Tapyba – tai kūrybiškas minčių, išraiškos ir įvairių aplinkinių aspektų ar situacijų aiškinimas. Tai įvairių spalvų ir dažų naudojimas ant tvirto pagrindo. Tapyba gali būti simbolinė arba natūralistinė. Abiejuose paveikslų tipuose yra skirtumų. Pagrindą sudaro įvairios medžiagos, tokios kaip medis, stiklas, drobė, popierius, sienos, molis, lapai ir kt. Dažymo tipai gali priklausyti nuo spalvos ar naudojamų dažų, kurie daugiausia priklauso nuo maišymo, džiovinimo laiko ir konkrečios medžiagos tirpumo. Labiau už viską jis turi kultūrinę prasmę ir labiausiai atspindi mintis apie visuomenę ir proto idėjas.

Skirtingi dažymo stilių tipai:

Indijoje paveikslai yra kelių tipų. Štai keletas skirtingų Indijos tapybos tipų.

1. Dažymas vandens spalva:

1. Akvarelės tapyba

Taikant šį dažymo metodą, dažai ant pagrindo tepami vandens pagalba. Dažų pigmentai yra vandenyje tirpūs. Paprastai jis dažomas ant popieriaus, tačiau šiai laikmenai taip pat naudojamas kitas pagrindas, pavyzdžiui, medis, drobė, oda ir tt Spalvų brūkšniai taikomi naudojant skirtingo dydžio teptuką. Akvarelinė tapyba turi senas tradicijas, kurios yra populiarios per amžius. Jis taip pat žinomas kaip teptukas.

2. Tapyba aliejumi:

2. Tapyba aliejumi

Aliejiniuose dažuose naudojami aliejiniai dažai turi džiovinimo aliejų, kuris naudojamas kaip pigmento rišiklis. Naudojami džiovinimo aliejai: graikinių riešutų aliejus, aguonų aliejus, daugiausia sėmenų aliejus ir kiti. Nors dėl riebios dalies atrodo gana sudėtinga ir netvarkinga, tačiau šis paveikslas turi blizgantį efektą ir yra lygios tekstūros. Tai daugiausia kilusi iš Indijos ir Kinijos, tačiau buvo pripažinta po daugelio šimtmečių. Šiais laikais tai atrodo labai populiarios tapybos rūšys ir menininkas dažniausiai renkasi tokio tipo dažus.

3. Dažymas rašalu:

3. Rašalo plovimas Tapyba

Tai dažymas teptuku, sudarytas iš skirtingo rašalo tankio, kad paveikslai taptų skirtingi. Kinija yra šio paveikslo kilmė ir yra gana populiari Rytų Azijoje. Šio skalbimo stiliaus esminis bruožas yra tas, kad naudojamas teptukas, kurio plaukai susiaurėja iki smulkių taškų. Brūkšniai dažomi kruopščiai, nes vėliau jų pakeisti negalima. Norint tai padaryti teisingai ir pritrenkiančiai, reikia daug pastangų ir laiko.

[Žiūrėti daugiau: Kristofferio Nyropo bučinių tipai]

4. Akrilo dažymas:

4. Akrilinis dažymas

Šio tipo tapyboje naudojami dažai yra gana įspūdingi. Akriliniai dažai susideda iš pigmentų akrilo polimero emulsijoje. Dažų pigmentai yra vandenyje tirpūs; todėl dažant naudojamas vanduo. Tačiau stebinantis faktas yra tas, kad kai tapyba yra baigta, ji pasirodo atspari vandeniui. Šį vandeniui atsparų meną mėgsta dauguma tapytojų ir jis greičiau išdžiūsta. Dėl šios džiūvimo laiko savybės šie dažai skiriasi nuo akvarelės ir aliejinės spalvos. Šis tapybos tipas yra spalvingiausias.

5. Pastelinių spalvų tapyba:

5. Pastelinės spalvos tapyba

Pastelinės spalvos dažniausiai būna pagaliukuose. Tai paprastas spalvinimo būdas, o vaikai dažniausiai pradeda dažyti naudodami pastelines spalvas. Pastelines lazdeles galima nedelsiant panaudoti dažymui ir piešimui. Nepaisant paprasto spalvinimo būdo, gali būti sunku atspalvinti ir maišyti su skirtingomis spalvomis. Pastelinę tapybą galima padaryti ant popieriaus ir ant drobės. Pastelinė tapyba išlieka kaip įprasta, nekeičiama daugelį metų.

6. Stiklo tapyba:

6. Stiklo tapyba

Stiklo tapyba padaryta ant stiklo pagrindo su spalvų pigmentais. Kiti dažai nesusiję su stiklu. Taigi dažai, naudojami stiklo tapyboje, yra ypač skirti stiklui, kad tie spalvų pigmentai galėtų lengvai susieti su stiklu. Nubrėžtų vaizdų kraštams nubrėžti naudojamas juodas įdėklas. Klampios spalvos yra naudojamos pažymėtose ribose. Stiklo tapyba yra meninė išraiška ir yra rankdarbis. Tokio tipo dažymas gali būti atliekamas ant bet kokio pakabinamo sienos ar bet kurio kito vitrinos ar bet kokios stiklinės gėlių vazos ar net abažūvio. Jie atrodo patraukliai ir spindi.

7. Freska:

7. Freska

Šis žodis „freska“ kilęs iš itališko žodžio, gauto iš lotyniško žodžio. Šio tipo tapybos stilius atliekamas ant lubų, ant sienų. Freskos technika susideda iš dažų sumaišymo su vandeniu ir užtepama ant plono šlapio tinko sluoksnio. Norint tinkamai pritvirtinti prie sienos, tapybai reikalinga rišamoji medžiaga. Tai buvo specialiai padaryta Renesanso laikais; todėl tai daroma nuo amžių. Tai populiari tapybos rūšis ant senovės paminklų.

8. Enkaustinis dažymas:

8. Enkaustinė tapyba

Enkaustinis paveikslas yra gerai žinomas dėl karšto vaško dažymo, kuriame bičių vaškas paprastai kaitinamas spalvotais pigmentais. Tada šis skystas mišinys tepamas ant medžio ar kitų medžiagų paviršiaus. Šį šiuolaikinį tapybos tipą gana sunku piešti ir reikia maksimalių pastangų.

9. Guašas:

9. Guašas

Guašas yra nepermatomas tapybos metodas. Naudojami vandens pagrindu pagaminti pigmentai, kurių dalelės yra didesnės nei vandens spalvos. Spalvos gražiai išdėstytos viena prieš kitą, kad menas būtų papildomas. Šio tipo tapyba yra reta ir dažnai atrodo tikroviška.

10. Dažymas purškimu:

10. Dažymas purškimu

Dažant purškiant, aerozoliniai dažai išeina iš suslėgto indo, valdydami jį vožtuvu. Paviršiaus dalis, kuriai reikia taikyti tam tikrą spalvą, lieka atvira, o kitos dalys yra padengtos. Tai daroma taip, kad spalva neplistų į kitas paveikslo dalis.

Žiūrėti daugiau: Įvairių tipų kūrybinių amatų idėjos

11. Temperatūros tapyba:

11. Temperatūros tapyba

Kiaušinio trynys iš esmės naudojamas kaip rišiklis vandens pagrindu su spalvotais pigmentais, kad būtų sukurtas toks dažymas. Tempera buvo žinoma nuo amžių iki aliejinės tapybos išradimo. Tai unikali tapybos forma ir yra gana retai praktikuojama.

12. Skaitmeninė tapyba:

12. Skaitmeninė tapyba

Šis paveikslas yra skaitmenizuoti kūrybiniai kūriniai, kurie atliekami kompiuteriais, kad būtų sukurtas toks pat efektas, kaip ir tapybos aliejumi, akrilo ar akvarelės. Ši skaitmeninė tapyba gali būti lengvai padaryta ištaisius, kad būtų sukurta puiki išvaizda. Šiam sisteminiam dažymui nereikia jaudintis dėl džiovinimo laiko. Skaitmeninė tapyba yra šiuolaikinė tapybos rūšis, kuri yra labai paplitusi ir suteikia menui gyvybės. Meno sąvokos daugiausia skiriasi nuo žmogaus, atsižvelgiant į jų mintis.

Žiūrėti daugiau: Visų tipų gitara

13. Smėlio tapyba:

13. Smėlio tapyba

Tapant smėliu, atlikti darbai nėra nuolatiniai. Vaizdo įrašai užfiksuoja laikinus darbus, atliktus labai greitai ranka, tik ant fiksuoto paviršiaus. Tapybos tipas yra labai nesenas, be kita ko, kai svarbu kontroliuoti greitį. Smėlio dažymas reikalauja daug kantrybės ir gali būti apmokestinamas.

14. Miniatiūrinė tapyba:

14. Miniatiūrinė tapyba

Miniatiūrinė tapyba daugiausia dėmesio skiriama paveikslui, išgraviruotam ant skulptūrų, padarytų tiesiog mažesniais dydžiais. Tai vienas iš tradicinių paveikslų, kurį galima lengvai laikyti rankoje.

Žiūrėti daugiau: Šokių tipai

15. Koliažo tapyba:

Tapyba koliažu

Tai surinktas kūrybinis meno kūrinys, turintis vizualinį efektą. Koliažą galima atlikti naudojant spalvoto ar rankų darbo popieriaus gabalus, juosteles, tepant dažus, žurnalus ir pan. Temos yra įvairios ir dažniausiai yra pigus meno būdas.

16. Kalamkarių tapyba:

Kalamkarių tapyba

Kalamkari reiškia, Kalam – rašiklį &kari – darbas, t.y., meno kūrinys, padarytas naudojant paprastą rašiklį. Daržovių dažai iš jų išgaunami, kad nuspalvintų ant audinio užteptus piešinius. Šis tapybos stilius naudojant organinius dažus ant audinio buvo populiarus keliose Indijos dalyse, tačiau šis Kalamkario stilius klestėjo Kalahasti mieste, Indijoje. Visas projektavimo procesas apima 17 žingsnių.

17. Warli tapyba:

„Warli“ tapyba

Warli tapyba yra tapybos stiliaus rūšis, kuri yra genčių menas. Jį sukūrė „Adivasis“ iš Šiaurės Sahyadri arealo Indijoje. Ši tapyba padaryta ant austre purvo pagrindo, naudojant tik spalvą, dažniausiai baltą, kartais raudonos ir geltonos spalvos taškus. Balta spalva gaunama sumalant ryžius iki baltų miltelių.

18. Pahad tapyba:

Pahad tapyba

„Pahad“ tapyba arba taip pat žinoma kaip „Phad“ yra tapybos stiliaus tipas, įkvėptas liaudies ir daugiausia praktikuojamas Radžastane. Tai daroma ant ilgo audinio gabalo arba drobės, žinomos kaip phad. Šioje drobėje vaizduojamos Radžastano liaudies dievybės, tokios kaip Pabuji ir Devnarayan. Jie taip pat naudojami kaip kilnojamosios liaudies dievybių šventyklos.

19. Madhubani tapyba:

Madhubani tapyba

Madhubani menas arba taip pat žinomas kaip Mithila menas praktikuojamas Mithila regione Indijoje ir Nepale. Šio tipo dažymas atliekamas naudojant medžių pirštus, šepečius ar net šakeles. Spalvai jie naudoja natūralius dažus, o kartais piešimui naudojamos net degtukai. Taip pat yra ritualinis turinys tokioms progoms kaip santuoka, gimimas ar festivaliai. Madhubani paveikslą iš pradžių sukūrė moterys.

20. Gondo paveikslai:

Gondo paveikslai

Gondo paveikslas priklauso Gond, vietinei Indijos Madhja Pradešo valstijos bendruomenei. Tai liaudies ir genčių meno forma, kuria užsiima ši didžiausia Indijos gentis. Jų kasdieniai ieškojimai puikiai vaizduojami jų mene, tai vyksta 1400 metų. Pradhan Gonds yra žinomi dėl savo meninių įgūdžių. Jie naudojo tapybą kaip terpę savo istorijai įrašyti.

21. Patachitros paveikslai:

Patachitros paveikslai

Šis tapybos stilius yra audinio tapybos stilius iš rytinės Indijos Odisha valstijos. Jų paveikslai remiasi mitologija ir yra įkvėpti dievų Jagannath ir Vaishanava sektos. Naudojamos natūralios spalvos. Šie paveikslai vaizduoja induistų dievybių istorijas ir yra populiarus tapybos tipas.

22. Picchwai tapyba:

Picchwai tapyba

Šie paveikslai atsirado Dekane, Indijoje, ir Aurangabado bei Nathdwara kaimuose Radžastano valstijoje. Jie yra didelio dydžio paveikslai ir dažniausiai daromi ant medvilninio audinio, naudojant natūralias spalvas. Jie yra paklausūs, ypač užsieniečiai. Šio paveikslo tapytojai paprastai yra kvalifikuoti ir deda daug pastangų, kad jie būtų teisingi. Šie paveikslai dabar yra pagrindinis Nathdwara eksportas.

23. Mogolų paveikslai:

Mogolų paveikslai

Mogolų paveikslai yra ypatingas Pietų Azijos tapybos stilius, atsiradęs iš persų miniatiūros. Jis turi dideles induizmo, džainistų ir budizmo įtakos dozes ir daugiausia išsivystė Mogolų imperijos teisme XVI – XVIII a. Tapyba prasidėjo kaip persų ir indų idėjų mišinys. Paveikslai greitai išpopuliarėjo, o juose esantys gyvūnai ir augalai buvo realiai pavaizduoti.

24. Urvo paveikslai:

Urvo paveikslai

Urvo paveikslai taip pat žinomi kaip „parietalinis menas“. Paprastai juos galima pamatyti ant urvų sienų, priešistorinės kilmės lubų ir datuojamas prieš 40 000 metų Eurazijoje. Urvo paveikslai dažnai nėra aiškūs, ir atrodo aišku, kad jie bandė perteikti tam tikrą informaciją. Dėl jų senovės daugelis jų paveikslų negali būti tinkamai iššifruoti.

Brangūs Indijos menininkų paveikslai:

Pažvelkite į kai kuriuos brangiausius Indijos meno kūrinius, kurie buvo parduoti.

1. Be pavadinimo:

paveikslo vardų sąrašas

„Gaitonde“ nutapė paveikslą be pavadinimo 2015 m. Artery India, meno rinkos žvalgybos įmonė.

2. Gimė: Francis Newton Souza:

Tapybos vardų sąrašas Gimė: Francis Newton Souza

Šis laive esantis aliejus, nupieštas 1955 m. „Souza“, buvo parduotas už 4 milijonus dolerių „Christie’s“ aukcione Niujorke 2015 m. Gimimas laikomas vienu iš svarbiausių Goa kilusio menininko karjeros paveikslų ir buvo pristatytas jo pirmajame solo paroda Londono galerijoje One. Meno centre yra gimimo samprata. Šis paveikslas buvo parduotas „Christie’s“ aukcione 2008 m. Už 2,5 milijono dolerių, o tai buvo rekordinė kaina už šiuolaikinio Indijos meno kūrinį.

3. Saurashtra: Syed Haider Raza:

Tapybos vardų sąrašas Syed Haider Raza

2010 metais šio akrilo ant drobės aukcionas, kurį atliko Christie’s, Pietų Kensingtonas, buvo rekordinis. Tai kainavo brangiai, nes pats Raza tai laikė vienu iš 10 svarbiausių savo gyvenimo darbų. Saurashtra, menas buvo nutapytas 1983 m., Po to, kai Raza jau ištyrinėjo „Ecole de Paris“ ir abstraktų ekspresionizmą, ir į savo meną pradėjo įtraukti savo Indijos paveldo elementus..

4. Radha mėnulio šviesoje: Raja Ravi Varma:

Paveikslų vardų sąrašas Radha mėnulio šviesoje

Tai buvo dar vienas aliejus ant drobės, kuris iš pradžių buvo „Travancore“ dewano Shungrasoobyer Avergal kolekcijoje. Ši Radha yra viena gražiausių iš Ravi Varmos uttama nayikas, kuri yra aukšto proto moteris, turinti daugybę dorybių ir savybių, apibrėžiančių deives klasikinėje indų literatūroje. Vėliau Varma įvairiomis nuotaikomis ir emocijomis nutapė kitas Radha drobes.

5. Be pavadinimo: Tyeb Mehta:

Tapybos vardų sąrašas Tyeb Mehta

„Figūrą ant rikšos“ nutapė Mehta, kurią įkvėpė rikšų traukėjai, kuriuos jis matė vaikystėje savo vasaros atostogų Kolkata metu. Šis aliejus ant drobės buvo parduotas už 3 240 077 USD, „Christie’s“, Pietų Kensingtonas, 2011 m.

Straipsnis yra įžvalga į daugelį Indijos pasididžiavimų, iš kurių vienas yra paveikslai. Paveikslai visada buvo minčių, idėjų ir koncepcijų išraiškos priemonė. Jie leido įvairiems visuomenės sluoksniams tiksliai perteikti tai, ką jie jaučia, apie visuomenę ar apie pasaulį apskritai. Kai kurie iš jų atrodo tikroviški ir dažnai pribloškė auditoriją dėl originalumo, o kiti yra abstraktūs ir reikalauja išsamios interpretacijos, kad suprastų jų prasmę.