Biz kızlar her zaman kendimizi süslemeyi severiz. Saç şekillendirmeden ayağa, bu dünyanın en çekici insanı olmaya çalışıyoruz, favori listemizi seçmek sonsuz! Farklı tarz ve moda trendlerimiz var, bu günlerde devam eden trendlerden biri de tırnak sanatı! Bu, tırnaklarınızı süslemek için gerçekten güzel ve güzel bir sanattır. Dışarıdan yaparsanız biraz pahalı olur! Öyleyse neden evde yapmıyorsun! Bugün bu makalede, “şeker kamışı tırnak tasarımı” yapmak için adım adım bir eğitim alacaksınız.

şeker kamışı tırnak sanat tasarımları

Candy Cane Nail Art Tasarım Eğitimi:

Aşama 1:

iki zıt renk seçin!

Bu adımda tırnaklarınızla yapmanız gerekenleri toplayın:

 1.  Bir şeker kamışı yapmak istediğiniz 2 zıt renk! (beyaz ve kırmızı önerilir)
 2. Şeffaf bir oje.
 3. İnce bant şeritleri.

Adım 2:

İlk oje rengini tırnaklarınıza uygulayarak (Örn. beyaz renk uygulayın) başlayın. Ve tamamen kurumasını bekleyin! çizgilenmeyi önlemek için.

Aşama 3:  

 • Şimdi ince şerit şeritler alın ve şeritler arasında eşit boşluk bırakarak tırnaklarınıza yapıştırın! (Bu, iki renk arasında ince bir mesafe oluşturmak ve kaba veya kirli karışmayı önlemek için yapılır) Bunu yapmanın en etkili yolu, bir ila iki inçlik bant parçalarını yırtmak, bunları tırnak boyasının kapağına koymaktır. şişe ve sonra ince şerit almazsanız sıska şeritleri kesin!
 • Şimdi tırnaklarınızın bir şeker kamışı gibi görünmesi için bu şeritleri çapraz olarak tırnaklarınıza yapıştırmalısınız.!

4. Adım:

Şeritler tüm tırnağınıza yerleştirildikten sonra normal oje sürdüğünüz gibi 2. rengi (örn. kırmızı renk) uygulayın. Bant şeritleri beyaz tabanı sabitleyeceğinden, istediğiniz tasarımı elde etmek için yanlış gitmenin bir anlamı olmadığı için tırnak rengini tırnak bölgenize düzgün bir şekilde uygulamaktan çekinmeyin.!

Adım 5:

 • 2. tırnak boyasının düzgün kurumasını sağlayın! Ortalık karışabileceğinden hiç acele etmeyin, bu yüzden sakin olun.!
 • Renk (2. renk) kuruduktan sonra bant şeritlerini yavaşça çıkarın. Ve şimdi şeffaf ojeyi şeker kamışı tırnak tasarımınıza uygulayın ve daha fazla gün boyunca korumasını sağlayın.!
 • Ve ellerinizi daha güzel gösterecek güzel şeker kamışı tırnak tasarımı ile işiniz bitti.! 🙂
 • Yukarıdaki yazılı adımlarla mükemmel iseniz ve tırnak sanatınızda biraz daha geliştirme veya değişiklik yapmak istiyorsanız, aşağıdakileri uygulayabilirsiniz.!
 • Bu tırnak sanatını daha farklı ve geliştirici bir şekilde yapmanın bir yolu daha var.!

Bunun için birkaç adım daha izleyin:

6. Adım: neye ihtiyacın var

 • İnce bir boya veya makyaj fırçasına ihtiyacınız var. Bir saç gibi gerçekten ince olduğundan emin olun!
 • Üçüncü bir çivi rengi (isteğe bağlı)
 • Şeffaf tırnak rengi

7. Adım: Daldır

Bu ince fırçayı tırnak boyası şişesine batırın. Şimdi soru hangi tırnak renginde? Daha önceki iki rengin aksine tamamen farklı bir renk (ör. yeşil renk) alabilir veya fırçayı ikinci rengin kendisine daldırabilirsiniz (ör. ana kat uygulandıktan sonra alınan kırmızı renk)! Fırçayı ilk renge, yani taban katınız olana (örn. beyaz renk) daldırmak gibi bir hata yapmayın çünkü görünmeyecektir..

Adım 8: uygulamak

 • Şimdi ince bir fırça ile yukarıdaki diyagonal çizgiye paralel ince bir çapraz çizgi uygulayın (örneğin iki kırmızı renk darbesi arasına bir tane daha ince kırmızı/yeşil renk çizgisi çizin) bunu gerçekten dikkatli ve yavaş yapın, böylece halihazırdaki çizgiyi bozmazsınız. yapılan tırnak sanatı.
 • Bunu yalnızca bir fırçayı tutmak için mükemmelseniz yapın..
 • Şimdi kuruduktan sonra şeffaf ojeyi sürün!
 • ve bitirdin