Almanya Avrupa’nın merkezindedir. Çevresindeki muhteşem yerlerin yanı sıra bize çok sayıda fantastik turistik yer sağlar. Dünyanın her yerinden ziyaretçiler, ünlü mimari yapıları ve doğal güzellikleri için Almanya’ya geliyor. Gezginler için Almanya’yı yeniden anlamak biraz zor, ancak ilgilenen kaşifler her zaman yollarını bulacaklar..

almanya turistik yerler

Almanya’da Ziyaret Edilecek Popüler Turistik Yerler:

1. Neuschwanstein Şatosu:

Almanya'da gezilecek en iyi yerler Neuschwanstein Şatosu

Neuschwanstein, bir peri masalı şatosunun özel bir örneğidir. Bavyera’nın güneybatısındaki Fussen yakınlarındaki engebeli bir tepede yer almaktadır. Romantik mimarinin sembolü ve cevabı olmayan trajik bir hikaye olarak idealize edilmiştir. Disneyland parklarındaki Uyuyan Güzel kaleleri bundan ilham aldı. Kale, tamamlanmak üzereyken esrarengiz bir şekilde delirdiğini bilen Bavyera Kralı II. Ludwig tarafından 1886 yılında kurulmuş ve birkaç gün sonra vefat etmiştir. Turistler, muhteşem bir zemine sahip böyle bir güzelliği görünce şaşırıyorlar..

2. Brandenburg Kapısı:

Brandenburg Kapısı almanya turistik yerler

Brandenburg Kapısı, Berlin’de ayakta kalan tek kapıdır. Doğu ve Batı Berlin’in yeniden birleşmesini simgeliyor. 18. yüzyılda inşa edilmişti ve aynı zamanda ıhlamur ağaçlarının önde gelen bulvarı olan Unter den Linden’in girişi. Bu bir zamanlar doğrudan Prusya hükümdarlarının sarayına götürürdü..

3. Avrupa Parkı:

Europa Park almanya'daki ünlü yerler

Europa-Park in Rust, Güney-Batı Almanya’da Freiburg ve Offenburg arasında yer alan güzel bir parktır. Çeşitli cüretkar sürüşlerden oluşan ve onu oldukça maceralı bir yolculuk haline getirecek bir eğlence parkı. Europa-Park, Almanca konuşulan ülkelerdeki en büyük tema parkıdır ve kışın açık olan az sayıdaki parktan biridir..

4. Heidelberg Şehri:

Heidelberg Şehri

Neckar Nehri Vadisi’ndeki Heidelberg, Almanya’nın en popüler turist taleplerinden biridir. Dünya Savaşı sırasında, Almanya’nın iç şehirlerinin çoğunu tahrip eden bombalamalar nedeniyle şehir neredeyse tamamen harap oldu. Heidelberg, dar sokakların, pitoresk evlerin barok cazibesini korumuştur ve turistleri insanların yüzyıllar önce yaşadığı hayatı görmeye götüren ünlü Heidelberg Kalesi’ne sahiptir..

5. Berlin Duvarı:

Berlin Duvarı almanya turistik yerler

1961’den 1989’a kadar inşa edilen Berlin Duvarı, şehrin ikiye bölünmesine yol açtı. Berlin Duvarı Yolu, yürüyüşçüler ve bisikletçiler için bir rotadır ve 14 bölüme ayrılmıştır. Bilgi panelleri duvarın tarihini anlatır. Doğu Yakası Galerisi, 21 ülkeden sanatçılar tarafından boyanmış bir hinterland duvarı olan yakın tarihli bir giriş, 1990.

6. Holstentor:

Holstentor almanya gezilecek yerler

Lübeck’te kalan iki kapı var ve Holstentor bunlardan biri. 1464 yılında inşa edilmiş ve şimdi müze olarak ziyarete açık. İki yuvarlak kulesi ve onu şehrin sembolü yapan kemerli bir girişi vardır..

7. Berlin Müze Adası:

Berlin Müze Adası

Berlin’in Müzeler Adası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde listelenmiştir. Dünyanın en ünlü müzelerinden biridir ve bazı paha biçilmez kültürel hazinelere sahiptir. Buradaki bazı galeriler, ziyaretçilerin gezdiği Antik Dünya Müzesi, Yeni Müze, Eski Ulusal Galeri, Bode Müzesi ve Bergama Müzesi’dir ve Mezopotamyalılar, Mısır, Yunanistan, Roma, vb.

8. Oktoberfest:

Oktoberfest almanya'daki yerleri ziyaret etmeli

Oktoberfest, en büyük Volksfest’tir. Münih bunun için her yıl 6 milyondan fazla ziyaretçi alıyor. Oktoberfest Eylül sonunda başlar ve Ekim ayının ilk hafta sonuna kadar devam eder. Bu, Bavyera kültürünün önemli bir parçasıdır ve 1810’dan beri düzenli olarak uygulanmaktadır. Ziyaretçiler çok çeşitli geleneksel yemeklerin tadını çıkarırlar..

9. Sanssouci Sarayı:

Sanssouci Sarayı Almanya'nın en iyi turistik yerleri

Potsdam şehri, geniş parklar, görkemli ağaçlarla çevrili caddeler ve 18. yüzyıldan 20. yüzyıla kadar 200 yıl boyunca inşa edilmiş yaklaşık 150 binayı içeren güzel manzaralara sahiptir, hepsi olağanüstü bir kültürel hazine oluşturmak için bir araya gelir. Sanssouci en çok ziyaret edilen yapıdır ve nefes kesen bir manzara sunar ve tüm ziyaretçileri büyüler..

10. Lindau:

Lindau yaz aylarında Almanya'da gezilecek yerler

Tarihi şehir oldukça popüler bir turistik cazibe merkezidir. Konstanz Gölü’nün doğu kesiminde Avusturya, Almanya ve İsviçre sınırlarının birleştiği yerde bulunur. Şehir bir köprü ve demiryolu ile anakaraya bağlıdır ve şu anda çok yoğun bir nüfusa sahiptir. Binaları ve mimarileri ile turistlere bir ortaçağ dokunuşu veriyor..

11. Frauenkirche Kilisesi:

Frauenkirche Kilisesi

Dresden’deki Frauenkirche Kilisesi, Meryem Ana’nın Lutheran kilisesidir. Dünya Savaşı sırasında harap olmuştur. Kilise, önceki kilisenin orijinal fikirlerine dayanılarak yeniden inşa edilmiş ve 2005 yılında yeniden açılmıştır. Kilisenin kubbesi için Coventry şehri tarafından verilmiş bir altın haç vardır..

12. Zugspitze Dağı:

Zugspitze Dağı

Zugspitze, Alpler’deki en ünlü dağ zirvelerinden biridir. 2,962 metreyi ölçer ve Almanya’nın en yüksek zirvesidir. Dünyanın her yerinden ziyaretçiler, muhteşem manzarasını görmek için buraya geliyorlar..

13. Romantik Ren:

Romantik Ren Nehri

Ren nehri, üzüm bağlarıyla kaplı sarp tepelerden geçerek, sayısız kale ve yıkımla tepesinde ve buranın en iyi kısmına, Romantik Ren’e geliyor. Nehir bir zamanlar eski zamanlardan beri Orta Avrupa’ya giden hayati bir ticaret yoluydu ve kıyıların yanında bir dizi küçük kasaba ortaya çıktı. Seyir yolculuğuna çıkmak değerli bir deneyim olabilir.

14. Rügen Kayalıkları:

Rügen Kayalıkları

Rugen Kayalıkları, Rugen Adası’nın kuzeydoğusundaki Jasmund Ulusal Parkı’nda yer almaktadır. Sürekli erozyonla karşı karşıyalar. Baltık Denizi’nin yukarısında dik bir kule var. 118 metre yüksekliğindedir ve kralın sandalyesi olarak bilinir. Bu uçurumların en güzel kısmı ve inanılmaz bir pitoresk veriyor. Ayrıca kayalıkların hemen arkasında bozulmamış bir orman görebilirsiniz. Bu bir milli parkın parçası.

15. Wurburg Yerleşik Sarayı:

Wurburg Yerleşik Sarayı

Würzburg Resident Palace, Almanya’daki en önde gelen Avrupa mimarisinden biri olarak kabul edilir. 1740-1770 yılları arasında kurulmuş ve 1765-1780 yılları arasında muhteşem bahçelerle güzelleştirilmiş, ışıltılı bir çağın örneğidir ve Avrupa’nın en görkemli kraliyet saraylarından biridir.