Asma tavan, iç tasarımınızın önemli bir unsurudur ve aynı zamanda insanların ilk fark ettiği şeydir. Geleneksel asma tavanlar düz beyaz olarak tutulurken, zamanla sararma veya solma eğilimi gösterirler ve bu da bakım maliyetlerini arttırır. Bu nedenle birçok yeni çağ ev sahibi, yalnızca farklı görünmekle kalmayıp aynı zamanda odalarınızın tüm estetiğini yeniden tanımlayan asma tavan renk fikirlerine ilgi gösteriyor..

Son Asma Tavan Renk Fikirleri

Ama odanız için doğru asma tavan rengini nasıl seçersiniz? Basit! Karar büyük ölçüde odanın büyüklüğüne ve iç mekanların geri kalanına bağlıdır. Kural, daha küçük bir oda için daha açık bir renk ve büyük bir oda için daha koyu bir renk seçmektir. Popüler “açılır tavan” efektini ortaya çıkarmak için renkleri karıştırıp eşleştirebilirsiniz..

Bu nedenle, eviniz için en iyisini seçmek için resimlerle birlikte en yeni asma tavan renk kombinasyonları hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin..

Örneklerle Asma Tavan İçin Son Renk Kombinasyonları:

Bu bölümde, evinizin çeşitli odaları ve alanları için 10 basit ve modern asma tavan renk tasarımını listeledik..

1. Salon Asma Tavan Renk Kombinasyonları:

Salon Asma Tavan Renk Kombinasyonları

Asma tavan için en popüler ve en iyi renkleri kullanan bu tasarıma bir göz atın. Tavan, onları ayıran iki beyaz çubukla üç bölüme ayrılmıştır. Bu alanlar, iç mekanların geri kalanıyla uyumlu olan hardal sarısı ile boyanmıştır. Özellikle böyle küçük bir oda için bu kombinasyon, klostrofobik görünmeden sıcak ve rahat bir his verir.!

2. Pop Tavan Renk Tasarımları:

Pop Tavan Renk Tasarımları

İşte yürüyüş yolları veya daha küçük odalar için iyi çalışan ilginç bir pop tavan fikri. Ana tavanın içindeki turuncu, mor, kırmızı ve sarı gibi akılda kalıcı tonlarda renklendirilmiş üç daire ile “renk patlaması” efekti gelir. Tasarımın içine gizlenmiş olsalar da, onlara ışık eklemek, gerçek güzelliğini düz, beyaz arka plana karşı ortaya çıkarır..

3. Alçı Tavan Renk Kombinasyonu:

Alçı Tavan Renk Kombinasyonu

Alçı levhalarla yapılan bu muhteşem tavana bir göz atın. Turkuaz tavan, canlı tonuyla dikkatleri üzerine çekmenin yanı sıra tasarımıyla da hayranlık uyandırıyor. Fas sanatından ilham alan bu tavan, iç mekanlarınızı bir sonraki seviyeye taşıyacaktır. Bu tasarımı seçtiğinizde, iç mekanlarınızın geri kalanını beyaz ve mobilyalarınızı daha açık tonlarda tutun..

4. Oturma Odası İçin Yanlış Tavan Renkleri:

Oturma Odası İçin Sahte Tavan Renkleri

Siyah çok yaygın olmasa da, bunun gibi daha koyu bir renk kullanmak, sarılmış bir his etkisi verebilir. Ayrıca odanızın daha bütünsel görünmesini sağlar ve duvarların geri kalanını mobilyalarla kusursuz bir şekilde birleştirir. Bu şemayı seçtiğinizde, kalan odayı beyaz tutmayı unutmayın. Daha küçük odalar için bu seçenek işe yarayabilir ancak size sıkıca paketlenmiş bir alan yanılsaması verebilir..

5. Yatak Odası Asma Tavan Rengi:

Yatak Odası Asma Tavan Rengi

Beyazlardan sıkıldıysanız, bu çarpıcı şekilde farklı renk kombinasyonuna gidin. Yeşil duvarlar, odanıza yepyeni bir görünüm katan parlak mavi bir tavanla tezat oluşturuyor. Mobilyalar bile duvarlarla uyumlu olacak şekilde seçilmiştir. Nötr bir etki eklemek için zemine ve pencerelere beyaz kenarlıklar çizilir. Bu tema büyüyen çocuklar için idealdir.

6. Yanlış Tavan Bordür Rengi:

Asma Tavan Bordür Rengi

Asma tavanın sınırına teknik olarak taç kalıplama denir. Beyaz tavanla eşleşmesi için veya boyalı olması durumunda kontrast için büyük ölçüde beyaz tutulur. Bu çok farklı bir fikir. Tavan ve duvar açık gri renktedir ve kahverengi kenar, duvarları vurgulamanın yanı sıra onları görsel olarak ayırır..

7. Çok Renkli Boyalı Asma Tavan:

Çok Renkli Boyalı Asma Tavan

Bu çok tonlu asma tavan ile Çocuğunuzun odasına hayat verin. Yeşil renk, ana duvar boyunca uzanan taban üzerine boyanmıştır. Yan duvarlar, tavanın dekoratif unsurlarında kullanılan şeftali rengi turuncu renktedir. Tüm ortamı aydınlatmak için merkeze sarı bir projeksiyon yapıştırılmıştır..

8. Tasarımcı Yanlış Tavan Renkleri:

Tasarımcı Asma Tavan Renkleri

Abanoz ve fildişi seviyorsanız, bu renk düzeni yatak odanız için idealdir. Ahşabın beyazla klasik kombinasyonu sadece zarif görünmekle kalmaz, aynı zamanda odaya şık bir görünüm kazandırır. Bu tavanda, orta kısım, atmosfer aydınlatması için ampullerin altına sabitlendiği camdan yapılmıştır. İç temanın geri kalanına uyması için ahşap panellerle çevrilidir..

9. Dekoratif Renkli Asma Tavan:

Dekoratif Renkli Asma Tavan

Beyaz ve yeşil renkteki bu asma tavana bir bakın. Tüm oda klasik bir beyaz renkte yapılırken, burada ve orada neon yeşili patlamaları eklenir. Tavan beyaz renkte tutulmuş, ancak merkez parçası, fan kablolarını gizleyen ve aynı zamanda güzelliğe katkıda bulunan yeşil bir dekoratif unsura sahiptir. Zevkinize göre farklı renk şemaları seçebilirsiniz..

10. Çocuklar Renkli Asma Tavan Teması:

Çocuklar Renkli Asma Tavan Teması

Çocuğunuz çizgi filmlerle ilgileniyor mu? O halde Şirinler temalı odadan ilham alın! Renkli asma tavan, arka planda boyanmış gerçekçi bir bulut görüntüsü ile 3 boyutlu bir etkiye sahiptir. Bu, oda boyunca uzanan beyaz bir kenarlıkla desteklenir. Princess, Frozen, Chota Bheem vb. gibi çeşitli temaları deneyebilir ve benzer bir stil deneyebilirsiniz..

Bunlar, hayalinizdeki ev için en iyi Asma Tavan renkli tasarımlardan bazıları. Bu resimler, bir odayı nasıl planlayabileceğiniz ve içinde kullanılabilecek renk türleri hakkında temel bir fikir vermek için buraya konulmuştur. Ayrıca, tasarımcınızdan size bir temel desen kataloğu vermesini ve gereksinimlerinizi ve renk seçimlerinizi açıklamasını isteyin. Buna bağlı olarak, farklı stilleri ve tonları karıştırıp eşleştirerek hayata geçirebilirsiniz, kendi tavan konseptiniz!