Tavanlar segmentinde ne kadar modern malzeme giriş yapmış olursa olsun, Ahşap tavan tasarımları sahneye hakim olmaya devam ediyor. Sebep – şık, çok yönlü ve uygun maliyetlidirler. İster konut ister ticari amaçlı olsun, ahşabın montajı kolaydır, akustik koruma sağlar ve hatta toplam enerji tasarrufunu artırır.

Modern Ahşap Tavan Tasarımları

Hepsi bu değil! Ahşap panellerin kullanılması tavanlarınıza montajı çok kolaydır ve az bakım ve bakım ile uzun bir yol kat eder. Ayrıca, sürdürülebilir uygulamalar yoluyla elde edildikleri takdirde çevre dostudurlar. Genel iç dekora sundukları zarafet ve şıklık hissinden özellikle bahsetmiyorum bile! Bu nedenle, evinize rahat ve sıcak bir hava katmak istiyorsanız, bu modern ahşap tavan tasarım fikirlerine bir göz atmanın zamanı geldi..

Hindistan’da Son Ahşap Asma Tavan Tasarımları:

Görüntüler ve ayrıntılarla birlikte 12 basit ve en iyi ahşap çatı tavanını keşfetmek için okumaya devam edin. Onlara bir göz atalım.

1. Ahşap Pop Tavan Tasarımları:

Ahşap Pop Tavan Tasarımları

İşte Pop ve ahşap panellerin eklektik bir karışımını kullanan en iyi çağdaş ahşap tavan fikirlerinden biri. Tarz, çatıların güçlü kütüklerle yapıldığı rustik kulübelerden esinlenmiştir. Yan paneller gibi dekorun geri kalanının aynı temayla nasıl koordine edildiğini fark edebilirsiniz. Bu konsepti vurgulamak için tavanın geri kalanını beyaz tutun.

2. Oturma Odası İçin Ahşap Tavan Tasarımları:

Oturma Odası İçin Ahşap Tavan Tasarımları

Tüm eviniz ahşap temasıyla çalışıyorsa, neden çatıyı yalnız bırakıyorsunuz? Tüm tavan alanını kaplayan güçlü ahşap kütükler kullanarak tasarlayın. Orta panelleri desteklemek için güçlü ahşap kirişler kullanılmış ve oturma odanıza ilginç bir çekicilik katılmıştır. Yapıyı tamamlamak için açık renkli mobilyalar kullanın.

3. Salon için Ahşap Tavan Tasarımı:

Salon İçin Ahşap Tavan Tasarımı

Koridorunuzu güzel bir lekeli ahşap tavan ile dekore edin. Çatıyı örtmek için ahşap şeritler kullanmak, evinizin gözden kaçan alanına cömert bir görünüm kazandırabilir. Karanlıkta daha iyi görünürlük için aydınlatma armatürlerini önceden işaretlemeyi planlayabilirsiniz. Duvara bazı renkli vurgular ekleyin veya çevreyi yükseltmek için biraz yeşillik yerleştirin.

4. Yatak Odaları İçin Ahşap Tavan Tasarımları:

Yatak Odaları İçin Ahşap Tavan Tasarımları

Yatak odanız için bu çarpıcı tavan tasarımına bir göz atın. Yatağın alanı boyunca uzanan ahşap bir çerçeve ile “den” bir görünüm yaratılır. Tavana takılır ve beyaz renk vurguları taşır. Okuma sürenizi daha rahat hale getirmek için LED ayarlanabilir ampuller ona sabitlenmiştir. Onları dilediğiniz gibi döndürebilir veya iyi bir gece uykusu için kapatabilirsiniz..

5. Ahşap Duvar Tavan Tasarımları:

Ahşap Duvar Tavan Tasarımları

Artık yan duvarları tavan deseniyle eşleştirmenin bir trend olduğunu biliyor muydunuz? Evet! İşte çatının ince kesilmiş şeritlerden yapılmış ahşap bir çerçeve ile kaplandığı böyle bir örnek. Yatay olarak düzenlenmiş tavan, yan duvardaki dikey bir düzenleme ile tezat oluşturuyor. Çevreyi hayata geçirmek için dünya saatleri, raflar ve hatta minik bitkiler gibi unsurlar.

6. Ahşap Mutfak Tavan Tasarımları:

Ahşap Mutfak Tavan Tasarımları

Birçok insan mutfak tavanları için ahşap kullanmaktan kaçınsa da uzmanlar bunun hiç de kötü bir fikir olmadığını söylüyor! Ateşe ve neme dayanıklı özel işlem görmüş ahşap kullanmak, pişirme alanınızı dekore etmenin harika bir yoludur. İşte ada soba tezgahının üzerindeki çatının rustik bir dokunuş eklemek için yıpranmış ahşapla süslendiği böyle bir örnek..

7. Ofis için Ahşap Tavan Tasarımı:

Ofis İçin Ahşap Tavan Tasarımı

Harika bir çalışma kültürünün yanı sıra iyi dekore edilmiş bir ofis, çalışanlarınızın motive edilmesinde de önemli bir rol oynar. Burada görülen, meşe ahşap panelleri barındırmak için minimal iç mekanlara sahip çağdaş bir çalışma alanıdır. Çatı ve döşeme çıplak tutulur ve sadece ahşap çerçeve ile vurgulanır. Bu şekilde, örneğin lobi gibi ofisin kilit alanlarını kolayca tanımlayabilirsiniz.!

8. Yemek Odası İçin Ahşap Tavan Tasarımları:

Yemek Odası İçin Ahşap Tavan Tasarımları

İyi bir dekora yatırım yaparak yemek zamanınızı daha keyifli hale getirin. Burada görülen, ahşap zemin ve aydınlık iç mekanlardan oluşan tipik bir Amerikan yemek alanıdır. Ancak, tavan burada tüm farkı yaratıyor. Beyaz asma tavan, genel atmosfere ilginç bir çekicilik katmak için büyük, rustik ahşap kirişlerle vurgulanmıştır..

9. Salon İçin Ahşap Tavan Tasarımları:

Oturma Odası İçin Ahşap Tavan Tasarımları

Modern bir oturma odası oluşturmak ama aynı zamanda ahşabı kullanmak istiyorsanız, bu harika bir fikir. Güzel tasarlanmış asma tavan, yan duvarlarda ahşap laminatlarla vurgulanmıştır. Zengin kahverengi renk, tamamen beyaz temalı odayla çarpıcı bir kontrast oluşturuyor. Parlak bir şekilde aydınlatılmış oda ile döşemenin nasıl koordine edildiğine dikkat edin.!

10. Dükkan için Ahşap Tavan Tasarımı:

Dükkan için Ahşap Tavan Tasarımı

İnsanlar kafelere ve alışveriş yerlerine sadece yiyecek ve eşyalar için değil, aynı zamanda eşsiz iç mekanlar için de geliyorlar. İnsanları merkezinize çekmek ve geri gelmelerini istiyorsanız iyi bir tavan yatırımı yapmalısınız. Burada görülen, bir kurgu filminden fırlamış gibi görünen bir yemek derneği için tasarlanmış böyle bir fikir. Ahşaba oyulmuş soyut tasarım, sizi müşterilerle kazanan yapacaktır..

11. Tik Ahşap Tavan Tasarımları:

Teak Ahşap Tavan Tasarımları

Teak, şimdiye kadarki en pahalı ve dayanıklı ahşaplardan biridir! Özellikle eski nesil evlerde tik, pencere, kapı ve hatta tavan yapmak için temel bir malzemeydi. Bu, dekora üstün bir görünüm kazandıran sağlam tik ağacından yapılmış muhteşem bir tasarımdır. Damla tarzındaki ahşap kiremit tavan, eşsiz zevkiniz için size tonlarca övgü kazandıracak.!

12. Hazır Ahşap Asma Tavan:

Hazır Ahşap Asma Tavan

Daha önce de belirtildiği gibi, özellikle hazır bir model ise, ahşap tavanların montajı oldukça kolaydır. Oturma alanının üzerinde asma bir ahşap eleman bulunan bu yemek odası tavanına bir göz atın. Doğru ölçüleri ve gereksinimleri sağlayarak odanız için böyle bir yapı sipariş edebilirsiniz. Kullanılan malzemenin cinsine ve boyutuna göre fiyat aralıkları değişmektedir. Tek yapmanız gereken bu aksesuarı tavanınıza sabitlemek ve işte! odanızın yeni bir şekil almasını izleyin!

Bunlar, dikkat edilmesi gereken en iyi ahşap tavanlardan bazıları! Bir tanesine yatırım yapmadan önce, ahşabın kalitesini iyice incelemenizi ve ayrıca böceklere, neme, hava değişikliklerine ve hatta yangına karşı dayanıklı olması için kimyasal olarak işlendiğinden emin olmanızı öneririz. Odanın güzelliğini ortadan kaldırabilecekleri ve hatta çok çabuk bozulmaya meyilli oldukları için ucuz kaliteli ahşaplardan en iyi şekilde kaçınılır. Güvenilir markaları tercih edin ve yatırımınızı buna değer hale getirin!