Fransız manikürü nasıl yapılır? Fransız manikürü nedir? Manikür, temel olarak tırnakların törpülenmesi, şekillendirilmesi, masaj yapılması ve son olarak cila uygulanmasından başlayarak tüm bakımını içeren kozmetik bir tedavidir..

French Manikür Yapmanın En İyi Yöntemi

Fransız tırnakları doğru hazırlanırsa son derece temiz ve sofistike görünür. Son derece kadınsı ve zarif görünüyor. Akrilik artı jel Fransız manikürü, çok dikkatli bir şekilde yapılması gerektiğinden profesyonellere bırakılmalıdır..

Paradan tasarruf etmek istiyorsanız, en iyi Fransız manikürü yöntemini öğrenmek için bu makaleyi okuyun..

French Manikür Yapmanın En İyi Yöntemi:

1. Gereksinim:

 • 4 çeşit oje;

  Kütikül çubuğu

  bir taban kat veya sırt dolgusu – bir renk verniği

 • bir üst kat – beyaz veya krem ​​uçlu vernik
 • Kütikül yağı veya herhangi bir yemeklik yağ
 • bir pamuklu ped

  Zımpara tahtası

 • El artı tırnak nemlendiricisi – Tırnak cilası çıkarıcı

2. Tırnak Cilası Çıkarıcı:

Bir pamuklu ped üzerinde bir miktar oje çıkarıcı kullanarak eski ojeleri çıkarın..

3. Kütikül Yağı:

Biraz kütikül yağı sürün ve ovalayın. Tırnaklarınızı hafifletmek için doldururken bırakın. Zeytinyağı, aksi takdirde bazı yemeklik yağlar da işe yarayacaktır..

4. Tırnaklarınızı Dosyalayın:

Düzensiz, harika cilalı tırnaklara sahip olmanın bir anlamı yok. Zımpara tahtasını alın ve tırnak ucundan aşağı doğru, sadece tek yönde çalıştırın ve istediğiniz şekli elde etmenizi bekleyin..

5. Tırnak Etlerinizi Temizleyin:

Kütiküller tırnağın doğal bölünmesidir, ancak derideki yağ, tırnak cilasının uzun süre tutunmayacağı anlamına gelir. Sonuç olarak, tırnak etlerinizi hafifletmek için tırnaklarınızı ılık suda ıslatın, bu süre 15 dakikaya kadar başlayabilir. Tırnaklarınızda da tırnak eti çıkarıcı kullanabilir, ellerinize bir çeşit nemlendirici sunabilir ve 15 dakika boyunca streç filme sarabilirsiniz..

Bu, tırnak etlerini yumuşatır ve ellerinizi nemlendirir. Ölü kütikülü ortadan kaldırmak için, ölü kütikülün ovulması için son derece küçük dairelerde bir kütikül çubuğuna masaj yapın..

6. Ellerinizi Temizleyin:

Kapatmamak için tüm tırnak tozunu ve kiri temizleyin. Yağ kalıntılarını gidermek için tırnakları küçük bir tırnak cilası çıkarıcı ile bir kez daha temizleyin, çünkü verniğin dökülmesine neden olur..

7. Bir Baz Kat uygulayın:

Şişenin yan tarafındaki fazlalıkları temizleyin. 2 veya 3 dikkatli vuruşta fırçalayın. Baz kaplama, tırnaklarınızı renkli vernikteki pigmentler tarafından lekelenmekten korur.

fransız manikürü nasıl yapılır

8. İpucunu Takın:

Uç için beyaz veya krem ​​rengi kullanın. Tırnağın doğal beyaz ucuna dikkatlice ince bir bitiş çizgisi çizin. Belirsiz bir şekilde çizgi başlangıçta kaba görünüyor, kurumasına izin verin, ayrıca gerekirse üzerine ikinci bir daha düzgün çizgi koyun. Uç uygulamasını daha kolay oluşturmak için küçük bir karton parçası alın ve elmas şeklinde kesin. Çivinizi içine yerleştirin ve beyaz ucu fırçalayın. Cildinize bulaşan verniği bitirir.

9. Rengi Sürün:

Bundan sonra renk verniği üzerine fırçalayın. Fırça üzerinde fazlalık olmadığını bir kez daha teyit edin. Rengi derinleştirmeye ihtiyacınız varsa, daha fazla katmana yerleştirebilirsiniz. İlk katın dokunması için kurumasını bekleyin ve ardından ikinci katın üzerine yerleştirin. Bir Fransız manikürü için kullanılacak tipik renk yarı saydam pembedir, aksi halde bejdir..

10. Bir Üst Kat Üzerine Uygulayın:

Üst kat katı, şeffaf bir kaplamadır. Rengi kilitler ve tırnağı korur.

11. Kurumasını bekleyin:

İyi bir Fransız manikürü istiyorsanız, kuru olup olmadığını kontrol etmeden en az 5 dakika önce bırakmalısınız. Belirsiz bir şekilde tırnaklarınızın hala ucuz olmasından korkuyorsunuz; üzerlerine biraz kütikül yağı sürün ve giysilerinizdeki tüyleri üzerlerine yapıştırın.

12. Düzenleyin: Artık son kat ojenizi uygulayabilirsiniz..