Tamil Nadu’daki Kanyakumari bölgesi, Hint Yarımadası’nın en güneydeki zirvesidir. Yer plajları, tepeleri ve nehirleri ile tanınır. Bölge, kültür, mimari, güney Hindistan gelenekleri vb.’nin bir karışımına sahiptir. Üç su kütlesinin buluştuğu Cape Comorin, tüm turistlerin ana cazibe merkezidir..

Kanyakumari Bölgesinde Gezilecek En İyi Turistik Yerler:

Aşağıda, tüm seyahatiniz için harika bir zaman geçirecek olan kanyakumari’de ziyaret edilebilecek güzel ve en iyi turistik yerlerin listesini verdik..

1. Mahatma Gandhi Anıtı:

mahatma-gandhi-memorial_kanyakumari-turist-yerler

Mahatma Gandhi Anıtı, Ulusun Babası Mahatma Gandhi’nin onuruna yapılmıştır. Anıt, bağımsızlıktan kısa bir süre sonra ve ayrıca Gandhiji’nin ölümünden sonra inşa edildi. Külleri, Kanyakumari’den denize atılmadan önce bir süre orada tutulmuştu..

2. Thirparappu Şelaleleri:

thirparappu-falls_kanyakumari-turist-yerler

Thirparappu, güzel bir pitoresk sunan şelaledir. Şelale Kodayar Nehri’nden aşağı iner. Bir gezi veya maceralı bir gün için şelaleye gitmenin en kolay yolu Nagercoil köyünden geçer. Turistlerin çoğu, bu destinasyonun kanyakumari’de ziyaret edilecek en heyecan verici yerlerden biri olduğunu söyledi..

3. Thiruvalluvar Heykeli:

thiruvalluvar-heykel_kanyakumari-turist-yerler

Thiruvalluvar, Güney Hindistan’ın ölümsüz bir şairidir. MÖ 2. yüzyıldan MS 8. yüzyıla kadar bir yerde yaşamıştı. Arkeologlar onun yazılarını ve yaşadığına dair kanıtları keşfettiler. Thiruvalluvar’ın heykeli onun anısına yapılmıştır. Heykelin üzerinde durduğu kaide yaklaşık 38 fit yüksekliğinde ve üstündeki heykel 95 fit yüksekliğindedir..

4. Tirunelveli:

tirunelveli_kanyakumari-turist-yerler

Tirunelveli, özellikle tapınaklar ve tarihi yerler nedeniyle Kanyakumari’den insanların seyahat ettiği küçük bir şehirdir. Buradaki en önemli cazibe tapınakları Muruga Tapınağı, Tenkasi ve Sankarankovil’dir. Ayrıca Courtallam adında ünlü bir şelalesi vardır ve yaz mevsiminde kalabalıktır. Suyun tıbbi özelliklere sahip olduğu bilinmektedir..

5. Padmanabhapuram Sarayı:

padmanabhapuram-palace_kanyakumari-turist-yerler

Padmanabhapuram Sarayı, Hindistan’da kültürel mirası ve çeşitliliği simgeleyen saraylardan biridir. Bu sarayın en eşsiz yanı, başka hiçbir maddeden değil, tamamen ahşaptan yapılmış olmasıdır. Kerala hükümeti sarayla ilgileniyor ve her gün 100’den fazla ziyaretçi çekiyor. Dünyanın en iyi 10 sarayından biri olarak not edilmiştir. Hiç şüphe yok ki kanyakumari semtindeki en güzel yerlerden biri..

6. Udayagiri Kalesi:

udayagiri-caves_kanyakumari-turist-yerler

Udayagiri Kalesi, tarihle dolu eski bir kaledir. Kale 1600 civarında savunma için inşa edilmişti. Hollandalılar 18. yüzyılda kaleyi işgal etti ve daha sonra De Lannoy Kalesi adını verdi. Kalenin bir kısmı şu anda biyolojik çeşitlilik parkına ait ve birçok turisti çekiyor. Geziniz, bu akıllara durgunluk veren manzarayı görme cazibesini ziyaret etmeden asla gerçekleşmedi..

7. Sanguthurai Plajı:

sanguthurai-plaj_kanyakumari-turist-yerler

Hint Okyanusu’nun gücü Sanguthurai Plajı’nda hissedilir; beyaz kumlarla dolu güzel bir yer ve mükemmel bir sahil şeridi gibi görünüyor. Vivekananda Kayası bu yerden bazen görülebilir ve ayrıca denizden çıkıntı yapan beyaz bir sütun. Sıcaklık, özellikle yaz aylarında sulara hızlı bir şekilde dalmayı uygun hale getirir..

8. Aziz Xavier Kilisesi:

st-xaviers-church_kanyakumari-turist-yerler

Hindistan bir zamanlar İngiliz halkının altında olduğu için, burada da çok sayıda Kilise inşa etmişler ve bu da ülkeyi daha kozmopolit hale getiriyor. Aziz Xavier Kilisesi, güneyin ünlü kiliselerinden biridir. MS 1600’de St. Francis Xavier tarafından inşa edilmişti ve kilise yüzyıllar boyunca tarihi bir yer olmaya devam ediyor..

9. Balmumu Müzesi:

balmumu müzesi_kanyakumari-turist-yerler

Balmumu Müzesi, kalelerden, anıtlardan ve müzelerden benzersizdir. Onlara gerçekçi bir görünüm kazandırmak ve insanların zihninde sonsuza kadar canlı tutmak için balmumu heykellere dönüştürülen Hint Tarihinin önemli isimlerinden oluşur. Balmumu müzesi, o destinasyonu gördüğünüzde mutlu edecek, ziyaret edilebilecek harika kanyakumari turistik yerlerinden biridir..

10. Thirunanthikarai Mağara Tapınağı:

thirunanthikarai-mağara-tapınak_kanyakumari-turist-yerler

Thirunanthikarai Mağara Tapınağı, Hint dininin ve kültürünün sembolik bir direği olarak görev yapan eski bir tapınaktır. Mağara tapınağında günümüzde soyu tükenmiş birçok heykel bulunuyordu. Şimdi Hindistan Arkeolojik Araştırması altındalar. Kanyakumari’de en çok gezilen ilgi çekici yerlerden biridir..

11. Vivekananda Kaya Anıtı:

vivekananda-rock-memorial_kanyakumari-turist-yerler

Swami Vivekananda anıtı, tüm ulus için bir ilham kaynağı ve saflığın sembolü olarak duruyor. Burası dindar insanlar ve hayranlar için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Ulusun mimari karışımını sergiler ve Kanyakumari’deki en iyi turistik yerlerden biridir..

12. Kanyakumari Plajı:

kanyakumari-plaj_kanyakumari-turist-yerler

Hint Yarımadası’nın en güney ucunda yer alan Kanyakumari Plajı, Kanyakumari’de birinci sınıf bir turistik yerdir. Bu kumsalda yürümek kolay olmasa da, deniz feneri muhteşem bir manzara sunuyor ve bu zahmetli yürüyüşe değiyor. Deniz fenerinden, özellikle gün doğumu ve gün batımı sırasında göze hoş gelen Arap Denizi, Bengal Körfezi ve Hint Okyanusu’nun birleşimini görebilirsiniz. Bu, Kanyakumari’nin en iyi turistik yerlerinden biridir..

13. Mathur Su Kemeri:

mathur-aqueduct_kanyakumari-turist-yerler

Öyleyse şunu elde edin: Çok çeşitli ağaçlarla çevrili bir nehir üzerine inşa edilmiş, 28 sütunla güçlendirilmiş, onu Asya’nın en büyük su kemeri yapan bir Su Kemeri! Yeter dedin değil mi? Burası, Kanyakumari’de ziyaret edilecek diğer tüm yerleri geride bırakıyor. Mathur Su Kemeri, altından akan Pahruli nehrinin harika bir havadan manzarasını sunar..

14. Baywatch Eğlence Parkı:

baywatch-amusement-park_kanyakumari-turist-yerler

Yetişkinler ve çocuklar için eğlenceli sürüşlerle dolu. Yaz tatili sırasında mükemmel olan su temalı bir eğlence parkı. Çok fazla ezici sürüşü var. Kanyakumari semtinde ziyaret edilecek bu heyecan verici turistik yerleri asla kaçırmayın.

15. Courtallam Şelalesi:

courtallam-falls_kanyakumari-turist-yerler

Tamil Nadu’nun batı ghatlarında yer alan The Courtallam Şelalesi, önemli bir turistik yer. Bir şifalı ot ormanından geçerek iyileştirici güçleri olduğu söylenir. Courtallam kasabasının kendisi bol miktarda doğal güzelliğe sahiptir. Kanyakumari yakınlarında ziyaret edilecek en önemli yerlerden biri.

16. Thanumalayan Tapınağı:

thanumalayan-tapınak_kanyakumari-turist-yerler

17. yüzyılda kurulan bu tapınağın güzel heykelleri var ve önemli bir Hindu Tapınağı. Tek taştan oyulmuş dört müzik sütunu, mimarisinde öne çıkan bir unsurdur ve mimari bir başarı olarak kabul edilir..

17. Kanyakumari Tapınağı:

kanyakumari-temple_kanyakumari-turist-yerler

Yaygın olarak Bhagavathi Amman Tapınağı olarak bilinen bu tapınak, üç su kütlesinin buluştuğu noktanın yakınında bulunuyor. Hint Okyanusu, Arap Denizi ve Bengal Körfezi. Bu tapınak, Navratri festivalinin görkemli kutlamasıyla bilinir. Bu festival sırasında tanrıça güzelce dekore edilmiş bir tekneye bindirilerek üç denizin buluştuğu okyanusa götürülür ve festival boyunca 10.000’den fazla kişi tapınağı ziyaret eder..

18. Suchindram Tapınağı:

Suchindram-temple_kanyakumari-turist-yerler

Suchindram, yaklaşık 15 tapınağa ev sahipliği yapan bir tapınak kasabasıdır. 15 tapınağın hepsinin kökenleri hakkında harika efsaneleri ve büyüleyici hikayeleri var. Bazı ana tapınakların görkemli bir şekilde yükseltilmiş girişleri vardır. Suchindram kasabasının dışında, yakın çevresinde birçok Hindu tapınağı vardır..

19. Görünüm Kulesi ve Teleskop Evi:

görüş-kule-ve-teleskop-house_kanyakumari-turist-yerler

Manzara kulesi size tüm plajların ve okyanusların yakınsamasının tam bir panoramasını sunar. Manzara kulesinden muhteşem gün doğumu ve gün batımını izlemek için hiçbir zaman yeterli değildir. Kanyakumari’deki bu turistik yeri ziyaret ederseniz, bu sizi mutlu eder..

Cape Comorin olarak da bilinen Kanyakumari, çok sayıda plaja ev sahipliği yapan ve üç okyanusun bir araya geldiği çok sayıda restoran ve konaklama yeri ile mükemmel bir turistik ortamdır ve burayı tüm zamanların en gözde turistik noktası haline getirir. Kanyakmari’de Gezilecek Bu Güzel Yerleri Kaçırmayın.