Fransızca’da kolye, ‘takılmak’ anlamına gelir. Kolyeler, küçük bir halka ile kolyelere bağlanan mücevher parçalarıdır. Sade kolyeye ağır bir görünüm verirler ve farklı durumlarda takılabilirler. Tılsımlar, muskalar, madalyonlar ve benzeri gibi farklı türde kolyeler vardır. Kolyeler çok çeşitli tasarım ve renklerde gelir. Kolye fiyatları da oldukça geniştir. Ucuz plastik olanlardan pahalı altın ve nadir olanlara kadar çeşitlilik gösterirler. Çocuklar, kadınlar ve erkekler tarafından giyilebilirler..

Kolye Takı Tasarımları

Resimlerle Güzel ve Şık Kolye Takı Tasarımları:

İşte erkekler ve kadınlar için en iyi kolye tasarımları

1. Gümüş Sonsuzluk Kolye:

Gümüş Sonsuzluk Kolye

Pırlantalarla süslenmiş sonsuzluk şeklinde güzel bir kolye. Bu hem çocuklar hem de kadınlar tarafından giyilebilir. Bu sembol sonsuzluğu ve hiç bitmeyen bir ruhu temsil eder. Son zamanlarda modern nesil arasında popülerlik kazanmış, bu nedenle piyasada çok yüksek talep görmektedir. Sade görünümü ve hafifliği nedeniyle günlük olarak giyilebilir..

2. Japon Tarzı İnci Kolye:

Japon Tarzı İnci Kolye

Bu, altın bir zincire bağlı Japon tarzı bir kolyedir. İnci, ortada bir altın mahfaza ile tutulur. Zarif bir parçadır. Bir balo elbisesi veya basit bir siyah elbise üzerine giyilebilir. Düz siyah bir sari üzerinde de iyi görünecek. Hem geleneksel hem de batı kıyafetleri üzerinde eşit derecede iyi görünüyor.

3. Tektaş Kolye:

Tektaş Kolye

Tektaş, tek, büyük, güzel şekilli bir elmastır. Bu tektaş, altın bir halka ile altın bir zincire bağlanır. Zengin kalabalık tarafından günlük kullanım için satın alınan bir şeydir. Tek taştan yapıldığı için her türlü kıyafetle iyi gider ve ona zengin bir görünüm katar. Zincir, altından yapıldığı için ona y sınıfı bir görünüm verir. Solitaire’in asılı olduğu altın halka da asil görünüyor. Bütçesi yüksek olan her kolye sever bunu almalı.

4. Dindar Ganesha Kolye:

Dindar Ganesha Kolye

Bu kolye en güzel kreasyonlardan sadece biri. Zarif, klas ve onu tanımlamak için her güzel kelime var. Elmas çemberine takılan altın zincir gerçekten bir başyapıt. Altından yapılmış ve iki pırlantaya sahip olan tanrı Ganesha’nın bir figürü ortada oturuyor. Bu gerçekten güzel ve lord Ganesha’ya ibadet eden tüm insanlar için sahip olması gereken bir şey..

5. Safir Kolye:

Safir Kolye

Bu, kadınlar için sevimli ve zarif kolyelerden biridir. Gözyaşı damlası şeklindedir ve gümüş bir zincire bağlanmıştır. Ortada bir elmas çevreleyen bir safir tutulur. Mavi safir görkemli ve şık görünüyor. Bu kolyenin en iyi yanı, elbise veya gece elbisesi gibi geleneksel ve batı kıyafetlerinin üzerine giyilebilmesidir. Basittir, bu nedenle genç kadınlar tarafından da giyilebilir..

6. Çift Halkalı İnci Kolye:

Çift Halkalı İnci Kolye

Bu eşsiz bir kolye. Çift ilmeklidir, altın zincirden sarkar. Birincisi, gümüş bir halkaya daha da bağlı olan altın bir halkadır. Gümüş halka güzel elmaslarla süslenmiştir. Altın halkadan bir inci sarkıyor. Bu gerçekten göze çekici görünüyor ve her yaştan kadın tarafından sevilecek. Resmi bir partide giyilebilir ve herkesin dikkatini çekeceğinden emin olabilirsiniz..

7. Tanzanit ve Pırlanta Kolye:

Tanzanit ve Pırlanta Kolye

Tanzanit, dünyadaki tek bir yerde – Tanzanya’da bulunduğu için benzersizdir. Çok nadirdir. Farklı aydınlatma koşullarında bakıldığında, sarkıtın rengi değişiyormuş gibi görünür. Bu mineralin bir özelliğidir. Bu kolye cesur bir parça ve çok feminist görünüyor. Çok basit ve eşleşen bir çift küpe ile harika görünecek.

8. Zümrüt Kolye:

Zümrüt Kolye

Bu gerçekten çok güzel bir taş. Güzel kolye gümüş bir zincire takılır ve arka arkaya altı pırlanta ve ardından zümrüt bir kolye vardır. Bu klas mücevher kolyelerinden biridir. Hint giyiminde olduğu kadar batı giyiminde de iyi görünecek. Her yaştan kadın tarafından giyilebilir.

9. Çapa Kolye:

Çapa Kolye

Bu sevimli kolye genç nesil tarafından yoğun talep görüyor. Çapa, birinin diğeri için bir destek sistemi olduğunu gösterir. Bir arkadaştan diğerine gerçekten güzel bir hediye. Bu kolye küçük ve hafif olduğu için düzenli olarak takılabilir. Her yaştan tüm kızlarda iyi görünecek. Altın çapa basit ama çekici görünüyor. Bu, bir baba tarafından kızına da yapılabilir..

10. Opal Kolye Kolye:

Opal Kolye Kolye

Opal en güzel minerallerden biridir. Bu opal kolye ucu, altın bir zincire takılı basit ve sevimli, açık mavi renkli bir kolyedir. Hafif olduğu için günlük olarak giyilebilir. Bu her türlü kıyafet üzerinde iyi görünecek. Hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından giyilebilir. Sadeliği, herkes üzerinde iyi görünmesini sağlayan şeydir..

11. Yağış Tarzı Kolye:

Yağış Tarzı Kolye

Sadece bir taşı olan diğer kolye uçlarından farklı olarak, yağmur kolye, asılı birçok taşa sahip olduğu için benzersizdir. Taşlar, düşmeye devam eden yağmur damlalarının etkisini verir. Taşların ana altın zincire bağlanma şekli ona çok görkemli bir görünüm kazandırıyor. Batı tarzı bir kıyafetle giyildiğinde görünümünüzü geliştirir ve size büyüleyici bir görünüm kazandırır. Ayrıca yağmur kolyesi çok yeni ve asla modası geçmeyecek bir şey. Genel bir kolye konseptinden farklı bir şeydir, bu nedenle genç nesil arasında popülerlik kazanmaktadır..

12. Funky Baykuş Kolye:

Funky Baykuş Kolye

Bu kolye gençler arasında yüksek talep görüyor. Baykuş ‘havalı’ bir kuş haline geldi ve o zamandan beri baykuş aksesuarları pazarları sular altında bıraktı. Bu baykuş kolye farklı bir sınıfa ait. Çok katmanlı bir kolyeye takılır. Baykuşun değerli taşlardan yapılmış güzel gözleri var ve parlak görünümü onu daha çekici kılıyor. Bu, aksesuar gardırobunu güncel ve korkak tutmaktan hoşlanan kolye severler için olmazsa olmaz bir şey..

13. Ay Değerli Taş Kolye:

Ay Taş Kolye

Bu klas zarif bir kolye. Altın zincir, içinde gerçekten güzel bir tasarıma sahip olan bir altın aya bağlanmıştır. Ay ayrıca mor renkli ve lüks bir görünüm veren bir değerli taşa sahiptir. Bu, tüm zamanların en güzel ve en çekici kolyelerinden biridir. Her yaştan ve her türlü kıyafetin üzerine giyilebilir..

14. Basit Harfli Kolye:

Basit Harfli Kolye

Bu, en yaygın kolye türlerinden biridir. Altından yapılmıştır ve altın disk kolye üzerine oyulmuş bir harfe sahiptir. Bu basit ama havalı görünüyor. Minimal görünümü nedeniyle işe veya koleje giyilebilir, dolayısıyla düzenli olarak giyilebilir. Hiçbir şeye çok fazla bakmayacak. Ayrıca kendisini herhangi bir yaş grubuyla sınırlamaz ve herkes tarafından giyilebilir..

15. İlginç Ananas Kolye:

İlginç Ananas Kolye

Bu kolye meyve severler veya çok ilginç biri içindir. Modern nesil, ana akım tasarımlara inanmıyor ve herkes yeni bir şeyler denemek istiyor. Bu kolye altından yapılmıştır, bu nedenle yüksek değere sahiptir. Altın bir zincire bağlı ve ananas tasarımı çok doğru ve meyvenin tam bir temsili gibi görünüyor..

16. Yin Yang Kolye:

Yin Yang Kolye

Yin yang, Taoizm’de bir semboldür. Bu, iki kuvvet birbirine zıt olsa bile, birbirleriyle ilişki içinde oldukları anlamına gelir. Siyah ve beyaz renkler zıt güçleri simgelemektedir. Beyaz, iyi olan her şeyi, siyah ise kötü olan her şeyi temsil eder. Siyah kısımdaki küçük beyaz nokta, her kötünün içindeki küçük iyiyi, siyah nokta ise her iyi şeyin içindeki küçük kötüyü gösterir. Bu, bu kolyenin ilettiği anlamlı bir mesajdır. Kolye şık görünüyor ve herkes tarafından giyilebilir.

17. Mickey Mouse Kolye:

Miki Fare Kolye

Bu modaya uygun kolye ucu, Walt Disney karakteri Mickey mouse şeklindedir. Renkli ve yuvarlak taşlarla süslenmiştir. Bu çocuklar ve gençler tarafından sevilecek. Gümüş zincir, kolyenin genel görünümü geliştirmesi için basit tutulmuştur. Renkli taşlar sevimli bir görünüm verir. Her Disney hayranı Mickey Mouse’u sever ve bu kolyeye de bayılacaktır..

18. Altın Çiçek Kolye:

Altın Çiçek Kolye

Bu çiçek kolye zarif ve şık. Altın çiçekli saf altın bir zincire sahiptir. Ortasında pırlanta vardır. Genel olarak, pahalı bir kolye ucu ve nakit para harcamak isteyenler tarafından satın alınabilir. Geleneksel giyimde iyi görünecek ve aile işlevlerinde giyilebilir. Çok jazzy değil ve bu nedenle iyi görünüyor. Kadınlar için en basit altın takı kolyelerinden biridir..

19. Snoopy Kolye:

Snoopy Kolye

Bu kolye ucu çok ünlü çizgi roman karakteri Snoopy’ye benziyor. Çocukların en sevdiği karakterlerden biridir. Herkes Snoopy’yi sever. Pırlanta işlemeli kolyenin pembe altın renginden dolayı bu snoopy diğer kolye uçlarından çok farklı bir görünüme sahiptir. Gürültülü bir görünüme sahiptir ve sade kıyafetlerle iyi gider. Snoopy hayranları bunu satın almakla ilgilenecek, bu nedenle bu kolye talebini kısıtlıyor. Kolye çocuklara çok yakışıyor.

20. Kuvars Kolye:

Kuvars Kolye

Kuvars, Dünya’nın kabuğunda en bol bulunan ikinci mineraldir. Yarı değerli bir taştır. Eski zamanlardan beri mücevher yapımında ve sert taş oymalarında kullanılmıştır. Bu kolye, altın boncuklar ve üzerlerinde bir kalp ile birlikte birkaç altın zincire tutturulmuş basit bir beyaz kuvars kolyedir. Kolye basit ve sofistike görünüyor. Kolye ile birlikte boyuna baskın bir görünüm kazandırır ve köprücük kemiğini güçlendirir. Boyuna güzellik katar ve basit bir elbise veya üst üzerine giyilebilir. Hem çocuklar hem de yaşlı kadınlar tarafından giyilebilir..

21. Dans Eden Kız Kolye:

Dans Eden Kız Kolye

Bale yapan bir kızı gösteren bu kolye, kadınlar için en güzel kolyelerden biridir. Altın bir zincire sahiptir ve kolye pırlantanın yanı sıra değerli taştan yapılmıştır. Elbisenin bir parçasını oluşturan mavi taş parlak ve çekici görünüyor. Küçük elmas saplamalar, parçaya sade bir görünüm katıyor.

22. Pençe Kolye:

Pençe kolye

Bu kolye, dışarıdaki tüm evcil hayvan severler içindir. Gümüşün yanı sıra altın olarak da gelir. Kolye ucu da aynı renktedir ve bir köpeğin patisinin ortasında oyuk yapılmıştır. Bu sevimli ve çocuklar buna bayılacak.

23. Topaz Kolye:

Topaz Kolye

Bu topaz kolye sevimli ve basittir. Düz gümüş renkli bir zincirden sarkar. Açık mavi topaz, altın bir muhafazaya oturtulmuş ve parlak ve güzel görünüyor. Her türlü kıyafete çok yakışıyor.

24. Altın Kaplumbağa Kolye:

Altın Kaplumbağa Kolye

Bu kolye şık ve elmaslarla süslenmiş, bu da onu daha çekici kılıyor.

25. Gümüş Som Kolye:

Gümüş Kolye

Bu, pırlanta işlemeli ve ortasında altın bir değerli taş olan şık bir kolyedir. Gümüş bir zincirle iyi görünecek.

Mücevher icat edildiğinden beri kolye takılmıştır. Bu günlerde, aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla çeşitlilik var. Kadınlar için kolyeler, çok ucuzdan çok pahalıya kadar tüm aralıklarda gelir.