Hindistan, birçok turisti kendine çeken zengin kültür ve mirasla dolu bir ülkedir. Toplamda, Hindistan’da hem uluslararası ülkelerden hem de diğer Hint şehirlerinden gelen ziyaretçilerin varlığını gösteren tüm heykelleri, eski anıtları, başparmak kalıntılarını, yapılacaklar listesini, mezarı, turistik yerleri vb. kapsayan çok sayıda tarihi yer vardır. Babürlülerin ve İngiliz Raj’ın yönetiminden, ülke, bilginizi genişletmek ve Hindistan’ın kültürü, dini ve geleneği hakkında daha fazla bilgi edinmek için keşfedebileceğiniz çok çeşitli yerler sunuyor..

Bu ülke hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Hindistan’da mutlaka ziyaret edilmesi gereken 15 tarihi yerin bir listesi. Bütün bu yerlerin Kızılderililer için önemi ve önemi vardır. Bazıları aşk, yönetim ve ölüm hikayesini yeniden tanımlayan eski anıtlar olabilir; anıtların dini anlamları varken.

Resimlerle Hindistan’daki Popüler Tarihi Yerler:

1. Tac Mahal:

‘Aşk anıtı’ olan Tac Mahal, kuzey Hindistan’daki en iyi ve en çok ziyaret edilen tarihi yerlerden biridir. Bu fildişi beyaz mermer türbe, Uttar Pradesh, Agra’daki Yamuna Nehri’nin güney kıyısında yer almaktadır. Babür İmparatoru Şah Cihan, bu tarihi eseri sevgili eşi Mümtaz için yaptırmıştır. Bu aşk anıtı aynı zamanda Şah Cihan’ın türbesine ev sahipliği yapar ve bir cami, misafirhane ve üç tarafı çevrili güzel bahçeleri içerir..

hindistan'daki tarihi yerler

 • İlginç gerçekler: Tac Mahal’in mimarisi ve kaligrafisi, güzelliğinin yanı sıra cazibe merkezleridir. Ayrıca Tac Mahal, 22.000 işçi, taş ustası, 1000’i fil olmak üzere malzemeleri şantiyelere taşıyan ressamlar tarafından inşa edildi..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Ekim-Mart ayları arasında kış aylarında burayı ziyaret etmeniz tavsiye edilir..
 • Zamanlamalar: Tac Mahal, normal günlerde gün doğumundan 30 dakika önce açılır ve gün batımından 30 dakika önce kapanır ve Cuma günleri kapalı kalır. Ayrıca Tac Mahal’i gece saatlerinde (8.30 – 12.30) ziyaret edebilirsiniz..
 • Giriş ücretleri: Yabancı turistler için: Anıtkabir giriş ücretlerine özel 1100 INR (200 INR), SAARC ve BIMSTEC ülkeleri vatandaşları için giriş ücretleri 540 INR’dir ve türbe için 200 INR giriş ücreti seçeneği vardır. Son olarak, Kızılderililer için, türbe için giriş ücretleri 50 INR + 200 INR’dir (isteğe bağlı). Ayrıca, 15 yaşından küçük çocuklar için giriş ücreti alınmamaktadır..

2. Altın Tapınak:

Altın Tapınak, Pencap’ın gururu olarak kabul edildi. Bu, en ünlü turistik yerlerden biridir ve her yıl binlerce adanmış, turist ve yerel ziyaretçiye sahiptir. Sih dininin en eski tapınağıdır ve “Amrit Sarovar” adında güzel bir havuzu vardır. Kubbe altın rengine boyandığı için burası özellikle sabah güneşi altında çekici ve göz kamaştırıcı görünüyor. Burası kesinlikle Pencap seyahatinizde ziyaret etmeniz gereken ilk yer..

hindistan'daki tarihi yerler

 • İlginç gerçekler: Bu dini anıtın tamamı saf altından yapılmıştır ve tapınağı çevreleyen İnsan yapımı Göl çok sayıda egzotik balıkla doludur. Ek olarak, bu tapınağın hizmet ettiği Langer, özel dini etkinlikler sırasında 200.000’e kadar kişi tarafından tüketilmektedir..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Amritsar’ı ziyaret edecek en iyi zaman Kasım’dan Mart’a kadardır. Güzel hava size Altın Tapınak’ı mükemmel bir şekilde gezme imkanı sunacaktır. Bununla birlikte, bazen sıcaklık -4 santigrat derece kadar dondurucu olabilir..
 • Zamanlamalar: Bu dini mekan sabah 3’te açılıyor ve akşam 10’a kadar herkese açık kalıyor..
 • Giriş ücretleri: Tanrı’nın evinde adanmışlar için giriş ücreti yoktur!!

3. Jallianwala Bagh:

Pencap Jallianwala Bagh sadece bir bahçe değil, aynı zamanda Hindistan’ın bağımsızlık tarihinde özel bir öneme sahip. 1919 yılında binlerce İngiliz askerinin öldürüldüğü yer burasıydı. 1951 yılında vatanları için canlarını feda edenlerin anısına bir anıt inşa edildi. Burası özel bir tarihi öneme sahiptir ve kesinlikle bir kez ziyaret edilmelidir. Bağımsızlık öncesi dönemdeki Hint tarihini çok daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Her yıl binlerce ziyaretçisi olmasına şaşmamalı.

hindistan'daki tarihi yerler

 • İlginç gerçekler: General Dyer, dinlerinden bağımsız olarak 10.000 kişinin toplandığı bir tören sırasında Jallianwala Bagh yerine bir saldırı planladı. Bu katliam 13 Nisan 1919’da gerçekleşti ve gerçekler bu olayda 1500 civarında kişinin öldüğünü ortaya koydu..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Bunun için mükemmel bir zaman yoktur; yıl boyunca burayı ziyaret etmekte özgürsünüz!! Ancak, hava durumuna bağlı olarak Amritsar’ı Eylül-Aralık ve Şubat-Mart ayları arasında ziyaret etmeniz önerilir..
 • Zamanlamalar: Burası yaz aylarında sabah 6’dan akşam 7’ye kadar açık kalırken, kışlar için zamanlama sabah 7’den akşam 6’ya kadar değişiyor..
 • Giriş ücretleri: Bağımsız Hindistan tarihine tanıklık ettiği için bu anıta giriş tamamen ücretsizdir..

4. Badami Mağaraları:

Badami Mağaraları, güney Hindistan’daki ünlü tarihi yerlerden biridir. Ve Kuzey Karnataka’nın Bagalkot semtinde yer almaktadır. Bu tarihi mekan, 6. yüzyıldan kalma Hint kaya oyma mimarisinin mükemmel örneğini yansıtıyor. Bu yerin dört mağarası var ve her mağaranın bir önemi var. Mağara 1, Natraj olarak Shiva’nın Tandava dansının dans eden yazılarını sergiliyor. Mağara 2, Lord Vishnu’ya adanmıştır ve Lord Vishnu’nun ‘Trivikrama’ biçimindeki varlığını temsil eder. Mağara 3, lord Vishnu ile ilgili mitolojiyi sanat özlemi biçiminde sunar. Son olarak, mağara 4, Jainizm ile ilişkili figürlerin varlığını gösterir..

hindistan'daki tarihi yerler

 • İlginç gerçekler: Tarih, bu tarihi anıtı Çalukyaların inşa ettiğini ortaya koydu; ve başlangıçta Vatapi olarak adlandırıldı. Bu anıt aynı zamanda Badami’deki dağ geçidinin suyunu toplayan Agastyatirtha rezervuarı adlı yapay bir göl ile donatılmıştır..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Temmuz’dan Mart’a kadar burayı ziyaret etmek için ideal zaman.
 • Zamanlamalar: Badami mağara tapınaklarını gün ışığında gerçek güzelliğine hayran olmak için 9:00 – 17:30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz..
 • Giriş ücretleri: Hintliler ve SAARC için & BIMSTEC, giriş ücreti 15 INR, yabancılar için giriş ücretleri 200 INR’dir. Ancak, 15 yaşından küçük çocuklar burayı ücretsiz olarak ziyaret edebilirler.!

5. Khajuraho Tapınakları:

Khajuraho tapınaklar şehri olarak kabul edilse de, kesinlikle dinin ve Tanrılara ve Tanrıçalara tapınmanın çok ötesindedir. Mimarisi harika ve her bir görüntü bu kadar tedbir ve özenle yapılmıştır. Burası, ülkenin her yerinde en çok ziyaret edilen tapınaklardan biri olmuştur. Chattarpur Bölgesi’ndeki Madhya Pradesh’te yer almaktadır. Artık bir UNESCO miras alanıdır ve çok sayıda mimar ve öğrenciyi kendine çekmiştir. Tapınak, çoğunlukla yüzyıllar önce yapılmış erotik heykeller nedeniyle ünlüdür..

Khajuraho Tapınakları

 • İlginç gerçekler: Şehrin adı, surları çevreleyen tarih Palms’ı nedeniyle Hintçe ‘Khajur’ (tarih) kelimesinden türetilmiştir. Başlangıçta, kasaba daha sonra Khajuraho olarak değiştirilen Khajjurpura olarak adlandırıldı. Bu anıt MS 950-1050 yılları arasında inşa edilmiş ve başlangıçta 85 tapınağa sahip olduğu bildirilmişti, bu da şimdi doğal afetlerden sonra kalan 22 tapınağa işaret ediyor..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Bu tarihi anıtı ziyaret etmek için mükemmel zaman Temmuz’dan Mart’a kadardır. Ancak, kış aylarının açık hava turistik aktiviteleri için uygun olduğu düşünüldüğünden, Ekim’den Şubat’a kadar olan seyahatiniz.
 • Zamanlamalar: Bu tapınağa giriş, gün doğumundan gün batımından hemen öncesine kadar yapılabilir..
 • Giriş ücretleri: Hint ve SAARC için & BIMSTEC turistleri, giriş ücretleri 40 INR’dir; uluslararası ziyaretçiler ise 600 INR giriş ücreti ödemek zorundadır. Ek olarak, 15 yaşın altındaki çocuklar tarihi kabul etmekte özgürdür.!!

6. Belum Mağaraları:

Belum Mağaraları, Andhra Pradesh’te bulunan en uzun mağaradır. Kurnool’a yaklaşık 110 kilometre uzaklıktadır ve ülkenin en prestijli ve tanınmış mağaralarından bazılarıdır. Bunlar, bir tarım arazisi altında inşa edilmiş ve biri ana giriş olarak hizmet veren üç oyuğa sahip yeraltı mağaralarıdır. Belum Mağaraları, Hindistan’ın en çekici yerlerinden biridir ve Hindistan Hükümeti tarafından “Benzersiz Eko-Turizm Projesi” olarak adlandırılmıştır..

Belum Mağaraları

 • İlginç gerçekler: Burası Budist rahiplerin varlığına tanık oluyor. Mağaralara girmek için toplamda 16 farklı Yol vardır. Ayrıca yeraltı suyunun sürekli akışı nedeniyle oluşan doğal yeraltı mağaraları olmuştur. Aynı zamanda, Meghalaya’daki KremLiatPrah mağaralarından sonra Hindistan’daki en büyük ikinci doğal mağaralara sahip başlıklar..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Kurnool’u ziyaret etmek için en iyi zaman, son hava koşulları seyahatinizi yormayacağından, Ekim’den Mart’a kadardır..
 • Zamanlamalar: Belum Mağaraları akşam 10’dan akşam 5’e kadar açık kalır..
 • Giriş ücretleri: Uluslararası turist için giriş ücretleri 300 INR’dir; Hintliler için ise 50 INR’ye düşürüldü. Bir çocuk için giriş ücreti 30 INR’dir..

7. Karla Mağaraları:

Karla Mağaraları, Pune of Maharashtra yakınlarındaki bir tepe istasyonu olan Lonavla’da yer almaktadır. Yüzyıllar önce Budist rahipler tarafından inşa edilmiştir ve Budist mimarisinin gerçekten güçlü bir temsilidir. Karmaşık oymalar, yıllar sonra bile korunmuştur ve ülkemizin gurur duyduğu tarihi yerlerden bazılarıdır. Tepeye kadar yaklaşık 160 fit yüksekliğinde ve yaklaşık 15 metre yüksekliğindedir. Bu mağaralar, büyük Budist öğretilerinin ve ideolojilerinin büyük bir kanıtıdır. Buradaki kurulum ve yazıtlar akıllara durgunluk veriyor.

Karla Mağaraları

 • İlginç gerçekler: Bu tarihi anıt, Hindistan’daki en büyük kayaya oyulmuş ibadet salonlarından birine sahiptir ve yaklaşık 46 fit yüksekliğinde ve 148 fit uzunluğundadır. Kayaların üzerine dev pencereler saklandığı için burası doğal ışık kaynağıyla aydınlanıyor..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Karla mağaralarını ziyaret etmek için en iyi zaman Ekim’den Şubat’a kadardır. Bununla birlikte, seyahatlerini musonlar, yani Haziran-Ekim ayları arasında da planlayabilirler..
 • Zamanlamalar: Bu Kayalık mağaralara tanık olmak için hareketlerinizi sabah 9:00 ile 17:00 arasında yapmanız önerilir..
 • Giriş ücretleri: Hintliler için giriş ücretleri yaklaşık 20 INR’dir; yabancılar ise bunun için 200 INR ödemek zorundadır. 15 yaş altı çocuklar için giriş ücretsizdir. Ayrıca, turist ayrıca yaklaşık 25 INR olan sabit kamera veya kullanışlı kamera için ödeme yapmak zorundadır..

8. Kutub Minarı:

Delhi’nin en egzotik ve güzel yerine gelin ve büyüleneceksiniz. Burası kesinlikle büyük ve geniş. 1193 yılında Qutubuddin Aibak tarafından öğretmeninin sevgi dolu anısına yaptırılan dünyanın en yüksek taş yapısıdır. Muhteşem görünen ve uzaktan büyüleyen 379 dairesel taş basamağı vardır. Bir bakış açısından Delhi ve Yeni Delhi’nin tamamı görülebilir. Qutub Minar ayrıca Qutubuddin Aibak tarafından yaptırılan bir camiye de ev sahipliği yapıyor..

Kutub Minar

 • İlginç gerçekler: Kutub Minar 120 m ile dünyanın en uzun tuğla minarelerinden biridir. Bu anıtta ayrıca 2000 yıldan fazla bir süredir paslanmadan duran uzun bir Demir Sütun var. Kutub Minar, kulenin içinde en üstteki mermer terasa çıkabilen toplam 379 merdiven sayısına sahiptir..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Qutub Minar’ı Ekim-Mart ayları arasında ziyaret edebilirsiniz, çünkü bu süre zarfında hava en iyisidir..
 • Zamanlamalar: Bu yer, sabah 7’den akşam 7’ye kadar ziyaretçilere açık kalır..
 • Giriş ücretleri: Bu anıt, Hintli turistler için 30 INR ve uluslararası turistler için 500 INR giriş ücreti ile ücretlendirilir..

9. Hindistan Kapısı:

Güzel ve güzel Hindistan Kapısı’na gelmezseniz Hindistan seyahatiniz tamamlanmış sayılmaz. Burası kesinlikle harika. Delhi’nin merkezinde bulunur ve tüm ülkede bulabileceğiniz en büyük savaş anıtıdır. Anıt, Dünya Savaşları ve Afgan Savaşı sırasında hayatını kaybeden eski İngiliz ordusunun yaklaşık doksan bin askerini ölümsüzleştiriyor. Bu yerin görünümü gerçekten çok güzel ve ömür boyu bir kez ziyaret edilmesi gerekiyor. Kesinlikle ziyaret edebileceğiniz en iyi tarihi yerlerden biridir..

Hindistan Kapısı

 • İlginç gerçekler: Bu anıt 1919 Afgan savaşında Kuzey Batı Sınırında hayatını kaybeden yiğit askerlerin isimleriyle kazınmıştır. Ayrıca yıl boyunca her gün yanan bir Amar Jawan Jyoti’ye sahiptir. 1971 Hint Pak savaşı.
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Hindistan Kapısı’nı ziyaret etmek için boş zaman, bu anıtı çevreleyen bahçe alanında dinlenerek kışların gerçekten tadını çıkarabileceğinden, Ekim’den Mart’a kadardır..
 • Zamanlamalar: Hindistan Kapısı günün her saati açık kalır.
 • Giriş ücretleri: Turistlerin Hindistan Kapısı’nı ziyaret etmek için hiçbir şey ödemesine gerek yok!!

10. Ganj:

Ülkenin en kutsal nehirlerinden biri olan Ganj, büyük bir maneviyat ve güzellik yeri olarak kabul edilir. Nehrin kendisi güzel yunuslara ev sahipliği yapar ve özellikle Durga Puja döneminde her yıl Hindistan’ın her yerinden adanmışları çeker. Ganj, Hindistan’ın en eski kutsal nehirlerinden biridir ve onu harika bir tarihi konum haline getirir..

Ganj

 • İlginç gerçekler: Ganj Nehri, Ganj, 2525 km’lik mesafeyi kat ederek Himalaya Dağlarından Bengal Körfezi’ne yolculuğuna başlar. Deşarj olarak dünyanın en büyük üçüncü nehri ve uzunluk olarak 34. en uzun nehridir..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Yıl boyunca herhangi bir zamanda bu nehre kutsal bir dalış yapılabilir. Ancak Kumbh veya Makar Sankranti sırasında bu nehirde kutsal bir banyo yapmak hayırlı kabul edilir.
 • Zamanlamalar: Ganj’ı ziyaret etmek için belirli bir zaman yoktur..
 • Giriş ücretleri: Nehrin sakinliğine şahit olmak için hiçbir şey ödemenize gerek yok.

11. Siddhivinayak Tapınağı:

Mumbai’de bulunan bu tapınak, Lord Ganesha adına inşa edilmiş büyük bir tapınaktır. Karmaşık galerileri ve muhteşem yapısı, onu Hindistan’daki en ayrıntılı tarihi yerlerden biri yapar ve her yıl milyonlarca adanmışın cazibe merkezidir. Tapınak gür yeşilliklerle çevrilidir ve hem keyifli hem de saygı uyandıran çok olumlu bir auraya sahiptir..

Siddhivinayak Tapınağı

 • İlginç gerçekler: Shree Siddhivinayak Tapınağı, Hindistan’ın en zengin tapınaklarından biridir. Bu tapınakta bulunan Ganesh Idol benzersiz ve sıradışı; Ganesha’nın gövdesi sol yerine sağ tarafta olacak şekilde tek bir siyah renkli taştan çerçevelendiği için.
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Yıl boyunca herhangi bir zamanda ziyaret edilebilir, ancak Siddhivinayak tapınağının ana cazibe merkezi her yıl Chaturthi tarihleridir..
 • Zamanlamalar: Kutsal bir yer olduğu için 05:30 – 21:30 saatleri arasında açık kalıyor. yıl boyunca.
 • Giriş ücretleri: Bu yeri ziyaret etmek için giriş ücreti yoktur; ancak, dizüstü bilgisayarların, tabletlerin veya kameraların tapınak binasına girişi yasaktır ve sağlanan dolapta tutulabilir. Bir dizüstü bilgisayarı güvence altına almanın nominal ücretleri 50 INR’dir, tabletler ve kameralar için ise ücret 10 INR’dir..

12. Gurudwara Bangla Sahib:

Hindistan’daki en eski Sih dini yerlerinden biri olan Bangla Sahib, dünya çapında gurudwara’nın içinde şifalı sulara sahip olduğu bilinmektedir. Bu sadece adanmışlar için değil, aynı zamanda bu şifalı suların güzelliğine ilk elden tanık olmak için dünyanın her yerinden gelen turistler için bir cazibe merkezidir. Gurudwara dini bir site olmasına rağmen, Hindistan’daki bu harika tarihi yerleri ziyaret ettikten sonra kesinlikle değişen çok sayıda insana kapılarını açıyor..

Gurudwara Bangla Sahib

 • İlginç gerçekler: Bu kutsal yer, daha sonra bir Gurudwara’ya dönüştürülen ve 8. Sih Guru, Guru Harikishan Sahib’in adını taşıyan Raja Jaisingh’in bungalov büyüklüğünde bir yerleşim bölgesiydi. Burası din, milliyet ve hatta ırkları ne olursa olsun tüm bireyleri sıcak bir şekilde karşılar! Şaşırtıcı bir şekilde, bir müze, hastane ve bir sanat galerisi var ve bodrum katı var; ana Gurudwara, Sarovar, Yatri Niwas ve bir okul bina içinde faaliyet gösterirken.
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Tanrı’nın evini ziyaret etmek için mükemmel bir zaman yoktur!! Ziyaretinizi yıl boyunca istediğiniz zaman Bangla Sahib’e ödeyebilirsiniz.!!
 • Zamanlamalar: Bu dini yer günün her saati açıktır, ancak Bangla Sahib’i ziyaret etmek için en iyi zaman, kutsal Ardaas’a tanık olmak için sabah 4:30 civarındadır..
 • Giriş ücretleri: Bu kutsal yeri ziyaret etmek için giriş ücreti yoktur. Yabancılar bile hiçbir şey ödemeden binalara girebilir!!

13. Lodi Bahçeleri:

Bu bahçeler, 80 dönümlük bir alana yayılan Hint mirası olarak açılan en büyük arazilerden biridir. Lodi bahçeleri, dünyanın gördüğü en muhteşem anıtlardan bazılarına sahip, yemyeşil bir Hint mirasıdır. En iyi yanı, bu harika yerin aslında 1936’da halkın kullanımına açılmış bir şehir parkı olması. Şimdi her yıl binlerce turistin ilgisini çekiyor ve onu Hindistan’ın en opak tarihi yerlerinden biri yapıyor..

Lodi Bahçeleri

 • İlginç gerçekler: Lodi Garden’da çok çeşitli baharat ekimi, gül bahçesi ve Sera bulunur. Gül bahçesi 200’den fazla gül çeşidi ile çiçeklenmiştir. Aynı zamanda hem sabah hem de akşam koşucuları için ünlü bir koşu destinasyonudur..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Akşam saatleri en iyisidir; ancak, Ekim’den Mart’a kadar olan dönem, Kuzey Hindistan’ın bu tarihi yerini ziyaret etmek için uygun kabul edilir..
 • Zamanlamalar: Lodi Garden’ı sabah 6’dan akşam 7:30’a kadar ziyaret edebilirsiniz..
 • Giriş ücretleri: Lodi Garden’ı ziyaret etmek için giriş ücreti yoktur..

14. Golkonda:

Golconda veya gollakonda, Haydarabad’da bulunan güzel bir anıttır. Anıtın tepesinden şehrin mükemmel bir manzarasını sunar ve dünyanın her yerinden birçok turist için bir cazibe merkezidir. Haydarabad’ın 11 km batısında yer alan Golconda, Hindistan’daki tarihi yerler listesinin başında olmak için mükemmel bir mekandır..

golkonda

 • İlginç gerçekler: Kakatiya Hanedanlığı hükümdarı ilk olarak Golconda Kalesi’ni inşa etti. Binanın içinde 800 yıllık bir ağaç ve Durbar salonundan tepenin eteğine uzanan gizli tünel var..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Bu tarihi anıtı ziyaret etmek için en iyi kış mevsimi olarak kabul edilir..
 • Zamanlamalar: Golconda Fort sabah 8’den akşam 5:50’ye kadar açılıyor.
 • Giriş ücretleri: Hintli turist, uluslararası turistler için 200 INR olan giriş ücreti olarak toplam 15 INR ödemek zorundadır. Ayrıca, ses ve ışık gösterisi için 130 INR olan hareketsiz kameraların girişi için 25 INR ödemek zorunda..

15. Victoria Anıtı:

Harika Kalküta şehrinde bulunan Victoria anıtı, Kraliçe Victoria’yı onurlandıran güzel bir İngiliz yapımı anıttır. Hindistan’ın en ünlü tarihi yerlerinden biri haline getiren yerin estetik değerini artıran harika parkların ve göllerin ortasında inşa edilmiş güzel bir anıttır..

hindistan'daki tarihi yerler

 • İlginç gerçekler: Bu binanın mimarisi, İngiliz ve Babür mimarisinin bir karışımı olan Hint-Saracenic Revival mimarisini yansıtıyor. 1906’da Galler Prensi temel taşını yönetti. Ayrıca rüzgarla hareket etmesini sağlayan dev bir bilye üzerine monte edilmiş bir ‘Zafer Meleği’ figürü vardır..
 • Ziyaret Edilecek İdeal Zaman: Kalküta’yı ziyaret etmek için en iyi zaman Aralık-Şubat arasıdır..
 • Zamanlamalar: Victoria Memorial galerisi 10:00 – 18:00 saatleri arasında açıktır. Pazartesi ve resmi tatil günleri hariç. Gün doğumu ile açılan ve gün batımından hemen önce kapanan Bahçeleri de yıl boyunca ziyaret edebilirsiniz..
 • Giriş ücretleri: Victoria Anıtı, Kızılderililer için 30 INR ve uluslararası turistler için 500 INR giriş ücreti ile etiketlenmiştir. Ancak, salona giriş okul çocukları ve ordu personeli için tamamen ücretsizdir. Bahçeler için ise 10 INR giriş ücreti ödemeniz gerekiyor..

Hindistan’daki bu tarihi yerlerden herhangi birini ziyaret etmeden önce basit bir internet araması yapmanız tavsiye edilir. Bir gezi planlamadan önce göz önünde bulundurulan hava durumu, ulaşım ve diğer önemli şeyler açısından bölgenin mevcut senaryosu hakkında bilgi sahibi olmanız için, yukarıda belirtilen tüm tarihi yerler egzotik ve benzersizdir ve hem Hindistan için önemli bir değere sahiptir. ve Hintliler!! Hindistan’ın bu doğru rengine tanık olmak için hayatınızda bir kez bu tarihi anıtları ziyaret etmeniz önerilir..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Online bilet rezervasyonu yapabilir miyiz??

Cevap: Biletler hem çevrimiçi hem de çevrimdışı modda satın alınabilir. Ancak, sizin için zaman kaybı yaratacak olan yoğun koşuşturma veya uzun kuyruklardan kaçınmak için ziyaretinizden önce çevrimiçi olarak satın almanız önerilir. Uzun kuyruklarda beklemek de yorucu olabilir ve bu anıtlardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında kullanacağınız değerli zamanınızı kısaltacaktır..

2. Bu tarihi eserlerin içinde ve çevresinde yemek ve konaklama durumu nedir??

Cevap: Ünlü turistik yerler olduklarından, bu yerler, yemek amacını yerine getirmek için restoranların veya yemek mahkemelerinin mevcudiyeti ile iyi bir şekilde donatılmıştır. Ancak, bu anıtların bazılarının yakınında, şehrin eteklerinde yer aldıkları için biraz zor konaklama sorunları yaşayabilirsiniz. Bundan böyle, ziyaretiniz için bir otel veya misafirhane namazı rezervasyonu yaptırmanız önerilir..

3. Bu anıtları ziyaret ederken kullanılabilecek yerel ulaşım imkanlarının durumu nedir??

Cevap: Tüm bu tarihi yerler, yerel Ulaşım sistemi ile iyi bir şekilde bağlantılıdır. Ancak Toplu Taşıma sisteminden pek de rahat değilseniz özel taksi veya taksi rezervasyonu da yapabilirsiniz. Toplu taşıma olanaklarından kolaylıkla yararlanılabilir. Ancak, kişisel araç rezervasyonu durumunda, ziyaretinizden önce aracınızı önceden ayırtmanız önerilir..

4. Bu tarihi yerlerden herhangi birini ziyaret etmeden önce özel bir gereklilik var mı??

Cevap: Hayır, bu yerlerden herhangi birini ziyaret etmeden önce özel bir gereklilik yoktur. Ancak çalışma saatleri seyahatinizi mahvedebilir. Bu nedenle, bu yerlerden herhangi birini ziyaret etmeden önce, eğer varsa, giriş ücreti ile birlikte yerin açılış ve kapanış saatlerini kendiniz onaylayın. Seyahatinizden en iyi şekilde yararlanmak için seyahatinizi şehrin iklim durumuna göre planlamanız da tavsiye edilir.!!

5. Bu tarihi yerlerin her birini ziyaret etmek kolay mı??

Cevap: Evet, tüm şehirler tüm ulaşım modlarıyla iyi bir şekilde bağlantılı olduğu için bu tarihi yerleri ziyaret etmek tamamen kolaydır. Lüks bir seyahat planlıyorsanız, hava ulaşımı ile ilgili şehre kolayca ulaşabilirsiniz. Ancak, daha ekonomik bir ulaşım şekli arıyorsanız, koltuğunuzu ve hareketlerinizi yapacak birkaç tren veya devlet otobüsü rezervasyonu yapabilirsiniz..