Sahte tırnaklar birçok varyasyon, renk ve hatta farklı tasarımlarla gelir. Ancak tırnaklarınıza yapıştırmak için tırnak yapıştırıcısı sürmelisiniz. Zararlı kimyasallar içerir ve tırnaklarınıza oldukça zarar verebilir. Tırnaklarınıza mantar enfeksiyonu veya tırnak lekeleri bile bulaştırabilir. Kimyasallar ayrıca tırnaklarınızı çok kırılgan hale getirir ve kırılmaya ve kırılmaya meyilli hale getirir. Ancak iyi bir tırnak bakımı ve ev yapımı bakımlarla tırnaklarınızı kısa sürede eski sağlığına kavuşturabilirsiniz..

Bugün size takma tırnak kullandıktan sonra tırnaklarınıza nasıl düzgün bir şekilde bakım yapabileceğinizi anlatacağız..

Tırnak Bakımı Püf Noktaları:

Adım 1: Sahte Çivileri Çıkarma

Bu ilk adımdır ve bu adımda dikkatli olmanız gerekir. Takma tırnakları kısaltmak için keskinleştirmeli ve cilalamalısınız. Eğer uzunlarsa, gerçek tırnaklarınız çok fazla gerginlik hissedecek ve bu onların zarar görmesine neden olacaktır. Takma tırnakları kolayca çıkarabilmeleri için kısa kesmeniz gerekir. Yeterince kısa olduklarında, tırnaklarınızı takma tırnak seti ile birlikte gelen aseton solüsyonuna batırmalısınız. Biraz çıkınca yavaşça çıkarın..

Adım 2: Kesinlikle İhtiyacınız Olan Bir Şey

Sahte tırnak veya akrilik tırnak kullanıyorsanız, güçlendirici bir cila kullanmak çok önemlidir. Ancak ilk adım, akrilik tırnakları takmadan önce tırnaklara uyguladığınız her türlü taban katının çıkarılmasıdır. Güçlendirici bir ojeyi elinizin altında bulundurun.

3. Adım: Ekstra Bakım

Şimdi tüm taban katını tırnaklarınızdan çıkardıktan sonra, tercihen biraz ısıtarak tırnaklarınıza masaj yapmak için biraz zeytinyağı kullanın. Bunu her gece normal bir rutin olarak da yapabilirsiniz. Bu size iyi tırnaklar ve yumuşak tırnak etleri verecektir..

Adım 4: Tırnaklarınızı Temizleyin

Şimdi tırnaklarınızı sabunlu suya veya suyla seyreltilmiş bir tırnak bakım kremine batırın. 1 çay kaşığı gibi normal şampuanınızı bir kase suya seyrelterek kullanabilir ve ardından tırnaklarınızı içine batırabilirsiniz..

Adım 5: Parlatma ve Parlatma

Şimdi tırnaklarınızı bir havluyla kurulayın ve tırnakları düzgün bir şekilde parlatın. Tırnak lekeleriniz varsa, hemen hemen tüm lekeler gidene kadar yüzeyi nazikçe parlatın..

Adım 6: Tırnakları Klipsleyin

Zayıf ve kırılgan tırnaklarınız varsa, tırnakları orta ila kısa boyda kesmek en iyisidir..

Adım 7: Tırnak Eti ve Dosya Çivilerini İtin

Kütikülleri düzgün bir şekilde geri iterek ve tırnakları törpüleyerek kısa manikür işlemini sonlandırın..

Adım 8: Güçlendirici Oje Sürmek

Tırnakları güçlendirmek için iki kat güçlendirici oje sürün.

9. Adım: Ek Bakım

Tırnaklara masaj yapmak için banyodan sonra veya geceleri tırnaklara tercihen E Vitamini içeren bir manikür kremi uygulayın. Bu, tırnaklarınızı daha güçlü hale getirecektir..

Diyet, ister deri ister tırnak olsun, vücudun tüm dokularının ve minelerinin korunmasında önemli bir rol oynar. Sağlıklı bir diyet size her zaman iyi ve daha güçlü tırnaklar verecektir. İyi tırnaklara sahip olmak için kepekli tahıllar ve bakliyat gibi biyotin açısından zengin besinler, karnabahar gibi yeşil sebzeler alabilirsiniz..

Özellikle kırılgan tırnaklarınız varsa, ellerinizi uzun süre ıslak tutmamak veya zararlı deterjanların tırnaklara temas etmesine izin vermemek en iyisidir. Bulaşık yıkarken eldiven giyin ve içinde nemlendirici elementler bulunan el yıkama sabunları kullanın..

Çok fazla oje çıkarıcı kullanmayın çünkü tırnakları doğal yağlarından sıyırabilir ve tırnağın emayesini ufalanmaya meyilli hale getirebilir..

Bu en iyi tırnak bakımı numaralarını deneyin ve tırnaklarınızı sağlıklı tutun!