Stresas paprastai apibūdinamas kaip nerimo, įtampos, perkrautos ir papildomo psichinio spaudimo jausmas. Stresą dažnai mes visi patiriame tam tikru momentu. Stresas gali suteikti psichinį sąmoningumą ir motyvaciją arba daugeliu atvejų gali būti žalingas. Taigi stresas gali turėti įtakos jūsų psichiniam stabilumui, fizinei sveikatai ir taip pat jūsų elgesiui.

Kokie yra skirtingi streso tipai?

Streso rūšys daugiausia priklauso nuo simptomų, laiko trukmės ir pobūdžio.

Streso tipai

Kiekvienas iš šių tipų turi savo ypatybes ir gydymo metodus, kaip iš jo pasveikti. Streso valdymas šiais laikais yra labai svarbus. Stresas gali būti įvairių tipų, tokių kaip fizinis stresas, psichologinis stresas, psicho -socialinis stresas, psicho -dvasinis stresas. Tačiau dažniausiai jie skirstomi į dvi kategorijas:

Įvairūs streso valdymo tipai ir jų poveikis:

1. Stresas iš psichologinės perspektyvos

2. Stresas iš fiziko perspektyvos

Streso rūšys psichologijoje

Psichologiniu požiūriu yra dviejų tipų stresai,

i). Geras stresas arba Eustress:

Terminas „Eustress“ kilęs iš graikų kalbos žodžio „eu“ reiškia gerą. Tai daugiausia suteikia motyvuojantį, energingą ir energizuojantį poveikį, kuris daugiausia yra trumpalaikis. Tai specialiai mus informuoja, kelia iššūkius ir sukelia reikiamą stresą, kuris padidina ištvermę. Tai padidina našumo rodiklį, sustiprina mūsų raumenis ir pagerina širdies funkciją, kad būtume aktyvūs.

(ii). Blogas stresas ar nelaimė:

Šis terminas kilęs iš lotynų šaknies „dis“. Iš esmės tai vadinama neigiamu stresu. Tai kelia grėsmę gyvenimo kokybei, kai tai viršija asmens galimybes. Tai neigiamai veikia žmogaus sveikatą. Skausmo simptomai yra kelių tipų, kurie gali sukelti sveikatos problemų. Pastebėti simptomai yra fizinio streso simptomai, emociniai simptomai, susijaudinimo ir žarnyno sutrikimo simptomai. Taigi nelaimė turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai.

Streso tipai fizikoje

Iš esmės laiko juostoje yra trys streso tipai,

i). Ūminis stresas:

Šis stresas paprastai būna trumpalaikis ir dažniausiai pasitaikančios. Šio trumpalaikio streso perteklius gali sukelti galvos skausmą, nerimą, įtampą, psichologinę įtampą ir pan. Tai vienas iš jaudinančių ir mažomis dozėmis suteikia jaudulio. Ūmus stresas kyla iš dabarties, netolimos praeities ar artimos ateities iššūkių ir spaudimo darbo vietoje ar aplinkoje. Tačiau per didelis ūmus stresas gali būti varginantis arba turėti sveikatos problemų. Bet koks terminas ar tikslas darbo srityje, nelaimingas atsitikimas ir paskutinės minutės egzamino įtampa, sutarties ar darbo praradimas yra dažniausiai pasitaikančios problemos, su kuriomis susiduria dauguma žmonių. Šis streso tipas yra visiškai valdomas ir gydomas.

(ii). Epizodinis ūmus stresas:

Šio tipo stresas būdingas žmonėms, kurie labai dažnai kenčia nuo ūmaus streso. Žmonės, turintys tokio tipo stresą, yra trumpalaikiai, nejautrūs, įtempti irzlūs, nerimastingi ir pernelyg susijaudinę. Atrodo, kad jie vienas po kito turi įtemptų įvykių, o serialas jiems tęsiasi. Epizodinė nelaimė nesibaigia dalykų, kuriuos reikia padaryti, sąrašą ir visada kaltina. Žmonės, turintys šį stresą, visada vėluoja laiku, nors ir labai skuba. Simptomai yra migrena, hipertenzija, nuolatinis galvos skausmas ir tt Tinkamas terapeuto gydymas padeda pasveikti.

(iii). Lėtinis stresas:

Šio tipo stresas yra pavojingiausia forma ir turi ilgalaikį poveikį. Tai veikia ir sunaikina žmonių kūną ir protą. Jūs to nekontroliuojate ir kenčiantys nuo lėtinio streso turi jiems neigiamą poveikį. Sunkiausias dalykas, kurį reikia sutikti, yra tai, kad nuo to kenčiantys žmonės turi priprasti prie tokio tipo lėtinio streso ir jo padarinių. Šio tipo stresas žudo dėl insulto, bandymo nusižudyti, širdies priepuolio, aukšto kraujospūdžio, opos ir net vėžio. Šis stresas sukelia vargą ir bejėgiškumą. Dauguma jų mums yra mirtini. Tam reikia medicininio gydymo, nes jį sunku gydyti ir tinkamas stresas, valdomas gyvenimo trenerio.

Nors stresas yra gamtos būdas signalizuoti, kaip reaguoti į tam tikrą pavojaus įvykį, jo kūno iškrovimas yra labai svarbus. Šiuolaikiniais laikais žmonės patiria stresą dėl pačių nereikšmingiausių savo gyvenimo dalykų. Priežastis? Nėra laiko niekam ir per daug pasiekiama per per trumpą laiką. Geriausias būdas yra išmokti streso valdymo metodų, tokių kaip joga ir meditacija. Nesvarbu, kiek uždirbame, jei jūsų gyvenimas alsuoja stresu, tai nėra verta!