Mussoorie, “Tepelerin Kraliçesi” olarak kabul edilmiştir ve tatiller ve balayı için ideal bir mekandır. Garhwal Tepeleri’nde bulunur ve gerçekten de büyüleyici bir yerdir. Maceracı bir insansanız ve trekking yapmayı seviyorsanız, Mussoorie sizin için mükemmel bir yer. Mussoorie’ye bir gezi yapmayı planlıyorsanız, planlamanız ve geziniz için aşağıdaki yer listesine bakmalısınız..

Resimlerle Gezilecek Güzel Mussoorie Turistik Yerler:

Mussoorie’de gezi için pek çok muhteşem ziyaret noktası var. Aşağıda, ruh halinizi sıkıcıdan eğlenceye değiştirmenize yardımcı olacak fotoğraflarla birlikte mussoorie’deki 15 harika turistik yerin listesini verdik..

1. Kempty Şelalesi:

Mussoorie'de Gezilecek Yerler

Kempty Falls, Mussoorie’ye 15 kilometre uzaklıktadır. Mart-Temmuz ayları arasında halka açık kalır ve Mussoorie ve çevresinde bulabileceğiniz en güzel ve harika yerlerden biridir. Başlangıçta, İngiliz döneminde burada yapılan çay partileri vardı. Böylece “Kamp Çayı” adı daha sonra Boşa çevrildi. Burası gerçekten bir güzellik!

2. Mussoorie Gölü:

mussoorie-lake_mussoorie-turist-yerler

Mussoorie Gölü, Mussoorie’den yaklaşık 6 kilometre uzaklıktaki Dehradun yolu üzerinde yer almaktadır. Sadece ünlü bir piknik yeri değil, aynı zamanda pedallı bot tesisleriyle de tanınır. Göl ayrıca size pitoresk ve büyüleyici Doon Vadisi gibi bazı çekici manzaralar sunar. Mussoorie Gölü’ne gelmek kesinlikle eğlenceli bir deneyim olacak. Bu, mussoorie’nin yakınında harika bir su gezintisi verebilecek mükemmel turistik yerlerden biridir..

3. Mussoorie Mesih Kilisesi:

mussoorie-christ-church_mussoorie-turist-yerler

Mussoorie Mesih Kilisesi, 1836 yılında Gotik tarzda inşa edilmiştir. Himalayaların en eski kiliselerinden biridir ve her yıl çok sayıda turist ve ziyaretçiye sahiptir. Bu mekanın içi, diğer ünlülerin katkılarıyla süslendiği için kesinlikle enfes. Mussoorie geziniz buraya geldiğinizde anlam kazanacaktır..

4. Jharipani Düşüşü:

jharipani-fall_mussoorie-turist-yerler

Jharipani Şelalesi, Mussoorie çevresinde bulunan Jharipani’nin ünlü ve büyük şelalelerinden biridir. Mussoorie’ye yaklaşık 8 kilometre uzaklıktadır ve araçlarla ulaşılabilir. Burası banyo yapmak, piknik yapmak ve aileniz ve arkadaşlarınızla vakit geçirmek için ideal bir mekandır. Mussoorie’deki bu muhteşem turistik yeri bir kez ziyaret ettiğinizde asla unutmazsınız..

5. Depo Tepesi:

depo-hill_mussoorie-turist-yerler

Depo Tepesi, Mussoorie’nin en yüksek zirvesidir. Burası size en muhteşem ve muhteşem manzaralardan bazılarını sunuyor. Mussoorie’nin en eski yeridir ve ılık havası, berrak gökyüzü ve sakin doğası ile ünlüdür. Mussoorie seyahatiniz bu olmadan tamamlanmış sayılmaz..

6. Belediye Bahçesi:

belediye-garden_mussoorie-turist-yerler

Mussoorie’de ziyaret edilebilecek en ilginç ve güzel yerlerden bunu duydunuz mu? Belediye Bahçeleri, Mussoorie’den yaklaşık 3 kilometre uzaklıktadır ve araba, çekçek veya midilli ile ulaşılabilir. Yapay bir göle, bahçeyi çevreleyen egzotik çiçeklere ve bitkilere ve hatta tekne tesislerine sahiptir. Biraz huzur ve sükunet bulmak istiyorsanız Belediye Bahçeleri’ne mutlaka gelmelisiniz..

7. Van Chetna Kendra:

van-chetna-kendra_mussoorie-turist-yerler

Vat Chetna Kendra, yaprak dökmeyen çam ağaçları ve çalılarla çevrili güzel bir yerdir. İyi bilinen bir piknik yeridir ve araçla veya yürüyerek ulaşılabilir. Burada ayrıca Kankar ve Himalaya Tavuskuşu gibi Mussoorie’nin eşsiz vahşi yaşamını da bulacaksınız..

8. Silah Tepesi:

gun-hill_mussoorie-turist-yerler

Gun Hill, Himalayaların ikinci en yüksek zirvesidir ve size Himalaya Sıradağlarının en güzel ve çarpıcı manzaralarından bazılarını sunar. Hem yürüyerek hem de araçla bu yere ulaşabilirsiniz. Burada kesinlikle harika bir deneyim olacak. Mussoorie yakınlarında görülmesi gereken en heyecan verici turistik yerlerden biridir..

9. Devenin Sırtı:

develer-back_mussoorie-turist-yerler

Bu yol adını daha çok burada bulunan ve deve sırtını andıran büyük kayadan almıştır. Burada kalın deodar ağaçları bulacak ve doğru zamanda gelirseniz harika ve zengin gün batımlarına tanık olacaksınız. Hava ılık ve atmosfer sakin ve dingin.

10. Mussoorie Macera Parkı:

mussoorie-macera-park_mussoorie-turist-yerler

Mussoorie’nin en ünlü turistik yerlerinden birinde macera zamanı. Burası arkadaşlarınızla ve ailenizle eğlenmek ve rahatlamak içindir. Mussoorie Macera Parkı, çocuklar için birkaç sürüşün yanı sıra, gökyüzü yolculuğu, vadi geçişi, rappelling vb. gibi macera arayanlar için farklı heyecan verici bir deneyim sunuyor. Burası piknik ve aile buluşması için en iyi yer.

11. Bulutun Sonu:

cloud-end_mussoorie-turist-yerler

“Ücret, Fi, Fo Fum”, bu herhangi bir zil çalıyor mu? Cevabınız evet ise, çocuklarınızı Bulutun Sonu’ndaki bulutların üzerindeki devin sarayını ziyaret etmeye götürün. Mussoorie’nin sonundaki bir yer olduğu ve aslında altınızdaki bulutları görebileceğiniz için bu yer için mükemmel bir isim. Yılın her mevsimi harika bir ambiyansa ve atmosfere sahip olan bu yer, ıslak çamurun kokusu ve yüzünüze gelen çiy damlaları, yüreğinize tarifsiz bir keyif verecek ve burayı mutlaka bir kez daha ziyaret edeceksiniz. Mussoorie’de gezilmesi gereken yerlerden biri olan bu nokta, bunalmış bir şekilde geri dönmemenizi sağlayacak. Bu güzel yeri ziyaret etmenin yolu bile büyüleyici ve biraz yorucudur, çünkü sizi geniş bir sık ​​ormandan geçirir ve yolculuğun varış noktası kadar eğlenceli olacağından emin olabilirsiniz..

12. Mutlu Vadi:

mutlu-vadi_mussoorie-turist-yerler

Burası bahçeler, siteler ve tapınaklarla çevrili olduğu için Mutlu Vadi’yi ziyaret etmek kesinlikle yüzünüzde memnun bir gülümseme yaratacaktır. Burası size macera sunmuyor, omurganızı üşütmeyecek, daha çok yalnızlığı seven, bir yerin huzurlu ve sakin havasını takdir eden insanlar için. Bu yeri ziyaret etmek, zihninizi düşünmeye sevk edecek ve hayal gücünüzü yeni zirvelere çıkaracaktır. Bu nedenle şairler, yazarlar ve ressamlar için en uygun yer burasıdır..

13. Hathipaon ve Park Malikanesi:

hathipaon-ve-park-estate_mussoorie-turist-yerler

Hathipaon ve Park Estate, yürüyüşçüler ve piknik yapanlar için harika bir yerdir. Yemyeşil bitki örtüsüyle kaplı Dağlarla çevrilidir ve Doon vadisinin egzotik ve seçkin bir manzarasını sunar. Burayı ziyaret ettiğinizde harika ve zenginleştirici bir deneyim olacak ve doğanın büyülü güzelliğinde kaybolacağınızdan emin olabilirsiniz..

14. Kaplan Manzaralı Orman Kampı:

kaplan-görünüm-orman-kamp_mussoorie-turist-yerler

Yaban hayatı sevenler ve orman kaşifleri için Tiger View Jungle Camp, size kaplanları tespit etme ve onları (belli ki bir kameradan) çekme konusunda inanılmaz bir şans sunuyor. Kaplanları kendi doğal ortamlarında göreceksiniz. Diğer vahşi yaşam kampları ve sığınaklarından farklı olarak, orman departmanı kamp yapma imkanı ve ayrıca bir orman safarisi sunmaktadır, bu nedenle kamp yaparken gecenin ortasında bir hırlama duyarak pantolonunuzu ıslatmayacağınızdan eminseniz, o zaman bu en iyi Mussoorie’lerden biridir. sizin için gezilecek yerler.

15. Tapovan:

benim güzel resmim

Hindu Mitolojisine göre, Guru Dronacharya Tapovan’da kefaret gördü. Bu nedenle Tapovan destinasyonuna yapılacak bir ziyaret, hacı merkezine yapılacak bir ziyarete benzer olacaktır. Tapovan, Ganj nehri civarında yer alır ve ayrıca yemyeşil bitki örtüsü ile çevrilidir ve doğa severler için harika bir yer olduğunu kanıtlayacaktır..

Yukarıda bahsedilen tüm Mussoorie turistik yerleri ve onları ziyaret etme nedenleri göz önüne alındığında, Mussoorie, Uttarkand’a giden tüm turistler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Mussoorie yakınlarındaki turistik yerler bile görülmeye değer. Özetle, harcayacağınız miktar için iyi bir tatil geçirmek istiyorsanız, Mussoorie’deki turistik yerleri mutlaka ziyaret edin ve içerdiği tüm muhteşem yerleri görün..