Seyşeller, Afrika anakarasından yaklaşık 1500 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Hint Okyanusu’nda bulunur ve orada yaklaşık 115 ada vardır. Dünyanın en güzel ve prestijli ülkelerinden biri olarak değerlendirilmiş ve gezginlerinden ve ziyaretçilerinden büyük beğeni toplamıştır..

Burası aynı zamanda özellikle romantik kurgusu nedeniyle tüm balayı çiftleri ve evli çiftler için ideal bir destinasyondur. Plajları, masmavi gökyüzü, zümrüt yeşili suları ve beyaz kumu buranın güzelliğine güzellik katar ve en az bir kez ziyaret edilmelidir. Neredeyse hiç kalabalık değildir, bu nedenle size dinlenmek ve sevdiklerinizle birlikte harika zaman geçirmek için tüm fırsatı verir..

Doğu Afrika’da Romantik Gezi Yerleri – Seyşeller:

1. Praslin Adası:

Seyşeller Turistik Yerler

Praslin Adası, Praslin’in en iyi ve en değerli plajlarından biridir. Burada harika tatil köyleri ve lüks oteller bulacaksınız. Bozulmamış sular, uzun beyaz kumlar ve ılık hava, bu yere aşık olmanızı sağlayacaktır. Praslin Ulusal Parkı burada önemli bir cazibe merkezidir ve mutlaka ziyaret edilmelidir. Bu, ziyaret edilecek muhteşem Seyşeller turistik yerleri.

2. Aride Adası:

arid-island_seychelles-turist-yerler

Aride Adası, Seyşeller’in en güzel adalarından biridir. Burada en egzotik deniz kuşlarından bazılarını bulacaksınız. Neredeyse on sekiz farklı yerli kuş türü vardır ve tatillerde ziyaret etmek için harika bir yerdir..

3. Mahe Adası:

mahe-island_seychelles-turist-yerler

Mahe, Seyşel Adaları’ndaki en büyük adadır ve yıl boyunca binlerce ziyaretçiye sahiptir. Burada Denizanası Ağacı ve Seyşeller Vanilya ve Orkide gibi bazı nadir bitki ve türleri bulacaksınız. Adanın kalın sis ormanları vardır ve uzaktan kesinlikle muhteşem görünmektedir. Siz buraya gelene kadar Seyşeller geziniz yarım kalacak. Bu ziyaret etmek için harika Seyşeller turistik yerler.

4. Dauban Mozolesi:

dauban-mausoleum_seychelles-turist-yerler

Durban Mozolesi, Seyşel Adaları’nın tenha noktalarından biridir ve en çok vahşi ve çekici hindistancevizi ağaçlarıyla tanınır. Buradaki mimari harika ve ekonomik refah öncekinden çok daha fazla arttı..

5. Beau Vallon:

beau-vallon_Seychelles Turistik Yerler

Beau Vallon, turist cenneti olarak kabul edilmiştir. Burası kesinlikle büyülü. Harika ağaçlar, pırıl pırıl sular, berrak gökyüzü ve değerli beyaz kumlar, bir tatilde gerçekten ihtiyacınız olan şeydir. Burası huzur ve sükunet içinde vakit geçirmek isteyenler için harika bir yer. Bu ziyaret etmek için en iyi Seyşeller turistik yer.

6. Sainte Anne Deniz Ulusal Parkı:

sainte-anne-marine-milli-park_seychelles-turist-yerler

Sainte Anne Marine Ulusal Parkı, Victoria’dan yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta bulunur ve 1973 yılında kurulmuştur. Burada balık tutmak ve su kayağı yapmak yasaktır. Bu parkta, bazıları Cerf Adası, Long Island, Round Island ve Ste olmak üzere altı büyük adaya sahiptir. Anne Adası.

7. Curieuse Adası:

Curieuse Island_Seychelles Turistik Yerler

Curieuse Adası, Praslin Adası’nın bir komşusudur ve şu anda Seyşeller Deniz Teknolojileri Merkezi tarafından yönetilmektedir. Güzel bir asmaya ve neredeyse yedi farklı mangrov türüne sahiptir. Ayrıca şahin gagalı kaplumbağaları ve diğer çekici hayvanları ile tanınır. Buraya gelmek harika bir deneyim olacak.

8. Victoria:

victoria_seychelles-turist-yerler

Victoria, dünyanın en küçük başkentlerinden biridir. Böylece bir gün içinde burayı keşfedebilirsiniz. En çok granit ve mercan adaları ile tanınır ve ayrıca harika zanaat müzeleri ve muhteşem sanat galerilerine sahiptir. Victoria’ya geldiğinizde seyahatiniz gerçekten unutulmaz olacak. Seyşeller’de ziyaret edilecek güzel şehir burası.

9. La Digue Adası:

la-digue-island_seychelles-turist-yerler

Seyşeller gezinizde sevimli ve egzotik La Digue Adası’nı ziyaret etmeyi unutmayın. Tatillerde gitmek için harika bir yerdir ve mutlaka ziyaret etmeniz gereken ünlü Veuve Doğa Koruma Alanı’na sahiptir. Plajlardaki pembe granit kayalar ve çok çeşitli hayvanlar, cazibesine ve güzelliğine katkıda bulunur. Bu ziyaret edilecek güzel Seyşeller turistik yerleri.