her tür ev için işe yarayan zamansız bir renk şemasıdır. Burada görülen, duvarların beyaz renkli güzel duvar kağıtları ile kaplandığı böyle bir fikir. Mobilya, sıcak bir görünüm için siyah ve kahverengi olarak tutulur. Gösteriyi çalan tavan. Simsiyah boyanmış, esrarengiz bir etki yaratıyor.

10. Yemek Odası İçin Tavan Dekorasyonu:

Yemek Odası Tavan Dekorasyonu

Her gün kendi evinizde bir kral gibi yemek yiyin! Bu vintage tarzdaki ahşap oda ile iç mekanlara eski dünya, ancak muhteşem bir çekicilik katın. Bu alanda kullanılan detaylar dünyanın dışındadır. Antika, paslı avizeden mobilyaya, dekora ve diğer aksesuarlara kadar her şey bu sınıf parça tasarımı elde etmek için bir araya getirildi.!

Bunlar, dikkat etmeniz gereken en iyi yemek odası tavan fikirlerinden bazıları! Bu tasarımlardan ipuçlarını alabilir ve gereksinimlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Ayrıca beklentilerinizi konusunda uzman bir iç mimarla konuşmak, hem desen ve kalite hem de genel bütçe açısından daha iyi plan yapmanıza yardımcı olabilir. Tarzda yemek zamanı!