Rishikesh, Tanrıların ülkesi olarak kabul edildi. Huzur, sükunet ve maneviyat için nihai yerdir. Ganj nehrinin dinlendirici ve dindar suları, muhteşem ve güzel dağlar ve harika konumu çevreleyen sakin ve ılık hava, dünyanın her yerinden binlerce ziyaretçiyi ve turisti kendine çekmiştir. Hindistan’ın kuzey bölgesinde ziyaret edilecek en iyi yerlerden sadece biri değil, aynı zamanda tüm spor severler için ideal bir destinasyondur. Rishikesh’e tatile gitmeyi planlıyorsanız, aşağıdaki destinasyonları keşfetmenizi öneririz. Kesinlikle kaçırmaya değmezler.

Rishikesh, günlük stres ve hayal kırıklığının meraklı gözlerinden uzakta biraz huzur ve sükunet arıyorsanız, ziyaret etmek için mükemmel bir destinasyondur. Rishikesh sadece birden fazla meditasyon alanıyla dolu değil, aynı zamanda eğlenmek ve bugün herkesin bilmecesini oluşturan stresten sizi kurtarmak için harika turistik noktalara da sahip. Görülecek çok yer ve yapılacak çok şey var, burayı her yaştan insan için Himalayaların eteklerindeki en iyi cazibe merkezlerinden biri haline getiriyor..

Ziyaret Edilecek Muhteşem Rishikesh Turistik Yerleri:

Rishikesh, turistler için en ünlü turistik yerlerden biridir. Bu makale, tur planlamanız için Rishikesh’te ziyaret edilebilecek 15 muhteşem turistik yerin bir listesini hazırladı..

1. Ram Jhula:

Rishikesh'te Gezilecek Turistik Yerler

Ram Jhula, Muni Ki Reti’de Rishikesh’in kuzeyinde yer almaktadır. 1986 yılında inşa edilmiştir ve Rishikesh’in önemli bir simgesi olarak kabul edilir. Burada ünlü Hindu ashramlarını ve Swargashram ve Sivananda ashram gibi dini merkezlerini bulacaksınız. Buradaki tapınaklar da oldukça iyi bilinir ve popülerdir..

2. Neelkanth Mahadev Tapınağı:

neelkanth-mahadev-temple_rishikesh-turist-yerler

Neelkanth Mahadev Tapınağı, Rishikesh’in Pauri Garhwal semtinde inşa edilmiştir. Bu tapınak kesinlikle dikkat çekicidir. Stil ve mimari dikkate değer. Hinduların zengin kültürünü, geleneklerini ve geleneklerini temsil ederler. Lord Shiva’ya adanmıştır ve tüm adanmışları ve takipçileri tarafından kesinlikle bir kez ziyaret edilmelidir. Bu tapınak, Rishikesh’te ziyaret edilebilecek en ünlü turistik yerlerden biridir..

3. Lakshman Jhula:

lakshman-jhula_rishikesh-turist-yerler

Rishikesh’teki Lakshman Jhula, tüm yabancı turistler ve ziyaretçiler için birinci sınıf ve muhteşem bir destinasyondur. Huzurlu Ganj’ın üzerine inşa edilen güçlü demir köprü kesinlikle dikkat çekici ve güzel. Burada sevgili biriyle sessiz bir yürüyüş, gününüzü kesinlikle unutulmaz ve nostaljik hale getirecektir..

4. Rajaji Ulusal Parkı:

Rajaji Ulusal Parkı, Rishikesh’te, Himalayaların eteklerinin yakınında bulunan bir Hint milli parkıdır. Uttarkand’ın yaklaşık üç bölgesini kapsar, tüm vahşi yaşam ve hayvan severler için ideal bir destinasyondur. Geniş ve benzersiz hayvan koleksiyonunun sizi hoş bir şekilde şaşırtacağından emin olabilirsiniz ve safari gezisi yolculuğu unutulmaz kılacaktır..

5. Zıplama Yükseklikleri:

jumpin-heights_rishikesh-turist-yerler

Bir spor aşığıysanız veya bir macera tutkunuysanız, Rishikesh’in Jumping Heights’ını kaçırmayın. Kayalık bir uçurumdan atlamak kesinlikle korkutucu görünebilir ama kesinlikle çok eğlenceli. Ancak yükseklik korkunuz varsa gözlerinizi dört açın. Onları açık tutmak, bu mantıksız korkudan kurtulmanızı sağlama amacını ortadan kaldırabilir. Bu, rishikesh çevresinde çok maceralı turistik bir yer.

6. Triveni Ghat:

triveni-ghat_rishikesh-turist-yerler

Triveni Ghat, Rishikesh’in en kutsal yeridir. Kutsal sulara dalmak ve mutlak bir sessizlik içinde vakit geçirmek istiyorsanız, bulunmanız gereken yer Triveni Ghat. Burada yapılan dualara da katılabilirsiniz. Binlerce insan ellerinde yanan diyaslarla geldiğinden manzara gerçekten muhteşem ve büyülü. Burada kesinlikle yeni ve güzel bir şey deneyimleyeceksiniz..

7. Bharat Mandir:

bharat-mandir_rishikesh-turist-yerler

Bharat Mandir 12. yüzyılda inşa edilmiştir ve gerçekten çok eski bir tapınaktır. Heykeller, çömlekler ve eski madeni paralar gibi bazı büyük tarihi kazılara ev sahipliği yapmaktadır. Lord Shiva’ya adanmıştır ve binlerce Hintli yerli ve yabancı ziyaretçi tarafından ibadet edilmektedir..

8. Geeta Bhawan:

geeta-bhawan_rishikesh-turist-yerler

Hintli bir turist olarak, Mahabharata veya Ramayana hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu en eski Rishikesh destinasyonunu ziyaret etmekte tereddüt etmeyin. Eski Hindu felsefesini ve mitolojisini yeniden keşfetmenize ve gerçekten çok şey öğrenmenize yardımcı olacak..

9. Rishi Kund:

rishi-kund_rishikesh-turist-yerler

Ünlü ve güzel Tanrıça Yamuna, Aziz Kubz’un dualarına razı olduktan sonra bu tankı suyla doldururken, gerçekten de şaşırtıcı bir manzaradır. Rishi Kund, Rishikesh’te ziyaret edilebilecek en güzel ve mükemmel turistik yerlerden biridir..

10. Haridwar:

haridwar_rishikesh-turist-yerler

Huzur duygusu elde etmek için Rishikesh’te ziyaret edilebilecek en iyi yerlerden biri olan haridwar, yalnızca gözde bir turistik yer değil, aynı zamanda çok sakin ve huzurlu bir yaşam tarzını benimsemiş çok sayıda insana ev sahipliği yapmaktadır. Gür yeşilliklerle çevrili, geniş açık alan ve bir dizi sorununuzu dinlendirmek için mükemmel bir yer olan haridwar, diğerleri gibi, stresli zihinler için mükemmel bir turizm merkezidir..

11. Şivpuri:

shivpuri_rishikesh-turist-yerler

Gwalior bölgesinde Rajasthan’a çok yakın bir konumda bulunan, tüm alanı dini tapınaklar, yeşillikler, miras alanları ve çok daha fazlasıyla kaplı olan yine harika bir turizm merkezidir. 10.000 KM’den fazla bir alanı kaplayan shivpuri bölgesi, ülkede her yıl binlerce insanın cazibe merkezi olan çok iyi bilinen bir miras şehridir. Chhatari yolundaki Shiv tapınağı, bu şehrin ana cazibe merkezidir, ardından turist köyü ve yelken kulübü onu en ünlü rishikesh ziyaret yerlerinden biri haline getirmektedir..

12. The Beatles Ashram:

beatles-ashram_rishikesh-turist-yerler

Beatles’ın 1958’de maharishi Mahesh yogi’nin öğretilerine tanık olmak için en verimli dönemlerinden birinde aşram’ı ziyaret etmesinden sonra yeniden adlandırılan Beatles aşram, sıkı bir Beatles hayranı iseniz mükemmel bir turistik yer. Beatles, Hint spiritüalizmiyle ilgili maharishi öğretilerinin daha modernist görüşlerini öğrendikten sonra Rishikesh’te bulunanları ziyaret etti. Rishi’nin öğretileri bugün bile destekleniyor ve konum, rishikesh’te ziyaret edilecek yerleri seçerek omuzlarından bir yük almak isteyen insanlar için mükemmel bir ortam..

13. Neer Garh Şelalesi:

neer-garh-waterfall_rishikesh-turist-yerler

Şelaleler, özellikle bu noktalar gür yeşilliklerle ve sakin konumlarla kaplıyken, her zaman büyük bir turistik cazibe merkezi olmuştur. Neer garh şelalesi, lakshman jhula’nın 2 km kuzeyinde bulunan tatlı su ile mükemmel bir ortama sahip olan ve yemyeşil orman yeşilliklerinden 2 km’lik bir yürüyüşten sonra ulaşılabilen, onu en uygun rishikesh turistik yerlerinden biri yapan yerlerden biridir..

14. Swarg Ashram:

swarg-ashram_rishikesh-turist-yerler

Himalayaların eteklerinde, rishikesh’in güzel bölgelerinde yer alan swarg ashram, stresli ruhlar için pitoresk bir yerdir. Huzur ve sükunet içinde içsel benliğinizle buluşabilmeniz için birçok meditasyon kulübesinden oluşan ideal bir düzene sahiptir. Beatles galerisi, 1958’de Beatles’ın ziyaretini onurlandıran aşramda ziyaret edilebilecek bir yerdir..

15. Narendra Nagar:

narendra-nagar_rishikesh-turist-yerler

Yoga ve meditasyon uygulamalarıyla son derece ün salmış küçük bir tepe istasyonu olup, iç huzuruyla tanışmak için kendinize biraz zaman ayırmanızı sağlar. Çok ünlü bir yoga meditasyon beldesidir, ardından yıl boyunca muhteşem bir manzara ve berrak hava onu rishikesh’te görülecek en rahat yerlerden biri yapar..

Arkanıza yaslanıp dinlenmek ve gün doğumundan gün batımına kadar mükemmel günün tadını çıkarmak için mükemmel bir yer ararken, günlük hayatın sorunlarından uzakta, dağ eteklerinde yaygın bir bölge olan en iyi rishikesh turistik yerlerinden bazılarına her zaman güvenebilirsiniz. Himalayalar.