Ar galite įsivaizduoti dieną be gurkšnodami puodelį karštos arbatos? Chai, arbata, Cha, kad ir koks būtų pavadinimas, ryšys, kurį mes dalijamės su šiuo gėrimu, nepaisant mūsų kultūrinių skirtumų, yra nuostabus. Arbata nėra šiuolaikinis išradimas! Tiesą sakant, nustebsite sužinoję, kad jos istorija siekia 2737 m. Pr. M. E., Todėl ji yra viena seniausių iki šiol naudojamų kūrinių. Šiandien visame pasaulyje yra daug naujų arbatos rūšių, o gėrimo siela vis dar nepažeista!

Kas yra Arbata?

Arbata yra aromatingas gėrimas, paruoštas užplikant arba verdant Camellia Sinensis lapus karštame vandenyje ar piene. Arbatos populiarumas yra plačiai paplitęs visame pasaulyje ir netgi yra antras pagal populiarumą gėrimas po vandens!

chai rūšys

Arbatos istorija:

Anksčiau žalioji arbata, paruošta iš šviežių lapų, buvo vienintelis žinomas arbatos vartojimo būdas. Taip pat yra legendinis pasakojimas apie tai, kaip Kinijos imperatorius Shen Nung netyčia atrado arbatą, kai keli lapai nuo Camellia Sinensis medžio įpūtė į jo verdančio vandens puodą. Malonus šio gėrimo kvapas ir šiluma pripildė karalių nauja energija, jo nuostabai!

Arbatos kelionė yra neįtikėtina – nuo Kinijos elitinių šeimų stalų iki pakelės Indijoje!

Skaitykite kartu, kad sužinotumėte daugiau apie daugybę arbatos rūšių, geriausias arbatos rūšis su nuotraukomis ir įdomiomis detalėmis.

Pagrindinės arbatos kategorijos:

Iki daugelio arbatos rūšių išradimo buvo žinoma tik viena ar dvi arbatos formos – žalia ir juoda, paruoštos atitinkamai iš šviežių ir fermentuotų lapų. Šiandien įvairiose šalyse yra daugiau nei 30 arbatos rūšių, kurių kiekviena gali pasigirti unikaliu aromatu, skoniu ir nauda sveikatai..

Čia yra trys pagrindinės arbatos kategorijos, apie kurias turime žinoti:

  • Pagrindinės ar tikrosios arbatos:

Arbatos, pagamintos iš Camellia Sinensis augalo be jokių priedų ar mišinių, vadinamos bazinėmis arbatomis. Šios arbatos pradeda gyvuoti po derliaus nuėmimo etapo, tačiau yra skirtingai apdorojamos, pavyzdžiui, nuvysta, oksiduojasi, deginamos ir pan., Kad suteiktų lapams spalvą ir charakterį..

Pavyzdžiai: Juodoji arbata, žalioji arbata, Oolong arbata, balta arbata, Pu’erh arbata

  • Aromatizuotos arbatos:

Į aromatizuotas arbatas pridedama išorinių skonių, kad nauji aromatai susimaišytų su arbatžolių lapais. Kadangi arbatos lapai yra jautrūs skoniams, pridedami tokie ingredientai kaip žolelės, prieskoniai, gėlės ir net džiovinti vaisiai, kurie pagyvina mūsų pojūčius. Eterinių aliejų ar ekstraktų, tokių kaip vanilė, pridėjimas taip pat yra dar vienas būdas paruošti aromatizuotas arbatas. Daugelyje veislių taip pat yra gamtai identiškų ir dirbtinių skonių, padengtų arbatos lapais, kad suteiktų malonų aromatą.

Pavyzdžiai: Jazminų arbata, Masala Chai, Earl Grey, mėtų arbata, imbiero arbata, Tulsi arbata, apelsinų žiedai ir kt.

  • Žolelių arbatos:

Žolelių arbatos yra ryškus kontrastas su tikra arbata, pagaminta iš Camellia Sinensis augalo lapų. Juose nėra jokių produktų, tokių kaip Camellia Sinensis augalo lapai ar pumpurai, o nuovirai gaunami iš žolelių užpiltų džiovintų gėlių, žolelių, šaknų, prieskonių, vaisių ir kt. Trumpai tariant, žolelių arbatos nėra tikros arbatos, ir jų skonis iš naudojamų aromatinių ingredientų.

Pavyzdžiai: Ramunėlių arbata, pipirmėčių arbata, citrinžolių arbata, hibisko arbata, citrinų arbata, šalavijų arbata, pankolių arbata, erškėtuogių arbata ir kt.

15 skirtingų arbatos rūšių su nuotraukomis ir detalėmis:

Dabar pažvelkime į 15 populiariausių arbatos rūšių su nuotraukomis detales:

1. Juodoji arbata:

Juoda arbata

Juodoji arbata yra tvirtesnis užvirinimas, palyginti su kitų rūšių arbata, pavyzdžiui, žalia ar Oolong. Įprasti žaliosios arbatos lapai yra visiškai apdorojami, įskaitant vytimą ir oksidaciją, kad pasiektų būdingą juodos arba įdegio rudos spalvos lapų spalvą. Dėl savo stiprumo juodoji arbata reikalauja mažiau laiko, o spalva ir skonis skiriasi priklausomai nuo oksidacijos.

Juodosios arbatos paruošimo būdas apima arbatos lapų virinimą vandenyje. Pridėti cukraus neprivaloma! Šiame mažo kaloringumo gėrime gausu antioksidantų ir flavonoidų, kurie turi daug naudos sveikatai.

2. Žalioji arbata:

Žalioji arbata

Tai mitas, kad žalioji arbata yra iš kito augalo. Žalioji arbata yra to paties Camellia Sinensis augalo produktas. Lapai išdžiovinami ir kepami keptuvėje, neatliekant tolesnių veiksmų, pvz., Vytimo ir oksidacijos. Tai padeda išlaikyti natūralią žalią spalvą ir subtilų arbatos skonį.

Žaliosios arbatos paruošimo būdas apima lapų infuziją 3-5 minutes karštame vandenyje ir skysčio įtempimą. Pridėti cukraus ar medaus neprivaloma. Žalioji arbata tiekiama palaidų lapų ir arbatos maišelių pavidalu. Dėl didelio antioksidantų ir katechinų kiekio žalioji arbata yra vienas sveikiausių gėrimų planetoje.

3. Matcha arbata:

Matcha arbata

„Matcha“ arbata yra speciali arbatos rūšis, gauta iš „Camellia Sinensis“ augalo. Arbatos augalai 3-4 savaites prieš derliaus nuėmimą perkeliami pavėsyje, kad susidarytų daugiau teanino ir kofeino nei įprastai. Tada darbuotojai sumalė šiuos lapus į smulkius žalius miltelius, vadinamus „Matcha“. Šis tradicinis Azijos gėrimas yra gana populiarus net Vakarų šalyse dėl savo unikalaus skonio, paruošimo būdo ir naudos sveikatai.

„Matcha“ arbata gaminama plakant miltelius karštame vandenyje arba piene, naudojant specialų bambuko šluotelę, kol suputos. „Matcha“ taip pat veikia kaip kvapioji medžiaga daugelyje desertų ir pikantiško maisto.

4. Baltoji arbata:

Baltoji arbata

Baltoji arbata yra minimaliai apdorota arbata, kuri atrodo šviesiai geltona. Tačiau pavadinimas „balta“ kilęs iš „sidabrinių“ arbatžolių lapų, naudojamų šiai arbatos rūšiai ruošti. Nesubrendę lapai ir pumpurai yra renkami ir natūraliai išdžiovinami arba išgarinami šiai arbatai ruošti. Yra 5 baltosios arbatos subkategorijos, tokios kaip sidabrinė adata, baltasis bijūnas, „Tribute Eyebrow“, „Noble Eyebrow“ ir „DaBaiCha“, kurios apima skirtingus auginimo metodus..

Baltoji arbata yra subtilus užpilas, paruoštas lapus perpylus karštame vandenyje ir geriausiai vartojamas be pieno ar cukraus. Baltosios arbatos antioksidacinis profilis atitinka žaliosios arbatos profilį. Taigi žmonės jį vartoja tiek dėl malonumo, tiek dėl geros sveikatos!

5. Oolong arbata:

Oolong arbatos rūšys

„Oolong“ arbata yra unikali arbatos rūšis, pagaminta sukant ir garbanojant arbatžolę po vytimo ir oksidacijos proceso. Šių amatininkų arbatos lapų forma priklauso nuo arbatos meistro, kuris svyruoja nuo griežtų garbanų iki plonų sruogų. Vyniojant lapus aludariui suteikiama išskirtinė išvaizda, charakteris ir aromatas, kuris gali patekti tarp juodosios ir žaliosios arbatos.

Bendra „Oolong“ arbatos gaminimo taisyklė yra lapų mirkymas karštame vandenyje 2–5 minutes. Kuo ilgesnis išsiurbimo laikas, tuo stipresnis ir aromatingesnis užpilas! Flavonoidų skaičius taip pat didėja didėjant koncentracijai, kad padidėtų nauda sveikatai. Priklausomai nuo oksidacijos kiekio, kofeino procentas Oolong gali skirtis priklausomai nuo partijos.

6. Pu’erh arbata:

Pu'erh arbata

Tariama kaip Pu-er yra neoksiduota arbata, kuri pavadinta iš Pu-erh, Kinijos grafystės Yunnan provincijoje. Arbatos lapai paliekami fermentuotis mėnesius, kartais metus, kad padidėtų skonis ir aromatas. Kuo vyresnis arbatos amžius, tuo didesnė jo kaina. „Pu-er“ arbata pradeda savo gyvenimą kaip žalioji arbata ir vysta, kad spalva būtų gilesnė.

Lapai suspaudžiami į mažus diskus, vadinamus Pu’erh pyragaičiais. Galima rasti dviejų rūšių „Pu’erh“ arbatų – „Neapdorota“ ir „Prinokusi“, kur žaliavinė yra šviežia lapų partija, o prinokusi – senas lapas, kuris yra gana brangus. Norėdami paruošti arbatą, kai kurie lapai atlaisvinami nuo pyrago ir keletą minučių mirkomi karštu vandeniu, kol pasiekiama norima spalva ir aromatas.

Pu’erh arbata, žinoma, padeda pagerinti virškinimą ir kraujotaką, palyginti su kitų rūšių arbata dėl fermentacijos proceso.

7. Žolelių arbata:

Žolelių Chai

Žolelių arbatos nėra tikros arbatos! Tai žolelių užpilai, pagaminti iš džiovintų žolelių, prieskonių, vaisių, lapų ir žiedų karštame vandenyje. Žolelių arbatos taip pat vadinamos „Tisanes“, kurios yra aromatingos ir kvapnios. Juose nėra kofeino, nes nėra tikrų arbatžolių, ir jie yra populiarūs visame pasaulyje dėl savo skanaus ir atpalaiduojančių savybių..

Geriausias būdas pasimėgauti žolelių arbata yra užpilti žolelių mišinį į puodelį karšto vandens, naudojant maišelį arba infuzorių. Palikite 3-4 minutes ir patiekite karštą. Pridėti medaus ar kitų saldiklių neprivaloma.

8. Ramunėlių arbata:

Ramunė Chai

Ramunėlių arbata garsėja atpalaiduojančiomis ir miegą skatinančiomis savybėmis. Jis patenka į žolelių arbatų kategoriją, paruoštą džiovinant ramunėlių žiedus, priklausančius ramunėlių šeimai. Ramunėlių arbata turi daug gydomųjų savybių, įskaitant virškinimo sutrikimų, nerimo, depresijos, nemigos ir kt.

Priklausomai nuo ramunėlių žiedų šaltinio, arbata gali būti bet kokios skonio – nuo gėlių iki švelniai aštraus. Arbatą galite pasigaminti 3-4 minutes įpylę sausų ramunėlių žiedų ir pumpurų ir mėgaukitės su cukrumi arba be jo..

9. Hibisko arbata:

Hibiscus chai

Hibiscus arbata yra viena iš populiariausių žolelių arbatų, kurios spalva yra gražiai rausvai rožinė. Žolelių arbata yra giliai pigmentuotų Hibiscus gėlių žiedų užpilas karštame vandenyje. „Hibiscus“ arbata yra švelnaus skonio, panaši į spanguolių sultis ir puikiai tinka tiek karštam, tiek šaltam.

Ši arbata yra supakuota su antioksidantais ir netgi turi kraujospūdį mažinančių savybių. Skanus gėrimas taip pat turi raminantį poveikį protui, todėl tai puikus žolelių gėrimas, skirtas atsipalaiduoti įtemptą dieną. Džiovintas gėles galima įmerkti į vandenį 3–5 minutėms ir įberti saldiklio bei citrinos sulčių.

10. Rooibos arbata:

Rooibos arbata

„Rooibos“ yra mažiau žinoma arbatos rūšis, kilusi iš Pietų Afrikos. Žodis „Rooibos“ Afrikos kalba reiškia „raudonas krūmas“, kuris auga kaip šluota. „Rooibos“ arbatą iš pradžių paruošė ir vartojo vietiniai Pietų Afrikos gentys dėl galingų vaistinių ir aromatinių savybių.

Nepaisant daugelio kitų šalių pastangų auginti Rooibos, jis vis dar išlieka išskirtinis Pietų Afrikai. Paruošimo procesas apima rooibos lapų pjaustymą, fermentaciją ir džiovinimą saulėje. Tada sausi lapai porą minučių supilami į karštą vandenį, kad gautųsi skani, rausvos spalvos arbata. Rooibos arbatoje natūraliai nėra kofeino ir daug antioksidantų.

11. Masala Chai:

Masala Chai

Masala Chai yra viena iš populiariausių Indijos arbatos rūšių, vartojama kaip pagrindinis gėrimas daugelyje šalies dalių ir net visame pasaulyje. Gėrimas gaminamas verdant juodosios arbatos lapus piene, vandenyje ir prieskonių mišinyje, pagamintame iš imbiero, kardamono, cinamono, žvaigždinio anyžiaus, citrinžolės ir kt..

„Masala Chai“ ne tik patenkina mūsų skonio receptorius, bet ir teikia daug naudos sveikatai. Jis pagerina virškinimą, malšina stresą ir nerimą, stiprina imunitetą ir netgi mažina uždegimą organizme.

12. Ledinė arbata:

Šalta arbata

Ledinė arbata yra įprasta vandens pagrindu pagaminta tikra arbata arba žolelių užpilas, patiekiamas su ledu. Šis gaivinantis gėrimas tiekiamas kaip paruoštas gėrimui supakuotas gėrimas. Tai taip pat gana paprasta pasigaminti namuose! Bet kokia arbatos rūšis puikiai tinka šaltai arbatai gaminti. Tereikia keletą minučių pavirti lapus ir nuovirą atvėsinti.

Paruošę galite įpilti citrinos sulčių, medaus, mėtų ar natūralių skonių, pavyzdžiui, rožių, persikų, apelsinų ir pan., Ir keletą valandų atvėsti. Ledinė arbata yra populiarus vasaros gėrimas, kuris ne tik drėkina kūną, bet ir mažina stresą.

13. Rožių arbata:

Rožių arbata

Rožių arbata yra dar vienas plačiai vartojamas žolelių užpilas, paruoštas užplikius šviežių arba sausų rožių žiedlapių karštu vandeniu. Kinijoje prasidėjo tradicija vartoti rožių gėles arbatos pavidalu. Pumpurai, gėlės ir vaisiai, vadinami erškėtuogėmis, buvo įpilami į karštą vandenį, kad išgautų jų gerumą.

Rožių arbata yra kvepiantis gėrimas, pasižymintis tipišku gėlių rožių kvapu ir švelniai rausva spalva. Jis vartojamas be pieno ar cukraus, kad išlaikytų natūralų skonį. Natūraliame kofeino neturinčiame ir mažai kaloringame gėrime gausu odą maitinančių vitaminų, tokių kaip E ir C.

14. Citrinų arbata:

Citrinų arbata

Citrinų arbata yra gaivus gėrimas, paruoštas pridedant citrinos sulčių į juodąją ar žolelių arbatą. Citrinų arbatos istorija nėra tikra! Tačiau akivaizdu, kad žmonės į arbatą pridėjo citrinos, kad padidintų jos skonį ir antioksidacines savybes. Citrinų arbata puikiai tinka tiek karštam, tiek šaltam gėrimui. Jis tiekiamas dirbtinio skonio miltelių ir paruošto vartoti supakuoto gėrimo pavidalu.

Geriausias būdas paruošti citrinos arbatą yra užvirinti šaukštelį juodosios arbatos lapų viename puodelyje vandens. Citrinų sultys įpilamos pasiekus norimą spalvą ir išjungus liepsną. Pridėti mėtų ir medaus neprivaloma!

15. Earlas Grėjus:

Šviesiai žalias

„Earl Grey“ arbata yra klasikinė britų arbata, priskiriama aromatizuotos arbatos kategorijai. Arbatoje yra kvapiųjų juodosios arbatos lapų, padengtų citrusinių vaisių kvapu bergamotės aliejumi. Nors britai ją išpopuliarino ir vadina „savo“, būtent kinai sukūrė šią arbatos veislę.

Norėdami paruošti puodelį žaviai gaivinančios ankstyvosios pilkosios arbatos, lapus 2-3 minutes reikia užpilti karštu vandeniu. Infuzija ilgesnį laiką padidina skonio ir aromato gylį. Šios rūšies arbatos kofeino kiekis yra toks pat kaip juodosios arbatos. Tai taip pat naudinga kūnui ir protui, nes yra daug antioksidantų.

Taigi, kaip atrasti neįtikėtiną arbatos pasaulį? Ar visa ši informacija privertė trokšti puodelio šio gėrimo? Prieš ruošdamiesi gaminti specialų alų, praneškite mums, kuri iš šių skirtingų arbatos rūšių yra jūsų mėgstamiausia!

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje paskelbta informacija skirta tik informaciniais ir švietimo tikslais. Straipsnyje nesiekiama diagnozuoti, gydyti ar išgydyti jokių ligų ir jis neturėtų būti traktuojamas kaip gydytojo patarimas. Prieš geriant bet kokią šiame straipsnyje paminėtą arbatą ar žolelių gėrimą, turite pasitarti su gydytoju.