Bir tepe istasyonu, yoğun ve çılgın yaz sıcağına mükemmel bir anekdot olabilirse, Nainital ilk seçeneğiniz olarak düşünülmelidir. Buraya yaz aylarında gelmek ideal olacaktır ve yakında buraya gelmeyi umuyorsanız, nainital’de hangi yerleri ziyaret edeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki açıklamaları okuyun..

Ziyaret Edilecek Güzel Nainital Turistik Yerler:

Nainital, Hindistan’da ziyaret etmek için harika bir turistik yer. Görmek için çok fazla ilgi çekici yer var. Aşağıda, Nainital’de ziyaret edilebilecek en iyi ve muhteşem 19 turistik yerden bahsettik..

1. Tri Rishi Sarovar Gölü:

Nainital'de Gezilecek Turistik Yerler

Tri rishi Gölü, Nainital gezinizde ziyaret etmeniz gereken ilk yer. Bu tatlı su kütlesi çok güzel, temiz ve sakin. Huzur ve sükunet yaşamak istiyorsanız, Nainital Gölü’nün sakin ve yumuşak sularında tekne gezintisini denemelisiniz. Sizi gerçekten içeriden gençleştirecek. Bu, gezinizi keyifli hale getiren nainital’de ziyaret edilebilecek en iyi turistik yerlerden biridir..

2. Sattal Gölü:

sattal-lake_nainital-turist-yerler

Sattal, doğanın güzelliğini en iyi keşfedebileceğiniz yerdir. Adı, burada birbirine çok yakın gruplandırılmış yedi gölden türetilmiştir. Yedi Göl, Panna Tal, Purna Tal, Sita Tal, Ram Tal, Laxman Tal, Nal-Damyanti Tal ve Sukha Tal’dır. Gölün manzarası uzaktan muhteşem ve burası Nainital’e yapacağınız tatil gezinizde kaçıramayacağınız yerlerden biri..

3. Bölüm GB Pantolon Yüksek İrtifa Hayvanat Bahçesi:

pt-g-b-pant-yüksek irtifa-zoo_nainital-turist-yerler

Nainital Hayvanat Bahçesi, Nainital’in tüm yerlileri ve ziyaretçileri arasında oldukça favoridir. Bazıları Sibirya Kaplanı, Palmiye Misk Kedisi, Kar Leoparı, Parakeets, Gümüş Sülün, Havlayan Geyik ve Himalaya Kara Ayı olmak üzere geniş ve benzersiz bir hayvan koleksiyonuna sahiptir..

4. Ghorakhal:

ghorakhal_nainital-turist-yerler

Ghorakhal kelimesi, atlar için su birikintisi anlamına gelir. Uttarkand’ın Nainital semtinde yer almaktadır. Golu Devta Tapınağı olarak da bilinir, gerçekten çok ünlüdür. Tüm tapınak alanını çevreleyen binlerce çan göreceğiniz için manzara çok güzel..

5. Naina Zirvesi:

naina-peak_nainital-turist-yerler

Naina Zirvesi, Nainital’in en yüksek zirvesidir. Bu güzel şehirden yaklaşık 6 kilometre uzaklıktadır ve sadece bir trekking veya ata binerek ulaşılabilir. Burası o kadar romantik ve harika ki kesinlikle buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz. Panoramik manzaralar, doğal güzellikler ve karla kaplı Himalayalar, size uzaktan mükemmel ve muhteşem bir manzara sunar..

6. Dorothy’nin Koltuğu:

dorothys-seat_nainital-turist-yerler

Dorothy’nin Nainital Koltuğu, Dorothy Kelly’ye adanmıştır. Bir uçak kazasında öldükten sonra kocası tarafından onun anısına yaptırılmıştır. Burası Dorothy’nin en sevdiği yer olduğu için bu özel nokta seçildi. Kocasının ona hak ettiği haraç ve onuru vermesine yardımcı olan taş işçiliği de inşa edildi. İngiliz Raj döneminde yaygın olarak kullanılan piknikler için ideal bir yer olduğu için Tiffin Top olarak da bilinir..

7. Naina Devi Tapınağı:

naina-devi-temple_nainital-turist-yerler

Naina Devi Tapınağı, Hindular için önemli ve önemli bir ibadet yeridir. Her yıl binlerce turisti kendine çekti ve çekmeye de devam ediyor. Maa Naina Devi’ye adanmıştır, ancak Kali Devi ve Lord Ganesha’nın putlarına da sahiptir. Tapınak, bu konuma çok doğal ve panoramik bir görünüm veren uzun yeşil ağaçlarla çevrilidir..

8. Aziz John Kilisesi:

st-john-wilderness-church_nainital-turist-yerler

St.John’s Nainital Kilisesi 1847 yılında inşa edilmiştir. Önemli bir turistik cazibe merkezidir ve her yıl binlerce ziyaretçisi vardır. Heyelanda ne yazık ki hayatını kaybedenlerin anısına bir pirinç anıt da tutuluyor..

9. Ranikhet:

ranikhet_nainital-turist-yerler

Ranikhet, tapınaklar, meyve bahçeleri ve birçok eğlence alanı bulabileceğiniz sade ve güzel bir kasabadır. İngilizce’de Kraliçe’nin çayırı olarak da bilinir ve büyük tarihi öneme sahiptir. Nainital’e yapacağınız gezi, burayı ziyaret edene kadar eksik olacaktır çünkü ziyaret edilecek en iyi nainital yerlerden biridir..

10. Kilbury Kuş Cenneti:

kilbury-kuş-sanctuary_nainital-turist-yerler

Kilbury kuş cenneti, Nainital’de ziyaret edilecek en iyi yerler arasındadır. Deniz seviyesinden 2000 metre yüksekliktedir ve 240’tan fazla farklı kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda çok pitoresk ve Sonanadi Yaban Hayatı Koruma Alanı ve Pangot gibi birkaç cazibe merkezi daha var..

11. Nainital Gölü:

nainital-lake_nainital-turist-yerler

Yaygın olarak Naini Gölü olarak bilinir, Nainital için bir yaşam çizgisidir ve ziyaret edilecek en iyi turistik yerlerden biridir. Turistlere tekne gezintisi gibi birçok aktivite sunmaktadır. Göl çevresinde yapacağınız bir gezinti tüm stresinizi alıp götürecek. Nainital’i ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bu harika yeri kaçırmayın..

12. Khurpa Taal:

khurpa-taal_nainital-turist-yerler

Her türlü kirlilikten uzak, deniz seviyesinden 1600 metre yükseklikte yer almaktadır. Keyifli gölü ile tanınır. Çok özel ve özel bir yer. Huzur garantilidir. Turizm gezginlerinin ve rehberlerinin çoğu, burayı nainital’deki en çok ziyaret edilen yerlerden biri olarak önermektedir..

13. Tiffin Üstü:

tiffin-top_nainital-turist-yerler

Tiffin top, deniz seviyesinden ortalama 2292 yükseklikte ve birçok Nainital ziyaret yerinden biri olan iyi bilinen bir bakış açısıdır. Himalaya dağlarının ve çevredeki tepelerin nefes kesen manzarasını sunar. Ziyaretçilerini tamamen etkilemeyi garanti eden yerlerden biridir..

14. Eko Mağara Bahçeleri:

eko-mağara-bahçeleri_nainital-turist-yerler

Her zaman turistlerle dolu olan Eco mağara bahçeleri, bir mağara ağıdır. Nainital’de ziyaret edilecek en önemli yerlerden biridir. Parklar ve bahçelerle dolu burası, küçük çocukların hiç gitmek istemeyeceği bir yer. Aynı zamanda bazı harika bakış açılarına da sahip, bu da onu birçok resme tıklamak için mükemmel bir yer haline getiriyor..

15. Mukteshwar Tapınağı:

mukteshwar-temple_nainital-turist-yerler

Bu tapınak mimarisi ile bilinir. Bu tapınağın mimarlarının, bu muhteşem tapınağı inşa ederek yeni bir mimari çağı başlattığı söylenir. En eski tapınaklardan biridir ve 9. yüzyılda inşa edilmiştir. Tapınak, her biri parlak bir mimariyle dolu birçok bloğa inşa edilmiştir..

16. Jim Corbett Ulusal Parkı:

jim-corbett-ulusal-park_nainital-turist-yerler

Şimdi burası doğa severler ve macera arayanlar için bir yer. Jim Corbett Ulusal Parkı, Nainital’de ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir. Vahşi yaşam safarilerine çıkabilir, hayvanları doğal ortamlarında görebilirsiniz. Ayrıca orman içi tatil köylerinde konaklayabilir ve eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Şanslıysanız birkaç kaplan bile görebilirsiniz! Şimdi, o kadar heyecan verici değil mi?

17. Kainchi Dham:

kainchi-dham_nainital-turist-yerler

Kainchi dham her gün yüzlerce insanı kendine çekiyor. 1400 metre yükseklikte oturan, dünyanın her yerinden adanmışları kendine çekiyor. Shri Neem Karoli Baba Maharaj ji, yeri 1962’de kurdu ve o zamandan beri çok güzel bir şekilde korundu..

18. Arazi Bitişi:

lands-end_nainital-turist-yerler

Adından da anlaşılacağı gibi, bu noktadan bakınca gerçekten arazinin sonunun geldiğini hissedeceksiniz. Manzara inanılmaz derecede şaşırtıcı ve Nainital’de mutlaka görülmesi gereken bir yer. Görmek için nainital’deki en güzel cazibe merkezlerinden biri.

19. Kar Görüntüleme Noktası:

kar-view-point_nainital-turist-yerler

Tamamen karla kaplı tepelerle çevrili, öldürücü bir bakış açısı. Bu sadece oturmak, rahatlamak ve biraz zaman öldürmek için harika bir yer. Belki, hatta birkaç resme tıklayın! Nainital’de görülmesi gereken en keyifli turistik yerlerden biri de kar manzarası..

Himalaya tatil beldesi Nainital, doğal cazibe merkezleriyle doludur ve tüm yıl boyunca kolay bir iklime sahiptir. Bu ünlü turistik yerler, Nainital’i Hindistan’ın tepe istasyonunu mutlaka ziyaret etmesi gereken bir yer haline getiriyor. Bu yüzden çantalarınızı toplayın ve hayatınızda eğlenceli zaman geçirmek için nainital’deki tüm bu muhteşem turistik yerlere seyahat edin.!