Dünyanın en pahalı beş şehrini mi arıyorsunuz? Anket listesine göre, herhangi bir sonuca varmadan önce birçok faktör dikkate alınır. 160’tan fazla hizmet, ürün, giyim ve fatura karşılaştırması dikkate alınır. Önemli rol oynayan diğer önemli önemli faktörler, petrol fiyatlarındaki artış ve kur dalgalanmalarıdır. Her şehrin sıralamasının belirlenmesinde konut maliyeti çok önemli bir rol oynamaktadır. Tüm anketlere göre New York baz şehir olarak kullanılmış ve New York ile diğer tüm şehirler arasında bir karşılaştırma yapılmıştır. Aşağıda bu yıl sıralanan en pahalı 5 şehir listelenmiştir..

Dünyanın En Pahalı Şehirleri:

1. Singapur:

Singapur

Singapur, dünyanın en pahalı şehri olarak adlandırılıyor. 2 yıl üst üste zirvede kaldı. Anket raporlarına göre Singapur, temel gıda maddeleri açısından New York’tan %11 daha pahalı. Giyim alışverişinde %50, ulaşımda 3 kat daha pahalıdır. Singapur’da konut pahalı değil, aynı zamanda dayanılmaz. Bir fincan kahve sıradan bir adam için biraz fazla pahalı gibi görünüyor..

2. Paris:

Paris

Fransız başkenti, birçok anket ve endeks raporuna göre ikinci sırayı alma eğiliminde. Paris’te bir film veya bir barda içki içmek oldukça pahalıdır. Birçok insanın, özellikle de turist olan insanların bütçesini etkiler. Her ne kadar şehir son derece güzel ve uzaklardan insanları kendine çekiyor. Sadece kıyafet ve yiyecek alışverişinin sizi gerçekten hayal kırıklığına uğratabileceğinden emin olun. Alışverişin yanı sıra şehrin güzel turistik yerleri de oldukça pahalıdır. Burada konut kesinlikle pahalı. Bu Fransız başkentine girmeden önce düşünün.

3. Oslo:

oslo

Oslo, dünyanın en pahalı şehirleri sıralamasında üçüncü sırada yer alıyor. Oslo küresel bir şehir olarak kabul edilir. Mal ve hizmet fiyatları dünyanın diğer şehirleriyle karşılaştırıldığında kesinlikle çok yüksek. Norveç’teki konut piyasası kesinlikle son derece pahalıdır. Oslo aynı zamanda denizcilik zamanı bilgisinin de merkezidir. Burada kalan insanların yaşam standartları çok yüksek görünüyor..

4. Zürih:

Zürih

Zürih, dünyanın en pahalı şehirlerinden biridir. Güçlü döviz yaygınlığı nedeniyle burada yaşam maliyeti oldukça yüksektir. Konut, ulaşım, yiyecek ve mal açısından Zürih çok pahalı ve maliyetli görünüyor. Pek çok kişi farkında olmayabilir ama Zürih ülkenin bu bölgesinde konaklamak ve yerleşmek açısından çok pahalı. Bu nedenle, Zürih mülklerini satın alma veya bunlara yatırım yapma planlarınız varsa, birikimlerinizi gerçekten kontrol etmeniz gerekir..

5. Sidney:

Sidney

Bu Avustralya Şehri, dünyanın en pahalı 5. şehridir: Sidney. İnsanların Sydney’de yaşamanın Melbourne’den daha pahalı olduğuna inanması gerçekten zor. Avustralya’da yaşamanın maliyeti çok yükseldi çünkü Avustralya doları, dolar karşısında muazzam bir şekilde yükseldi. Ekmek ve kahve gibi normal yiyecekler çok pahalı görünüyor. Konut piyasası son derece yüksek. Bu nedenle, iki yatak odalı bir daire satın almadan önce, gerçekler ve rakamlar üzerinde gerçekten çalışmanız gerekir..

Yaşam maliyeti, her şehrin sıralamasını belirleyen önemli bir faktör gibi görünmektedir. Her şehrin sıralaması her yıl değişmeye devam ediyor. Size sağlanan liste en günceldir ve 2015 yılında yapılan bir ankete dayanmaktadır..