akrilik tırnakları çıkarın

Akrilik tırnaklar çok moda. Çivileri çeşitli renk ve tasarımlarda sunarlar. Akrilik tırnaklar mükemmel bir şekilde korunur ve uygulanırsa yıllarca kalabilirler. Bununla birlikte, bunları çıkarmak muhtemelen zarar verebilir, bu nedenle bunları çıkarırken uygun özen göstermelisiniz. Akrilik Çiviler Nasıl Çıkarılır diye mi arıyorsunuz? o zaman kesinlikle doğru yerdesin! Herhangi bir hatadan uzak durmak için talimatları büyük bir dikkatle takip edin..

Akrilik Çivileri Uzaklaştırın:

Evde Akrilik Çiviler Nasıl Çıkarılır:

1. Tırnaklarınızı kesin:

Tırnaklarınızın uçlarını minimumda kesmeniz ve bunun için tırnak makası kullanmanız önemlidir. Akrilikleri mümkün olduğunca kısaltın. Bunu zor buluyorsanız, durun ve bir sonraki adıma geçin..

2. Tırnaklarınızı törpüleyin:

Jel kapatıcıyı bir törpü veya tırnak kısma ile törpüleyin. Her bir akrilik çiviyi törpülemek için aletin sağ tarafını kullanın. Tırnaklarınızın neredeyse akriliksiz görünmesini sağlamak için yeterince akrilik törpüleyebilirsiniz. Doğal tırnağınızı kaplayan tabaka incelinceye kadar akriliği törpülemeye devam edin. Çabalarınızı her seferinde bir tırnağa koyun ve her bir tırnağın akriliğini mümkün olduğunca törpüleyene kadar devam edin. Akrilikin tüm izleri kaybolduktan sonra bir sonraki adıma geçin..

3. Akrilik Çivinin Kenarını kaldırın:

Kenarlardan akriliği çıkarmak için bir kütikül itici kullanın. Azar azar yapmaya çalışın, sanki çok fazla koparmaya çalışırsanız doğal tırnağınız kopar. Kenarı kaldırdıktan sonra, altına bir kütikül makasının ucunu koyun ve akriliği kesmeye başlayın. Kenarı kaldırmaya ve akriliğin tamamı çıkana kadar akriliği kesmeye devam edin. Akrilik tamamen bitene kadar bu kursu her çivi için tekrarlayın. Kalan akriliği çıkarmak için bir tırnak tamponu kullanın. Tırnak makası ve törpüsü ile tırnaklarınızı şekillendirin.

Diş ipi ile yukarı çekin:

1. Bu yöntemde diş ipini tırnak altına çekmemiz gerekiyor. Ve diş ipini çekmek için iki el kullandığımız için bu yöntemde ikinci bir kişinin yardım etmesi gerekecek..

2. Akrilik bir çivinin alt kenarını kaldırın. Önceki yöntemde olduğu gibi, tüm alt kenarı hafifçe yukarı kaldırmak için bir kütikül çubuğu kullanın. Şimdi partnerinize diş ipini tırnağın kenarının altına kaydırmasını söyleyin. Şimdi diş ipinin iki ucunu iki elinizle tutun.

3. Diş ipini tırnağın altında ileri geri kaydırın. Partnerinize diş ipini ileri geri kaydırmasını ve yukarı çekmesini söyleyin, sonuç olarak çivi gevşemeye başlayacaktır. Akrilik tırnak doğal tırnağınızdan çıkana kadar bu hareketi sürdürün. Partnerinizin diş ipini çok hızlı çekmemesine dikkat edin; Akrilik ile doğal tırnağınızın yırtılmasını istemezsiniz. İşlemi, hepsi çıkarılana kadar her çiviyle tekrarlayın. İşlemden yıpranmış olabilecek doğal tırnaklarınızı temizlemek için bir tampon kullanın..

Akrilik Çivileri Asetonda Islatın:

Akrilik tırnakları evden nasıl çıkaracağını öğrenenler, akrilik tırnakları çıkarmanın en doğru ve en güvenli yolu bir çözücü kullanmaktır. Akrilik tırnakların çıkarılması sadece bir çözücü ile yapılmalıdır. Bu iş için en popüler çözücü asetondur. Aseton, akrilik tırnakları en kolay ve ekonomik şekilde çıkarır. İşini polimer zincirlerinin bağını kırarak yapar. Kırık veya ağrılı bir cildiniz varsa aseton kullanmayın, çünkü bu acıtabilir ve ağrıya neden olabilir..

1. Tırnaklarınızı klipsleyin:

Tırnaklarınızın uçlarını minimumda kesmeniz ve bunun için tırnak makası kullanmanız önemlidir. Akrilikleri mümkün olduğunca kısaltın. Bunu zor buluyorsanız, durun ve bir sonraki adıma geçin. Kanama olacağı için tırnak yatağınızın bir kısmını tutmadığınızdan emin olun..

2. Son Kat’ı Çivilerden törpüleyin:

İnce dereceli bir tampon törpüsü yardımıyla boyayı çıkarın ve akriliği mümkün olduğunca çıkarın..

3. Tırnaklarınızı Çevreleyen Cilde Petrol Jeli uygulayın:

Aseton cilt üzerinde serttir, bu nedenle önlenmesi önemlidir. Bu adım, cildinizin aseton tarafından tahriş olmasını önleyecektir. Cilde biraz vazelin sürün, tırnakları kapatın, bölgeyi asetonun sert sonuçlarından koruyacaktır. Asetonun kuruma etkisi nedeniyle cildinizde ciddi bozulmalarla karşılaşabileceğiniz için bu adımı kaçırmayın.

4. Asetonu Bir Kaseye Dökün:

Yüzde 100 aseton kullanın. Bir cam kase çıkarın ve içine biraz aseton dökün. Kasenin üst kısmının elinizi içine sokacak kadar geniş olduğundan emin olun. Sadece tırnakları kaplayacak kadar aseton dökün. Çok az insan, asetonu ısıtmak ve daha hızlı çalışmasını sağlamak için kaseyi ılık suyla dolu daha büyük bir kaseye koymayı sever..

5. Asetonu Tırnaklarınıza Uygulayın:

Aseton içeren kaseye parmak uçlarınızı koyun. 15 dakika bekletin ve ardından akriliğin çıkıp çıkmadığını kontrol edin. Akrilik tırnaklar hala sıkıca yapışmışsa, o zamana kadar akriliğin çoğunluğunun çözülmesi için 10 ila 15 dakika daha bırakın..

6. Kalanı Kaldırın:

Şimdi bir parça pamuğu alın ve tırnak boyası çıkarıcı solüsyona batırın ve artık sanat eserlerinden kurtulmak için tırnakların üzerine silin..

7. Doğal Tırnaklarınızı Şekillendirin:

Tırnağınızı şekillendirmek ve kenarları düzleştirmek için tırnak makası ve tırnak törpüsü kullanın. Hasarlardan uzak durmak için sadece tek yönde eğeleyin.

8. Nemi Ellerinize Geri Kazandırın:

Kalanı sabun ve suyla çıkarın. Ellerinizi kurulayın ve tırnaklarınızı nemlendirmek için sızma zeytinyağı ve çay ağacı yağı karışımı uygulayarak işlemi tamamlayın..